• Неодамнешно
Нова Видливост Monocular HD Телескоп 35X95 за Кампување Птица Гледа Патување High times monocular telescopio слободен брод

Нова Видливост Monocular HD Телескоп 35X95 за Кампување Птица Гледа Патување High times monocular telescopio слободен брод

DEN 1631.04
Достапно

Количина на стоки


Нова Видливост Monocular HD Телескоп 35 X95 за Кампување Птица Гледа Патување High times monocular telescopio слободен брод
Опис На Производот
Состојба : Нова
Производ големина : 17 .0*6.0*5.0 CM
Пакет големина : 20.0*10.0*7.0 CM
Бруто Тежина : 0.239 KG
Пакет Тежина : 0.010 KG
Спецификација На Производот :
- Модел : 35x95 WA Ноќ Визија Широк Ангел Monocular Телескоп
- Зголемување : 8x
- Цел Дијаметар : 40mm
- Голема Окуларот Дијаметар : 15mm
- Излез ученик, на далечина : 11.2 mm
- Излез ученик дијаметар : 3.2 mm
- Призмата : 100% оптичко стакло Bak4 Porro призмата
- Поле на гледање : Ултра широк агол дизајн 6.8° 103/98500m, кој е најголемиот поле на гледање меѓу сличните производи.
- Грб : Целосно multilayer зелена обложена (FMC зелена)
- Боја : Црна и бела
*** Материјал : 100% оптичко стакло Porro призмата Bak4 + метални легури + повисок квалитет декорација гума за анти-лизга
*** Димензии : 170*60mm
***Уникатни Карактеристики :
1. Висока моќност зголемување ноќ визија monocular
2. 15mm голема окуларот
3. Ултра широко поле на гледање и биг цел леќа за максимална светлина трансмисија.
4. 100% оптичко стакло Porro призмата Bak4 со FMC зелена обложени
Пакет се вклучени : 1 x Monocular Телескоп 1 x Леќа Крпа 1 x Торбичка Слика покажува
Многу важно
Гледање на сонце може да предизвика permanene око штета.Не гледате сонцето со овој бинокуларна или дури и со голо око.
1. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.Сите цел ќе биде предаден во рок од ветената обработка на време(за работен ден-исклучува време на викендите и празниците) 2. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 3. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.

Карактеристики на понудата

Тип:
Monocular
Број На Модел На:
TC08
Модел:
35X95WA
окулар:
15mm
Цел:
40mm
Обложување:
Целосно multilayer зелена обложена (FMC зелена)
призма:
bak4
Зголемување:
8X
Големина:
170*60mm
поле на поглед:
103/98500m
Име:
HD двоглед monocular Телескоп 35X95 за Птицата Гледа телескоп

Слични понуди

Универзална Зголемува 8 пати High-definition мини телескоп за мобилен телефон monocular
 • Неодамнешно

Универзална Зголемува 8 пати High-definition мини телескоп за мобилен телефон monocular

DEN 575.52

Име : мода телефон телескоп Highdefinition камера телефони телескопЗголемување : 8 патиОтворот на целта : 18 mmОкулар слој : широкопојасен antireflection сина филмЦел леќа слој : широкопојасен antireflection сина филм / зелена филмАгол на гледање : 9 степениНеодамнешните растојание : 3 mТежина : 50 gГолемина : 80 x30mmПроизвод карактеристикиОва се пари за да одговара, вклучувајќи мобилен телефон телескоп и некој клип, погоден за сите видови на домашни мобилен телефон.*************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************** **********************************************************************************************************

Брза испорака Achromatic 3x Barlow Леќа Стандард 1.25/31.7 mm FMC Астро Телескоп Окуларот Камера Fit - M42
 • Неодамнешно

Брза испорака Achromatic 3x Barlow Леќа Стандард 1.25/31.7 mm FMC Астро Телескоп Окуларот Камера Fit - M42

DEN 1055.52

Производ фјучерси : Тројна власт на било 1.25" телескоп окулар со универзалната Barlow Леќа Компатибилен со повеќето 1.25 Инчен дијаметар телескоп eyepieces, окуларот филтри, dslr фото апарат и други Ттема тип додатоци...

Воена Водоотпорен HD 10x42 Двоглед Професионални Лов Телескоп Зум Висок Квалитет, Визија Не Инфрацрвена Окуларот Војска Зелена
 • Неодамнешно

Воена Водоотпорен HD 10x42 Двоглед Професионални Лов Телескоп Зум Висок Квалитет, Визија Не Инфрацрвена Окуларот Војска Зелена

DEN 2112.00 2640.00

Опис : Зголемување : 10x Цел Леќа Дијаметар : 42mm Оптички Слој : Целосно МултиОбложени Призмата Тип : Покрив Призмата Призмата Стакло : Ba K4 Око Олеснување : 13.6 mm Фокус Систем : Cente Излез Ученик : 4.2 м Водоотпорен : Нема Поле на Гледање @ 1000yds : 304ft / 1000yds Поле на Гледање @ 1000m : 101m / 1000m Областа Агол : 5.8 Степени Tripod Прилагодлива : Да Минимум Фокус Растојание : 3.5 m Боја : Црна Тежина : 21oz Димензии : 5.1(L)x2.1(W)х5.7(Ж) Прибор : за Носење, Вратот Рака, Леќа Ткаенина за Чистење и Поклопец на Леќите на Пакет : CX1042 Црна 10x42 Бинокуларна за Носење Вратот Рака Ткаенина за Чистење на ЛеќитеКако да се Чисти Вашиот Двоглед ДОБИЕ ПРАШИНА ИСКЛУЧЕН ПРЕД да МОЖЕТЕ БРИШЕЊЕ Сте виделе некој да го направи тоа...

Datyson 1.25 инчен 45-Степен Дијагонала Адаптер Зенит Дијагонала Огледало Призма за Астрономски Телескоп Окуларот Пластика
 • Неодамнешно

Datyson 1.25 инчен 45-Степен Дијагонала Адаптер Зенит Дијагонала Огледало Призма за Астрономски Телескоп Окуларот Пластика

DEN 672.00 959.52

Производ Кратка : Лесно да се справите со главата надолу и леводесно обратна слика : ви Овозможи преглед на работите во текот на денот во правилна позиција Стандард 1.25" дијаметар : Одговара за 1.25" окуларот и телескоп focuser Наменета за : Работа со Refractor и catadioptric телескопи,не за рефлектор телескоп Широк 45 степени агол : Можете да ја видите точната слика од refractor телескоп стојат и само погледнете надолу со удобен агол...

Оригиналниот Yukon Ноќ визија бинокуларна tracker 3X42 лов Ноќ визија 3x со IR светло max. 150m NV Бинокуларна 25028
 • Неодамнешно

Оригиналниот Yukon Ноќ визија бинокуларна tracker 3X42 лов Ноќ визија 3x со IR светло max. 150m NV Бинокуларна 25028

DEN 26395.20

25028 Ноќ Визија NVB Tracker 3x42со голем дострел IR светилка, Индивидуални фокус цел леќи.Внимавајте на ноќта во нова мода како што се обиде надвор Yukon Напредната Оптика " нова визија ноќ двоглед...

SVBONY 1.25 Barlow Леќа X 2 Телескоп M28.6*0.6 Тема за Стандардот Monocular Двоглед Оптика Компактен Окуларот 31.7 mm F9125
 • Неодамнешно

SVBONY 1.25 Barlow Леќа X 2 Телескоп M28.6*0.6 Тема за Стандардот Monocular Двоглед Оптика Компактен Окуларот 31.7 mm F9125

DEN 345.00 689.28

SVBONY Monocular Лов 1.25" 31.7 mm 2 X Barlow Леќа M28.6*0.6 Тема за Стандардот Телескоп Окуларот F9125 ASVBONY е нашиот комерцијален бренд, ќе се обезбеди никаква заштита...

Visionking 8x25D Преносни HD Рачни Патување Концерт Лов Monocular Телескоп+Бесплатен превозот(SKU12030009)
 • Неодамнешно

Visionking 8x25D Преносни HD Рачни Патување Концерт Лов Monocular Телескоп+Бесплатен превозот(SKU12030009)

DEN 1008.00

Слика покаже : Опис Информации : Visionking 8x25 D Преносни HD Рачни Патување Концерт Лов Monocular Телескоп+Бесплатен превозот(SKU12030009)Спецификации : Зголемување : 8xЦел : 25mmПризмата Систем : ПокривПризмата Класа : Ba K4Леќа Слој : FMCFOV, m / 1000m : 126m / 1000mИзлез Ученик, мм : 3.1 mmВо близина на Фокус,m : 1.5 мНето тежина,g : 230g(пред пакување)Карактеристики : Мала тежина компактен и преносливГума вооружениБрзо фокус, лесно ракувањеДобар за патување, лов и концертИсплата Информации : ЗАЧУВАМ САМО!Банка на Кина Т / T и Western Union исто така прифатливо ако не?т ум.Совети : 1...

12x50 Зум High-definition Телескоп Monocular Двоглед Отворено Оптички забележување на т.н Опсегот за Телефонот
 • Неодамнешно

12x50 Зум High-definition Телескоп Monocular Двоглед Отворено Оптички забележување на т.н Опсегот за Телефонот

DEN 705.00 992.16

* Производ Параметри : Зголемување : 12 патиОптички систем : BAKФокусирајќи се на чекање : двоен фокусПризмата : BAK4Внатрешниот дијаметар на цел леќа : за 42 MM / 1.65 воВнатрешниот дијаметар на окуларот : за 20 MM / 0.79 воСлој тип : FMC слој* Производ Додатоци : ТелескопСкладирање ТорбаTripodКамерата КлипУпатство

Телескоп Паметен Телефон Заградата
 • Неодамнешно

Телескоп Паметен Телефон Заградата

DEN 768.00

детали за производотТежина : 76g / Мобилни менгеме дијаметар : 5898mmDovetail плоча големина : SKYATCHER ,VIXEN стандарди, 32милиметри* паметен телефон не е вклучен.Факултативна нашите S7944 пронаоѓач слот за употреба.

50 x 52 Зум Monocular Телескоп Опсегот за паметен Телефон Камера Кампување Пешачење Риболов со Компас Телефон Клип Tripod Подарок
 • Неодамнешно

50 x 52 Зум Monocular Телескоп Опсегот за паметен Телефон Камера Кампување Пешачење Риболов со Компас Телефон Клип Tripod Подарок

DEN 919.00 1584.00

modname=ckeditor50 x 52 40 X60 Зум Monocular Телескоп Опсегот за паметен Телефон Камера Кампување Пешачење Риболов со Компас Телефон Клип Tripod ПодарокТопла ПРОДАЖБА на Производот

Оригиналниот Yukon Бинокуларна 22141 преносни Бинокуларна sideview 8x21 телескоп лесни 190g/ea Џеб-големина брза испорака
 • Неодамнешно

Оригиналниот Yukon Бинокуларна 22141 преносни Бинокуларна sideview 8x21 телескоп лесни 190g/ea Џеб-големина брза испорака

DEN 3839.52

YUKON 22141 БИНОКУЛАРНА SIDEVIEW 8 X21На Sideview 8x21 е класичен дизајн бинокуларна (Porro призмата) со централниот фокус механизам...

ZWO ASI178MC (боја) USB3.0 АСТРОНОМИЈА КАМЕРА
 • Неодамнешно

ZWO ASI178MC (боја) USB3.0 АСТРОНОМИЈА КАМЕРА

DEN 17712.00

Опис На ПроизводотНазадосветлени CMOS Слика Сензор со 14bit ADC ASI178 MC има 1 / 1.8" и 6,4 M пиксели сензор IMX178 со SONY STARVIS и Exmor R Технологија.Исклучително ниска прочитајте бучава(2.2 e~1.4 e) , 1.4 e @27db, висока чувствителност и 14bit ADC се направи тоа многу погодни за астрономија и микроскопија висока резолуција на фотографија.Доаѓаат со 2,5 mm сите небото леќа која може да обезбеди речиси 170° поглед на небото.Во однос QE КриваСупер Ниска Прочитајте БучаваПакет inlcude : 1–ZWO ASI178 MM или ASI178 MC Камера Тело22 m ST4 guider кабел31.25" Маска4–M421.25" ТПланината52 m USB3.0 кабел6–Возач & Екстра Софтвер на CD (Mac, PC и Linux Компатибилен)Механички Цртање

50mm Водич за Обемот Finderscope со Заградата Спирален focuser со метална завртка
 • Неодамнешно

50mm Водич за Обемот Finderscope со Заградата Спирален focuser со метална завртка

DEN 3120.00

детали за производот 50200, F4 двоен хеликс guider Дијаметар : 50 MM, Фокусна должина : 200 MM Двоен Хеликс фокус, мозочен удар : 10ММ По слободен водат : 20 MM Со водечки заграда, 580 G Само основно огледало : 450 G во Моментов на пазарот компатибилен со популарни CCD водич ѕвезда Пол кокс, QHY5 II, QHY генерација, СПИ, DMK, ZWO, SG4 се допаѓа...

Нови Пристигнување 6x30 Двоглед Отворено Тактички Телескоп за Лов на gs3-0045
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување 6x30 Двоглед Отворено Тактички Телескоп за Лов на gs3-0045

DEN 3516.00 4088.16

Купувачот Информации : 1,Ако сакате голема количина на овие објекти pls контактирајте со нас за трговија на големо цена,ние може да ви даде подобра цена за Диск ount.2,Ние не може да се испрати ја батеријата во пакет, бидејќи пост ново правило не дозволува брод со батерија,y нашата соработка ќе бидат високо ценети.Ако имате било какви прашања, ве молиме да ни оставите порака, ние постојано ќе се провери тоа и одговорите што побрзо.Ви благодарам многу и среќен ден!Нови Пристигнување 6x30 Двоглед Отворено Тактички Телескоп за Лов на gs30045Зголемување : 6 XДијаметар : 30ммАгол на гледање : 8.5°Поле на Гледање : 149 M / 1000 M ,447 Ft / 1000 YdsОкоолеснување : 23mmИзлез Ученик : 5mmГолемина : 175x60x128mmТежина : 695gНапомена : Сите наши објекти не се обезбеди батеријата,тоа е само за референца.Ако сакате да се купи повеќе тактички предмети, можете да кликнете на листата подолу : Превозот се Должи на превозот Прописи : СИТЕ Литиум Батерии Ќе Бидат Отстранети Пред Да Брод...

Рефракција Телескоп D131 F1200 D131F1200 1311200 Achromatic Мулти-обложени Цел Леќа Група D=131 Mm Фокусна Должина 1200mm
 • Неодамнешно

Рефракција Телескоп D131 F1200 D131F1200 1311200 Achromatic Мулти-обложени Цел Леќа Група D=131 Mm Фокусна Должина 1200mm

DEN 9425.00 12911.52

Рефракција Телескоп D131 F1200 D131 F1200 1311200 Achromatic Мултиобложени Цел Леќа Група D=131 Mm Фокусна Должина 1200mmМатеријал : висок квалитет на оптичко стаклоТип : Рефрактивната achromatic целсе користи за : астрономски телескоп / Наука, ФизикаСтруктура : двоен поделбаДијаметар D : 131mm Фокусна должина F : 1200mm Слој : Multilayer Широкопојасен Филм (400700nm) Комбинација на квалитетот на сликата : 1 / 41 / 8 Дијаметар толеранција : +0 / 0.12 mm Центар дебелина толеранција : ±0.2 мм Фокусна должина толеранција : ±0.1% Крај : 60 / 40 Ексцентричност : 1' Забелешки : Две рефракцијатип двојнаподелба цел групи; се користи за астрономски телескоп цели, finderscopes, и collimation цели;Ги поддржуваме цел леќа модели, ве молиме контактирајте со нас преку станица писмо или whatsapp : + 86 151 5891 43961)да ја прифатиме Зачувам, Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money, банкарски трансфер, кредитна картичка и каков било можете да платите на Ali Express.2)Зачувам е најдобро да се обезбеди плаќање за вас.3)Ова е плаќање помош центар : Време На ИспоракаDHL : 47 денаEMS : 715 денаAli Express Стандард за Испорака : 1060 денаПосебна ЛинијаYW : 1560 денаSendout наредби обично во 13 дена откако ќе ја призна набавка (Освен за државни Празници) Бродот парцели со Ali Express Стандард Превозот Методи.Љубезно ве молиме да напомена : Бидејќи на customes и времето, можеби понекогаш тоа ќе го одложи некое време, но ние ќе се прошири и за време на испорака за вас, па ве молиме почекајте малку повеќе време трпеливо.Ветувањето за реализација на парцели во рок од 60 дена, освен за Бразил (90 дена).1.Пад На ПревозотНие поддршка пад на превозот, ние може да ја испратите вашата нарачка до вашата клиентот, ве молиме оставете ги вашите licent адреса кога вашето место на цел.

Висока прецизност алуминиум легура Bahtinov маска, одредување на дијаметар на 85-118mm
 • Неодамнешно

Висока прецизност алуминиум легура Bahtinov маска, одредување на дијаметар на 85-118mm

DEN 480.00

детали за производотНа Bahtinov Маска е направена од алуминиум, не се пластични.Пакетот Вклучува : 1 X Bahtinov Маска.4 X Месинг гром и фитинг пластични капаци.

Svbony 2-Инчен Телескоп Окуларот Продолжување Цевка +Камера Планината Адаптер+ 2 Т Адаптер за Астрономија Фотографија W2155
 • Неодамнешно

Svbony 2-Инчен Телескоп Окуларот Продолжување Цевка +Камера Планината Адаптер+ 2 Т Адаптер за Астрономија Фотографија W2155

DEN 1211.00 1863.36

Svbony 2Инчен Телескоп Окуларот Продолжување Цевка + Камера Планината Адаптер+ 2" Т Адаптер за Астрономија Фотографија W2155Карактеристики : Сите метална конструкција...

SVBONY SV10 Двоглед 8x25 Фиксен Фокус Компактен Телескоп Игра Кошарка Фудбал Концерт Porro Призмата Божиќ F9323
 • Неодамнешно

SVBONY SV10 Двоглед 8x25 Фиксен Фокус Компактен Телескоп Игра Кошарка Фудбал Концерт Porro Призмата Божиќ F9323

DEN 881.00 1602.24

Boculr Бинокуларна Бинокуларна Бинокуларна Бинокуларна Бинокуларна Бинокуларна БинокуларнаSvbony Двоглед 8x25mm со Фиксен Фокус Компактен Телескоп Игра Кошарка Фудбал Концерт Porro Призмата Двоглед Црна F9323Карактеристики : Svbony 8x25 со Фиксен Фокус Двоглед...