• Неодамнешно
UsenDz@ UTS2210 USB да SPI SPI Господар КРИЕШЕ уред MCP2210

[email protected] UTS2210 USB да SPI SPI Господар КРИЕШЕ уред MCP2210

DEN 1242.24
Достапно

Количина на стоки

Целосна намалување пакет Активност датум : 2017-10-09 08 : 54 - 2017-10-31 23 : 59 Продавница активност Една Единствена цел целосна Четири сто и деведесет и осум Јуани, Бесплатен превозот Нема пакет : Хонг Конг, Macao, Тајван, Тибет, Xinjiang, во странство ; Две Единствена цел целосна Осум сто и деведесет и осум Јуани и Јуани намалување 20 Јуани; Бесплатен превозот Нема пакет : Хонг Конг, Macao, Тајван, Тибет, Xinjiang, во странство ; Три Единствена цел целосна Една девет илјади и петстотини и деведесет и осум Јуани и Јуани намалување на 50 Јуани; Бесплатен превозот Нема пакет : Хонг Конг, Macao, Тајван, Тибет, Xinjiang, во странство ; Четири Единствена цел целосна Четири илјади девет сто и деведесет и осум Јуани и Јуани намалување 500 Јуани; Бесплатен превозот Нема пакет : Хонг Конг, Macao, Тајван, Тибет, Xinjiang, во странство Без ограничување * ограничени Само на обичните express mail, може да се компензира за разлика, испрати SF, право на толкување на активностите на сите наши продавници.
Ова бебе е распродаден, стоп за Производство. Бебето е надграден со сина верзија, ве молиме кликнете на следниот линк за да се купи
item.taobao.com/item.htm?id=545610835709 Стокови името : USB да SPI адаптер Напредна верзија Стока бренд : USen победа Стока број : UTS2210
Функција краток вовед :
USB-за да SPI, поддршка SPI сите режим на работа, поддршка 9 GPIO, не треба да инсталирате диск.
Слично на глувчето тастатура тип на USB на SPI уред, со користење на оперативен систем со возачот.
Обезбеди демо софтвер и DLL изворниот код за развој на PC референца, кога ќе се пука, ве молиме оставете порака за да испратите податоци пакет.
Испрати : 6pin 20cm Du Pont линија x1
Краток вовед карактеристики на Universal Serial Bus (USB)
Поддршка full speed USB (12 Mb/s)
Human Interface Device (HID) уред
На 128 бајтен баферот се користи за процесот на податоци автопат : -64 бајти испрати -64 бајти да примате
Можете да го конфигурирате ВИД, ПИД задачи, и string descriptors (исто така, обезбеди фабрика програмирање)
Автобус напојување (factory default settings) или само напојува (може да бидат избрани од страна на посебна USB команда)
Компатибилен со USB 2 USB драјвер и софтверска поддршка
Со користење на стандардни КРИЕШЕ возачи (изградена-во поддршка на Windows XP/Vista/7, Linux и Mac OS)
Конфигурација на комунални за напојување на уредот конфигурирање
Комунални програма за USB-SPI комуникација, GPIO манипулација и други функции SPI главниот уред со периферни уреди
Ги поддржува сите 4 SPI режими (обрасци 0, 1, 2, и 3)
Бит стапка беше 1500 основни поени до 12 Mbps максимум
На латентност на конфигурираат SPI трансакции :
КС - (постави како ефективни) прво бајти податоци одложување
Податоци до податоци за одложување
За да одберете data (деактивирано) одложување
Максималната должина на SPI трансакцијата е 65535 бајти долго
Максимална на 9 - чип одберете линија за дадена трансакција со користење на било која комбинација на SPI (чип одберете линија помеѓу GPIO и standby функцијата е pin
Со GP pin; некои (до 9) може да одберете функција на распределба) Општа Намена Влез/Излез (GPIO) иглички
9 општа намена I/O иглички EEPROM
256 бајти на корисникот EEPROM (достапен од страна на некои USB команда) Индустриски работна температура : -40 степен C до +85 степен C
Du Pont линија : item.

Карактеристики на понудата

Адаптер Приклучок:
USB
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.

Слични понуди

Интелигенција вградени W8782 SDIO STM32F407207 вози висока стабилност
 • Неодамнешно

Интелигенција вградени W8782 SDIO STM32F407207 вози висока стабилност

DEN 959.52

На w8782 модул има висока стабилност, ниска топлина, брз трансфер на брзина и може да го замени W8686 модули Тоа е одличен избор за wifi комуникација! На W8782 модул е применет на "16начин wifi реле control panel", и ние веруваме дека само успешни апликации може да го тестира на стабилноста на модулот.Нашите извршување на производи : стабилност! Стабилна Уште стабилна!!Нашиот концепт на корисници : интегритет! Искреноста Добра волја!!(забелешка : единствен купи овој модул не обезбеди singlechip рутини.)А, интелектуална W8782 модул вградени хардверски спецификацииИнтелигенција embedded ZQWL_W8782 е со високи перформанси и ниска потрошувачка на енергија, мала јачина SDIO интерфејс безжичен модул, спогодба со стандардот IEEE802.11 N, и поради компатибилност наназад IEEE802.11 B / G, 802.11 јас Support IEEE безбедносни протоколи, и стандардот на IEEE 802.11 e квалитет на услугите, на висока компатибилност, брз и лесен меѓусебно поврзани со безжичен уред кој го поддржува најновите 64 / 128 WEP енкрипција, поддршка на wpa2 WPApsk / поврзан wpa2psk, WPA / поврзани за безбедност механизам, безжичен пренос стапка е толку висока како и 150 m, што е 10 пати повеќе од просечната 11 Б производ...

SSEA Безжична Картичка, WiFi +Bluetooth 4.0 за Atheros AR5B22 300Mbps 802.11 a/b/g/n половина Мини PCI-E Картичка Dual-band 2.4 G / 5G
 • Неодамнешно

SSEA Безжична Картичка, WiFi +Bluetooth 4.0 за Atheros AR5B22 300Mbps 802.11 a/b/g/n половина Мини PCI-E Картичка Dual-band 2.4 G / 5G

DEN 556.00 585.60

Тестирани за да се работи правилноПроизводи Статус : 95% од новТип : БезжичнитеВид : ВнатрешнаОдговара за ACER за ASМ3581Не одговара за HP за IBM за LENOVOПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

SSEA НОВИ за Intel Напредни-N + WiMAX 6250 НА 622ANXHMW 802.11 a/b/g/n половина Мини PCI-E 300Mbps за DELL Asus Toshiba ACER
 • Неодамнешно

SSEA НОВИ за Intel Напредни-N + WiMAX 6250 НА 622ANXHMW 802.11 a/b/g/n половина Мини PCI-E 300Mbps за DELL Asus Toshiba ACER

DEN 501.00 527.52

Состојба : нова тестирани и90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.компатибилен со СИТЕ лаптопи кои имаат мини PCIE (PCIExpress) внатрешен слот...

AS608 оптички отпечаток идентификација модул за да испратите STM32 компатибилен со 51 единствен чип податоци за атомска
 • Неодамнешно

AS608 оптички отпечаток идентификација модул за да испратите STM32 компатибилен со 51 единствен чип податоци за атомска

DEN 959.52

Добра вест!!! За да го прослават годишнината специјална понуда! Фабриката за директна продажба! Техничка поддршка и заштита!AS608 отпечаток модулОтпечаток капацитет : 300Ве молиме имајте во предвид : модул е за 3,3 V напојување мора да се 3.3 V комуникација сериски порт може да се поврзе со 5 V микроконтролерскиПрограмата е : SCM (51, РАКА, итн.) преку сериски порт контрола модул код.Ве молиме имајте во предвид дека : Отпечаток модул внатрешноста на DSP, колку што корисникот може да испраќање команди преку сериски порт за контрола на модулот, предметот себе и на DSP програма не е пратено.Професионална техничка поддршка, лесен за употреба, различни еден чип контрола коло дијаграм и постапки!Податоци пакет детали : Добра вест, сега се купи мал бел USB TTL, корисниците се добие модул може да се користи директно на тест компјутер, испрати тест софтвер (пасивен код, корисникот може да debug сериски команда за да се направи свој домаќин компјутер), Send сериски дебагирање асистент тест метод и најчесто користените наредби, нека корисници подобро да се разбере workflow модул!Испрати три единствен чип C јазик може да се постигне од страна на функција, може да се види на видео youku.v.youku.com / v_show / id_XNTA1 NTE3 Mj Aw.htmlПрофесионална техничка поддршка, јас се осмелувам да кажам Taobao отпечаток модул за техничка поддршка е нашиот дом! Некои луѓе, исто така, ја купил нашиот модул, купи нашата програма, а потоа да ги преземе нашата програма да го продаде...

Малку Ethernet рударство подобрена верзија на PCIE1x 16x графика да USB кабел за продолжување оган превенција дизајн 50/60СМ/1M
 • Неодамнешно

Малку Ethernet рударство подобрена верзија на PCIE1x 16x графика да USB кабел за продолжување оган превенција дизајн 50/60СМ/1M

DEN 607.68

Нов дизајн, 1 X, 2 X, 4 X, 8 X, 16 X се ко компатибилен коло одбор PCIe трансфер линија е целосно нов, побезбеден, поефикасно и повеќе практични!Тоа се решава проблемите со кои се традиционалните линија заварување поени се кршливи, лесно да изгори, пренос на сигнал е атенуирани и должина на кабли не е доволно...

AR5B93 AR9283 Половина Висина Мини PCI-E Безжичен Wlan WiFi Картичка 300Mpbs За Atheros L059 нова жешка
 • Неодамнешно

AR5B93 AR9283 Половина Висина Мини PCI-E Безжичен Wlan WiFi Картичка 300Mpbs За Atheros L059 нова жешка

DEN 148.00 174.24

Спецификации : Предмет Тип : Безжична Картичка Големина : 30×20mm / 1.18×0.79 во (Прибл.) Модел : ATHEROS AR5 B93 AR9283 Интерфејс Тип : Половина МИНИ PCIE Картичка Модел : Atheros AR5 B93 BGN WiFi Поддржани Фреквенција : 2.4 G Стандард : 802.11 B / G / N Овозможува PHY го оценувате до 300 Mbps за downlink во Согласност со IEEE 802.11 b, 802.11 g, 802.11 n Компатибилен со : сите бренд лаптоп освен HP / IBM / ЛЕНОВО Поддржани Оперативни Системи : Microsoft Win2000, XP, vista, Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 32 / 64bit, Linux Количина : 1 PC (други додатоци демо на сликата не се вклучени) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Dual Band AC600 600M 802.11 ac Безжичен USB Wifi Lan dongle Адаптер со Антена Мрежа за Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 MAC OS
 • Неодамнешно

Dual Band AC600 600M 802.11 ac Безжичен USB Wifi Lan dongle Адаптер со Антена Мрежа за Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 MAC OS

DEN 576.00 1199.52

Опис На Производот : Оваа Двојна Бенд Адаптер испорачува моќни безжична технологија на вашиот десктоп или лаптоп компјутер.Едноставно приклучете го адаптерот во достапните USB порт и да се поврзете на безжична мрежа за пристап до безбедна, интернет брзина со голема брзина – 2.4 GHz (150 Mbps) или 5 GHz (до 433 Mbps).И со интегриран Двоен Бенд технологија.Карактеристики : ●Чипсет : Reatek 8811 AU●Систем : Win10 / 8.1 / 8 / 7 / xp / vista;32 / 64bits;MAC, IOS;Linux●Поддржува 802.11 ac стандард На следната генерација на WiFi●Наназад компатибилен со 802.11 a / b / g / n производи●Ултрабрзо AC600 (433+150 Mbps) безжична брзина со 802.11 ac●Максимална брзина до 5 GHz 433 Mbps или 2.4 GHz 150 Mbps●Двојна Бенд конекции за заостануваатбесплатни HD видео стриминг и игри●Поддржува Windows 10 / 8 / 7 / XP 32 / 64bit, MAC OS, LinuxКомпатибилен со : Компатибилен со сите бренд лаптоп, десктопПакетот вклучува : 1 x USB Dongle1 x Антена

Промет на големо со Бесплатен Превозот НОВИ 10/100 PCI RJ45 Ethernet NIC Мрежа Lan Адаптер Картичка PCI мрежна картичка
 • Неодамнешно

Промет на големо со Бесплатен Превозот НОВИ 10/100 PCI RJ45 Ethernet NIC Мрежа Lan Адаптер Картичка PCI мрежна картичка

DEN 384.00

Оваа мрежа PCI Картичка за PC компјутери е најдобар ниска цена решение за поврзување на вашиот 32битен PCI локалната автобуска десктоп компјутер10 / 100 Mbps Ethernet мрежа.1.Подлежи на PC99 / PC2001 стандард2.PCI 32битна Магистрала Господар архитектура3.Ги исполнува PCI Локалната Автобуска спецификација...

SSEA Нови Wireles Картичка за Reaktek RTL8723BENF 802.11/B/G/N, Bluetooth Безжична Картичка NGFF за HP /DELL /ASUS СПС:792610-001
 • Неодамнешно

SSEA Нови Wireles Картичка за Reaktek RTL8723BENF 802.11/B/G/N, Bluetooth Безжична Картичка NGFF за HP /DELL /ASUS СПС:792610-001

DEN 349.00 367.68

90 Дена ГаранцијаНашите производи е тестирана во добра работна состојба.Систем за Поддршка : WIN7 / WIN8 / WIN8.1 / WIN10Не одговара за IBM / ЛЕНОВОПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

PCI-Експрес X4 RJ45 4 Порти Gigabit Серверот Адаптер NIC Чипсет за I350AM4
 • Неодамнешно

PCI-Експрес X4 RJ45 4 Порти Gigabit Серверот Адаптер NIC Чипсет за I350AM4

DEN 2736.00 2879.52

PCIЕкспрес X4 RJ45 4 Порти Gigabit Серверот Адаптер NIC Чипсет за I350 AM4Околу Опис : 100% Сосема Нов И Висок квалитет Тип на мрежа : Gigabit Ethernet Порти : RJ45 4 го Оценувате : 10 / 100 / 1000 Mbps Чипсет : за I350 AM4 Автобус Тип : PCIe x4 Компатибилен Слот : PCIE x4 / x8 / x16 Led Индикатори : 8 x Led Пренос на Далечина : 10 Base / 100 BaseTx / 1000 BaseT Категорија 5 E Макс 100 Подигање Rom : Поддршка за Подигање ROM Користат за : Server, Менаџмент Функции : PXE далечински се подигне, ISCSI се подигне, VLAN за филтрирање, WAYOS, ROS, ESXI Мрежа стандарди : IEEE 802.1 p,IEEE 802.1 П,IEEE 802.2,IEEE 802.3 ac,IEEE 802.3 а до ш, IEEE 802.3 x, IEEE 802.3 z,IEEE 802.3 ад Поддржува систем : Microsoft Windows 7 Microsoft Windows Vista(32 & 64битна), Microsoft Windows XP(32 & 64битна), Microsoft Windows CE, Microsoft Windows NT Microsoft Windows 2000 Server Microsoft Windows Server 2003 (32 & 64битна), SCO Unix Ware 7.x, Отворете Unix 8.0, Novell ODI,Novell Netware, SUSE Linux Enterprise Server 9.0, Red Hat Enterprise Linux 4.0, Linux, Free BSD, Сонцето Solaris, Microsoft DOS, VMWare ESXВие ќе добиете : 1 x 4 Port PCIe Gigabit Ethernet Мрежна Картичка1 x Ниска Стапка1 x Возачот ЦД ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

SSEA за Atheros AR5418 AR5BXB72 AR5008 Мини PCI-E 300Mbps 802.11 n WiFi Безжична картичка
 • Неодамнешно

SSEA за Atheros AR5418 AR5BXB72 AR5008 Мини PCI-E 300Mbps 802.11 n WiFi Безжична картичка

DEN 481.00 506.88

Состојба : 95% од Нов90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Превозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Топла Продажба AC 600 Безжична 600M Wi Fi 2.4 G+5GHz Двојна Бенд AC Wifi Антена 802.11 a/b/g/n Адаптер моќен Wi-Fi Мрежа Картичка
 • Неодамнешно

Топла Продажба AC 600 Безжична 600M Wi Fi 2.4 G+5GHz Двојна Бенд AC Wifi Антена 802.11 a/b/g/n Адаптер моќен Wi-Fi Мрежа Картичка

DEN 417.00 570.72

М600 Y безжична ac адаптер врз основа на 802.11 ac стандард и двојна бенд технологија обезбедува на молња брзина до 600 Mbps(2.4 G / 150 Mbps+5 G / 433 Mbps) Карактеристики : во Согласност со IEEE 802.11 b, IEEE 802.11 n, IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 ac стандарди Поддршка двојна бенд конекција, податоци го оценувате до 433 Mbps на 5 GHz бенд, 150 Mbps на 2.4 GHz бенд, идеален за интернет сурфање, online игри, HD видео стриминг,итн...

UART интерфејс, антена, мониторите, 13.56 M, IC читаат и пишуваат модул, IC читателот, RFID модул
 • Неодамнешно

UART интерфејс, антена, мониторите, 13.56 M, IC читаат и пишуваат модул, IC читателот, RFID модул

DEN 1199.52

[Стока Опис]CY14443 A серија на RF читај / пишувај модули се базира на ISO14443 стандард Не контактната картичка читателот чип 0.6 micron CMOS EEPROM Процес поддршка ISO14443 type A Договор поддршка MIFARE Стандардниот алгоритам за енкрипција...

MT7621 рутери развијат сопствени обрасци, LTE, SATA, dual band, WIFI, 4G, U7621-06
 • Неодамнешно

MT7621 рутери развијат сопствени обрасци, LTE, SATA, dual band, WIFI, 4G, U7621-06

DEN 2879.52

Постои вграден во ѕид? : yesДали ви поддршка WDS? : ПоддршкаДали ви се поддржува WPS? : Јас нема да го поддржуваатПренослив? : МонтажниПо продажба на услуги : Продавница три пакетиСостојба : новаПрочитајте пред да редстандардна цена на производот само на одборот, без опис на други делови...

intel 6205 62205ANHMW 802.11 a/b/g/n 2.4 G/5.0 Ghz Безжична Мини PCI-E Картичка СПС 695915-001 За HP EliteBook 8470p 8770W
 • Неодамнешно

intel 6205 62205ANHMW 802.11 a/b/g/n 2.4 G/5.0 Ghz Безжична Мини PCI-E Картичка СПС 695915-001 За HP EliteBook 8470p 8770W

DEN 383.52

Основни елементи · Производ го Поставите Intel® Безжична Серија · Закон претходната производ беше Тејлор Врв · Статус на Крајот на Интерактивна Поддршка · Датум на Издавање 2011 · Тежина (g) 4 температурата на работа опсег од 0 ° C до 80 ° C · Поддржани Оперативни Системи Windows XP 64битна Издание * Windows 7 32bit * Windows 7 64bit * Windows 8 32bit * Windows 8 64bit * Windows 8.1 32 bit *, Windows XP 32битна Издание *, Windows 8.1, 64bit *, Windows® 10, 32bit *, Windows® 10, 64bit * Гаранција од 1 години Антена 2x2 Дополнителни информации · Податоци Лист Видите Сега · Други информации URL за да ги видите веднаш Мрежа спецификации TX / RX поток 2x2 Бенд 2.4 GHz / 5 Ghz · До 300 Mbps · WiFi CERTIFIED * 802.11 a / b / g / n Компатибилност PCI, CISP, FIPS, FISMA Интегриран Bluetooth Нема Пакет спецификации Плоча PCIe Половина Mini Card Пакет Големина 26.80 mm x 30 mm x 3.10 mm Врвот / 1.35 mm Дното Систем Интерфејс Тип PCIe напредна технологија MUMIMO Не се Поддржани под Intel v Pro технологија одговара : HP Elite Book 8470p 8770 W и Повеќето модели не вклучуваат Леново пакет : 1*intel 6205n 4*завртки

Мрежа на работи работи ZigBee безжичен модул CC2530 development kit учење одбор интелигентни хардвер контрола
 • Неодамнешно

Мрежа на работи работи ZigBee безжичен модул CC2530 development kit учење одбор интелигентни хардвер контрола

DEN 2399.52

Купи целосен пакет Купат целосен пакет 20180831 12 : 39 исклучување Количината е ограничена, да побрзаат да го купат! Единствена цел : Одделот за наука и технологија во сите пчела IOT технологија модул податоци ќе бидат достапни за да го отворите внимание и поддршка на нашите клиенти и пријатели (вклучувајќи пчела размена на шест платформа е развојот на информации, вклучувајќи ја и употребата на вежби, на suite suite вежби, рутини, рачни алатки, итн.)...

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060-771754-000 за SATA интерфејс одбор
 • Неодамнешно

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060-771754-000 за SATA интерфејс одбор

DEN 1242.24

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060771754000Во исто време да се обезбеди овој одбор наместо SATA интерфејс коло, директно на излез SATA интерфејс.2060771820001 2060771823000Промена SATA интерфејс посебен одбор

SSEA За Dell DW1510 PW934 Половина Мини PCI-E за Broadcom BCM4322 BCM94322HM8L за Dell 1535 1537 E4200 E6400 Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

SSEA За Dell DW1510 PW934 Половина Мини PCI-E за Broadcom BCM4322 BCM94322HM8L за Dell 1535 1537 E4200 E6400 Бесплатен превозот

DEN 360.00 378.24

90 дена гаранцијаОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Чипсет : BCM4322Модел : DW1510одговара заза Dell Latitude E4200 Лаптоп,за Dell Latitude E4300 Лаптоп,за Dell Latitude E5400 Лаптоп,за Dell Latitude E5500 Лаптоп,за Dell Latitude E6400 ATG Лаптоп,за Dell Latitude E6400 Лаптоп,за Dell Latitude E6500 Лаптоп,за DELL ПРЕЦИЗНОСТза Dell Прецизност M2400 Лаптоп,за Dell Прецизност M4400 Лаптоп,за Dell Прецизност M6400 Лаптопза DELL Студиоза Dell Студио 1535 Лаптоп,за Dell Студио 1536 Лаптоп,за Dell Студио 1537 Лаптоп,за Dell Студио 1735 Лаптопза Dell Студио Хибрид 140g USFFза Dell Студио за 15 Лаптоп,за Dell Студио 17 Лаптопза DELL Vostroза Dell Vostro 1310 Лаптоп,за Dell Vostro 1710 Лаптоп,за Dell Vostro 2510 Лаптоп,за DELL INSPIRON 9, 13, 14,15за таа XPS 13за таа XPS 16Испорака : Ние можеме да брод на светот.Сите пакети ќе дојде со следење на бројве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот информација е потврдена и uptodate.Било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас ,ние ќе се обидеме потрудиме да ви послужи.Ви благодариме!Контактирајте со насАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас...