• Неодамнешно
алатки 0.45 мм*80mm DIY Накит Алатки Beading Игли Накит 30pcs **

алатки 0.45 мм*80mm DIY Накит Алатки Beading Игли Накит 30pcs **

DEN 90.00
DEN 95.04
-5 %
Достапно

Количина на стоки


5813117976071021 Особено се препорачува US $ 1.56
/пакет US $ 0.90
/парче US $ 0.35
/парче US $ 1.16
/пакет US $ 1.08
/пакет US $ 1.26
/парче US $ 0.57
/парче US $ 0.70
/парче US $ 0.50
/парче US $ 1.98
/парче US $ 1.48
/пакет US $ 1.00
/парче
Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница
Материјал :
Имајте на ум.
Имајте на ум.
Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл.
Имајте на ум.
Ве молиме не остави негативни повратни информации или за да ги отворите некој спор. Ни веруваат,било инциденти ќе бидат решени.
Пакување Детали

Карактеристики на понудата

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Накит Алатки & Опрема Тип:
Beading Игли
Објектот Должина:
8cm

Слични понуди

Восок Резба Нож Комплет вклучува 10 Парчиња Скулптура на Ножот, Спакувани Копаат Bedknife,Восок Керамика Глинени Скулптури Резба Моделирање Алатка
 • Неодамнешно

Восок Резба Нож Комплет вклучува 10 Парчиња Скулптура на Ножот, Спакувани Копаат Bedknife,Восок Керамика Глинени Скулптури Резба Моделирање Алатка

DEN 693.00 936.00

Плаќање : Ние прифаќаме alipay тука.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Гаранција и Гаранција : 12 месеци Гаранција...

Foredom полирање машина Клупата Струг ТМ-2
 • Неодамнешно

Foredom полирање машина Клупата Струг ТМ-2

DEN 2347.00 3171.84

Силна вшмукување единица за полирање струг.Произведени во согласност со здравјето и безбедноста на правила се потребни.Заврши со две вретенаНие, исто така, имаат и други машини за накит .Ако имате други барања ,pls слободно контактирајте ме

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 6mm Нерѓосувачки Челик Ротари гимнастик Круг Полирање Монистра, Полирање Медиумите за Vibratory гимнастик Накит алатки
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 6mm Нерѓосувачки Челик Ротари гимнастик Круг Полирање Монистра, Полирање Медиумите за Vibratory гимнастик Накит алатки

DEN 1278.00 1727.52

Ако не можете да ја пронајдете вашата земја во системот , pls контактирајте го нашиот персонал директно или ни остави порака6mm Полирање Монистра Тркалезна форма за накит Полирање Машина Ротари Гимнастик, Накит Polising Медиуми БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ1kg / пакетДеталиГолемина : 6mm...

220V 1~ 2 килограми злато топење печка, електричен smelter со 1 crucible и тонг, Дигитален Дисплеј Електрични Топење Мини Печка
 • Неодамнешно

220V 1~ 2 килограми злато топење печка, електричен smelter со 1 crucible и тонг, Дигитален Дисплеј Електрични Топење Мини Печка

DEN 8063.00 10895.52

Карактеристики на производот : злато melterНапон : 220 VКапацитет : 2 KGМоќност : 1400wФрекфенција : 50 / 60 HZМесто на Потекло : Кина (Копно)#HHM01 Електрични Топење Печки ОписНапон : 220 V, 50 / 60 HZ220 V достапни, 110 V може да се направи со стандардни НИ приклучок40 минути за 2kg злато.Италијански Дигитални ПЕЧКА 2 Kg, Топење на Злато, Сребро, ИтнСпособен за топење до 2 килограм злато.Ова е посебно дизајниран и изграден за топење метали за леење и легирање.Ова е СОСЕМА НОВИ во кутија и да го вклучува Crucible и Crucibles Маша.LED дисплеј со touchpad дигитални читање овозможува прецизност и контрола на температурата.Максимална температура е 2000 F (1100 C).Линискиот графит crucible е дизајниран за лесно отстранување од печка со користење на специјално дизајнирани crucible маша.Можете да се стопи Чисто Сребро & Злато или легури како што се Стерлинг сребро, 14 K Злато 18 K злато до чиста.Некои од Метали што може да се стопи со овој Печка : Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & Цинк.Изолирани капак има топлина и се задржува кислород надвор за почиста се топи.Напојување AC : 220 ~240 volt.Тука ние гарантираме за следното, ви Благодариме за вашето внимание...

Промоција! Накит алатки 7X-45X Микроскоп со штанд, Накит алатка
 • Неодамнешно

Промоција! Накит алатки 7X-45X Микроскоп со штанд, Накит алатка

DEN 13142.00 17759.52

За вашиот среќен купувањето, ве молам, ве молиме контактирајте со нас за повеќе информации во врска со превозот цената на вашата земја, понекогаш превозот цена е цитиран повисока од Aliexpress систем.Опис : Заградата Дупка : 8488mmКонтрола на Висока Заѕвони : 50mmСпин Агол : Хоризонтална±15Стрејт (Straight) : ±15Главната Staight : 270Materiel : Тешко Алуминиум ЛегураВкупна Висина : 500mmЗум : 200500Зголемување : 7 X45 X.Работното Растојание : 160mm.Работното Растојание : 160mm.Повеќе детални слики :

накит ѓердан одлуки опрема Пулсот Аргон Место Заварувач 400W Заварување Накит, Злато, Сребро Platinum Паладиум
 • Неодамнешно

накит ѓердан одлуки опрема Пулсот Аргон Место Заварувач 400W Заварување Накит, Злато, Сребро Platinum Паладиум

DEN 8134.00 10992.00

Пулсот Аргон Место Заварувач 400 W Заварување Накит, Злато, Сребро Platinum ПаладиумИскра Заварчик може да се користи за заварување : Благородни метални легури; злато, сребро, платина и паладиум Титан и не ' рѓосувачки челик. Со некои ограничувања, алуминиум, калај и повеќето месинг легури Легури со различни атрибути кои се некомпатибилни во нормален заварувањеЛегури кои би се оксидираат при заварување и на тој начин бараат инертен(Аргон) атмосфераИскра заварчик која се користи за jeweler : Токму позиција делови од tacking со самото место заварувачЗаварување на ѓердани со дијаметар 0.3 mm (помал дијаметар може да се топи)Поправка метал зглобовите или паузи, без отстранување поставено камења и бисериПоправка на топлина чувствителни метали или на метални легуриПоправка на површината или влез точка на лиење на истиот легураСо инертен аргон атмосфера, заварување може да се направи без да се бара fluxing...

Vaccum Кастинг Машина за накит алатки
 • Неодамнешно

Vaccum Кастинг Машина за накит алатки

DEN 21264.00

Спецификација : 1.Напон : 220 V2 Машина големина : 60*40*50cmПроизвод слика:Компанијата информацииНие сме професионални производител на различен асортиман на производи и да се специјализираат во накитизработка на алатки & опрема, скапоцен камен потрошен материјал, полирање машина, наежвам четки, полирањеалатка, вага, и дијамант тестери...

Бесплатен превозот Накит Камења Клип Рачни Дијамант Дијамантски Четири Ноктот Клип Авион од Нерѓосувачки Челик, Пинцети Квалитет Gemstones Канџи
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот Накит Камења Клип Рачни Дијамант Дијамантски Четири Ноктот Клип Авион од Нерѓосувачки Челик, Пинцети Квалитет Gemstones Канџи

DEN 332.00 448.32

Плаќање : Ние прифаќаме alipay тука.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Гаранција и Гаранција : 12 месеци Гаранција...

БЕСПЛАТНИ SHIPPINJG висок квалитет легиран челик 4mm метал писмо удар печат во собата, добра цврстина и издржливост, број печат удар
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТНИ SHIPPINJG висок квалитет легиран челик 4mm метал писмо удар печат во собата, добра цврстина и издржливост, број печат удар

DEN 603.00 815.52

ПИСМО УДАРИ1 Јаглероден челик2 Песок експлозија на површината3 Пластична кутија за поставување содржи 27pcs писмо удари "AZ" и "&"Точка бр.ГолеминатежинаAF10081 / 8" (3.0 mm)450gAF10105 / 32" (4.0 mm)500gAF10123 / 16" (5.0 mm)600gAF10161 / 4" (6.0 mm)880gAF10205 / 16" (8.0 mm)1.25 kgAF10243 / 8" (10.0 mm)2.2 kgAF10321 / 2" (12.5 mm)3.23 kg

Graver Помошник Колега Гравирање Машина, Накит Гравирање Опрема, Engraver Алатка Single Ended
 • Неодамнешно

Graver Помошник Колега Гравирање Машина, Накит Гравирање Опрема, Engraver Алатка Single Ended

DEN 9398.00 10560.00

#HHE03 Graver Колега Опис Напон : 220 V, 50 / 60 HzGraver Другар ти дава неколку можности за помалку пари Додека и двете машини нудат истите насадни инструменти и нога контрола, постојат две разлики...

Пулсот Искра Место Заварувач 200W Накит Заварување Машина за Злато Сребро Platinum
 • Неодамнешно

Пулсот Искра Место Заварувач 200W Накит Заварување Машина за Злато Сребро Platinum

DEN 4227.00 5712.00

Пулсот Искра Место Заварувач 200 W Накит Заварување Машина за Ѓердан од Злато Сребро Platinum Оваа Искра Заварчик може да се користи за заварување : Легури на предмети од скапоцени метали постоење на злато, сребро, платина и паладиум, титан и високо квалитетен челик Со ограничување на алуминиум, калај и повеќето од месинг легури Легури со различни атрибути Моќност : 200 W Заварчик големина : 300мм x 180mm x 140mm Напон : 220 V, 50 / 60 HZ & 110 V (Тоа обично трае 3 5 дена да имаат 110 volts машина направени по уплата.) Внимание • Менгеме на работното парче, работното парче не може да го допре заварување иглата директно, растојанието меѓу нив е подобро 0.5 mm...

DIY рачно изработени Алатки Двојно Gourd Посочи Awl Игла Недоделкан Дупки Низ Дрвена Рачка Илјада
 • Неодамнешно

DIY рачно изработени Алатки Двојно Gourd Посочи Awl Игла Недоделкан Дупки Низ Дрвена Рачка Илјада

DEN 39.00 40.80

5813117976071019 Особено се препорачува пакет пакет парче парче парче пакет парче парче пакет пакет парче метар Здраво,Драги пријатели,Добредојдовте во мојата продавницаТопло прашува : Бидејќи секој монитор резолуција Прилагодувања се различни, може да предизвика одреден степен на исклучување боја, се надевам дека ќе се разбереПлаќање : Превозот : 1.Нарачки ќе се испраќаат во рок од 3 работни дена откако сте платиле...

2kg злато електрична печка капацитет Сребро топење печки Температура од 1300 степени Висока температура на печка
 • Неодамнешно

2kg злато електрична печка капацитет Сребро топење печки Температура од 1300 степени Висока температура на печка

DEN 7956.00 10752.00

Пријателство потсетам : Топење Furnaces оваа машина, сега само црвена лушпа, црна надвор од акциите, ние стандардниот коса црвена лушпа на машината...

23 Компјутери Beading Жито Накит Алатка Дијамант Камен Beader Поставите Graver
 • Неодамнешно

23 Компјутери Beading Жито Накит Алатка Дијамант Камен Beader Поставите Graver

DEN 263.00 308.64

23 Компјутери Beading Жито Накит Алатка Дијамант Камен Beader Поставите Graver Опис : Beading Алатки алатки за Накит Поставување и се користи за да формираат монистра, кои имаат дијаманти, бисери и камења во монтажа прилагодувања На Сет содржи 23Beaders со алатката се справи со сите во еден удобен, лесно да се користат пластични јасно domed застане исто Така се користи за затегнување лабави камења Поставува дојде во заштитна пластична организатор случај и вклучува се справи со Жито алатки се направени од леано железо, на крајот на која е полиран конкавна хемисфера Користи со Топка во Облик на Рачка или Универзалниот Рачка, тоа е вработен кога жито поставување зрна од метал површината се крена и потоа се заокружува со жито алатка во текот на камен...

Промоција!!! Бисер Holing Машина,Бисер Машина за Дупчење ,накит tools 1 цел
 • Неодамнешно

Промоција!!! Бисер Holing Машина,Бисер Машина за Дупчење ,накит tools 1 цел

DEN 2696.64

Мини Бисер Дупчење Holing Машина Бормашина со целосен сет на Волфрам 0.71.2 mmНие сме производител на овој бисер дупчење / holing машина!Ако ви требаат повеќе quanity, pls контактирајте ме за подобра цена!Сите додаток ќе бидат обезбедени според вашите барања!Добредојдовте на својата посета на нашата фабрика! Бисер вежба машина 's конфигурација : Бисер holing машини : 1 постави;Се справи со : 1 парче;Помошни рачка : 1 парче;Holing се соберат клуч : 1 парче;Мелење игла глава : 1 парче;2mm хексагонална клуч;Посебен бисер holing челик делови и игли (0.6 mm 1.2 mm) : 7 парчиња;Бисер соберат : 13 парови; ( нов модел е 13 пара)Префрлете се на возилото : 1 парче;Кориснички прирачник за дупчење : 1 примерок.Пакување кутија големина : 305*197*215cm;Тежина : 5.5 килограми.Карактеристики на Бисер машина за дупчење1...

Топла продажба Накит Магнетни полирач, мини магнетни гимнастик,накит полирач foredm накит алатки и equopment
 • Неодамнешно

Топла продажба Накит Магнетни полирач, мини магнетни гимнастик,накит полирач foredm накит алатки и equopment

DEN 9072.00

Основни Детали Бренд Име : goldsmith Место на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : wx21 Накит Алатки & Опрема Тип : Гравирање Алатки тежина : 7.2 kg големина : 20*20*30cm кофа големина : 11* 10см напон : 110 / 220 моќ : 0.5 kw пакување големина : 24*24*34cm капацитет : 0.6 kg гаранција : 1 годинаспецификација напон 110 / 220 / 240v кофа големина 11* 10см тежина 7kg големина 20*20*30cm пакување големина 24*24*34cm капацитет за 0,6 kg енергија за 0,5 kwспецијално дизајнирани за фиксно време гимнастика (060minutes)...

12 Дизајн Cabochon Силиконски Калап Ѓердан Pendant Накит Торта Алатка за Правење DIY
 • Неодамнешно

12 Дизајн Cabochon Силиконски Калап Ѓердан Pendant Накит Торта Алатка за Правење DIY

DEN 131.00 163.20

12 Дизајн Cabochon Силиконски Калап Ѓердан Pendant Накит Торта Алатка за Правење DIY Карактеристики : Силикони е флексибилен, отпорност на кинење, издржливи во употреба Лесен за употреба и чисти Лесно да се добие, мирис и вкус далеку Еднократно, нестап Тие може да се користи со таквите материјали како светлина метали, гипс, восок, сапун, епоксидни и уретан смоли...

Бесплатен Превозот Прстен Sizer Стап 4-Прстен Големина Мерење се Држиме за накит изработка на алатки за Рачни алатки,прстен mandrel
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Прстен Sizer Стап 4-Прстен Големина Мерење се Држиме за накит изработка на алатки за Рачни алатки,прстен mandrel

DEN 690.00 932.64

Прстен Sizer Стап4Прстен Големина За Мерење На Стапнакит одлуки алаткиРака алатки100% Се Промовира Брза ИспоракаБесплатен ПревозотНајдете точниот прстен големина со овие Пластични Прстен Големина Мерни Прачки,САД : НЕМА.1 до 15,Европа : НЕМА.4176,Janpan : НЕМА.134,ХОНГ КОНГ : НЕМА.134.Ние сме професионални производител на различен асортиман на производи и да се специјализираат во накит одлуки алатки & опрема, скапоцен камен потрошен материјал, полирање машина, наежвам четки, полирање удар, вага, и дијамант тестери...

Силиконски Калап Мувла Епоксидна Смола Накит Џемпер Синџир Pendant Алатка За Правење Дупка
 • Неодамнешно

Силиконски Калап Мувла Епоксидна Смола Накит Џемпер Синџир Pendant Алатка За Правење Дупка

DEN 127.00 158.88

Силиконски Калап Мувла Епоксидна Смола Накит Џемпер Синџир Pendant Алатка за Правење Дупка 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал...

5PCS Топла Случаен Боја Flannelette Сребро ткаенина за чистење сребро полирање крпа Накит
 • Неодамнешно

5PCS Топла Случаен Боја Flannelette Сребро ткаенина за чистење сребро полирање крпа Накит

DEN 83.00 98.40

Материјал : Ткаенина ТкаенинаГолемина : 11*7 CMБоја : СлучајниПакет се Вклучени : 5pcs Полирање Крпа(по Случаен избор Боја)Плаќање : Почитувани клиенти ,Ние прифаќаме Alipay и други Зачувам.Во моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер.Да научат како да се плати со кредитна картичка .Научете како да го плаќаат со Банкарски Трансфер,Научете како да го плаќаат со Western Union ® , .Да научат како да се плати со други начини.Shippment : Обично,цел ќе бидат испратени во рок од 3 работни дена.Стандардната следење на пратката е Воздухопловната(2035days.), ако ви треба побрзо начини, други, како што се ЕМС / DHL / ТНТ / Fedex, итн...

Crimping & таблета притиснете машина,Притисок Машина,прирачник tableting ,рачна пилула притиснете&пилула машина за правење,Валавница
 • Неодамнешно

Crimping & таблета притиснете машина,Притисок Машина,прирачник tableting ,рачна пилула притиснете&пилула машина за правење,Валавница

DEN 4440.00 6000.00

Crimping & таблета притиснете машина,Притисок Машина,прирачник tableting ,рачна пилула притиснете&пилула машина за правење,ВалавницаПакет Се Вклучени1 x Целосен сет на Лулка МелницаСпецификации За повеќе информации, ве молиме контактирајте со нас.[Бенефиции] : двоен опрема управувано, така што притисокот на златниот таблети / сребрена повеќе парчиња алишта!Crimping & tableting со двојна употреба!!! DIY производи основна алатка!!!Ние сме голем производител на накит алатки & опрема како што се полирање четка, дијамант тестер, електронски биланс итн...

Накит /бисер Вежба Алатка,Скапоцен Камен Монистра Бормашина машина
 • Неодамнешно

Накит /бисер Вежба Алатка,Скапоцен Камен Монистра Бормашина машина

DEN 5837.00 7888.32

Опис На ПроизводотБисер вежба машина 's конфигурација : Бисер holing машини : 1 постави;Се справи со : 1 парче ;Помошни handl : 1 парче;Holing се соберат клуч : 1 парче;Мелење игла глава : 1 парче ;2mm хексагонална клуч;Посебен бисер holing челик делови и игли (0.6 mm 1.2 mm) : 7 парчиња;Бисер соберат : 9 парови ;Префрлете се на возилото : 1 парче;Кориснички прирачник за дупчење : 1 примерок.Пакување кутија големина : 305 X197 X215cm;Тежина : 5.5 килограми.Карактеристики на Бисер машина за дупчење1...

Топла продажба накит flex вратило/полирање моторни Foredom cc30 мелница,Foredom flex вратило машина,стоматолошка лабораторија за моторни .
 • Неодамнешно

Топла продажба накит flex вратило/полирање моторни Foredom cc30 мелница,Foredom flex вратило машина,стоматолошка лабораторија за моторни .

DEN 1562.00 2111.52

тежина 4kgмоќност 200wнапон 110 / 220 / 240vфрекфенција 50 / 60 HZвртежи во минута 50020,000 r / минпакување големина 49*32*12cmгаранција 1 годинадолари за стоматолошки / накит / watch полирањекомплет доаѓа со "1 виси мотор,1 електронски нога контрола,1 чак копче,1 handpiece,1 прирачник,1 флексибилни окноодлична машина за дупчење,полирање,burring,мелничката,slotting,пила,исто така, одлично за дрво и коските резба