• Неодамнешно
4000W SCR Електронски Регулатор на Напон 220V За Затемнување & Контрола на Брзината & Калење + Осигурување Случај

4000W SCR Електронски Регулатор на Напон 220V За Затемнување & Контрола на Брзината & Калење + Осигурување Случај

DEN 239.52
Достапно

Количина на стоки


Детали За Производот
Спецификации Име на Производ : 4000 W AC напон регулатор на SCR Модел : BTA41-600 B Големина : L 85 * W 55 * H 38mm, внатрешниот knob дупка 6mm. Максимална моќност : 4000 W (resistive оптоварување граница моќ) за долго време треба да се намали моќта употреба. Долго resistive оптоварување препорака рок од 2000-2500. Ефикасност : 90% Оперативен напон : 220 V AC Регулира напон : AC 0-220 V (Низок може да оди до 0, од низок до висок е околу 10 V од пренос) Белешки Имајте на ум дека регулаторот мора да биде приклучен на оптоварување повторно. SCR се користи главно за resistive товари (блескаво електрична жица, итн.), повеќето од еднофазен AC моторни може, но не може да гарантира, други видови на носивост купувачот да ја потврдат својата сопствена. Осигурувачот не е чудотворен лек, не е времето на реакција, ако сегашниот е премногу голем, во прилог да се запали осигурач, модулот може да биде изгорен. Забелешка фитинг пластичен капак поради инсталирањето на домување, не може да биде целосно отворен, делумно шрафцигер да се стегне точка, други да се биде внимателен кога се отвори, прекумерна сила лесно кршење на капакот, ја изразуваат превоз може да здроби за носење делови, но не влијае на модул се користи, било пластични покриваат прашања поврзани со ресторан не е одговорен за Враќа. Внатрешни работи слика Предности Со станбен со осигурач регулаторот е повеќе безбеден, повеќе удобен да го инсталирате, повеќе погодна за семејствата и лесен за инсталација на фабрики и претпријатија. Користете оригинални 41 A SCR. (Лажни compensable 10, продавница за секој производ нема сечење на рабови) Употреба 1.6 дебели FR-4 коло температура, разумни коло дизајн, коло дизајн и зголемување на употребата на заварување дебели, дури и доволно голема за да се справат со тековната преку употреба на побезбеден и посигурен.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
Летање Слон
Употреба:
SVC
Тековниот Тип:
AC
Фаза:
еден фаза
Број На Модел На:
VR4000W
is_customized:
Yes
Објектот:
4000W SCR електронски регулатор на напон
SCR Модел:
BTA41-600B
Оперативен Напон:
220V AC
Регулирање на напон:
AC 0-220V
Големина:
85*55*38mm(L*W*H)

Слични понуди

1PC Rigol DP832 Програмабилни Линеарна DC Напојување 3 Канали
 • Неодамнешно

1PC Rigol DP832 Програмабилни Линеарна DC Напојување 3 Канали

DEN 20321.28

Freee превозот од DHL 1 PC Rigol DP832 Програмабилни Линеарна DC Напојување 3 Channels Freee превозот од DHL 1 PC Rigol DP832 Програмабилни Линеарна DC Напојување 3 Канали1 PC Rigol DP832 Програмабилни Линеарна DC Напојување 3 КаналиНапомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика покаже : Опис : Производ вовед : 1) Три излез, максималната вкупна моќност од 195 W2) Ниска бран на бучава : активирањето синхронизација и други напредни функции7) Изградена во V, A, W мерење и бранови екран функција8) Независна контрола на секој канал излез9) Изолација помеѓу канали : CH1, CH2, CH310) Богатите интерфејс стандард : USB, Домаќин и Уред, LAN (LXI Core Уред појавување : 2011),RS232, GPIB, IO11) 3.5 инчи TFT, имитација VFD

МОЌ 2CL73 5ma VRRM:12KV НЕ-206 Висок притисок силикон оџакот, Висок напон rectifier диоди Нови и оригинални
 • Неодамнешно

МОЌ 2CL73 5ma VRRM:12KV НЕ-206 Висок притисок силикон оџакот, Висок напон rectifier диоди Нови и оригинални

DEN 501.60

МОЌ 2 CL73 5ma VRRM : 12 KV НЕ206 Висок притисок силикон оџакот, Висок напон rectifier диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

0 - 30V 2mA - 3А прилагодливи dc регулирани напојување DIY колекции
 • Неодамнешно

0 - 30V 2mA - 3А прилагодливи dc регулирани напојување DIY колекции

DEN 633.60

Купување информации : 1 Производот наслов означени", DIY колекции" се сите делови, треба вашиот сопствен заварување собранието, погодно за приказ, физичката слика на производот мајстор за време на заварување, втората слика е сите делови кои сте ги добиле, ве молиме бидете сигурни да се обрне внимание да се прави разлика помеѓу; 2...

MX321 Гума Постојан Магнет Напонски Регулатор Стабилизатори
 • Неодамнешно

MX321 Гума Постојан Магнет Напонски Регулатор Стабилизатори

DEN 5515.20

MX321 Гума Постојан Магнет Напонски Регулатор Стабилизатори3 Фаза уреди со покажувач на Постојан Магнет Генератор тип напонски регулатор е соодветна замена за SHALUO MX321 и 3050823.MX321 е три фаза чувствува Автоматски Регулатор на Напон и се составен дел на побудување систем за brushless генератор.Побудување моќ е изведен од трофазен постојан магнет генератор(PMG),да ги изолира AVR контрола кола од ефектите на нелинеарни товари и да reguce радио фреквенција interence на генератор терминали.Постојан генератор краток спој струја е уште една карактеристика на PMG систем.На AVR смисла на напон во главниот генератор ликвидација и контроли на побудување за да се задржи генератор излезен напон со утврдените лимити,компензирање за оптоварување,брзина,температура и фактор на моќност на генераторот.Thress фаза RMS сетилните е emplyed за супериорен напонот пропис.Прилагодливи меки почеток circuitry е овозможен за да се обезбеди непречено контролира изградбата на генератор излезен напон.Напонот ПрописЗа Употреба Во Паралелна РаботаРАМПАТА, НАТОПИ, ЖИВЕЕ, DROOP, ФИРМИ, U / F, Над Напон и со Текот на Побудување на Вредноста ФункцииВо Текот Exc...

RXN-305D-II:Тројно-излез Линеарна DC Напојување (две прилагодливи 0-30V/0-5A и еден 5V/3А фиксна ouput)
 • Неодамнешно

RXN-305D-II:Тројно-излез Линеарна DC Напојување (две прилагодливи 0-30V/0-5A и еден 5V/3А фиксна ouput)

DEN 6816.00

RXN305 DII : Тројноизлез Линеарна DC Напојување (две прилагодливи 030 V / 05 A и еден 5 V / 3А фиксна ouput)ПлаќањеАко сте од Бразил и избрав ПРОЗОРЦИ,FEDEX,DHL,TNT , мора да се обезбеди CPF број или CNPJ број ...

Двоен Дисплеј DC-DC 5-23V Да 0-16.5 V 3А Max Чекор Надолу Напојување Buck Конвертор Прилагодливи LCD Чекор надолу Регулатор на Напон
 • Неодамнешно

Двоен Дисплеј DC-DC 5-23V Да 0-16.5 V 3А Max Чекор Надолу Напојување Buck Конвертор Прилагодливи LCD Чекор надолу Регулатор на Напон

DEN 148.00 156.00

Спецификација : Бренд новиМатеријал : електрични компонентиБоја : како на сликата покажуваКонвертор Тип на : DCDCВлезен напон : 5 ~ 23 V (подобро напон 20 V)Излезен напон : 0 V ~ 16.5 V (континуирано прилагодливи)За врв на струјата : 3АПлоча Големина : прибл...

5x LM2596 DC-DC Конвертор Прилагодливи Моќ Чекор Надолу Модул Buck LM2596S
 • Неодамнешно

5x LM2596 DC-DC Конвертор Прилагодливи Моќ Чекор Надолу Модул Buck LM2596S

DEN 384.00 408.00

5x LM2596 DCDC Конвертор Прилагодливи Моќ Чекор Надолу Модул Buck LM2596 SОпис : Конверзија ефикасност : До 92% (излезен напон поголем, толку е поголема ефикасност)Префрлување Фреквенција : 150 KHzRectifier : НеСинхрони ИсправањеМодул Својства : Неизолирани чекор надолу модул (долар)Краток спој заштита : тековната ограничување, со оглед на обновувањеТемпературата на работа : Индустриски одделение (40 до +85 ) (излезна моќност 10 W или помалку)Полно оптоварување температура се зголеми : 40Оптоварување регулатива : 0.5%Напонот пропис : 2.5%Динамичен одговор на ветер : 5% 200u SСпецификација : Влезен напон : 435 VИзлезен напон : 1.2330 V(Прилагодливи)Излезна струја : Номинална струја е 2 A,максимална 3А(Дополнителни heatsink е потребно)Димензија : 48*23*14mm(L*W*H)Пакет5 x LM2596 DCDC Прилагодливи Моќ чекор надолу модул

МОЌ K1800G НЕ-15X Overvoltage заштитник, Висок напон, двонасочно предизвика диоди Нови и оригинални
 • Неодамнешно

МОЌ K1800G НЕ-15X Overvoltage заштитник, Висок напон, двонасочно предизвика диоди Нови и оригинални

DEN 607.20

МОЌ K1800 G НЕ15 X Overvoltage заштитник, Висок напон, двонасочно предизвика диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

Професионални Напонски Регулатори 4000W 220V Висока Моќност SCR Брзина Контролер Електронски Регулатор на Напон Гувернерот Термостат T25
 • Неодамнешно

Професионални Напонски Регулатори 4000W 220V Висока Моќност SCR Брзина Контролер Електронски Регулатор на Напон Гувернерот Термостат T25

DEN 277.44

Карактеристики : Донесува двојна изолација; таму ќе бидат без електрична истекување ако краток спој или SCR изгори надвор...

Оригиналниот увоз HU2001 HU2001R3 8pin керамички модул за обезбедување на квалитетот
 • Неодамнешно

Оригиналниот увоз HU2001 HU2001R3 8pin керамички модул за обезбедување на квалитетот

DEN 727.00 765.60

започнетекрај Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

Чекор надолу Моќ DC-DC CC CV Buck Конвертор Снабдување Модул 8-40V 1.25-36V 12A Прилагодливи 1pcs Професионални
 • Неодамнешно

Чекор надолу Моќ DC-DC CC CV Buck Конвертор Снабдување Модул 8-40V 1.25-36V 12A Прилагодливи 1pcs Професионални

DEN 203.00 263.04

2017 Сосема Нов Прилагодлив & Професионални Чекор надолу Моќ DCDC CC CV Buck Конвертор Снабдување Модул 740 V За 0.835 V 12 A Промоција во СветотКарактеристики : 1 ...

Италија Plug Ammeter Енергија Моќност Вати Напон на Волт Метар Следи Аналитичар, електричниот приклучок, power plug
 • Неодамнешно

Италија Plug Ammeter Енергија Моќност Вати Напон на Волт Метар Следи Аналитичар, електричниот приклучок, power plug

DEN 570.00 695.52

Оваа листа вклучува : 1 единица на моќ метар (ammeter), Италија приклучокот.Овој производ не само што обезбедува струја за електрични апарати,но исто така и евиденција на работењето на апарати...

10Pcs DC 6v~12V да 500Kv Пулсот Високо напонски Генератор Инверторот Поттик, Моќ Модул Нови
 • Неодамнешно

10Pcs DC 6v~12V да 500Kv Пулсот Високо напонски Генератор Инверторот Поттик, Моќ Модул Нови

DEN 3105.00 3786.24

10 Pcs DC 6v~12 V да 500 Kv Пулсот Високо напонски Генератор Инверторот Поттик, Моќ Модул НовиDC12 V DC висок напон пулсот генератор модул палење серпентина capacitance лак растојание 50mm12 V влез, добра моќ, квалитетот, искрење далечина, звучи шокантно, едноставна операцијаСпецификации : Периферни коло е едноставна (само приклучете прекинувачи, батерии може да биде) испуштање интензитет насилни.Модул Модел : MCY121Физичкиот обем : Должина 70 X 32милиметри дијаметарВлезен напон : 6 V12 VВнесување на струјата : 0.5 A1 AТекст линија должина : 23 смВисок напон тип на : DC тип на пулсотИзлезен напон : за 500 KV (ве молиме да обрнете внимание за безбедност кога се користат)Излезна Струја : 0.5 A1 AИзлезна линија должина : околу 92 смВисок напон биполарно испуштање на далечина : 2 cm 5 cmКарактеристики : Овој модул е наука за мали производство со висок напон инверторот трансформатор / бустер заврши модулПо внесување на текст терминал DC6 V12 V напон може да се добие десетици илјади volts на еднонасочна струја со висок напон на излез,Тоа може да се користи за средно училиште науката експеримент, електронска опрема, негативни јони, генератор, висок извор на напон при користење на научни мали производство,Модул користи Тесла калем принцип е направен,излез висок напон пулсот струја, мала големина, висока ефикасностМерки на претпазливост за употреба : 1, за да се избегне употребата на електрична енергија на висок напон товар, мора да се прилагоди на соодветно растојаниепомеѓу предниот крај на висок напон моќ2...

ДПС-305CF Дигитална Контрола 30V 5A DC Лабораторија Прилагодливи напојување за Лаптоп Поправка 110V/220V
 • Неодамнешно

ДПС-305CF Дигитална Контрола 30V 5A DC Лабораторија Прилагодливи напојување за Лаптоп Поправка 110V/220V

DEN 4272.00

ДПС305 CF Дигитална Контрола 30 V 5 A DC Лабораторија Прилагодливи напојување за Лаптоп Поправка 110 V / 220 VПлаќањеАко сте од Бразил и избрав ПРОЗОРЦИ,FEDEX,DHL,TNT , мора да се обезбеди CPF број или CNPJ број ...

Нови 350W Leadshine Специјално дизајниран моќ SPS487 за серво возач во 220VAC излез 48VDC 7A-9A тековната серво систем моќ
 • Неодамнешно

Нови 350W Leadshine Специјално дизајниран моќ SPS487 за серво возач во 220VAC излез 48VDC 7A-9A тековната серво систем моќ

DEN 3213.00 3492.48

350 W Leadshine Специјално дизајниран моќ за серво дискови може да 220 VAC надвор 48 VDC 7 A9 A серво систем или stepper систем посветенние се уште имаат другиот модел ,ако ти треба тоа ,ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме .Карактеристики : •Специјално дизајниран за движење контрола на системи •Ултра компактни димензии и мала тежина •180 240 VAC Влезен напон •48 VDC излез (на 220 VAC текст) •7А континуирана излезна струја (на 220 VAC текст) •Краток спој и во текотнапон заштитаНа СПС серија префрлете го режимот за напојување се специјално дизајнирани да моќ индуктивен товари се најде во повлекува & серво мотори...

ZJMZYM Нови Пристигнување LW-K305D 3LED Прилагодливи Префрлување DC Напојување Дигитален Дисплеј Лаптоп Поправка DC Напојување 0-30V 0-5A
 • Неодамнешно

ZJMZYM Нови Пристигнување LW-K305D 3LED Прилагодливи Префрлување DC Напојување Дигитален Дисплеј Лаптоп Поправка DC Напојување 0-30V 0-5A

DEN 2107.20

ZJMZYM Нови Пристигнување LWK305 D 3 LED Прилагодливи Префрлување DC Напојување ДигиталноЕкранот Лаптоп Поправка DC Напојување 030 V 05 AЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : LWK305 D DC напојувањеНапон : 030 VАктуелни : 05 AДисплеј : 3 LEDГолемина : 38 * 17 * 34cmТежина : 2.7 кг

1N4148 1N4007 1N5819 1N5399 1N5408 1N5822 FR107 FR207 Избрани за Полнење 8values 100pcs/многу Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

1N4148 1N4007 1N5819 1N5399 1N5408 1N5822 FR107 FR207 Избрани за Полнење 8values 100pcs/многу Бесплатен Превозот

DEN 240.00

1 1 N4148 25 2 1 N4007 25 3 1 N5819 10 4 1 N5399 10 5 FR107 10 6 FR207 10 7 1 N5408 5 8 1 N5822 5 Вкупно 100pcsWelcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКАВашето задоволство е наша извршувањеДоколку купите повеќе квантитет или други Електроника состав ве Молиме контактирајте со нас1...

Брзо пристигнување HSPY120V6A DC програмабилни напојување излез од 0-120V,0-6A прилагодливи RS232 порта
 • Неодамнешно

Брзо пристигнување HSPY120V6A DC програмабилни напојување излез од 0-120V,0-6A прилагодливи RS232 порта

DEN 22080.00

1.Стандардна влезна моќност 220 V, ако треба 110 V текст моќ ве молиме цел порака Забелешки! 2.Стандард 232 комуникација интерфејс!, ако ви треба 485 комуникациски интерфејс!ве молиме цел порака Забелешки!)Карактеристики На Производот : * Мали димензии, мала тежина (земјата е најмалиот и најлесниот прецизност програмабилни моќ DC напојување, големина : 235 x 85 x 120 mm, Тежина : 2000 g).* Dual екранот на режим на префрлување, напон, струја и излезна display mode меѓусебно, и интерфејс е едноставен и практичен дизајн ја прави работата повеќе едноставен и може да ви помогне брзо да го заврши прозорецот за прилагодувања, покажува повеќе едноставен и интуитивен, Current settings и излезни вредности поглед, излезна моќност екранот точни.* Ниска моќ (120 W помалку) донесува? Сон scape оникс azelaic лажичка земе заедно дури и сон уморни газ тавтабита β Јин Лу Xuan прекар оникс magpie сокол земе?** ПРОЦЕСОРОТ следење во реално време, така што на излезната вредност на долгорочна стабилност.* Уникатен reflow функција да ги апсорбира тековната до 500m A, излез или затвори кога ќе престанете им овозможува на напон на излез терминали во десетици милисекунди на нула volts (нула влијание на оптоварување).** Единствена топологија која како рбет коло, две прилагодливи напонски регулатор коло структура моментално исклучете го моќ, за да се вчита на нула влијание* Висока прецизност, во висока резолуција, ниска температура лебдат, висока стабилност (целата лебдат е помалку од 50 ppm, 0.1% точност, резолуција V = 10m V, I = 1m A)** Вграден софтвер за заклучување на функцијата, достапни преку компјутерски софтвер за работа панел за заклучување за да се спречи злоупотреба.** Копчето операција, шатл на вредноста (да се откаже од традиционалните potentiometer на вредноста).