• Неодамнешно
Дигитални Multimeter ЕДИНИЦА UT61A Висока Сигурност Професионални Електрични Рачен Тестер CD Осветлување

Дигитални Multimeter ЕДИНИЦА UT61A Висока Сигурност Професионални Електрични Рачен Тестер CD Осветлување

DEN 1919.52
Достапно

Количина на стоки


Дигитални Multimeter ЕДИНИЦА UT61 A Висока Сигурност Професионални Електрични Рачен Тестер CD Осветлување
Основните Функции Спектар Најдобри Точност на Мерење на DC Напон 400m V
4 V/40 V/400 V
1000 V +/-(0.8%+3)
+/-(0.5%+1)
+/-(1%+3) Мерење на AC Напон 400m V
4 V/40 V/400 V
750 V +/-(1.2%+5)
+/-(1%+3)
+/-(1.2%+5) AC Струја Мерење 400.0 m A/4000m A
40.00 м/400.0 ма
4.000 A/10.00 А +/-(1.2%+5)
+/-(1.5%+5)
+/-(2%+5) DC Струја Мерење 400.0 m A/4000m A
40.00 м/400.0 ма
4.000 A/10.00 А +/-(1%+2)
+/-(1.2%+3)
+/-(1.5%+3) Отпор Мерење 400.0 W
4.000 k W/40.00 k W/400.0 k W
4.000 MW
40.00 MW +/-(1.2%+2)
+/-(1%+2)
+/-(1.2%+2)
+/-(1.5%+2) Capacitance Мерење 40.00 нф
400.0 нф/4.000 мф/40.00 мф
400.0 мф
4000m +/-(3%+5)
+/-(3%+5)
+/-(4%+5)
Само референца Frequencyy 10 Hz-10 MHz +/-(0.1%+4) Фреквенција Responsee 0 45~400 Hz Должност Циклус 0.1%~99.9% да Посебни Functionss Прирачник за кои се Движат да Diodee да EF Функција да Audion 1000ß да Континуитет Ѕвончето yes Податоци Holdd да Max/Мин Mode да се Прикаже Светлото да REL да Режим на Спиење Околу 15 Минути Аналоген Бар График 41 да RS232(USB)) Осигурувачот да Внесување Отпорност за DC Напон Мерење Околу 10 M да слаба Батерија Екранот yes
ОПШТИ CHARACTERISTICSS Напојување 9 V Батерија (6 F22) x 1 (не се вклучуваат) LCD екран со Големина 65 x 43mm Производ Боја Црвена и Greyy Производ Нето Тежина 370g Производ Големина 180 x 87 x 47mm Стандардни Додатоци Батерија информации, Тест Олово, англиски Прирачник, Приклучок Адаптер Опционални Додатоци USB Стандард Индивидуални Пакување Подарок Кутија 20 компјутери Стандардна Картон Measurementt 465 x 335 x 345mm (0.054 CBM По Стандард Картон) Стандард Картон Бруто Weightt 12kg
Пакет вклучувајќи : 1x UNI-T UT-61 A Модерните Дигитални Multimeters 100% Сосема нов


Карактеристики на понудата

Мерење Inductance Опсег:
10HZ-10MHZ
Мерење На Напон Спектар:
400mV/4V/40V/400V/1000V
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Мерење На Отпор Опсег:
400W/4kW/40kW/400kW/4MW/40MW
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
UT61A
Мерење Capacitance Опсег:
40nF/400nF/4mF/40mF400mF/4000mF
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Димензии:
180 x 87 x 47mm
Мерење На Струја Опсег:
400mA/4000mA/40mA/400mA/4А - /10A

Слични понуди

Единица UT181A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w/Повторно се Наплаќа Li-Батерија ЕУ Приклучок
 • Неодамнешно

Единица UT181A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w/Повторно се Наплаќа Li-Батерија ЕУ Приклучок

DEN 20487.00 21565.44

Единица UT181 A True RMS Datalogging Дигитални Multimeters DMM Capacitance Температура Метар w / Повторно се Наплаќа LiБатерија ЕУ Приклучок1...

ТОПЛА saIe Игла Совет Сонда Тест води Pin Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер води Истрагата Жица Пенкало Кабел UT30
 • Неодамнешно

ТОПЛА saIe Игла Совет Сонда Тест води Pin Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер води Истрагата Жица Пенкало Кабел UT30

DEN 155.00 163.20

Кликнете на сликата за да го купат она што се заинтересираниОпис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : ПВЦ Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Професионални Тест Максимален Напон : 1000 V 10 A 1...

MASTECH MS8239C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3/4
 • Неодамнешно

MASTECH MS8239C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3/4

DEN 929.00 1161.12

MASTECH MS8239 C Дигитални Multimeter AC DC Напон, AC Струја Capacitance Фреквенција Температура Тестер Авто спектар multimetro 3 3 / 4Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Купи еден добиете еден Бесплатно ОСИГУРАЧ2.Испрати од руски,ќе вклучува боја поле,испраќање од Кина, не спаѓаат во боја кутија.3.Сите пакетот се испрати без батерија...

Vichy VICI VC99 3 6/7 Авто спектар дигитални multimeter со торба Vici VC99 +Термичка Неколку TK кабел+црна торба
 • Неодамнешно

Vichy VICI VC99 3 6/7 Авто спектар дигитални multimeter со торба Vici VC99 +Термичка Неколку TK кабел+црна торба

DEN 1480.00 1574.40

Vichy Vici VC99 3 6 / 7 Multimeter аналогни бар C Fпакет : Пакет Содржина : 1 x Упатство1 X VC991 X Црвена Сонда1 X Црна Сонда1 X Термички Неколку TK кабел1x црна торба​

NKTECH HD Дигитален Сателитски ТЕЛЕВИЗИСКИ Сигнал Пронаоѓач Метар NK-620 видео надзор Камера Тестер AHD TVI CVI Аналогни Видео Монитор 4.3 TFT LCD MPEG4
 • Неодамнешно

NKTECH HD Дигитален Сателитски ТЕЛЕВИЗИСКИ Сигнал Пронаоѓач Метар NK-620 видео надзор Камера Тестер AHD TVI CVI Аналогни Видео Монитор 4.3 TFT LCD MPEG4

DEN 6575.00 12892.32

Карактеристики : МултиUSB услуга, снимање, филм, печатење на екран, Пребарување функцијата.Пријателски кориснички интерфејс, сигнал анализа.Функција : најсилен сигнал ќе се заклучува и ќе auto / слепи / TP скенирање.Show channel програма слика, сила, квалитет.Се најде на сателитски сигнал за квалитет се прикаже и алармот.Предупредување звук промена : толку побрзо темпо, сигнал е посилна.Во живо на договорот за слободна трговија дигитални слики и звуци.Преносни структура, удобен и сигурен.Фреквентен опсег : 9502150 MHz.LNB моќ и да се префрлате : 13 V18 V / 22 K / сигналот индикатор за заклучување.Текст отпорност : 75 Ohm.LNB краткиколо заштита.Di SEq C : 1.0, 1.1, 1.2, USALS Изградиво сигнал наместен алармот.Изградиво satellite пронаоѓач управување.USB надградба : надградба на софтвер итн.AV излез (видео / аудио излез други ТВ / Monitor).HDMI ™ излез : 576i, 576 P, 720 P, 1080i, 1080 P HD сигнал на излез.Изградиво светилка и ДОВЕДЕ назадсветло под тастатурата.Видео поддршка & Аудио & DC12 V моќ тест.AV Влез (Видео & Аудио Влез Монитор).Со DC12 V моќ излез за видео надзор.Батеријата се игра време (AV влез) : за 10hours.Изградиво звучник.Точки пиксели : 480 x 272 (391 x 680 Pixes).Боја систем : PALNTSC.Заштитна стакло на LCD панелот.Trestle на зад машината.Батеријата индикатор за светлосно шоу.Литиум батерија : Енергија од DC 11.1 V 2600m Ah (Вклучени).Влезен напон : DC 13.5 V / A...

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC/DC Автоматско Преносни Метар
 • Неодамнешно

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC/DC Автоматско Преносни Метар

DEN 474.00 929.76

1 КОМПЈУТЕР Нови AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC / DC Автоматско Преносни МетарСпецификации: Екран : LCD, 1999 брои ажурирања 2 / sec LCD големина : 40 x 20mm Поларитетот Индикација : "" прикажува автоматски Надопсег, Индикација : "OL" прикажува слаба Батерија Индикација : "" прикажува Спектар одберете : автоматски или рачно Операција Температура : 0°C до 40°C, помалку од 80%RH Складирање Температура : 10°C 50°C, помалку од 85%RH Батерија Тип : x 3 V 2,2032 големина Димензии(H X W X D) : 110×55×10мм Тежина : Околу 100g DC НАПОН (Авто кои се движат) Опсег на Резолуција Точноста 200m V 0.1 m V ±(0.8% од rdg + 5dgts) 2 V 1m V ±(0.5% од rdg + 2dgts) 20 V 10m V 200 V 100m V 600 V 1 V ±(1.0% од rdg + 5dgts) Текст Отпорност : 10 MΩ Заштита од Преоптоварување : 600 V DC / AC rms Max...

MASTECH-MS5202-Дигитален-Аналоген-Megger-Покажувач-Изолација-Отпор-Тестер
 • Неодамнешно

MASTECH-MS5202-Дигитален-Аналоген-Megger-Покажувач-Изолација-Отпор-Тестер

DEN 8162.00 8591.52

MASTECH MS5202 Digital Аналоген Megger Покажувачот на Изолација Тестер на ОтпорностMS5202 Дигитално / Аналогни Тестер на ИзолацијаСпецификацииИзолација тестИзвор излезниот напонМерен опсегDC 2500 V ±10%0~100 MΩ ±3% на лак100 MΩ~50000 MΩ ±2.5% од лак50000 MΩ~100000 MΩ ±3% на лакВнатрешна батерија тестирање(АА) 12 V внатрешна батеријаПроверка на внатрешниот 12 V за статус на батеријатаОпшти КарактеристикиНапојување8×1.5 V AA батерии & 1 x 9 V 6 F22 батеријатаПроизвод Големина255mm ×135mm×81mmПроизвод Тежина1000gПревозот : НИ цел ќе брод од САД, и сите други налози ќе брод од Кина преку препорачана воздух mail 916 работни дена, повеќето земји' клиенти може да track пакет online на нивните поштата вебсајт, ви благодариме

ZT101 ZT102 Дигитални Автоматски Спектар Multimeter 6000 точки Светлото AC/DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар волтметар
 • Неодамнешно

ZT101 ZT102 Дигитални Автоматски Спектар Multimeter 6000 точки Светлото AC/DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар волтметар

DEN 768.00 1097.28

Кликнете на сликата подолу за да се добие нашата 2018 најновите автомобил боја дебелина колосек!ZT101 ZT102 Дигитални Автоматски Спектар Multimeter 6000 точки Светлото AC / DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар волтметарПроизвод ВоведТоа е Автокои се движат дигиталните multimeter користење на двојносоставен стил A / D да се трансформира како јадро.Може да се користи за да мерки AC / DC Напон,AC / DC Струја,Отпорност,Capacitance,Диоди и Континуитет тестирање,температура,Фреквенција и Др.Производите се напојува батерија.тие се карактеризира со стабилна функција и висока сигурност, со карактеристики на заштита од преоптоварување и LCD дисплеј за јасен читање,се идеални алатки за lav,фабрика,на радио фанови и семејна употреба.ZT101 Карактеристика1.Автоматско опсег2...

Mega328 M328 LCR-T4 12846 LCD Дигитален Транзистори Тестер Метар Светлина Диоди Triode Capacitance ESR Метар MOS/PNP/NPN L/C/R
 • Неодамнешно

Mega328 M328 LCR-T4 12846 LCD Дигитален Транзистори Тестер Метар Светлина Диоди Triode Capacitance ESR Метар MOS/PNP/NPN L/C/R

DEN 96.00

Опис : 1,2015 најновите M328 верзија на софтвер ,повеќе функции.Чип : Atmega3282.128*64 голема Светлото LCD дисплеј,само 2m A кога стојат од страна.3,со Користење на 9 V батерија (Не се вклучени)Тестот се движи : Inductors, кондензатори , диоди, dual диоди , mos, транзистори, SCR , регулаторот, LED цевка , ESR,Отпор,Прилагодлив potentiometerОтпор : 0.1 ohm резолуција, максимум 50 M ohmCapacitor : 25pf 100,000 ufInductors : 0.01 мз20ЧНОВА Функција : 1 : Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, nканал и pканал MOSFET, диоди (вклучувајќи двојно диоди), thyristor, транзистори, отпорник и capacitor и други компоненти2 : Автоматски тест на pinот на една компонента, и приказ на LCD3 : Може да се открие транзистори, MOSFET заштита диоди засилување коефициент и база за да се утврди emitter транзистори напред пристрасно напон4 : Мерење на портата и портата capacitance на MOSFET прагот напон5 : Користете 12864 течни кристали со зелени осветлувањеСпецификации : За вас референца1,Еднокопче операција, автоматско исклучување .2,Само 20n A исклучување на струјата.3,Автоматски детектира NPN, PNP биполарно transistors , N канал и P канал MOS FET, JFET , диоди , две диоди, thyristors мала моќ еднонасочно и двонасочно thyristor.4,Автоматска идентификација на компонентите pin аранжман .5,Мерење на биполарни транзистори тековната засилување фактор и основа emitter прагот напон.6,Преку база emitter прагот на напон и голема струја засилување фактор за да се идентификуваат Darlington transistors.7,Може да се открие биполарно transistors и MOS transistors заштита диоди.8,Мерење на портата MOS FET прагот на напон и портата capacitance.9,истовремено Може да се измери два отпорници и отпорник за отпадоци е прикажана...

Висок квалитет на Универзалната Дигитални Multimeter Мулти Метар Тест Води Истрагата Жица Пенкало Кабел
 • Неодамнешно

Висок квалитет на Универзалната Дигитални Multimeter Мулти Метар Тест Води Истрагата Жица Пенкало Кабел

DEN 96.00 100.32

Висок квалитет на Универзалната Дигитални Multimeter Мулти Метар Тест Води Истрагата Жица Пенкало КабелпосветеностКвалитетот има проблем може да се вратиФункција : 100% сосема нов и висок квалитет Количина : 1pc Боја : ЦрноСива боја / Црвен + Сива Материјал : Силикон Црвена : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 88cm / 34.3" Вкупна должина : 106cm / 41.3" Тест Максимален Напон : 1000 V 10 A Лесно да се прочита : "+" & "" знаци во близина на сонди Со гума обвиткан, тоа е удобно да се зафат Универзална мултиметар приклучокот, лесен за употреба, Тоа е еден од корисни алатки кои ќе носи многу погодности за вашиот електронски работа Пакет Содржина : 1 Пар на Универзален Тест Води Истрагата Жица Пенкало Кабел

MASTECH MS8216 Џеб Дигитални Multimeter Податоци се Одржи 4000 Точки Autoranging LCD AC/DC Напон DMM Тестер Детектор
 • Неодамнешно

MASTECH MS8216 Џеб Дигитални Multimeter Податоци се Одржи 4000 Точки Autoranging LCD AC/DC Напон DMM Тестер Детектор

DEN 1742.40

MS8216 Џеб Дигитални Multimeter Податоци се Одржи 4000 ТочкиAutoranging LCD AC / DC Напон DMM Тестер ДетекторDC Напон 400m V / 4 V / 40 V / 400 V / 600 V AC Напон 4 V / 40 V / 400 V / 600 V Отпор 400ohm / 4kohm / 40kohm / 400kohm / 4 Mohm / 40 Mohm Capacitance 4n F / 40n F / 400n F / 4u F / 40u F / 200u F Фреквенција 10 HZ~200k HZ Должност Циклус 0.1~99.9% Макс...

ЕДИНИЦА UT61C Дигитални Multimeter AC DC напон, отпор Capacitance температура multitester Диоди continunity со USB интерфејс
 • Неодамнешно

ЕДИНИЦА UT61C Дигитални Multimeter AC DC напон, отпор Capacitance температура multitester Диоди continunity со USB интерфејс

DEN 2304.00 2879.52

ЕДИНИЦА UT61 C Дигитални Multimeter AC DC напон, отпор Capacitance температура multitester Диоди continunity со USB интерфејсВе молиме Забелешка : Не се вклучени батеријата.UT61 Серија Вовед : Дигитални multimeter модел UT61 A,UT61 B,UT61 C,UT61 D(True RMS) и UT61 E(True RMS)(во понатамошниот текст опишано како"метар") е авто кои се движат multimeter.На куќиште структура дизајн усвои напредни"коинекција"техника, со цел да се обезбеди доволно изолација...

Брзо пристигнување ВИКТОР 86C 3 3/4 Дигитални Multimeter AC DC Отпор Capacitance Фреквенција Виктор Multimeter
 • Неодамнешно

Брзо пристигнување ВИКТОР 86C 3 3/4 Дигитални Multimeter AC DC Отпор Capacitance Фреквенција Виктор Multimeter

DEN 1687.00 1776.00

ВИКТОР 86 C 3 3 / 4 Дигитални MultimeterИнструментот е со високи перформанси, висока точност, 3 3 / 4 цифра мултиметар, го користи на LCD со 33mm висока бројка за да се направи читање јасна, на екранот се едноставни и удобен операција...

LCD Мини Дигитален Multimeter DT-830B Електрични Voltmeter Ammeter Ohm Тестер на AC/DC 750/1000V Amp Volt Ohm волтметар Тестер
 • Неодамнешно

LCD Мини Дигитален Multimeter DT-830B Електрични Voltmeter Ammeter Ohm Тестер на AC/DC 750/1000V Amp Volt Ohm волтметар Тестер

DEN 149.00 158.40

LCD Дигитален Multimeter DT830 B Електрични Voltmeter Ammeter Ohm Тестер на AC / DC 750 / 1000 V Amp Volt Ohm Тестер МетарСпецификација : LCD : 3 1 / 2digitsМаксимална читање : 1999DC Напон : 200m V / 2000m V / 20 V / 200 V / 1000 VAC Напон : 200 V / 750 VDC Струја : 200u A / 2000u A / 20m A / 200m A / 10 AОтпор 200Ω / 2kΩ / 20kΩ / 200kΩ / 2000kΩТранзисторски : NPN, PNPБатерија : 9 V 6 F22 ( Батерија, не се вклучени )Големина на : (L)12.4 cm x (W)6,9 см x (H)2.4 cmТежина : 126gПакетот вклучува : 1 x DT830 B multimeter (Батерија, не се вклучени)1 x Тест доведе1 x Упатство

Виктор VC3010 вистински покажувачот на универзална multimeter висока прецизност механички универзална multimeter
 • Неодамнешно

Виктор VC3010 вистински покажувачот на универзална multimeter висока прецизност механички универзална multimeter

DEN 806.40

Почитувани сад,Германија клиент : Според трговија прописи, ние нема да го продаде сива тело инструмент со жолта заштитна маска за сад и Германија...

GWUNW BY32A 0-200V 0-500A DC Дигитални Напон Тековната Метар Двојна се Прикаже Црвена Сина, зелена жолта LED
 • Неодамнешно

GWUNW BY32A 0-200V 0-500A DC Дигитални Напон Тековната Метар Двојна се Прикаже Црвена Сина, зелена жолта LED

DEN 312.00 480.00

Технички параметриВолтметар опсег : 0.009.9910.099.9100200 V *1Тековната метар опсег : 1500 AВнатрешната отпорност на voltmeter : 800 K ΩВнатрешната отпорност на ammeter : 500 A / 75 MVРаботен напон : DC5 V~12 V * 2Мерење на точноста : 0.4% * 3Оперативен temperatur e : 10℃~60℃Работат на струјата : Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 500gDisplay mode : 3 малку 0.28 инчен LEDЦелокупната димензии : 48 MM*29 MM*21 MM(L*W*H)Отворање големина : 45.5 мм*26.5 mmДоведе жица должина : 13 CM*1 : децимална запирка може да се премести автоматски*2 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот...