• Неодамнешно
150Mbps BCM943142HM wifi, bluetooth Адаптер Broadcom BCM943142 802.11 b/g/n Wi-fi+ BT 4.0 половина Мини PCI-e Безжичен Wlan картичка

150Mbps BCM943142HM wifi, bluetooth Адаптер Broadcom BCM943142 802.11 b/g/n Wi-fi+ BT 4.0 половина Мини PCI-e Безжичен Wlan картичка

DEN 335.52
Достапно

Количина на стоки

Нови 802.11 b/g/n Wi Fi BT 4.0 Мини PCI-E Картичка Безжичен BGN+Bluetooth 4.0 безжичен wifi Половина Мини-PCIE картичка Опис :
Бренд Име : Broadcom
Модел : BCM943142 HM
Тип : 802.11 b/g/n до to150 Mbps
Половина Големина Мини PCI-E Интерфејс
Bluetooth : 4.0 BT
Bios-от : Стандард (Одговара на сите бренд лаптоп, не се вклучени за HP/Леново/IBM)
Состојба : Нова Компатибилен модел: На Broadcom Безжична картичка може да поддржува речиси сосема лаптоп,Acer,Asus,Dell,Toshiba,и др. Не се работи за HP/IBM/Леново/Thinkpad лаптоп, Пакет вклучува :
1*безжичен wifi, bluetooth картичка
некои завртки.

Карактеристики на понудата

Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Бренд Име:
fenvi
сертификација:
CE ВАЛУТНА
Интерфејс Тип:
PCI Express
Примена:
Лаптоп
Преносот Го Оценувате:
300Mbps
Адаптер Приклучок:
PCI-E
Вид:
Внатрешна
Број На Модел На:
BCM943142HM
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Применливи Тип На Мрежа:
Брз Етернет
Безжичен Протокол:
802.11 n
Пакет:
No
Тип:
Безжичната
Состојба:
Нови
Стандардот IEEE:
802.11 b/g/n
Преносот Го Оценувате:
150
Функција:
Wifi+Bluetooth
Bluetooth:
BT4.0
is_customized:
Yes
Производи Статус:
Акции
Фреквентен Опсег:
Една фрекфенција (2.4 GHz)

Слични понуди

AR5B93 AR9283 Половина Висина Мини PCI-E Безжичен Wlan WiFi Картичка 300Mpbs За Atheros L059 нова жешка
 • Неодамнешно

AR5B93 AR9283 Половина Висина Мини PCI-E Безжичен Wlan WiFi Картичка 300Mpbs За Atheros L059 нова жешка

DEN 148.00 174.24

Спецификации : Предмет Тип : Безжична Картичка Големина : 30×20mm / 1.18×0.79 во (Прибл.) Модел : ATHEROS AR5 B93 AR9283 Интерфејс Тип : Половина МИНИ PCIE Картичка Модел : Atheros AR5 B93 BGN WiFi Поддржани Фреквенција : 2.4 G Стандард : 802.11 B / G / N Овозможува PHY го оценувате до 300 Mbps за downlink во Согласност со IEEE 802.11 b, 802.11 g, 802.11 n Компатибилен со : сите бренд лаптоп освен HP / IBM / ЛЕНОВО Поддржани Оперативни Системи : Microsoft Win2000, XP, vista, Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 32 / 64bit, Linux Количина : 1 PC (други додатоци демо на сликата не се вклучени) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

USB, I2C/ЖИТО/SPI/UART/TTL/ЕП/MEM ИНТЕРНЕТ ПРОВАЈДЕР, STM32
 • Неодамнешно

USB, I2C/ЖИТО/SPI/UART/TTL/ЕП/MEM ИНТЕРНЕТ ПРОВАЈДЕР, STM32

DEN 762.24

Функција клучни Зборови : YSUMA01341 A, USB, I2 C, USB, ЖИТО, USB, SPI, USB, TWI, USB, SMBUSB, UART, USB, USB, TTL, USB, serial port, USB конвертор, и адаптерИме на производ : I2 C / SPI / UART / ЕП / MEM паралелни порт, СИТЕ ВО ЕДЕН, мултифункција USB адаптерМодел : YSUMA01341 A : 1...

intel 6205 62205ANHMW 802.11 a/b/g/n 2.4 G/5.0 Ghz Безжична Мини PCI-E Картичка СПС 695915-001 За HP EliteBook 8470p 8770W
 • Неодамнешно

intel 6205 62205ANHMW 802.11 a/b/g/n 2.4 G/5.0 Ghz Безжична Мини PCI-E Картичка СПС 695915-001 За HP EliteBook 8470p 8770W

DEN 383.52

Основни елементи · Производ го Поставите Intel® Безжична Серија · Закон претходната производ беше Тејлор Врв · Статус на Крајот на Интерактивна Поддршка · Датум на Издавање 2011 · Тежина (g) 4 температурата на работа опсег од 0 ° C до 80 ° C · Поддржани Оперативни Системи Windows XP 64битна Издание * Windows 7 32bit * Windows 7 64bit * Windows 8 32bit * Windows 8 64bit * Windows 8.1 32 bit *, Windows XP 32битна Издание *, Windows 8.1, 64bit *, Windows® 10, 32bit *, Windows® 10, 64bit * Гаранција од 1 години Антена 2x2 Дополнителни информации · Податоци Лист Видите Сега · Други информации URL за да ги видите веднаш Мрежа спецификации TX / RX поток 2x2 Бенд 2.4 GHz / 5 Ghz · До 300 Mbps · WiFi CERTIFIED * 802.11 a / b / g / n Компатибилност PCI, CISP, FIPS, FISMA Интегриран Bluetooth Нема Пакет спецификации Плоча PCIe Половина Mini Card Пакет Големина 26.80 mm x 30 mm x 3.10 mm Врвот / 1.35 mm Дното Систем Интерфејс Тип PCIe напредна технологија MUMIMO Не се Поддржани под Intel v Pro технологија одговара : HP Elite Book 8470p 8770 W и Повеќето модели не вклучуваат Леново пакет : 1*intel 6205n 4*завртки

SSEA трговија на Големо Оригинални Безжична Картичка за HP RealTek RTL8188CE Половина Мини PCI-E Картичка 150Mbps 802.11 b/g/n СПС 640926-001
 • Неодамнешно

SSEA трговија на Големо Оригинални Безжична Картичка за HP RealTek RTL8188CE Половина Мини PCI-E Картичка 150Mbps 802.11 b/g/n СПС 640926-001

DEN 364.00 383.52

Тестирани за да се работи правилноПроизводи Состојба : новаТип : БезжичнитеВид : ВнатрешнаПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Bluetooth zigbee емулатор CC Грешки 2530/2540 / ti 2541 CC серија чипови за да даунлоадирате
 • Неодамнешно

Bluetooth zigbee емулатор CC Грешки 2530/2540 / ti 2541 CC серија чипови за да даунлоадирате

DEN 1098.24

Пчелите се соберат предмети поврзани технологија на сите технички податоци модул ќе се отвори извор Заедничка грижа и поддршка на нашите клиенти пријатели (вклучувајќи го модул детален опис параметар, прирачник за корисникот, PCB монтажа, итн.)...

Промет на големо со Бесплатен Превозот НОВИ 10/100 PCI RJ45 Ethernet NIC Мрежа Lan Адаптер Картичка PCI мрежна картичка
 • Неодамнешно

Промет на големо со Бесплатен Превозот НОВИ 10/100 PCI RJ45 Ethernet NIC Мрежа Lan Адаптер Картичка PCI мрежна картичка

DEN 384.00

Оваа мрежа PCI Картичка за PC компјутери е најдобар ниска цена решение за поврзување на вашиот 32битен PCI локалната автобуска десктоп компјутер10 / 100 Mbps Ethernet мрежа.1.Подлежи на PC99 / PC2001 стандард2.PCI 32битна Магистрала Господар архитектура3.Ги исполнува PCI Локалната Автобуска спецификација...

MT7621 рутери развијат сопствени обрасци, LTE, SATA, dual band, WIFI, 4G, U7621-06
 • Неодамнешно

MT7621 рутери развијат сопствени обрасци, LTE, SATA, dual band, WIFI, 4G, U7621-06

DEN 2879.52

Постои вграден во ѕид? : yesДали ви поддршка WDS? : ПоддршкаДали ви се поддржува WPS? : Јас нема да го поддржуваатПренослив? : МонтажниПо продажба на услуги : Продавница три пакетиСостојба : новаПрочитајте пред да редстандардна цена на производот само на одборот, без опис на други делови...

SSEA за Intel Centrino Безжична-N 2230 2230BNHMW Wifi и Bluetooth 4.0 картичка FRU 04w3765 за IBM Леново Y400 Y500 E430 E530
 • Неодамнешно

SSEA за Intel Centrino Безжична-N 2230 2230BNHMW Wifi и Bluetooth 4.0 картичка FRU 04w3765 за IBM Леново Y400 Y500 E430 E530

DEN 441.00 479.52

90 дена гаранцијаОваа Wirelss картичка биле тестирани и се Во добра состојба.одговара заЗа Y400 Y500 E430 E530 E130 M72 E M72 Z M92 M92 P X131 E S430 E330 E535 EDGE72 EDGE92 W530За M71 Z Y410 P Y430 P Y510 P E531За V580 V490 K29 K49 E49Превозот : 1 Ние можеме да брод на објекти за целиот свет.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

IOCrest Добар Квалитет Мини PCI-E за PCI-E Безжичен Адаптер Мрежа модул со 2 WiFi Антена RF Win7 64 Mac OS Најдобра Цена
 • Неодамнешно

IOCrest Добар Квалитет Мини PCI-E за PCI-E Безжичен Адаптер Мрежа модул со 2 WiFi Антена RF Win7 64 Mac OS Најдобра Цена

DEN 985.00 1094.40

Мини PCIE за PCIE Безжичен Адаптер Мрежа модул со 2 Wi Fi Антена RF Win7 64 Mac OSОколу Опис : 100% Сосема Нов И Висок квалитет.SKU : IOm PCETOWF01СпецификацииКарактеристики802.11 n сегашниот нацрт802.11 a / b / g802.11 јас802.11 e802.11 d802.11 h802.11 jСертификацијаWHQLCisco CCXWiFi Сертификација : 802.11 a / b / g, 802.11 n, WPA, WPA2, WMM, WMMГЛАСАЧКО местоWLAN Карактеристики11b : 1, 2, 5.5, 11 Mbps11g : 6, 9, 12, 24, 36, 48, 54 Mbps11n (20 MHz) : MCS015, 32 со Краток Guard Интервал Поддршка (до 144 Mbps)11n (40 MHz) : MCS015, 32 со Краток Guard Интервал Поддршка (до 300 Mbps)RTS / CTSMSDU / PSDU агрегацијаБлок AckОбратна Насока Проток На ПодатоциЛинк АдаптацијаХардвер WEP, TKIP, AES МоториEAP TLS, TTLS, СКОК, PEAPWPA1 / 2 PSK (WPA Дома)WPA1 / 2 802.1 x (WPA Enterprise)РоамингСистемски Побарувања : Windows 2000 / XP / Server2003 / 2008 / 2012 / Vista / 7 / 8 / 10Mac OS XКернели Линукс 2.4, 2.6,3.х.xВие ќе добиете : 1 x Mini PCIE за PCIE Безжичен Адаптер1 x Упатство1 x Возачот ЦД2 x Антена ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

DIEWU PCI-E 4X Broadcom BCM5709 2-Порта 1000 Mbps Gigabit LAN Мрежа Адаптер Картичка NIC
 • Неодамнешно

DIEWU PCI-E 4X Broadcom BCM5709 2-Порта 1000 Mbps Gigabit LAN Мрежа Адаптер Картичка NIC

DEN 1919.52

DIEWU PCIE 4 X Broadcom BCM5709 2Порта 1000 Mbps Gigabit LAN Мрежна Картичка главните параметри Погодна за типот на мрежата Gigabit Ethernet Трансфер го оценувате 10 / 100 / 1000 Mbps Автобус Тип PCIe X4 Пренос на средни и интерфејс, RJ45 Број на интерфејси 2 A Пренос на далечина 10 Base / 100 BaseTx / 1000 BaseT Категорија 5 E максималното растојание за 100 M Подигање Rom Стои со Полно работно / half duplex Full / half duplex адаптивни LEDIndicator 4 Led диоди Поле на примена Десктоп компјутери , workstations, сервери главната чип Broadcom BCM5709 Метал стентови Долги и кратки shutter Мрежа Стандард IEEE 802.3, IEEE 802.3 u, IEEE 802.3 ab Возачот Поддршка на Microsoft Windows* (32 u0026 64 bit), SCO Unix Ware * 7.x, Отворете Unix * 8.0, Novell ODI *, Novell Netware *, SUSE Linux Enterprise Server * 9.0, Red Hat Enterprise Linux * 4.0, Linux *, Free BSD *, Сонцето Solaris *, Microsoft DOS *, VMWare ESX * Карактеристики Совршен поддршка Агрегација, Diskless (PXE) VLAN, ROS, протокот на контрола, итн...

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060-771754-000 за SATA интерфејс одбор
 • Неодамнешно

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060-771754-000 за SATA интерфејс одбор

DEN 1242.24

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060771754000Во исто време да се обезбеди овој одбор наместо SATA интерфејс коло, директно на излез SATA интерфејс.2060771820001 2060771823000Промена SATA интерфејс посебен одбор

SSEA Нови Bluetooth4.0 картичка 60Y3303 За Lenovo Thinkpad X200 X220 X230 T530I T400S T410 T420 T430 T430S T510 T520 W510 W520 W530
 • Неодамнешно

SSEA Нови Bluetooth4.0 картичка 60Y3303 За Lenovo Thinkpad X200 X220 X230 T530I T400S T410 T420 T430 T430S T510 T520 W510 W520 W530

DEN 592.00 623.52

Состојба : Нова90 дена гаранцијаОбјектот биле тестирани и се Во добра состојба.Превозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

DIEWU I350-T4 PCI-E x4 Серверот 4 Port RJ45 Gigabit Ethernet Мрежен Адаптер i350t4 1000Mbps Мрежна Картичка NIC
 • Неодамнешно

DIEWU I350-T4 PCI-E x4 Серверот 4 Port RJ45 Gigabit Ethernet Мрежен Адаптер i350t4 1000Mbps Мрежна Картичка NIC

DEN 4847.52

Погоден за gigabit Ethernet; Пренос го оценувате : 10 / 100 / 1000 Mbps; Автобус тип : RJ45; Интерфејси : 4; Пренос на далечина : 10 Base / 100 BaseTx / 1000 BaseT Категорија 5 E; Max...

SSEA НОВИ за Intel Напредни-N + WiMAX 6250 НА 622ANXHMW 802.11 a/b/g/n половина Мини PCI-E 300Mbps за DELL Asus Toshiba ACER
 • Неодамнешно

SSEA НОВИ за Intel Напредни-N + WiMAX 6250 НА 622ANXHMW 802.11 a/b/g/n половина Мини PCI-E 300Mbps за DELL Asus Toshiba ACER

DEN 501.00 527.52

Состојба : нова тестирани и90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.компатибилен со СИТЕ лаптопи кои имаат мини PCIE (PCIExpress) внатрешен слот...

Dual Band AC600 600M 802.11 ac Безжичен USB Wifi Lan dongle Адаптер со Антена Мрежа за Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 MAC OS
 • Неодамнешно

Dual Band AC600 600M 802.11 ac Безжичен USB Wifi Lan dongle Адаптер со Антена Мрежа за Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 MAC OS

DEN 576.00 1199.52

Опис На Производот : Оваа Двојна Бенд Адаптер испорачува моќни безжична технологија на вашиот десктоп или лаптоп компјутер.Едноставно приклучете го адаптерот во достапните USB порт и да се поврзете на безжична мрежа за пристап до безбедна, интернет брзина со голема брзина – 2.4 GHz (150 Mbps) или 5 GHz (до 433 Mbps).И со интегриран Двоен Бенд технологија.Карактеристики : ●Чипсет : Reatek 8811 AU●Систем : Win10 / 8.1 / 8 / 7 / xp / vista;32 / 64bits;MAC, IOS;Linux●Поддржува 802.11 ac стандард На следната генерација на WiFi●Наназад компатибилен со 802.11 a / b / g / n производи●Ултрабрзо AC600 (433+150 Mbps) безжична брзина со 802.11 ac●Максимална брзина до 5 GHz 433 Mbps или 2.4 GHz 150 Mbps●Двојна Бенд конекции за заостануваатбесплатни HD видео стриминг и игри●Поддржува Windows 10 / 8 / 7 / XP 32 / 64bit, MAC OS, LinuxКомпатибилен со : Компатибилен со сите бренд лаптоп, десктопПакетот вклучува : 1 x USB Dongle1 x Антена

Отпечаток идентификација модул оптички отпечаток модул допир-чувствителни компатибилен FPM10A AS608 испратите информации
 • Неодамнешно

Отпечаток идентификација модул оптички отпечаток модул допир-чувствителни компатибилен FPM10A AS608 испратите информации

DEN 1247.52

Испрати програмата е : единствен чип microcomputer (51, STM32, итн.) преку сериски порт контрола модул код Отпечаток капацитет : 256;(51 STM32.256Испрати три единствен чип C јазик може да се постигне од страна на функција, може да се види на видео youku.v.youku.com / v_show / id_XNTA1 NTE3 Mj Aw.htmlВе молиме да обрнете внимание! : отпечаток модул со DSP, корисникот само преку сериски порт за да ја испратите командата за контрола на модулот, предметот себе коло дијаграм и DSP програма не е пратено.Професионална техничка поддршка, лесен за употреба, различни еден чип контрола коло дијаграм и постапки!Податоци пакет детали : Добра вест, сега се купи мал бел USB TTL, корисниците се добие модул може да се користи директно на тест компјутер, испрати тест софтвер (пасивен код, корисникот може да debug сериски команда за да се направи свој домаќин компјутер), Send сериски дебагирање асистент тест метод и најчесто користените наредби, нека корисници подобро да се разбере workflow модул!Професионална техничка поддршка, јас се осмелувам да кажам Taobao отпечаток модул за техничка поддршка е нашиот дом! Некои луѓе, исто така, ја купил нашиот модул, купи нашата програма, а потоа да ги преземе нашата програма да го продаде...

SSEA Нови Wireles Картичка за Reaktek RTL8723BENF 802.11/B/G/N, Bluetooth Безжична Картичка NGFF за HP /DELL /ASUS СПС:792610-001
 • Неодамнешно

SSEA Нови Wireles Картичка за Reaktek RTL8723BENF 802.11/B/G/N, Bluetooth Безжична Картичка NGFF за HP /DELL /ASUS СПС:792610-001

DEN 349.00 367.68

90 Дена ГаранцијаНашите производи е тестирана во добра работна состојба.Систем за Поддршка : WIN7 / WIN8 / WIN8.1 / WIN10Не одговара за IBM / ЛЕНОВОПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

SSEA За Dell DW1510 PW934 Половина Мини PCI-E за Broadcom BCM4322 BCM94322HM8L за Dell 1535 1537 E4200 E6400 Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

SSEA За Dell DW1510 PW934 Половина Мини PCI-E за Broadcom BCM4322 BCM94322HM8L за Dell 1535 1537 E4200 E6400 Бесплатен превозот

DEN 360.00 378.24

90 дена гаранцијаОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Чипсет : BCM4322Модел : DW1510одговара заза Dell Latitude E4200 Лаптоп,за Dell Latitude E4300 Лаптоп,за Dell Latitude E5400 Лаптоп,за Dell Latitude E5500 Лаптоп,за Dell Latitude E6400 ATG Лаптоп,за Dell Latitude E6400 Лаптоп,за Dell Latitude E6500 Лаптоп,за DELL ПРЕЦИЗНОСТза Dell Прецизност M2400 Лаптоп,за Dell Прецизност M4400 Лаптоп,за Dell Прецизност M6400 Лаптопза DELL Студиоза Dell Студио 1535 Лаптоп,за Dell Студио 1536 Лаптоп,за Dell Студио 1537 Лаптоп,за Dell Студио 1735 Лаптопза Dell Студио Хибрид 140g USFFза Dell Студио за 15 Лаптоп,за Dell Студио 17 Лаптопза DELL Vostroза Dell Vostro 1310 Лаптоп,за Dell Vostro 1710 Лаптоп,за Dell Vostro 2510 Лаптоп,за DELL INSPIRON 9, 13, 14,15за таа XPS 13за таа XPS 16Испорака : Ние можеме да брод на светот.Сите пакети ќе дојде со следење на бројве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот информација е потврдена и uptodate.Било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас ,ние ќе се обидеме потрудиме да ви послужи.Ви благодариме!Контактирајте со насАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас...

UsenDz@ UTS2210 USB да SPI SPI Господар КРИЕШЕ уред MCP2210
 • Неодамнешно

[email protected] UTS2210 USB да SPI SPI Господар КРИЕШЕ уред MCP2210

DEN 1242.24

Целосна намалување пакет Активност датум : 20171009 08 : 54 20171031 23 : 59 Продавница активност Една Единствена цел целосна Четири сто и деведесет и осум Јуани, Бесплатен превозот Нема пакет : Хонг Конг, Macao, Тајван, Тибет, Xinjiang, во странство ; Две Единствена цел целосна Осум сто и деведесет и осум Јуани и Јуани намалување 20 Јуани; Бесплатен превозот Нема пакет : Хонг Конг, Macao, Тајван, Тибет, Xinjiang, во странство ; Три Единствена цел целосна Една девет илјади и петстотини и деведесет и осум Јуани и Јуани намалување на 50 Јуани; Бесплатен превозот Нема пакет : Хонг Конг, Macao, Тајван, Тибет, Xinjiang, во странство ; Четири Единствена цел целосна Четири илјади девет сто и деведесет и осум Јуани и Јуани намалување 500 Јуани; Бесплатен превозот Нема пакет : Хонг Конг, Macao, Тајван, Тибет, Xinjiang, во странство Без ограничување * ограничени Само на обичните express mail, може да се компензира за разлика, испрати SF, право на толкување на активностите на сите наши продавници.Ова бебе е распродаден, стоп за Производство...

Broadcom BCM970015 70015 Кристал HD Видео Декодер Мини PCI-E Адаптер 1080p AW-VD920H
 • Неодамнешно

Broadcom BCM970015 70015 Кристал HD Видео Декодер Мини PCI-E Адаптер 1080p AW-VD920H

DEN 1000.80

На BCM970015 Кристал HD е видео / аудио хардвер декодер во PCIe Мини Картичка половина висина форма фактор Тој е дизајниран да се намали ПРОЦЕСОРОТ користење и овозможува за full HD реално време декодирање поддршка за мобилна платформа решенија...