• Неодамнешно
Водоотпорен ОДДЕЛЕНИЕ UT15B Мулти-функција Напон Тестери LCD дисплеј Континуитет Факел Детектор Пенкало Метри

Водоотпорен ОДДЕЛЕНИЕ UT15B Мулти-функција Напон Тестери LCD дисплеј Континуитет Факел Детектор Пенкало Метри

DEN 1271.52
Достапно

Количина на стоки


ЕДИНИЦА UT15 B Мулти-функција Напон Тестери LED LCD дисплеј Континуитет Факел Детектор Пенкало Метри Тестери
Пакет Содржина :
100% Сосема нов
1 x Напон Тестери

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Напојување:
Батеријата
Број На Модел На:
UT15B
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
275mm * 51mm * 30 mm
Температурата На Работа:
-20~40c
Мерен Опсег:
0V~690V

Слични понуди

DL69-2042 AC Дигитална Voltmeter Ammeter Двоен дисплеј AC80-300V 0-100A LCD Панел Amp волтметар amperimetro 25%ПОПУСТ
 • Неодамнешно

DL69-2042 AC Дигитална Voltmeter Ammeter Двоен дисплеј AC80-300V 0-100A LCD Панел Amp волтметар amperimetro 25%ПОПУСТ

DEN 536.00 696.00

DL692042 AC Дигитална Voltmeter Ammeter Двоен дисплеј AC80300 V 0100 A LCD Панел Amp волтметар amperimetro 25%ПОПУСТКарактеристики : Екранот на AC напон и струја истовремено со дигитален LED цевка.Вклучувајќи и една независна мали прецизни тековната трансформатор со задниот поклопец.Широк мерење напон и струја опсег.Нема потреба да додадете напојување и AC трансформатор.Широко се користи во аудио засилувач, енергија дистрибуција кутија, дистрибуција кабинет, регулатори, нагледни средства, апарати за мали дистрибуција box, итн.Спецификации : AC напон : AC 80300 V (една фаза) 200450 V (трифаза)AC струја : AC 0100.0 А, кога се мери струја е помала од 10 A, сегашната резолуција на екранот е 0.01 A; кога се мери тековните е повеќе од 10 A, резолуција на екранот е 0,1 A; мерење спектар автоматска конверзија (децимална автоматски смена) Точно мерење на RMSПотрошувачка на енергија : 0.2 VAМерење на брзина : За 2 пати во секундаПроизвод големина : 79 * 46* 42mm / 3.1 * 1.8 * 1.6 воПроизвод тежина : 83g / 2.93 озПакет големина : 80 * 44 * 49mm / 3.2 * 1.8 * 2inПакет тежина : 93g / 3.28 озПакет Листата : 1 * Dual Дигитални LCD Панел Amp Volt Метар 100 A 80300 V1 * Упатство(Англиски)

MYLB-AC 100-500V Џеб Пенкало Сензор Детектор на Напон Тестер на Шрафцигер
 • Неодамнешно

MYLB-AC 100-500V Џеб Пенкало Сензор Детектор на Напон Тестер на Шрафцигер

DEN 32.00 34.08

Име На Производ : Детектор На Напон Тестер;Материјал : Пластични, МеталниНапон : AC 100500 V;Совет Димензии (Прибл.) : 3мм / 0.12"Вратило Должина : 55мм / 2.1";Вкупната Големина (Прибл.) : 140 x 15mm / 5.51" x 0.59" (L*D)Се справи со Боја : Јасно, Црвена, Сребрена Тон;Нето Тежина : 17g3мм дупчиња шрафцигер, пластична рачка.Овој Тестер на Напон може да ги проверува сите електрична енергија без да се поврзеш со жици кои покажуваат Топла (оган) со електрична енергија и на Ладно (земјата).Тоа има способност да ги проверите напон помеѓу 100 V да 500 V AC.Ти са

Дигитални Voltmeter Ammeter DC 0~100V/50A Двоен Дисплеј Напон Ampere Метар DC 12V 24V Дигитален Тестер + 50A Шант
 • Неодамнешно

Дигитални Voltmeter Ammeter DC 0~100V/50A Двоен Дисплеј Напон Ampere Метар DC 12V 24V Дигитален Тестер + 50A Шант

DEN 662.40

Дигитални Voltmeter Ammeter DC 0~100 V / 50 A Двоен Дисплеј Напон Ampere Метар DC 12 V 24 V Дигитален Тестер + 50 A ШантОпис : Напојување : DC 3.8~30 V потрошувачка на Енергија : Освежете го оценувате : околу 3 пати / s Мерење на Напон спектар : DC 0~100 V Напон внатрешна отпорност : 400 K Мерење на Струја опсег : 0~50 A Моменталната внатрешна отпорност : 75m V шант Тест за точност : ± 0.2% + 2 зборовите Сегашната резолуција : 00.00~50.00 Преоптоварување на капацитетот : 55 A, една минута (кога во рамките на преоптоварување на капацитетот, на екранот се уште може да се покаже, но ве молам не во текот на одредено време...

DC 0-30V 2 Жица LED Дисплеј Дигитални Напон Voltmeter Панел Автомобил, Мотоцикл Зелена Напон Метри Електрични Инструменти
 • Неодамнешно

DC 0-30V 2 Жица LED Дисплеј Дигитални Напон Voltmeter Панел Автомобил, Мотоцикл Зелена Напон Метри Електрични Инструменти

DEN 62.40

Ако ви се допаѓа нашите производи ,ве молиме да "Add to Wish List" или "Add to My Favourate Продавници" за долгорочни односиНие ќе испраќање вашиот пакет за време на processting време! По вашиот објект пристигна, ние го ценат, ако може да се земе еден момент за да остави позитивна (5 ѕвезди) повратни информации за нашите производи и услуги? Тоа трае само момент, и тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое!ако сте незадоволни со било кој аспект од нашите производи или услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации или спор ,па ние може да се обидете да го решите вашиот проблем .Со ПочитЗелена DC 030 V 2 Жица LED Дисплеј Дигитални Напон Voltmeter Панел Автомобил, МотоциклМерен опсег за : DC 0.1 V30 VВлезен опсег : DC 2.7 V32 VМакс Влез : DC 32 V...

Нови DIY комплет TFT LCD GM328 Транзистори Тестер LCR Диоди Capacitance ESR волтметар PWM Квадратен бран Фреквенција Сигнал Генератор
 • Неодамнешно

Нови DIY комплет TFT LCD GM328 Транзистори Тестер LCR Диоди Capacitance ESR волтметар PWM Квадратен бран Фреквенција Сигнал Генератор

DEN 595.00 699.84

Нови DIY комплет TFT LCD GM328 Транзистори Тестер LCR Диоди Capacitance ESR волтметар PWM Квадратен бран Фреквенција Сигнал ГенераторОпис : употреба на SCM ATMEAG328 P НАТОПИ28...

бела боја на фонт OLED USB детектор voltmeter ammeter моќност тестер метар напон тековната мобилни usb напојување
 • Неодамнешно

бела боја на фонт OLED USB детектор voltmeter ammeter моќност тестер метар напон тековната мобилни usb напојување

DEN 321.12

Ние сме производител.Сите наши производи се смисли и произведени од страна на самите себе Така веруваат дека нашиот квалитет, цена и услуга дефинитивно ќе ви даде задоволство!Карактеристики на производот : Нова функција...

Нови DC 6V-24V 12V Авто Автомобил Камион Мото Коло Тестер на Напон Пенкало Тест Алатка Капка Брод
 • Неодамнешно

Нови DC 6V-24V 12V Авто Автомобил Камион Мото Коло Тестер на Напон Пенкало Тест Алатка Капка Брод

DEN 43.00 51.36

ОписТест опсег : DC 6 V24 V Алигатор менгеме да се банана приклучок за кабелот Идеален за проверка кола, осигурувачи, прекинувачи и инсталации за автомобили, приколки, бродови, мотоцикли и други низок напон системи...

Дигитални Метар DC 0~600V/50A Voltmeter Ammeter DC 12V 24V Dual Led Дисплеј Напон Ampere метар 2in1 Дигитален Тестер + 50A Шант
 • Неодамнешно

Дигитални Метар DC 0~600V/50A Voltmeter Ammeter DC 12V 24V Dual Led Дисплеј Напон Ampere метар 2in1 Дигитален Тестер + 50A Шант

DEN 614.40

Дигитални Метар DC 0~600 V / 50 A Voltmeter Ammeter DC 12 V 24 V Dual Led Дисплеј Напон Ampere метар 2in1 Дигитален Тестер + 50 A ШантПараметри : Мерење на Напон Спектар : DC 0~600 V Напон Резолуција : 1 V Тековната Мерен Опсег : 0.0~50.0 A ( Шант е потребно ако на струја е поголем од 20 A, или на метар ќе изгори; немојте да се грижите, на 50 A шант се нуди во пакет.) Сегашната Резолуција : 0.1 Напојување Напонот (неизолирани метар) : DC 3.5~30 V (широк опсег); Забелешка : макс...

2P 36mm Din Железнички Двоен LED Напон Тековната Метар Voltmeter Ammeter AC 80-300V 250-450V 0-100A Тестер Алатки T12 се Откажат брод
 • Неодамнешно

2P 36mm Din Железнички Двоен LED Напон Тековната Метар Voltmeter Ammeter AC 80-300V 250-450V 0-100A Тестер Алатки T12 се Откажат брод

DEN 497.00 598.56

Карактеристики : Dinжелезнички дигитални метар може да се измери и да се прикажат на AC напон, АС струја во исто време прецизност мали тековната трансформатор за метар е предвидено од Жици : 1.Поврзете на мерење на напон на 2 и 3 терминал...

Водоотпорен DC 2.7-30V Зелена LED Панел Метар DC Дигитални Voltmeter Две-жица --M25
 • Неодамнешно

Водоотпорен DC 2.7-30V Зелена LED Панел Метар DC Дигитални Voltmeter Две-жица --M25

DEN 129.00 165.60

Водоотпорен DC 2.730 V Зелена LED Панел Метар DC Дигитални Voltmeter Двежица M25 Опис : 100% Сосема нов и висок квалитетМини Зелена LED дисплејНе е потребно напојувањеМерење Напон : DC 2.730 V црвенаРаботат на струјата : 10 V)Резолуција : 1%+1digitРаботна Температура : 10℃~65℃Големина : Прибл...

DC 0-100V/100A ДОВЕДЕ Напон Тековната Метар со 100A Ampere Шант DC Volt Amp Метар
 • Неодамнешно

DC 0-100V/100A ДОВЕДЕ Напон Тековната Метар со 100A Ampere Шант DC Volt Amp Метар

DEN 464.00 909.60

НОВИ ПРИСТИГНУВАЊЕDC 0100 V / 100 A ДОВЕДЕ Напон Тековната Метар со 100 A Ampere Шант DC Volt Amp Метар Оперативен напон : DC 4.5 ~ 30 V се Измери напон : DC 0 ~ 100 V Минимална резолуција(V) : 0.1 V Мерење на струјата : 100 A (бараат надворешни шант) Минимум резолуција(A) : 0.1 Еден Оперативен струја : Прикаже : три 0.28" дигитален LED цевка Дисплеј во боја : Сина и Црвена (две боја на дисплејот) Димензии : 48 x 29 x 21mm Монтажа исечок : 45.5 x 26.5 mm Освежете го оценувате : за 500m S / време Мерка на точноста : 1% (± 1 цифра) Оперативни температура : 10 до 65° c Оперативни Влажност : 10 до 80% (некондензирање) Работен притисок : 80 до 106 k Pa Апликации : Погоден за автомобилство / електрични автомобили / мотори батеријата мониторинг или други производи напон тековната мерењеНапонот помеѓу тенка црвена и тенки црни линии мора да биде во рамките на DC 4.530 V На ammeter да бидете конектирани само со негативните на уредот под тест Тоа е недостоен да го користите овој метар за да се тестираат тековната помалку од 10 A ...

5 КОМПЈУТЕРИ/МНОГУ LCD волтметар DC 0~199.9 mV Дигитални Voltmeter Висока Точност 200mV Напон Следи Метар AC/DC 8V 12V Напојување
 • Неодамнешно

5 КОМПЈУТЕРИ/МНОГУ LCD волтметар DC 0~199.9 mV Дигитални Voltmeter Висока Точност 200mV Напон Следи Метар AC/DC 8V 12V Напојување

DEN 1692.96

5 КОМПЈУТЕРИ / МНОГУ LCD волтметар DC 0~199.9 m V Дигитални Voltmeter Висока Точност 200m V Напон Следи Метар AC / DC 8 V 12 V НапојувањеФункција : Мерење Напон Спектар : DC 0 до 199.9 m V ( Треба Екстра Напојување ) Напојување : AC / DC 8~12 V Екран : LCD, сино осветлување, карактер висина 19mm Потрошувачка на Енергија : Прецизност Класа : 0.5% ±2 цифра Работна температура : 10°c ~ +50 °c Сечење Големина : 76x39 mm Димензии : 79x43x25 mmИнсталации : 1 & 2 : Мерка Порта ( Ако Обратна ќе се прикаже Негативен број, Со обратна поларитетот заштита ) 3 & 4 : Напојување Порта ( не се прави разлика помеѓу позитивните и негативните, Можат да внесуваат Директно )Пакетот Вклучува : 5 x Дигитален Voltmeter

9 во 1 ДЦ USB Тестер на Сегашниот 4-30V волтметар Времето Ammeter Дигитални Следи Cut-off Моќ Индикатор Банка на Полначот на 40%попуст
 • Неодамнешно

9 во 1 ДЦ USB Тестер на Сегашниот 4-30V волтметар Времето Ammeter Дигитални Следи Cut-off Моќ Индикатор Банка на Полначот на 40%попуст

DEN 273.00 440.16

9 во 1 ДЦ USB Тестер на Сегашниот 430 V волтметар Времето Ammeter Дигитални Следи Cutoff Моќ Индикатор Банка на Полначот на 40%попуст Време cutoff напојување Отпор : 0999.99 Ω Моќ : 0150 W Напон и струја : DC430 V; 05 A Времето, Одложување : 099 часа; 0 до 24 часа, Напон, надструја заштита опсег : 30 V / 5 A Следење Содржина : USB напон, струја, моќност, капацитет, моќност, мерењето и други податоци Electical Енергија : 0999.9 ПОТОваа власт метар тестер може да не ги поддржуваат брзо полнење за некој вид на паметни телефони и уреди...

Брзо пристигнување TH9310 Ac/dc го издржат напонот тестер на изолација /метар
 • Неодамнешно

Брзо пристигнување TH9310 Ac/dc го издржат напонот тестер на изолација /метар

DEN 47880.00 50400.00

СпецификацииНиска цена hipot2 ХВ тест : AC : 0.05 5 k V, DC : 0.056 k V3.Актуелни : AC : 0.000 ма10.00 мр, DC : 0.000 ма5.00 мр4.ЛАК за детекцијаTH9310 A AC / DC да издржи напон и изолација тестер е еден вид на мала моќ Hipot Тестер...

USB 3.0 H бела 4 малку OLED детектор на USB voltmeter ammeter моќност напон тековната тестер метар моќ банка
 • Неодамнешно

USB 3.0 H бела 4 малку OLED детектор на USB voltmeter ammeter моќност напон тековната тестер метар моќ банка

DEN 460.80

Технички Параметар : Производ модел : USB 3.0 метар Hбела Напон спектар : DC03.7013.00 V Напон точност : ± (0.2% + 1words) Сегашниот опсег : DC0.0003.000 Тековната точност : ± (0.8% + 3words) Капацитет на акумулација : 099999m Ah Капацитет резолуција : 1m Ah Енергија акумулација опсег : 099999m Wh999 Wh Производ тежина : 14g (пакет 46g) Ажурирање стапка : 2 пати / s Неактивен празнење : за 10m A екран : 0.91" OLED екран Порта режим : Компатибилност : USB 2.0, USB 3.0 Производ големина : 64mm*21.6 мм*11.2 m m (L*W*H) Моќност : 039.00 W ако сакате да видите 3.0 заштита , кликнете на ова : ако сакате да видите 4 малку , кликнете на ова : https : / / www.aliexpress.com / store / product / 10pcsWhite4bitOLEDUSBdetectorvoltmeterammeterpowercapacitytestervoltagecurrentmeterusb / 2792045_32787189324.html?spm=2114.12010608.0.0.nlpbcp ако сакате да видите 4 малку USB 3.0, кликнете на ова : ако сакате да видите 4 малку USB 3.0 висок напон верзија, кликнете на ова : Ако сакате да видите 3.0 H 4 малку , кликнете на ова : https : / / www.aliexpress.com / store / product / USB30Hwhite4bitOLEDdetectorMicroUSBOTGvoltmeterammeterpower / 2792045_32789815232.html?spm=2114.12010608.0.0.co Cym UАко сакате да видите бела боја на фонт OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Бели 4 малку боја OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Ако сакате да видите Бели 4 малку боја OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Ако сакате да видите USB 3.0 H бела 4 малку OLED detecto r , кликнете на ова : На следниов линк : само за следните производ.Оперативни инструкции : Режим На ИзборЧувајте притискање на копчето прв, а потоа поврзување на напојување...

8 in1 QC2.0 3.0 4-30v Електрична енергија USB капацитет тестер на напон тековната метар следи voltmeter ammeter 40% попуст
 • Неодамнешно

8 in1 QC2.0 3.0 4-30v Електрична енергија USB капацитет тестер на напон тековната метар следи voltmeter ammeter 40% попуст

DEN 159.00 256.32

8 in1 QC2.0 3.0 430v Electical моќ USB капацитет тестер на напон тековната метар следи voltmeter ammeter 40% попустА,Б опција : 8 во 1 Модел : KWSMX17 1.Напон : DC430 V 2.Актуелни : 05 A 3.Време : 099hours 4.Моќност : 0150 W 5.Капацитет : 099999m Ah 6.Electical енергија : 0999.999 Пот 7.Пакет дата : 19group 8 : температура 9.Подесување Копче Кликнете на копчето еднаш проверете ги зачувате пакет податоци (на Време, Пот, m Ah)...

100pcs/многу со dhl или fedex 0.56 инчен Црвени LED Дигитални автомобил Voltmeter Напон Панел Метар DC25-500V 39%попуст
 • Неодамнешно

100pcs/многу со dhl или fedex 0.56 инчен Црвени LED Дигитални автомобил Voltmeter Напон Панел Метар DC25-500V 39%попуст

DEN 5836.00 9264.00

100pcs / многу со dhl или fedex 0.56 инчен LED Дигитални автомобил Voltmeter Напон Панел Метар DC25500 V 39%попустЗа бојата, ние испрати по случаен избор