• Неодамнешно
ЕДИНИЦА UT58D LCD Дигитален Multimeter Volt Amp Ohm Capacitance Inductance Тестер freeshipping multimeter дигитален професионален

ЕДИНИЦА UT58D LCD Дигитален Multimeter Volt Amp Ohm Capacitance Inductance Тестер freeshipping multimeter дигитален професионален

DEN 1655.52
Достапно

Количина на стоки


Карактеристики на понудата

Мерење На Напон Спектар:
200mV/20V/200V/1000V
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Мерење Inductance Опсег:
multimeter дигитален професионален
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Димензии:
21.50*15.50*6.00 CM
Мерење Capacitance Опсег:
20nF/200nF/2mF/100mF
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Отпор Опсег:
200W/2kW/200kW/2MW/20MW
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Број На Модел На:
UT58D
Мерење На Струја Опсег:
2mA/200mA/20A
Работен Режим:
1
is_customized:
Yes
Температурата На Работа:
0-50
Име:
UNTT

Слични понуди

MASTECH MS8239C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3/4
 • Неодамнешно

MASTECH MS8239C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3/4

DEN 929.00 1161.12

MASTECH MS8239 C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3 / 4Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Купи еден добиете еден Бесплатно ОСИГУРАЧ2.Испрати од руски,ќе вклучува боја поле,испраќање од Кина, не спаѓаат во боја кутија.3.Сите пакетот се испрати без батерија...

HoldPeak HP-37K Авто Спектар Дигитални Multimeter Отпор Capacitance Фреквенција Testeur Electrique
 • Неодамнешно

HoldPeak HP-37K Авто Спектар Дигитални Multimeter Отпор Capacitance Фреквенција Testeur Electrique

DEN 1331.00 1478.40

Производ Информации : Iterm Име : Hold Peak HP37 K Дигитални MultimeterБренд : Hold PeakПроизводителот : ZHUHAI JIDA HUAPU ИНСТРУМЕНТ CO., LTD.Основната Функција : Авто ОпсегПодатоците Се Одржи Во Однос ВредностАвто Назад Светлина Авто ЗатвориDC / AC Напон Тест DC / AC Струја ТестТест На Диоди Тест На Континуитет ЅвончетоNCV(Не Контакт Volt тест) ФункцијаОтпорност / Capacitance / Фреквенција ТестСпецификација За Производ : Производ Слика : Пакет се Вклучени : Hold Peak HP37 K Дигитални Multimeter x 1 англиски јазик Прирачник x 1 Тест Води x1 Температура Тест Сонда x 1Внимание : Поради Кина Пост Превозот по Правило, тоа не содржи информации за батеријата и батеријата тип е 1.5 V.Сервис и Превозот : 1...

MASTECH-MS5202-Дигитален-Аналоген-Megger-Покажувач-Изолација-Отпор-Тестер
 • Неодамнешно

MASTECH-MS5202-Дигитален-Аналоген-Megger-Покажувач-Изолација-Отпор-Тестер

DEN 8162.00 8591.52

MASTECH MS5202 Digital Аналоген Megger Покажувачот на Изолација Тестер на ОтпорностMS5202 Дигитално / Аналогни Тестер на ИзолацијаСпецификацииИзолација тестИзвор излезниот напонМерен опсегDC 2500 V ±10%0~100 MΩ ±3% на лак100 MΩ~50000 MΩ ±2.5% од лак50000 MΩ~100000 MΩ ±3% на лакВнатрешна батерија тестирање(АА) 12 V внатрешна батеријаПроверка на внатрешниот 12 V за статус на батеријатаОпшти КарактеристикиНапојување8×1.5 V AA батерии & 1 x 9 V 6 F22 батеријатаПроизвод Големина255mm ×135mm×81mmПроизвод Тежина1000gПревозот : НИ цел ќе брод од САД, и сите други налози ќе брод од Кина преку препорачана воздух mail 916 работни дена, повеќето земји' клиенти може да track пакет online на нивните поштата вебсајт, ви благодариме

LCD Мини Дигитален Multimeter DT-830B Електрични Voltmeter Ammeter Ohm Тестер на AC/DC 750/1000V Amp Volt Ohm волтметар Тестер
 • Неодамнешно

LCD Мини Дигитален Multimeter DT-830B Електрични Voltmeter Ammeter Ohm Тестер на AC/DC 750/1000V Amp Volt Ohm волтметар Тестер

DEN 149.00 158.40

LCD Дигитален Multimeter DT830 B Електрични Voltmeter Ammeter Ohm Тестер на AC / DC 750 / 1000 V Amp Volt Ohm Тестер МетарСпецификација : LCD : 3 1 / 2digitsМаксимална читање : 1999DC Напон : 200m V / 2000m V / 20 V / 200 V / 1000 VAC Напон : 200 V / 750 VDC Струја : 200u A / 2000u A / 20m A / 200m A / 10 AОтпор 200Ω / 2kΩ / 20kΩ / 200kΩ / 2000kΩТранзисторски : NPN, PNPБатерија : 9 V 6 F22 ( Батерија, не се вклучени )Големина на : (L)12.4 cm x (W)6,9 см x (H)2.4 cmТежина : 126gПакетот вклучува : 1 x DT830 B multimeter (Батерија, не се вклучени)1 x Тест доведе1 x Упатство

Висока Прецизност Остри Сонда Тест Доведе 1000V 20A + Алигатор Клипови се Стега за Кабел Тестер За Дигитални Multimeter Mayitr
 • Неодамнешно

Висока Прецизност Остри Сонда Тест Доведе 1000V 20A + Алигатор Клипови се Стега за Кабел Тестер За Дигитални Multimeter Mayitr

DEN 162.00 270.24

HW0000296Спецификација : Бренд новиМатеријал : ПВЦ жицаМоже да plug да Multimeter, Сонди е многу за остар, многу погодна за IC игли, LED и мали компоненти.Универзална за Сите Дигитални Multimeter.Супер Посочи Тенка и Висока Прецизност.Струја : 20 AКабел должина : 110cmНиска температура услови : 0 степен ~ 40degreeСе користи за : Сите Дигитални MultimeterБоја : Црвена и црнаПакет : 1x Сонда Тест Води со Алигатор клипови Забелешка : Поради рака мерење, има големина грешка за 12cm.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Дигитални Multimeter ЕДИНИЦА UT61A Висока Сигурност Професионални Електрични Рачен Тестер CD Осветлување
 • Неодамнешно

Дигитални Multimeter ЕДИНИЦА UT61A Висока Сигурност Професионални Електрични Рачен Тестер CD Осветлување

DEN 1919.52

Дигитални Multimeter ЕДИНИЦА UT61 A Висока Сигурност Професионални Електрични Рачен Тестер CD ОсветлувањеОсновните Функции Спектар Најдобри Точност на Мерење на DC Напон 400m V4 V / 40 V / 400 V1000 V + / (0.8%+3)+ / (0.5%+1)+ / (1%+3) Мерење на AC Напон 400m V4 V / 40 V / 400 V750 V + / (1.2%+5)+ / (1%+3)+ / (1.2%+5) AC Струја Мерење 400.0 m A / 4000m A40.00 м / 400.0 ма4.000 A / 10.00 А + / (1.2%+5)+ / (1.5%+5)+ / (2%+5) DC Струја Мерење 400.0 m A / 4000m A40.00 м / 400.0 ма4.000 A / 10.00 А + / (1%+2)+ / (1.2%+3)+ / (1.5%+3) Отпор Мерење 400.0 W4.000 k W / 40.00 k W / 400.0 k W4.000 MW40.00 MW + / (1.2%+2)+ / (1%+2)+ / (1.2%+2)+ / (1.5%+2) Capacitance Мерење 40.00 нф400.0 нф / 4.000 мф / 40.00 мф400.0 мф4000m + / (3%+5)+ / (3%+5)+ / (4%+5)Само референца Frequencyy 10 Hz10 MHz + / (0.1%+4) Фреквенција Responsee 0 45~400 Hz Должност Циклус 0.1%~99.9% да Посебни Functionss Прирачник за кои се Движат да Diodee да EF Функција да Audion 1000ß да Континуитет Ѕвончето yes Податоци Holdd да Max / Мин Mode да се Прикаже Светлото да REL да Режим на Спиење Околу 15 Минути Аналоген Бар График 41 да RS232(USB)) Осигурувачот да Внесување Отпорност за DC Напон Мерење Околу 10 M да слаба Батерија Екранот yesОПШТИ CHARACTERISTICSS Напојување 9 V Батерија (6 F22) x 1 (не се вклучуваат) LCD екран со Големина 65 x 43mm Производ Боја Црвена и Greyy Производ Нето Тежина 370g Производ Големина 180 x 87 x 47mm Стандардни Додатоци Батерија информации, Тест Олово, англиски Прирачник, Приклучок Адаптер Опционални Додатоци USB Стандард Индивидуални Пакување Подарок Кутија 20 компјутери Стандардна Картон Measurementt 465 x 335 x 345mm (0.054 CBM По Стандард Картон) Стандард Картон Бруто Weightt 12kgПакет вклучувајќи : 1x UNIT UT61 A Модерните Дигитални Multimeters 100% Сосема нов​

Виктор VC3010 вистински покажувачот на универзална multimeter висока прецизност механички универзална multimeter
 • Неодамнешно

Виктор VC3010 вистински покажувачот на универзална multimeter висока прецизност механички универзална multimeter

DEN 806.40

Почитувани сад,Германија клиент : Според трговија прописи, ние нема да го продаде сива тело инструмент со жолта заштитна маска за сад и Германија...

HoldPeak HP-36C АД/DC Прирачник Спектар Дигитални Мини Multimeter Метар/ Преносни Дигитални Multimeter
 • Неодамнешно

HoldPeak HP-36C АД/DC Прирачник Спектар Дигитални Мини Multimeter Метар/ Преносни Дигитални Multimeter

DEN 983.00 1092.00

Производ Информации : Основната Функција : Прирачник ОпсегDC / AC Напон ТестDC / AC Струја ТестОтпорност / Capacitance ТестДиоди / h FE ТестКонтинуитет ЅвончетоНазад СветлинаАвто ЗатвориData HoldБатеријата ТестСпецификација За Производ : Производ Слика : Пакет се Вклучени : Hold Peak HP36 C Дигитални Multimeter x1 англиски јазик Прирачник x 1 Тест Води x x x x 1Внимание : Поради Кина Пост Превозот по Правило, тоа не содржи информации за батеријата и батеријата тип е 9 V.Сервис и Превозот : 1...

Mastech MS8229 5 in1 Авто спектар Дигитални Multimeter Мултифункционален Лукс Ниво на Звук Температура Влажност Тестер Метар
 • Неодамнешно

Mastech MS8229 5 in1 Авто спектар Дигитални Multimeter Мултифункционален Лукс Ниво на Звук Температура Влажност Тестер Метар

DEN 2125.00 2656.80

Mastech MS8229 5 in1 Авто спектар Дигитални Multimeter Мултифункционален Лукс Ниво на Звук Температура Влажност Тестер МетарВе молиме забелешка : не се вклучени батерии и боја кутија.Пакување листа : 1*Дигитален multimeter MS82291*англиски јазик прирачник за корисникот1*Thermocouple1*1 сет тест сонда1...

Професионални AC / DC LCD дигитален Multimeter Тест inductance метар со тестирање на електрични инструменти хардвер алатки
 • Неодамнешно

Професионални AC / DC LCD дигитален Multimeter Тест inductance метар со тестирање на електрични инструменти хардвер алатки

DEN 441.60

Спецификација : DC напон : 200m2000m202001000 V ± 0.5% AC напон : 200750 V ± 1.0% DC струја : 200u2000u20м200m10 A ± 1.8% Отпор : 200200020 K200 K2000 KΩ ± 1.0% Производ Општите Карактеристики : LCD дисплеј големина : 46x16mm LCD се прикаже максималната вредност : 1999 Низок напон симбол на екранот : Да заштита од Преоптоварување : Да Диоди за препознавање : Да, прикажување на приближното пад на притисок Транзистори детекција : Да Напојување : 6 F22 тип 9 V батерија (производ не вклучува батерија) Производ тежина : 108g Производ Содржина : 1 x Дигитален Multimeter 2 x Табела Пенкало 1 x англиски Упатство

NKTECH HD Дигитален Сателитски ТЕЛЕВИЗИСКИ Сигнал Пронаоѓач Метар NK-620 видео надзор Камера Тестер AHD TVI CVI Аналогни Видео Монитор 4.3 TFT LCD MPEG4
 • Неодамнешно

NKTECH HD Дигитален Сателитски ТЕЛЕВИЗИСКИ Сигнал Пронаоѓач Метар NK-620 видео надзор Камера Тестер AHD TVI CVI Аналогни Видео Монитор 4.3 TFT LCD MPEG4

DEN 6575.00 12892.32

Карактеристики : МултиUSB услуга, снимање, филм, печатење на екран, Пребарување функцијата.Пријателски кориснички интерфејс, сигнал анализа.Функција : најсилен сигнал ќе се заклучува и ќе auto / слепи / TP скенирање.Show channel програма слика, сила, квалитет.Се најде на сателитски сигнал за квалитет се прикаже и алармот.Предупредување звук промена : толку побрзо темпо, сигнал е посилна.Во живо на договорот за слободна трговија дигитални слики и звуци.Преносни структура, удобен и сигурен.Фреквентен опсег : 9502150 MHz.LNB моќ и да се префрлате : 13 V18 V / 22 K / сигналот индикатор за заклучување.Текст отпорност : 75 Ohm.LNB краткиколо заштита.Di SEq C : 1.0, 1.1, 1.2, USALS Изградиво сигнал наместен алармот.Изградиво satellite пронаоѓач управување.USB надградба : надградба на софтвер итн.AV излез (видео / аудио излез други ТВ / Monitor).HDMI ™ излез : 576i, 576 P, 720 P, 1080i, 1080 P HD сигнал на излез.Изградиво светилка и ДОВЕДЕ назадсветло под тастатурата.Видео поддршка & Аудио & DC12 V моќ тест.AV Влез (Видео & Аудио Влез Монитор).Со DC12 V моќ излез за видео надзор.Батеријата се игра време (AV влез) : за 10hours.Изградиво звучник.Точки пиксели : 480 x 272 (391 x 680 Pixes).Боја систем : PALNTSC.Заштитна стакло на LCD панелот.Trestle на зад машината.Батеријата индикатор за светлосно шоу.Литиум батерија : Енергија од DC 11.1 V 2600m Ah (Вклучени).Влезен напон : DC 13.5 V / A...

ZT101 ZT102 Дигитални Автоматски Спектар Multimeter 6000 точки Светлото AC/DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар волтметар
 • Неодамнешно

ZT101 ZT102 Дигитални Автоматски Спектар Multimeter 6000 точки Светлото AC/DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар волтметар

DEN 768.00 1097.28

Кликнете на сликата подолу за да се добие нашата 2018 најновите автомобил боја дебелина колосек!ZT101 ZT102 Дигитални Автоматски Спектар Multimeter 6000 точки Светлото AC / DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар волтметарПроизвод ВоведТоа е Автокои се движат дигиталните multimeter користење на двојносоставен стил A / D да се трансформира како јадро.Може да се користи за да мерки AC / DC Напон,AC / DC Струја,Отпорност,Capacitance,Диоди и Континуитет тестирање,температура,Фреквенција и Др.Производите се напојува батерија.тие се карактеризира со стабилна функција и висока сигурност, со карактеристики на заштита од преоптоварување и LCD дисплеј за јасен читање,се идеални алатки за lav,фабрика,на радио фанови и семејна употреба.ZT101 Карактеристика1.Автоматско опсег2...

V2.68 ESR-T4 Mega328 Digitale Транзистори Тестер Диоди Triode Capaciteit ESR Метар MOS/PNP/NPN LCR 12864 lcd-scherm
 • Неодамнешно

V2.68 ESR-T4 Mega328 Digitale Транзистори Тестер Диоди Triode Capaciteit ESR Метар MOS/PNP/NPN LCR 12864 lcd-scherm

DEN 426.00 698.40

V2.68 ESRT4 Mega328 Дигитални Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance ESR Метар MOS / PNP / NPN LCR 12864 LCD екранОписи : 1.2015 најновите M328 верзија на софтвер ,повеќе функции.Чип : Atmega3282.128*64 голема Светлото LCD дисплеј,само 2m A кога стојат од страна.3.Користење на 9 V батерија (Не се вклучени)Тестот се движи : Inductors, кондензатори , диоди, dual диоди , mos, транзистори, SCR , регулаторот, LED цевка , ESR,Отпорни,прилагодлив potentiometerОтпор : 0.1 ohm резолуција, максимум 50 M ohmCapacitor : 25pf 100,000 ufInductors : 0.01 мз20ЧНова Функција : 1.Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, nканал и pканал MOSFET, диоди (вклучувајќи двојно диоди), thyristor, транзистори, отпорник и capacitor и други компоненти2.Автоматски тест на pinот на една компонента, и приказ на LCD3.Може да се открие транзистори, MOSFET заштита диоди засилување коефициент и база за да се утврди emitter транзистори напред пристрасно напон4.Мерење на портата и портата capacitance на MOSFET прагот напон5.Користете 12864 течни кристали со зелени осветлувањеСпецификации : (за референца)1.Еднокопче операција, автоматско исклучување .2.Само 20n A исклучување на струјата.3.Автоматски детектира NPN, PNP биполарно transistors , N канал и P канал MOS FET, JFET , диоди , две диоди, thyristors мала моќ еднонасочно и двонасочно thyristor.4.Автоматска идентификација на компонентите pin аранжман .5.Мерење на биполарни транзистори тековната засилување фактор и основа emitter прагот напон.6.Преку база emitter прагот на напон и голема струја засилување фактор за да се идентификуваат Darlington transistors.7.Може да се открие биполарно transistors и MOS transistors заштита диоди.8.Мерење на портата MOS FET прагот на напон и портата capacitance.9.Истовремено може да се измери два отпорници и отпорник за отпадоци е прикажана...

Единица UT181A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w/Повторно се Наплаќа Li-Батерија ЕУ Приклучок
 • Неодамнешно

Единица UT181A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w/Повторно се Наплаќа Li-Батерија ЕУ Приклучок

DEN 20487.00 21565.44

Единица UT181 A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w / Повторно се Наплаќа LiБатерија ЕУ Приклучок1...

Vichy VICI VC99 3 6/7 Авто спектар дигитални multimeter со торба Vici VC99 +Термичка Неколку TK кабел+црна торба
 • Неодамнешно

Vichy VICI VC99 3 6/7 Авто спектар дигитални multimeter со торба Vici VC99 +Термичка Неколку TK кабел+црна торба

DEN 1480.00 1574.40

Vichy Vici VC99 3 6 / 7 Multimeter аналогни бар C Fпакет : Пакет Содржина : 1 x Упатство1 X VC991 X Црвена Сонда1 X Црна Сонда1 X Термички Неколку TK кабел1x црна торба​

Дигитални Multimeter DT9205A LCD Тест Води AC DC Ohm Метар Автоматско Алатка Со Сонди Ammeter Тестер на Отпорност
 • Неодамнешно

Дигитални Multimeter DT9205A LCD Тест Води AC DC Ohm Метар Автоматско Алатка Со Сонди Ammeter Тестер на Отпорност

DEN 362.00 426.24

DT9205 A Дигитални AC / DC Електрични Рачни Ammeter Отпор Capacitance Тест Мултифункционален Multimeter Тест Води КабелФункција : 100% нов и висок квалитет.Точни, компактен, рачни, лесно да се носат и да работат, напојува батерија.Има голем LCD екран.Целосно опремен со над пренапонска заштита.Автоматско исклучување функција се идеални за употреба.COMS интегрирано коло, принципот на двојно составен A / D конверзија.Автоматско нула, автополаритетот избор.Високо квалитетни тест ѕвончето звук и LED индикација.Опис : Максимален напон помеѓу терминалите и земјата земјата : 1000 DC или 700 VACОсигурач proteciton : F 200m A / 250 VНапојување : 9 V батеријаТемпературата на работа : 0~40℃Складирање температура : 10~50℃AC Напон (V) : 200m V, 2 V, 20 V, 200 V, 700 VDC Напон (V) : 200m V, 2 V, 20 V, 200 V,1000 VAC Струја (A) : 2m A, 20m A, 200m A, 20 ADC Струја (A) : 2m A, 20m A, 200m A, 20 AОтпор (Ohm) : 200, 2k, 20k, 200k, 2 M, 20М, 200 M, 2000 MCapacitance (F) : 2n F, 20n F, 200n F, 2u F, 200u FНето Тежина : околу...

Мулти-цел Транзистори Тестер 128*160 Диоди Thyristor Capacitance Отпорник Inductance MOSFET ESR LCR Метар TFT Дисплеј во Боја
 • Неодамнешно

Мулти-цел Транзистори Тестер 128*160 Диоди Thyristor Capacitance Отпорник Inductance MOSFET ESR LCR Метар TFT Дисплеј во Боја

DEN 744.00

Мултифункционални транзистори тестер за автоматско препознавање на NPN и PNP transistors, Nканал и Pканал MOSFET, диоди, thyristors, отпорници, кондензатори или други уреди...

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC/DC Автоматско Преносни Метар
 • Неодамнешно

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC/DC Автоматско Преносни Метар

DEN 474.00 929.76

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC / DC Автоматско Преносни МетарСпецификации: Екран : LCD, 1999 брои ажурирања 2 / sec LCD големина : 40 x 20mm Поларитетот Индикација : "" прикажува автоматски Надопсег, Индикација : "OL" прикажува слаба Батерија Индикација : "" прикажува Спектар одберете : автоматски или рачно Операција Температура : 0°C до 40°C, помалку од 80%RH Складирање Температура : 10°C 50°C, помалку од 85%RH Батерија Тип : x 3 V 2,2032 големина Димензии(H X W X D) : 110×55×10мм Тежина : Околу 100g DC НАПОН (Авто кои се движат) Опсег на Резолуција Точноста 200m V 0.1 m V ±(0.8% од rdg + 5dgts) 2 V 1m V ±(0.5% од rdg + 2dgts) 20 V 10m V 200 V 100m V 600 V 1 V ±(1.0% од rdg + 5dgts) Текст Отпорност : 10 MΩ Заштита од Преоптоварување : 600 V DC / AC rms Max...

Брзо пристигнување ВИКТОР 86C 3 3/4 Дигитални Multimeter AC DC Отпор Capacitance Фреквенција Виктор Multimeter
 • Неодамнешно

Брзо пристигнување ВИКТОР 86C 3 3/4 Дигитални Multimeter AC DC Отпор Capacitance Фреквенција Виктор Multimeter

DEN 1687.00 1776.00

ВИКТОР 86 C 3 3 / 4 Дигитални MultimeterИнструментот е со високи перформанси, висока точност, 3 3 / 4 цифра мултиметар, го користи на LCD со 33mm висока бројка за да се направи читање јасна, на екранот се едноставни и удобен операција...

GWUNW BY32A 0-200V 0-500A DC Дигитални Напон Тековната Метар Двојна се Прикаже Црвена Сина, зелена жолта LED
 • Неодамнешно

GWUNW BY32A 0-200V 0-500A DC Дигитални Напон Тековната Метар Двојна се Прикаже Црвена Сина, зелена жолта LED

DEN 312.00 480.00

Технички параметриВолтметар опсег : 0.009.9910.099.9100200 V *1Тековната метар опсег : 1500 AВнатрешната отпорност на voltmeter : 800 K ΩВнатрешната отпорност на ammeter : 500 A / 75 MVРаботен напон : DC5 V~12 V * 2Мерење на точноста : 0.4% * 3Оперативен temperatur e : 10℃~60℃Работат на струјата : Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 500gDisplay mode : 3 малку 0.28 инчен LEDЦелокупната димензии : 48 MM*29 MM*21 MM(L*W*H)Отворање големина : 45.5 мм*26.5 mmДоведе жица должина : 13 CM*1 : децимална запирка може да се премести автоматски*2 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот...

ЕДИНИЦА UT58E 4 1/2 Дигитален Multimeters спектар w/ фреквенција температура тест ammeter Multitester
 • Неодамнешно

ЕДИНИЦА UT58E 4 1/2 Дигитален Multimeters спектар w/ фреквенција температура тест ammeter Multitester

DEN 2375.52

ЕДИНИЦА UT58 E Дигитални Multimeters спектар w / фреквенција температура тест ammeter MultitesterОсновните Функции Спектар Најдобри Точноста DC Напон 200m V / 2 V / 20 V / 200 V / 1000 V (0.05%+3) на AC Напон 2 V / 20 V / 200 V / 1000 V (0.5%+10) DC Струја 2m A / 200m A / 20 A (0.5%+5) AC Струја 20m A / 200m A / 20 A (0.8%+10) Отпор 200 W / 2k W / 20k W / 2 MW / 200 MW (0.5%+10) Capacitance 2n F / 20n F / 2m F / 20m F (3%+40) Температура(°C) 40°C ~ 1000°C (1%+30) Фреквенција 20k Hz (1.5%+5) Посебни Функции Диоди Континуитет Ѕвончето Транзистори Податоци се Одржи Целосна на Иконата за Прикажување Режим на Спиење слаба Батерија Приказ на Текст Отпорност за DCНапон Мерење Околу 10 MW Max Екранот 19999ОПШТИ КАРАКТЕРИСТИКИ Напојување 9 V Батерија (6 F22)(не се вклучуваат) LCD екран со Големина од 60 х 54mm Производ Боја Сива Holster Црвена Производ Нето Тежина 350g (вклучувајќи holster) Производ Големина 179 x 88 x 39mm Стандардни Додатоци Тест Води, Батерија, англиски Прирачник, Точка Контактна Температурна Сонда, Тест Клип, МултиЦел Приклучок, Holster Стандард Поединечните Подароци Кутија за Пакување Стандард Количина По Картон 40pcs Стандардна Картон Мерење 598 x 418 x 340mm(0.085 CBM По Стандард Картон) Стандард Картон Бруто Тежина 27kg