• Неодамнешно
ЕДИНИЦА UT58E 4 1/2 Дигитален Multimeters спектар w/ фреквенција температура тест ammeter Multitester

ЕДИНИЦА UT58E 4 1/2 Дигитален Multimeters спектар w/ фреквенција температура тест ammeter Multitester

DEN 2375.52
Достапно

Количина на стоки


ЕДИНИЦА UT58 E Дигитални Multimeters спектар w / фреквенција температура тест ammeter Multitester
Основните Функции Спектар Најдобри Точноста DC Напон 200m V/2 V/20 V/200 V/1000 V (0.05%+3) на AC Напон 2 V/20 V/200 V/1000 V (0.5%+10) DC Струја 2m A/200m A/20 A (0.5%+5) AC Струја 20m A/200m A/20 A (0.8%+10) Отпор 200 W/2k W/20k W/2 MW/200 MW (0.5%+10) Capacitance 2n F/20n F/2m F/20m F (3%+40) Температура(°C) -40°C ~ 1000°C (1%+30) Фреквенција 20k Hz (1.5%+5) Посебни Функции Диоди Континуитет Ѕвончето Транзистори Податоци се Одржи Целосна на Иконата за Прикажување Режим на Спиење слаба Батерија Приказ на Текст Отпорност за DC
Напон Мерење Околу 10 MW Max Екранот 19999
ОПШТИ КАРАКТЕРИСТИКИ Напојување 9 V Батерија (6 F22)(не се вклучуваат) LCD екран со Големина од 60 х 54mm Производ Боја Сива Holster - Црвена Производ Нето Тежина 350g (вклучувајќи holster) Производ Големина 179 x 88 x 39mm Стандардни Додатоци Тест Води, Батерија, англиски Прирачник, Точка Контактна Температурна Сонда, Тест Клип, Мулти-Цел Приклучок, Holster Стандард Поединечните Подароци Кутија за Пакување Стандард Количина По Картон 40pcs Стандардна Картон Мерење 598 x 418 x 340mm
(0.085 CBM По Стандард Картон) Стандард Картон Бруто Тежина 27kg

Карактеристики на понудата

Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Мерење На Напон Спектар:
200mV/2V/20V/200V/1000V
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Димензии:
179 x 88 x 39mm
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Број На Модел На:
UT58E
Мерење На Струја Опсег:
2mA/200mA/20A
Мерење Capacitance Опсег:
2nF/20nF/2mF/20mF
Мерење На Отпор Опсег:
200W/2kW/20kW/2MW/200MW

Слични понуди

Мулти-цел Транзистори Тестер 128*160 Диоди Thyristor Capacitance Отпорник Inductance MOSFET ESR LCR Метар TFT Дисплеј во Боја
 • Неодамнешно

Мулти-цел Транзистори Тестер 128*160 Диоди Thyristor Capacitance Отпорник Inductance MOSFET ESR LCR Метар TFT Дисплеј во Боја

DEN 744.00

Мултифункционални транзистори тестер за автоматско препознавање на NPN и PNP transistors, Nканал и Pканал MOSFET, диоди, thyristors, отпорници, кондензатори или други уреди...

ЕДИНИЦА UT139C Дигитални Multimeter Авто Опсег True RMS Метар Рачен Тестер 6000 Смета Voltmeter Температура Тест транзисторски
 • Неодамнешно

ЕДИНИЦА UT139C Дигитални Multimeter Авто Опсег True RMS Метар Рачен Тестер 6000 Смета Voltmeter Температура Тест транзисторски

DEN 1992.00 2586.72

ЕДИНИЦА Црна Оригинални Кеси За ЕДИНИЦА Серија Дигитални Multimeter ,исто така Одговараат за Други Брендови Multimeter пакување 7.6 8.0 ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24~690 V AC DC ЕДИНИЦА UT15 C Водоотпорен Дигитален волтметар 24 V~690 V AC / DC Напон Тестери LCD Дисплеј Автоматско Спектар Фаза Ротација тестер на напон 26.97 35.96 ЕДИНИЦА UT139 C Дигитални Multimeter Авто Опсег True RMS Метар Рачен Тестер 6000 Смета Voltmeter Температура Тест 36.98 56.89ЕДИНИЦА UT300 S Infraed Термометар Температура СКЕНИРАЊЕ Мерка Не контакт брз тест ЕДИНИЦА UT300 S Инфрацрвен Термометар Температура СКЕНИРАЊЕ Мерка НеКонтакт Брз Тест Max / Мин Екранот Индустриски МИНИ Дигитален Метар 17.08 18.98 ЕДИНИЦА UT210 D Дигитални Менгеме Метар True RMS Напон, Отпор Capacitance Multimeter Температура Мерка Авто Спектар Електрични 42.47 49.96 ЕДИНИЦА UT120 C Џеб Големина Stype Дигитални Multimeter Авто Спектар Тестер AC DC Напон Диоди Мини Електрични Метри LCD Дисплеј ЕДИНИЦА UT120 C Џеб големина Stype Дигитални mulitimeter авто опсег16.8914.36 16.89 444 UUNIТ UT120 C Џеб Големина Stype Дигитални Multimeter Авто Спектар Тестер AC DC Напон Диоди Мини Електрични Метри LCD Display DDDDDD ЕДИНИЦА UT658 USB Тестери У Диск Лекар Полначи Voltmeter Ameter Капацитет Тест MAX 9 V со Складирање на Податоци Светлото Бесплатен Превозот ЕДИНИЦА UT658 USB Тестери У Диск Лекар Полначи Voltmeter Ameter Капацитет Тест 7.

HoldPeak Дигитални Multimeter Професионални SMD Тестер на Отпорност Capacitance Диоди Метри 4000 Смета LCD Дисплеј
 • Неодамнешно

HoldPeak Дигитални Multimeter Професионални SMD Тестер на Отпорност Capacitance Диоди Метри 4000 Смета LCD Дисплеј

DEN 704.00 847.68

​Карактеристики : Тоа исто така може да биде управуван рачно Можете да притиснете на копчето "FUNC" за да одберете една одредени мерење на владата...

HoldPeak HP-37K Авто Спектар Дигитални Multimeter Отпор Capacitance Фреквенција Testeur Electrique
 • Неодамнешно

HoldPeak HP-37K Авто Спектар Дигитални Multimeter Отпор Capacitance Фреквенција Testeur Electrique

DEN 1331.00 1478.40

Производ Информации : Iterm Име : Hold Peak HP37 K Дигитални MultimeterБренд : Hold PeakПроизводителот : ZHUHAI JIDA HUAPU ИНСТРУМЕНТ CO., LTD.Основната Функција : Авто ОпсегПодатоците Се Одржи Во Однос ВредностАвто Назад Светлина Авто ЗатвориDC / AC Напон Тест DC / AC Струја ТестТест На Диоди Тест На Континуитет ЅвончетоNCV(Не Контакт Volt тест) ФункцијаОтпорност / Capacitance / Фреквенција ТестСпецификација За Производ : Производ Слика : Пакет се Вклучени : Hold Peak HP37 K Дигитални Multimeter x 1 англиски јазик Прирачник x 1 Тест Води x1 Температура Тест Сонда x 1Внимание : Поради Кина Пост Превозот по Правило, тоа не содржи информации за батеријата и батеријата тип е 1.5 V.Сервис и Превозот : 1...

MASTECH MS8239C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3/4
 • Неодамнешно

MASTECH MS8239C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3/4

DEN 929.00 1161.12

MASTECH MS8239 C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3 / 4Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Купи еден добиете еден Бесплатно ОСИГУРАЧ2.Испрати од руски,ќе вклучува боја поле,испраќање од Кина, не спаѓаат во боја кутија.3.Сите пакетот се испрати без батерија...

Професионални AC / DC LCD дигитален Multimeter Тест inductance метар со тестирање на електрични инструменти хардвер алатки
 • Неодамнешно

Професионални AC / DC LCD дигитален Multimeter Тест inductance метар со тестирање на електрични инструменти хардвер алатки

DEN 441.60

Спецификација : DC напон : 200m2000m202001000 V ± 0.5% AC напон : 200750 V ± 1.0% DC струја : 200u2000u20м200m10 A ± 1.8% Отпор : 200200020 K200 K2000 KΩ ± 1.0% Производ Општите Карактеристики : LCD дисплеј големина : 46x16mm LCD се прикаже максималната вредност : 1999 Низок напон симбол на екранот : Да заштита од Преоптоварување : Да Диоди за препознавање : Да, прикажување на приближното пад на притисок Транзистори детекција : Да Напојување : 6 F22 тип 9 V батерија (производ не вклучува батерија) Производ тежина : 108g Производ Содржина : 1 x Дигитален Multimeter 2 x Табела Пенкало 1 x англиски Упатство

Брзо пристигнување ВИКТОР 86C 3 3/4 Дигитални Multimeter AC DC Отпор Capacitance Фреквенција Виктор Multimeter
 • Неодамнешно

Брзо пристигнување ВИКТОР 86C 3 3/4 Дигитални Multimeter AC DC Отпор Capacitance Фреквенција Виктор Multimeter

DEN 1687.00 1776.00

ВИКТОР 86 C 3 3 / 4 Дигитални MultimeterИнструментот е со високи перформанси, висока точност, 3 3 / 4 цифра мултиметар, го користи на LCD со 33mm висока бројка за да се направи читање јасна, на екранот се едноставни и удобен операција...

Единица UT181A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w/Повторно се Наплаќа Li-Батерија ЕУ Приклучок
 • Неодамнешно

Единица UT181A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w/Повторно се Наплаќа Li-Батерија ЕУ Приклучок

DEN 20487.00 21565.44

Единица UT181 A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w / Повторно се Наплаќа LiБатерија ЕУ Приклучок1...

ЕДИНИЦА UT61C Дигитални Multimeter AC DC напон, отпор Capacitance температура multitester Диоди continunity со USB интерфејс
 • Неодамнешно

ЕДИНИЦА UT61C Дигитални Multimeter AC DC напон, отпор Capacitance температура multitester Диоди continunity со USB интерфејс

DEN 2304.00 2879.52

ЕДИНИЦА UT61 C Дигитални Multimeter AC DC напон, отпор Capacitance температура multitester Диоди continunity со USB интерфејсВе молиме Забелешка : Не се вклучени батеријата.UT61 Серија Вовед : Дигитални multimeter модел UT61 A,UT61 B,UT61 C,UT61 D(True RMS) и UT61 E(True RMS)(во понатамошниот текст опишано како"метар") е авто кои се движат multimeter.На куќиште структура дизајн усвои напредни"коинекција"техника, со цел да се обезбеди доволно изолација...

V2.68 ESR-T4 Mega328 Digitale Транзистори Тестер Диоди Triode Capaciteit ESR Метар MOS/PNP/NPN LCR 12864 lcd-scherm
 • Неодамнешно

V2.68 ESR-T4 Mega328 Digitale Транзистори Тестер Диоди Triode Capaciteit ESR Метар MOS/PNP/NPN LCR 12864 lcd-scherm

DEN 426.00 698.40

V2.68 ESRT4 Mega328 Дигитални Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance ESR Метар MOS / PNP / NPN LCR 12864 LCD екранОписи : 1.2015 најновите M328 верзија на софтвер ,повеќе функции.Чип : Atmega3282.128*64 голема Светлото LCD дисплеј,само 2m A кога стојат од страна.3.Користење на 9 V батерија (Не се вклучени)Тестот се движи : Inductors, кондензатори , диоди, dual диоди , mos, транзистори, SCR , регулаторот, LED цевка , ESR,Отпорни,прилагодлив potentiometerОтпор : 0.1 ohm резолуција, максимум 50 M ohmCapacitor : 25pf 100,000 ufInductors : 0.01 мз20ЧНова Функција : 1.Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, nканал и pканал MOSFET, диоди (вклучувајќи двојно диоди), thyristor, транзистори, отпорник и capacitor и други компоненти2.Автоматски тест на pinот на една компонента, и приказ на LCD3.Може да се открие транзистори, MOSFET заштита диоди засилување коефициент и база за да се утврди emitter транзистори напред пристрасно напон4.Мерење на портата и портата capacitance на MOSFET прагот напон5.Користете 12864 течни кристали со зелени осветлувањеСпецификации : (за референца)1.Еднокопче операција, автоматско исклучување .2.Само 20n A исклучување на струјата.3.Автоматски детектира NPN, PNP биполарно transistors , N канал и P канал MOS FET, JFET , диоди , две диоди, thyristors мала моќ еднонасочно и двонасочно thyristor.4.Автоматска идентификација на компонентите pin аранжман .5.Мерење на биполарни транзистори тековната засилување фактор и основа emitter прагот напон.6.Преку база emitter прагот на напон и голема струја засилување фактор за да се идентификуваат Darlington transistors.7.Може да се открие биполарно transistors и MOS transistors заштита диоди.8.Мерење на портата MOS FET прагот на напон и портата capacitance.9.Истовремено може да се измери два отпорници и отпорник за отпадоци е прикажана...

MASTECH MS8216 Џеб Дигитални Multimeter Податоци се Одржи 4000 Точки Autoranging LCD AC/DC Напон DMM Тестер Детектор
 • Неодамнешно

MASTECH MS8216 Џеб Дигитални Multimeter Податоци се Одржи 4000 Точки Autoranging LCD AC/DC Напон DMM Тестер Детектор

DEN 1742.40

MS8216 Џеб Дигитални Multimeter Податоци се Одржи 4000 ТочкиAutoranging LCD AC / DC Напон DMM Тестер ДетекторDC Напон 400m V / 4 V / 40 V / 400 V / 600 V AC Напон 4 V / 40 V / 400 V / 600 V Отпор 400ohm / 4kohm / 40kohm / 400kohm / 4 Mohm / 40 Mohm Capacitance 4n F / 40n F / 400n F / 4u F / 40u F / 200u F Фреквенција 10 HZ~200k HZ Должност Циклус 0.1~99.9% Макс...

Mega328 M328 LCR-T4 12846 LCD Дигитален Транзистори Тестер Метар Светлина Диоди Triode Capacitance ESR Метар MOS/PNP/NPN L/C/R
 • Неодамнешно

Mega328 M328 LCR-T4 12846 LCD Дигитален Транзистори Тестер Метар Светлина Диоди Triode Capacitance ESR Метар MOS/PNP/NPN L/C/R

DEN 96.00

Опис : 1,2015 најновите M328 верзија на софтвер ,повеќе функции.Чип : Atmega3282.128*64 голема Светлото LCD дисплеј,само 2m A кога стојат од страна.3,со Користење на 9 V батерија (Не се вклучени)Тестот се движи : Inductors, кондензатори , диоди, dual диоди , mos, транзистори, SCR , регулаторот, LED цевка , ESR,Отпор,Прилагодлив potentiometerОтпор : 0.1 ohm резолуција, максимум 50 M ohmCapacitor : 25pf 100,000 ufInductors : 0.01 мз20ЧНОВА Функција : 1 : Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, nканал и pканал MOSFET, диоди (вклучувајќи двојно диоди), thyristor, транзистори, отпорник и capacitor и други компоненти2 : Автоматски тест на pinот на една компонента, и приказ на LCD3 : Може да се открие транзистори, MOSFET заштита диоди засилување коефициент и база за да се утврди emitter транзистори напред пристрасно напон4 : Мерење на портата и портата capacitance на MOSFET прагот напон5 : Користете 12864 течни кристали со зелени осветлувањеСпецификации : За вас референца1,Еднокопче операција, автоматско исклучување .2,Само 20n A исклучување на струјата.3,Автоматски детектира NPN, PNP биполарно transistors , N канал и P канал MOS FET, JFET , диоди , две диоди, thyristors мала моќ еднонасочно и двонасочно thyristor.4,Автоматска идентификација на компонентите pin аранжман .5,Мерење на биполарни транзистори тековната засилување фактор и основа emitter прагот напон.6,Преку база emitter прагот на напон и голема струја засилување фактор за да се идентификуваат Darlington transistors.7,Може да се открие биполарно transistors и MOS transistors заштита диоди.8,Мерење на портата MOS FET прагот на напон и портата capacitance.9,истовремено Може да се измери два отпорници и отпорник за отпадоци е прикажана...

Дигитални Multimeter DT9205A LCD Тест Води AC DC Ohm Метар Автоматско Алатка Со Сонди Ammeter Тестер на Отпорност
 • Неодамнешно

Дигитални Multimeter DT9205A LCD Тест Води AC DC Ohm Метар Автоматско Алатка Со Сонди Ammeter Тестер на Отпорност

DEN 362.00 426.24

DT9205 A Дигитални AC / DC Електрични Рачни Ammeter Отпор Capacitance Тест Мултифункционален Multimeter Тест Води КабелФункција : 100% нов и висок квалитет.Точни, компактен, рачни, лесно да се носат и да работат, напојува батерија.Има голем LCD екран.Целосно опремен со над пренапонска заштита.Автоматско исклучување функција се идеални за употреба.COMS интегрирано коло, принципот на двојно составен A / D конверзија.Автоматско нула, автополаритетот избор.Високо квалитетни тест ѕвончето звук и LED индикација.Опис : Максимален напон помеѓу терминалите и земјата земјата : 1000 DC или 700 VACОсигурач proteciton : F 200m A / 250 VНапојување : 9 V батеријаТемпературата на работа : 0~40℃Складирање температура : 10~50℃AC Напон (V) : 200m V, 2 V, 20 V, 200 V, 700 VDC Напон (V) : 200m V, 2 V, 20 V, 200 V,1000 VAC Струја (A) : 2m A, 20m A, 200m A, 20 ADC Струја (A) : 2m A, 20m A, 200m A, 20 AОтпор (Ohm) : 200, 2k, 20k, 200k, 2 M, 20М, 200 M, 2000 MCapacitance (F) : 2n F, 20n F, 200n F, 2u F, 200u FНето Тежина : околу...

Vichy VICI VC99 3 6/7 Авто спектар дигитални multimeter со торба Vici VC99 +Термичка Неколку TK кабел+црна торба
 • Неодамнешно

Vichy VICI VC99 3 6/7 Авто спектар дигитални multimeter со торба Vici VC99 +Термичка Неколку TK кабел+црна торба

DEN 1480.00 1574.40

Vichy Vici VC99 3 6 / 7 Multimeter аналогни бар C Fпакет : Пакет Содржина : 1 x Упатство1 X VC991 X Црвена Сонда1 X Црна Сонда1 X Термички Неколку TK кабел1x црна торба​

ТОПЛА saIe Игла Совет Сонда Тест води Pin Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер води Истрагата Жица Пенкало Кабел UT30
 • Неодамнешно

ТОПЛА saIe Игла Совет Сонда Тест води Pin Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер води Истрагата Жица Пенкало Кабел UT30

DEN 155.00 163.20

Кликнете на сликата за да го купат она што се заинтересираниОпис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : ПВЦ Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Професионални Тест Максимален Напон : 1000 V 10 A 1...

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC/DC Автоматско Преносни Метар
 • Неодамнешно

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC/DC Автоматско Преносни Метар

DEN 474.00 929.76

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC / DC Автоматско Преносни МетарСпецификации: Екран : LCD, 1999 брои ажурирања 2 / sec LCD големина : 40 x 20mm Поларитетот Индикација : "" прикажува автоматски Надопсег, Индикација : "OL" прикажува слаба Батерија Индикација : "" прикажува Спектар одберете : автоматски или рачно Операција Температура : 0°C до 40°C, помалку од 80%RH Складирање Температура : 10°C 50°C, помалку од 85%RH Батерија Тип : x 3 V 2,2032 големина Димензии(H X W X D) : 110×55×10мм Тежина : Околу 100g DC НАПОН (Авто кои се движат) Опсег на Резолуција Точноста 200m V 0.1 m V ±(0.8% од rdg + 5dgts) 2 V 1m V ±(0.5% од rdg + 2dgts) 20 V 10m V 200 V 100m V 600 V 1 V ±(1.0% од rdg + 5dgts) Текст Отпорност : 10 MΩ Заштита од Преоптоварување : 600 V DC / AC rms Max...

MASTECH 8910 Дигитални Multimeter Smart SMD РК Отпор Capacitance Диоди Метар Тестер Автоматска Идентификација Скенирање LCD Дисплеј
 • Неодамнешно

MASTECH 8910 Дигитални Multimeter Smart SMD РК Отпор Capacitance Диоди Метар Тестер Автоматска Идентификација Скенирање LCD Дисплеј

DEN 845.00 1056.00

Карактеристики3000 точки LCD дисплејЦелосно автоматско мерењеАвтоматско скенирање на Отпор / capacitance / ДиодиФункцијата на изборот од страна на еден FUNC push buttonData hold функцијаКонтинуитет проверка на функцијаВо текот вчитај индикација ( OL )Индикација за слаба батеријаНапојување : 3 V Литиум Батерија CR2032Автоматско исклучување...

GWUNW BY32A 0-200V 0-500A DC Дигитални Напон Тековната Метар Двојна се Прикаже Црвена Сина, зелена жолта LED
 • Неодамнешно

GWUNW BY32A 0-200V 0-500A DC Дигитални Напон Тековната Метар Двојна се Прикаже Црвена Сина, зелена жолта LED

DEN 312.00 480.00

Технички параметриВолтметар опсег : 0.009.9910.099.9100200 V *1Тековната метар опсег : 1500 AВнатрешната отпорност на voltmeter : 800 K ΩВнатрешната отпорност на ammeter : 500 A / 75 MVРаботен напон : DC5 V~12 V * 2Мерење на точноста : 0.4% * 3Оперативен temperatur e : 10℃~60℃Работат на струјата : Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 500gDisplay mode : 3 малку 0.28 инчен LEDЦелокупната димензии : 48 MM*29 MM*21 MM(L*W*H)Отворање големина : 45.5 мм*26.5 mmДоведе жица должина : 13 CM*1 : децимална запирка може да се премести автоматски*2 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот...