• Неодамнешно
Бесплатен превозот Отклучен Huawei E1552 WCDMA 3G Usb Безжичен 3.6 M Модем 3G мрежна картичка

Бесплатен превозот Отклучен Huawei E1552 WCDMA 3G Usb Безжичен 3.6 M Модем 3G мрежна картичка

DEN 950.40
Достапно

Количина на стоки


1) Brand & Модел : HUAWEI E1552
2) Тип : 3 G Модем
3) Боја : Црна
4) тип Интерфејс : USB
5) Антена тип : Вграден
6) ТФ-картичка : поддршка, до 8 GB (не вклучувајќи)
7) Network mode : Dual Бендови
Мрежа :
1) тип на Мрежа : WCDMA & GSM Мрежа
2) Бенд (3 G) : WCDMA/HSDPA/UMTS 2100 MHz; Бенд (2 G) : GSM/EDGE/GPRS 850/900/1800/1900 MHz
3) за пренос на Податоци, го оценувате : 3.6 Mbps
Други Карактеристики :
1) за Поддршка на системот : Windows 7, Windows vista, Windows xp, Windows 2000 и Mac
2) Мрежен протокол : HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM
3) Поддршка на SMS услугите
4) Поддршка на податоци статистика
5) Примање разновидност (850/1900/2100 MHz)
6) Поддршка Plug & Play функција
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!

Карактеристики на понудата

Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
сертификација:
CE
Пакет:
Yes
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Адаптер Приклучок:
USB
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
Huawei
Примена:
Лаптоп
Број На Модел На:
E1552
Безжичен Протокол:
802.11 n
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
3.6 Mbps
Производи Статус:
Акции
Интерфејс Тип:
USB
Безжичен Протокол:
802.11 b, g 802.11

Слични понуди

Bluetooth zigbee емулатор CC Грешки 2530/2540 / ti 2541 CC серија чипови за да даунлоадирате
 • Неодамнешно

Bluetooth zigbee емулатор CC Грешки 2530/2540 / ti 2541 CC серија чипови за да даунлоадирате

DEN 1098.24

Пчелите се соберат предмети поврзани технологија на сите технички податоци модул ќе се отвори извор Заедничка грижа и поддршка на нашите клиенти пријатели (вклучувајќи го модул детален опис параметар, прирачник за корисникот, PCB монтажа, итн.)...

IOCrest Добар Квалитет Мини PCI-E за PCI-E Безжичен Адаптер Мрежа модул со 2 WiFi Антена RF Win7 64 Mac OS Најдобра Цена
 • Неодамнешно

IOCrest Добар Квалитет Мини PCI-E за PCI-E Безжичен Адаптер Мрежа модул со 2 WiFi Антена RF Win7 64 Mac OS Најдобра Цена

DEN 985.00 1094.40

Мини PCIE за PCIE Безжичен Адаптер Мрежа модул со 2 Wi Fi Антена RF Win7 64 Mac OSОколу Опис : 100% Сосема Нов И Висок квалитет.SKU : IOm PCETOWF01СпецификацииКарактеристики802.11 n сегашниот нацрт802.11 a / b / g802.11 јас802.11 e802.11 d802.11 h802.11 jСертификацијаWHQLCisco CCXWiFi Сертификација : 802.11 a / b / g, 802.11 n, WPA, WPA2, WMM, WMMГЛАСАЧКО местоWLAN Карактеристики11b : 1, 2, 5.5, 11 Mbps11g : 6, 9, 12, 24, 36, 48, 54 Mbps11n (20 MHz) : MCS015, 32 со Краток Guard Интервал Поддршка (до 144 Mbps)11n (40 MHz) : MCS015, 32 со Краток Guard Интервал Поддршка (до 300 Mbps)RTS / CTSMSDU / PSDU агрегацијаБлок AckОбратна Насока Проток На ПодатоциЛинк АдаптацијаХардвер WEP, TKIP, AES МоториEAP TLS, TTLS, СКОК, PEAPWPA1 / 2 PSK (WPA Дома)WPA1 / 2 802.1 x (WPA Enterprise)РоамингСистемски Побарувања : Windows 2000 / XP / Server2003 / 2008 / 2012 / Vista / 7 / 8 / 10Mac OS XКернели Линукс 2.4, 2.6,3.х.xВие ќе добиете : 1 x Mini PCIE за PCIE Безжичен Адаптер1 x Упатство1 x Возачот ЦД2 x Антена ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060-771754-000 за SATA интерфејс одбор
 • Неодамнешно

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060-771754-000 за SATA интерфејс одбор

DEN 1242.24

МД USB оригинални мобилни хард диск коло 2060771754000Во исто време да се обезбеди овој одбор наместо SATA интерфејс коло, директно на излез SATA интерфејс.2060771820001 2060771823000Промена SATA интерфејс посебен одбор

DIEWU I350-T4 PCI-E x4 Серверот 4 Port RJ45 Gigabit Ethernet Мрежен Адаптер i350t4 1000Mbps Мрежна Картичка NIC
 • Неодамнешно

DIEWU I350-T4 PCI-E x4 Серверот 4 Port RJ45 Gigabit Ethernet Мрежен Адаптер i350t4 1000Mbps Мрежна Картичка NIC

DEN 4847.52

Погоден за gigabit Ethernet; Пренос го оценувате : 10 / 100 / 1000 Mbps; Автобус тип : RJ45; Интерфејси : 4; Пренос на далечина : 10 Base / 100 BaseTx / 1000 BaseT Категорија 5 E; Max...

НОВИ BT 4.0 Двојна Бенд Безжична-AC Intel 8260 867Mbps 2.4 G/5G WiFi PCi-E Десктоп WLAN Картичка
 • Неодамнешно

НОВИ BT 4.0 Двојна Бенд Безжична-AC Intel 8260 867Mbps 2.4 G/5G WiFi PCi-E Десктоп WLAN Картичка

DEN 1097.28

BT 4.0 Двојна Бенд БезжичнаAC Intel 8260 867 Mbps Wi Fi PCi IE Десктоп WLAN Картичкаопис : 100% нов висок квалитет Поддржани Оперативни Системи : Win 7, win 8 Linux win10 Intel 8260 AC PCIE TX / RX проток : 2x2 бенд Фреквенција : 2.4 G / 5 G Максимална брзина : 300 / 867 Mbps WIFI Сертификација : 802.11 AC IEEE 802.11 ac, IEEE 802.11 a / b / g / n, Bluetooth : 4.0 надолу компатибилен 3.0 2.1 2.0 1.0 Компатибилен интерфејс : PCIE X4 X1 X8 X16 и видео картичка Две антени; сигналот е посилен, целосната висина на заградата Количина : 1 сет забелешка : Прирачник за мерење на големината, не може да биде 0 ~ 2 cm грешка, е нормален феномен...

DIEWU PCI-E 4X Broadcom BCM5709 2-Порта 1000 Mbps Gigabit LAN Мрежа Адаптер Картичка NIC
 • Неодамнешно

DIEWU PCI-E 4X Broadcom BCM5709 2-Порта 1000 Mbps Gigabit LAN Мрежа Адаптер Картичка NIC

DEN 1919.52

DIEWU PCIE 4 X Broadcom BCM5709 2Порта 1000 Mbps Gigabit LAN Мрежна Картичка главните параметри Погодна за типот на мрежата Gigabit Ethernet Трансфер го оценувате 10 / 100 / 1000 Mbps Автобус Тип PCIe X4 Пренос на средни и интерфејс, RJ45 Број на интерфејси 2 A Пренос на далечина 10 Base / 100 BaseTx / 1000 BaseT Категорија 5 E максималното растојание за 100 M Подигање Rom Стои со Полно работно / half duplex Full / half duplex адаптивни LEDIndicator 4 Led диоди Поле на примена Десктоп компјутери , workstations, сервери главната чип Broadcom BCM5709 Метал стентови Долги и кратки shutter Мрежа Стандард IEEE 802.3, IEEE 802.3 u, IEEE 802.3 ab Возачот Поддршка на Microsoft Windows* (32 u0026 64 bit), SCO Unix Ware * 7.x, Отворете Unix * 8.0, Novell ODI *, Novell Netware *, SUSE Linux Enterprise Server * 9.0, Red Hat Enterprise Linux * 4.0, Linux *, Free BSD *, Сонцето Solaris *, Microsoft DOS *, VMWare ESX * Карактеристики Совршен поддршка Агрегација, Diskless (PXE) VLAN, ROS, протокот на контрола, итн...

SSEA НОВИ за Intel Напредни-N + WiMAX 6250 НА 622ANXHMW 802.11 a/b/g/n половина Мини PCI-E 300Mbps за DELL Asus Toshiba ACER
 • Неодамнешно

SSEA НОВИ за Intel Напредни-N + WiMAX 6250 НА 622ANXHMW 802.11 a/b/g/n половина Мини PCI-E 300Mbps за DELL Asus Toshiba ACER

DEN 501.00 527.52

Состојба : нова тестирани и90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.компатибилен со СИТЕ лаптопи кои имаат мини PCIE (PCIExpress) внатрешен слот...

Интелигентни вграден сериски сервер, /2 пат RS485, мрежа / широк напон на напојување, /Modbus TCP да RTU
 • Неодамнешно

Интелигентни вграден сериски сервер, /2 пат RS485, мрежа / широк напон на напојување, /Modbus TCP да RTU

DEN 2143.68

производ инструкции за Употреба и конфигурација на софтвер пониски Содржи : pan.baidu.com / s / 1o8nq TQiSmart вграден сериски серверот производи избор форма : ве молиме да се купи : серијаМоделСпецификацииЕдинечна цена (јуани)1 системZQWLEth RSZ13.3 V Напојување, 2 пат TTL , 1 Патна мрежа влезZQWLIO3 BTLC32ЈАС32 Патна мрежа IO Модуларен, 1 патот TTL , 1 Патна мрежа влезZQWLEth RSD15 V Напојување, 1 патот RS232 , 1 патот RS485 , 1 Патна мрежа влезот , ШколкаZQWLEth RSE19~36 V Напојување, 1 патот RS232 , 1 патот RS485, ШколкаZQWLEth RSE1+9~36 V Напојување, 2 Пат сериски порт : сите начин да се поддржи RS232 , RS485 и RS422 Три режими на работа се префрлате по случаен избор; другите поддржува RS485, ШколкаZQWLEth RSF19~36 V Напојување, 1 патот RS232 , 1 патот RS485, комуникација / Моќ изолација, молња заштита, антистатички, Индустриски квалитет , Школка2 системZQWLEth RSZ23.3 V Напојување, 2 пат TTL Насока се зема контролата на секоја патека; 1 Патна мрежа влезZQWLEth RSЕ29~36 V Напојување, 2 пат RS485, 1 Патна мрежа влезот, ШколкаZQWLEth RSF29~36 V Напојување, 2 пат RS485, Секој јазол поддржува колку што е можно 255 Коресподенција / Моќ изолација, молња заштита, антистатички, Индустриски квалитет , Школка4 системZQWLEth RSZ43.3 V Напојување, 4 патот (TTL Секоја насока е контролирана од страна на ветер RS485 комуникација ) , 1 Патна мрежа влезZQWLEth RSA45 V Напојување, 4 патот RS232 или 4 патот RS485 , 1 Патна мрежа влезZQWLEth RSD49~36 V Напојување, 4 патот RS485 , 1 Патна мрежа влезот; Пластични водич железнички тип на школкаZQWLEth RSE49~36 V Напојување, 4 Сериски порт (секој сериски порт е поддржан RS232 / RS485 / RS422 Три режими на работа), 1 Патна мрежа влезот; ШколкаZQWLEth RSH49~36 V Напојување, 4 Сериски порт (секој сериски порт е поддржан RS232 / RS485 / RS422 Три режими на работа, незаконско префрлање, 1 Патна мрежа влезот; ШколкаZQWLEth RSF49~36 V Напојување, 4 патот RS485 моќ и комуникација, се изолирани, 1 Патна мрежа влезот; Индустриски квалитет; Школка6 системZQWLEth RSZ63.

Нови DIEWU I350-T4 PCI-E x4 Intel i350T4 4-Port 1000Mbps Gigabit LAN Сервер за Мрежен Адаптер Ethernet Картичка NIC
 • Неодамнешно

Нови DIEWU I350-T4 PCI-E x4 Intel i350T4 4-Port 1000Mbps Gigabit LAN Сервер за Мрежен Адаптер Ethernet Картичка NIC

DEN 5087.52

Погоден за gigabit Ethernet; Пренос го оценувате : 10 / 100 / 1000 Mbps; Автобус тип : RJ45; Интерфејси : 4; Пренос на далечина : 10 Base / 100 BaseTx / 1000 BaseT Категорија 5 E; Max...

Оригиналниот го Отклучите DC-HSPA+ 43.2 Mbps HUAWEI E3256 Најдобри Висока Брзина на 3G USB Модем за Поддршка на DC-HSPA/HSPA/UMTS 2100/1900/900/850MHz
 • Неодамнешно

Оригиналниот го Отклучите DC-HSPA+ 43.2 Mbps HUAWEI E3256 Најдобри Висока Брзина на 3G USB Модем за Поддршка на DC-HSPA/HSPA/UMTS 2100/1900/900/850MHz

DEN 1824.00

HUAWEI E3256 Бесплатен превозотHUAWEI E3256s2 : * DCHSPA / HSPA / UMTS 2100 / 900 MHz* GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHzСпецификации : * Ротирачката USB конектор* Hi Link карактеристики (Driverless,Веб UI, Автоматско поврзување)* DCHSPA / HSPA / UMTS 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz* GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* DCHSPA+ data service до 43.2 Mbps* HSPA+ data service до 21.6 Mbps* HSUPA data service до 11 Mbps* Микро Secure Digital Мемориски (micro SD) Картичка* USB Rotator, лесно да се поврзете* Plug and play* Стандарден USB интерфејс(Тип А)* Dual внатрешна антена* Димензија : 10.2 x 85.0 x 26.3 mm* Тежина : 35 g* Компатибилен со Mac OS 10.4, 10.5 и 10.6, и Microsoft Windows 2000, XP, Vista, Прозорци 7 и Win8

STM32L151 еден чип микроконтролерски WIFI модул сериски порт за да го вклучите WIFI TI CC3200 модул
 • Неодамнешно

STM32L151 еден чип микроконтролерски WIFI модул сериски порт за да го вклучите WIFI TI CC3200 модул

DEN 1386.24

1, shopkeeper работи краткоТочење според работното искуство, проектот искуство во програмирање постојат некои посебни вештини да го споделам со вас, а ако не се разбере, може да се разговара со shopkeeper...