• Неодамнешно
DC 8A 4~28V Соларни Спречи Обратна Идеален Диоди Полнење на Батеријата Анти-наводнување Модул За Соларни Панели/Полнење на Батеријата

DC 8A 4~28V Соларни Спречи Обратна Идеален Диоди Полнење на Батеријата Анти-наводнување Модул За Соларни Панели/Полнење на Батеријата

DEN 301.92
Достапно

Количина на стоки


Висок Квалитет и Сосема Нов пожелно е да се спречи обратна диоди и 8 milliohms отпор со низок напон пад,Наместо на обичните диоди,Таа се користи за соларни панели спречи обратна, полнење на батеријата да се спречи обратна. Намалување на топлина и да се зголеми ефикасноста. Модул paraments : Модул Име : 8 A спречи обратна идеален диоди(без топлина мијалник) со Оперативен напон : DC4-28 V Работна струја : 8 A (МАКС) Врвот 12 A (работат долги часови, без топлина мијалник во 6 A, може да се користи во исто време да се зголеми на оперативниот тековен) Quiescent струја : 0.7 m A (во 12 V,различни погонски напон ќе има грешка) Работна температура : -40 до + 85 степен целзиусови степени Текст обратна поларитетот заштита : Никој, (ако е позитивен и негативен се сменат, можно е да се изгори чипови) Конекција : заварување излезен Модул димензии : 17*14.5*3.7 mm (L*W*T) Апликации : 1. соларни панели спречи обратна. 2. разни полнење на батеријата да се спречи обратна. 3. DC-DC постојан напон и постојан струја модул излез спречи обратна. 4. повеќе апликации слободно. Инсталации Опис : земјата : поврзете соларни панели, батерии, моќ модул е негативен. + Текст : поврзете соларни панели, моќ модули е позитивен. + Излез : поврзете се вчита , батеријата е позитивен. Напонот капка измерени податоци : Оптоварување тековната од 2 A напон капка 0.02 V Оптоварување тековната од 5 A напон капка 0.035 V Оптоварување тековната од 8 A напон капка 0.065 V Обичните диоди напон пад за 0.7 V, Schottky диоди напон пад за 0.4 V. Ако сегашниот е 5 A, обичните диоди потрошувачка на енергија е 3.5 W, Schottky диоди потрошувачка на енергија е 2 W,додека идеален диоди троши енергија е само 0.175 В. ефектот е многу очигледно. Пакет се Вклучени : 1 x 8 A Идеален Диоди Спречи Обратна Модул
Ние прифаќаме alipay(ЗАЧУВАМ), тоа за поддршка Кредитна Картичка, Western Union, TT итн.

Карактеристики на понудата

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
8A
Тип:
Обратна Идеален Диоди Модул

Слични понуди

1.2 m со дијаметар од 1500W преносни параболична соларен шпорет со повисока ефикасност
 • Неодамнешно

1.2 m со дијаметар од 1500W преносни параболична соларен шпорет со повисока ефикасност

DEN 2572.80

1.2 m 1500 W преносни параболична соларен шпорет со повисока ефикасностОпис на производотНовиот дизајн преносни параболична Соларен Шпорет Котел Шпорет Печка со Повисока Ефикасност Соларен шпорет, соларен шпорет, преносни соларен шпорет, соларни рерна, соларен шпорет печка, соларни котел, соларен бојлер, преноснисоларен шпорет Преносни Параболична Соларен Шпорет Работи.Работат на принцип на соларен шпоретКористете сонце вода да се вари или да се готви храна и храна, за заштеда на енергија и екопријателски може да се постигне висока температура до 1200°C, способни за вриење, готвење, stewing итн.Производот структураПараметар на соларен шпорет : Материјал со Висок квалитет на јаглерод челик Плоча Дебелина 0.4 mm Дијаметар 1200mm Рефлектор Област 1.2 метри квадратни Фокусна Должина 600mm Фокусна Точка Температура 7001000°C Врвот Излезна Моќност 1500 W Оперативни Hight 1000mm Рефлектор Панел е Материјал MagnesiaКомпоненти на Соларен шпоретПакување и тежина : 1 ) Пакување Големина : 67 x 62x 44cm2 )Тежина : 1) Нето Тежина : 10 KG 2) Расте Тежина : 12 KGГаранција : 2 години & Гаранција за употреба на 10 годиниЗошто луѓето би сакале да го изберете со користење на соларен шпорет?Сончевиот шпорет може директно да се вари со вода и се готви под директна сончева светлина...

Ly-J/3м Молња Тековната Контра за Молња Систем за Заштита на
 • Неодамнешно

Ly-J/3м Молња Тековната Контра за Молња Систем за Заштита на

DEN 940.80

LyJ / 3м Молња Тековната Контра за Молња ЗаштитаСистемЕлектрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz, 3фаза;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Стандардот : IEC / EN 616431Број на столбови : 1, 2,3, 4;Електрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Електрични рејтинг : слободен фаза енергија дистрибуција и контрола на системот на AC50 / 60 Hz, 230 V;Краток спој струја : до 10k A (8 / 20µs);Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од молњи и моментален во текотнапон;Спецификацијамодел на Оперативен Напон Оперативни Тековната Смета броеви за Земање на владата молња контра LYJ DC / AC 6500 V 1 KA150 KA 099 Меѓусебна земање модел Ветер за контра LY3 M Чувствителност ≥3 KA Рекорден број 1*10 случај големина 150*70*40 инсталација од не ' Рѓосувачки челик заврткиПредност1.20 години глобалната водечките професија производство на електрични производи пренапони arrester2.Нема моќ на загадување3.Заштита на голем проток, ниска остаток притисок, брзо време на одговор;4.Со користење на најнова за гасење на технологија, целосно да се избегне пожар;5.Температурата заштита коло, изграденаво термо заштита и механичка заштита;6.Со моќ индикатор означува работна состојба на surge protector;7.структуриран, стабилен и сигурен.8.ОЕМ е топло добредојде9.Удобен : 45 минути за да се wenzhou аеродромСо користење на опсег1.DC моќност дистрибуција панел;2.DC напојување опрема;3.DC моќност дистрибуција кутија;4.Електронски информациски систем кабинетот;5.Два пати излез крајот на напојување опрема.

Примерок,само 2 ПАРЧИЊА, 4S продавници 20/30/40/50/60/70/80/90/100/120A Авто осигурач,32V автомобил осигурувачи /автомобилот осигурувачи
 • Неодамнешно

Примерок,само 2 ПАРЧИЊА, 4S продавници 20/30/40/50/60/70/80/90/100/120A Авто осигурач,32V автомобил осигурувачи /автомобилот осигурувачи

DEN 309.00 336.00

4 S продавници 20 / 30 / 40 / 50 / 60 / 70 / 80 / 90 / 100 / 120 A Авто осигурач,32 V автомобил осигурувачи / автомобилот осигурувачиВе молиме кажете ни за која струја (AMPERE) што го сакате,ако не се бараат,ние ќе ги испрати по Случаен избор

Ly22W-N50 5KA 10KA N50 Коаксијален Сигнал гром заштита HDMI Surge Protector
 • Неодамнешно

Ly22W-N50 5KA 10KA N50 Коаксијален Сигнал гром заштита HDMI Surge Protector

DEN 883.20

Ly22 WN50 Коаксијален Сигнал гром заштита HDMI ПренапониЗаштитникЕлектрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz, 3фаза;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Стандардот : IEC / EN 616431Број на столбови : 1, 2,3, 4;Електрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Електрични рејтинг : слободен фаза енергија дистрибуција и контрола на системот на AC50 / 60 Hz, 230 V;Краток спој струја : до 10k A (8 / 20µs);Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од молњи и моментален во текотнапон;Спецификација и Технички параметар LY22BNC / 75 C LY22BNC / 50 C LY22N / 50 C LY22BNC / 75 B LY22N / 50 B LU22SL16 / 50 A Максимален непрекинат оперативни напонот Uc(V) DC68 V / AC130 V / AC280 V Norminal испуштање струја Во(8 / 20µs) KA 10 KA(8 / 20µs) Коњски сили(W) Интерфејс BNC / 75 BNC / 50 N(L16) N(L16) F(FL10) UHF(SL16) Динамичен остаток напон Бенд ширина(MHZ) 0~2000 0~2000 0~2000 0~2000 0~2000 0~650 Стационарни загуба ≤1.2 Вметнување на косата ≤0.1 db Impedence(Ω) 75Ω 50Ω 75Ω 50Ω Забелешка1.Надворешниот покривање поврзете заземјување2.Интерфејс според вашиот requset KJ,JJ,KK

Бесплатен Превозот Еден Пакет 1000PCS Керамички Диск 50V 47NF 473PF 1000PCS/МНОГУ
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Еден Пакет 1000PCS Керамички Диск 50V 47NF 473PF 1000PCS/МНОГУ

DEN 234.24

Welcom да XINA ЕЛЕКТРОНИКАВашето задоволство е наша извршување Доколку купите повеќе квантитет или други Електроника состав ве Молиме контактирајте со нас 1...

Директна Продажба Рое Surge Protector
 • Неодамнешно

Директна Продажба Рое Surge Protector

DEN 816.00

Директна Продажба Рое Surge Protector за Напојување на СистемотЕлектрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz, 3фаза;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Стандардот : IEC / EN 616431Број на столбови : 1, 2,3, 4;Електрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Електрични рејтинг : слободен фаза енергија дистрибуција и контрола на системот на AC50 / 60 Hz, 230 V;Краток спој струја : до 10k A (8 / 20µs);Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од молњи и моментален во текотнапон;СпецификацијаМодел Бр.FSRJ45 D / ПО Линија Напојување Линија Сигнал Линија Номинална Работен Напон Un DC48 V 5 V Max...

RV24YN20S 5K ohm Еден Претвори Јаглерод Филм Ротари Коси Potentiometer w Knob
 • Неодамнешно

RV24YN20S 5K ohm Еден Претвори Јаглерод Филм Ротари Коси Potentiometer w Knob

DEN 100.00 105.60

Име на производ : Јаглерод Potentiometer;Модел : RV24 YN20 S;Технологија : Јаглерод Состав;Отпор Вредност : 5 K ohm Толеранција : 5%;го Бројот : Еден Претвори;Терминали Број : 3;Карактеристики : Круг Вратило Potentiometer Големината на Телото : 24 14mm x / 0.9" x 0.55"(D * H);Potentiometer Вкупно Heigth : 34mm / 1.3";Завртка Тема Кол...

Ly11xr-25 RS232 Податоци Пренапони Заштитен Уред Моќ Surge Protector
 • Неодамнешно

Ly11xr-25 RS232 Податоци Пренапони Заштитен Уред Моќ Surge Protector

DEN 628.80

Ly11xr25 RS232 Податоци Пренапони Заштитен Уред Моќ ПренапониЗаштитникЕлектрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz, 3фаза;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Стандардот : IEC / EN 616431Број на столбови : 1, 2,3, 4;Електрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Електрични рејтинг : слободен фаза енергија дистрибуција и контрола на системот на AC50 / 60 Hz, 230 V;Краток спој струја : до 10k A (8 / 20µs);Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од молњи и моментален во текотнапон;Спецификација и Технички параметар LY11 XR9 LY11 XR15 LY11 XR25 Оценет оперативен напон Un(VDC) 12 V Максимален непрекинат оперативни напонот Uc(VDC) 15 V Norminal испуштање струја Во((8 / 20µs) KA 100 A Ling / Јачина на Сигнал / Земјата Максимална испуштање струја Imax((8 / 21µs) KA 200 A Ling / Јачина на Сигнал / Земјата...

Ly22W-SMA Серија Сигнал Пренапони Пренапон SMA тип на DC напон Микробранова Surge Protection Уредот
 • Неодамнешно

Ly22W-SMA Серија Сигнал Пренапони Пренапон SMA тип на DC напон Микробранова Surge Protection Уредот

DEN 883.20

Ly22 WSMA Серија Сигнал Пренапони Пренапон DC напонМикробранова Surge Protection УредотЕлектрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz, 3фаза;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Стандардот : IEC / EN 616431Број на столбови : 1, 2,3, 4;Електрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Електрични рејтинг : слободен фаза енергија дистрибуција и контрола на системот на AC50 / 60 Hz, 230 V;Краток спој струја : до 10k A (8 / 20µs);Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од молњи и моментален во текотнапон;СпецификацијаТехнички параметар LY22BNC / 75 C LY22BNC / 50 C LY22N / 50 C LY22BNC / 75 B LY22N / 50 B LU22SL16 / 50 A Максимален непрекинат оперативни напонот Uc(V) DC68 V / AC130 V / AC280 V Norminal испуштање струја Во(8 / 20µs) KA 10 KA(8 / 20µs) Коњски сили(W) Интерфејс BNC / 75 BNC / 50 N(L16) N(L16) F(FL10) UHF(SL16) Динамичен остаток напон Бенд ширина(MHZ) 0~2000 0~2000 0~2000 0~2000 0~2000 0~650 Стационарни загуба ≤1.2 Вметнување на косата ≤0.1 db Impedence(Ω) 75Ω 50Ω 75Ω 50Ω Забелешка1.Надворешниот покривање поврзете заземјување2.Интерфејс според вашиот requset KJ,JJ,KKПредност1.20 години глобалната водечките професија производство на електрични производи пренапони arrester2.Нема моќ на загадување3.Заштита на голем проток, ниска остаток притисок, брзо време на одговор;4.Со користење на најнова за гасење на технологија, целосно да се избегне пожар;5.Температурата заштита коло, изграденаво термо заштита и механичка заштита;6.Со моќ индикатор означува работна состојба на surge protector;7.структуриран, стабилен и сигурен.8.ОЕМ е топло добредојде9.Удобен : 45 минути за да се wenzhou аеродромСо користење на опсег1.

1.5 м дијаметар 1800W преносни соларен шпорет за CE одобрено
 • Неодамнешно

1.5 м дијаметар 1800W преносни соларен шпорет за CE одобрено

DEN 2645.00 2784.00

1.5 м Daimenter 1800 W преносни соларен шпорет за CE одобреноОпис на производотНовиот дизајн преносни параболична Соларен Шпорет Котел Шпорет Печка со Повисока Ефикасност Соларен шпорет, соларен шпорет, преносни соларен шпорет, соларни рерна, соларен шпорет печка, соларни котел, соларен бојлер, преноснисоларен шпорет Преносни Параболична Соларен Шпорет Работи.Работат на принцип на соларен шпоретКористете сонце вода да се вари или да се готви храна и храна, за заштеда на енергија и екопријателски може да се постигне висока температура до 1200°C, способни за вриење, готвење, stewing итн.Производот структураПараметар на соларен шпорет : Материјал со Висок квалитет на јаглерод челик Плоча Дебелина 0.4 mm Дијаметар 1500mm Рефлектор Површина од 1,5 метри квадратни Фокусна Должина 600mm Фокусна Точка Температура 7001000°C Врвот Излезна Моќност 1800 W Оперативни Hight 1000mm Рефлектор Панел е Материјал MagnesiaКомпоненти на Соларен шпоретПакување и тежина : 1 ) Пакување Големина : 77x80x14cm2 )Тежина : 1) Нето Тежина : 16 KG 2) Расте Тежина : 18 KGГаранција : 2 години & Гаранција за употреба на 10 годиниЗошто луѓето би сакале да го изберете со користење на соларен шпорет?Сончевиот шпорет може директно да се вари со вода и се готви под директна сончева светлина...

FWH-150B Нови и оригинални BUSSMANN ОСИГУРУВАЧИ 150A 500VAC/DC
 • Неодамнешно

FWH-150B Нови и оригинални BUSSMANN ОСИГУРУВАЧИ 150A 500VAC/DC

DEN 1488.00

FWH150 B Нови и оригинални BUSSMANN ОСИГУРУВАЧИ 150 A 500 VAC / DCНаправени во Индија Дел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

Ly22W-F75 Коаксијален Сигнал Пренапони Diverter Минливи Напонски Бран, Стабилизатор
 • Неодамнешно

Ly22W-F75 Коаксијален Сигнал Пренапони Diverter Минливи Напонски Бран, Стабилизатор

DEN 628.80

Ly22 WF75 Коаксијален Сигнал Пренапони Diverter Минливи НапонБран, СтабилизаторЕлектрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz, 3фаза;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Стандардот : IEC / EN 616431Број на столбови : 1, 2,3, 4;Електрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Електрични рејтинг : слободен фаза енергија дистрибуција и контрола на системот на AC50 / 60 Hz, 230 V;Краток спој струја : до 10k A (8 / 20µs);Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од молњи и моментален во текотнапон;СпецификацијаТехнички параметар LY22BNC / 75 C LY22BNC / 50 C LY22N / 50 C LY22BNC / 75 B LY22N / 50 B LU22SL16 / 50 A Максимален непрекинат оперативни напонот Uc(V) DC68 V / AC130 V / AC280 V Norminal испуштање струја Во(8 / 20µs) KA 10 KA(8 / 20µs) Коњски сили(W) Интерфејс BNC / 75 BNC / 50 N(L16) N(L16) F(FL10) UHF(SL16) Динамичен остаток напон Бенд ширина(MHZ) 0~2000 0~2000 0~2000 0~2000 0~2000 0~650 Стационарни загуба ≤1.2 Вметнување на косата ≤0.1 db Impedence(Ω) 75Ω 50Ω 75Ω 50Ω Забелешка1.Надворешниот покривање поврзете заземјување2.Интерфејс според вашиот requset KJ,JJ,KKПредност1.20 години глобалната водечките професија производство на електрични производи пренапони arrester2.Нема моќ на загадување3.Заштита на голем проток, ниска остаток притисок, брзо време на одговор;4.Со користење на најнова за гасење на технологија, целосно да се избегне пожар;5.Температурата заштита коло, изграденаво термо заштита и механичка заштита;6.Со моќ индикатор означува работна состојба на surge protector;7.структуриран, стабилен и сигурен.8.ОЕМ е топло добредојде9.Удобен : 45 минути за да се wenzhou аеродромСо користење на опсег1.

Ly10-D20 36V DC Молња Surge Protector Сигнал Пренапони Заштитен Уред
 • Неодамнешно

Ly10-D20 36V DC Молња Surge Protector Сигнал Пренапони Заштитен Уред

DEN 446.40

Ly10D20 36 V DC Молња Surge Protector Сигнал ПренапониЗаштитен УредЕлектрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz, 3фаза;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Стандардот : IEC / EN 616431Број на столбови : 1, 2,3, 4;Електрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz;Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Електрични рејтинг : слободен фаза енергија дистрибуција и контрола на системот на AC50 / 60 Hz, 230 V;Краток спој струја : до 10k A (8 / 20µs);Примена : Заштита на електрични систем и за вчитувањеелектрични апарати од молњи и моментален во текотнапон;1.голем празнење, капацитет,мултиниво на заштита2.помалку остаток на напон,одговор брзо3.нејзините погоден за електричен уред на голем оперативен напон4.лесен за инсталација,Одлични перформанси,основната компонента употреба на меѓународни познатиот брендСпецификацијаTechinical параметри LY106 LY1012 LY1024 LY1048 LY10110 Оценет оперативен напон Un(V~) DC6 DC12 DC24 DC48 DC110 Максимален непрекинат оперативни напонот Uc(V~) DC8 DC18 DC36 DC75 DC120...