• Неодамнешно
AC 187-265V LED Драјвер 60W 12V 5A LED Напојување Ветер:-доказ LED Светло Адаптер Надворешна Апликација

AC 187-265V LED Драјвер 60W 12V 5A LED Напојување Ветер:-доказ LED Светло Адаптер Надворешна Апликација

DEN 439.00
DEN 549.12
-20 %
Достапно

Количина на стоки


AC 187-265 V LED Драјвер 60 W 12 V 5 A LED Напојување Ветер : -доказ LED Светло Адаптер Надворешна Апликација Влезен Напон : AC 200-240 V ±10% Излезен Напон : DC12 V Излезна Струја/моќност : 60 W ±15% Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај Работна Температура : 0~40 C Температура на Чување : -20~60 C Сертификација : CE/FCC/Rohs/CCC Константен напон излез, да претпоставиме стабилно напојување за LED осветлување за да стигнат до подолг животен век

Карактеристики на понудата

Wattage:
60W
Напон:
12V
тековната:
5A
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Карактеристики:
Дожд-доказ
Приклучок Тип:
Никој
сертификација:
CE,EMC,CCC
Материјал:
Алуминиум
Тежина:
0.5kg
Излезниот Напон:
DC 12V
Број На Модел На:
12v 5a 60w
Влезен Напон:
AC 187-265V
Гаранција:
1
Повратен Сигнал:
DC
Влезниот Сигнал:
AC

Слични понуди

100 компјутери глобална напојување за AC100-240V да DC12V 2А 3А 5.5x2.1mm Адаптер Снабдување со Држачи за LED Осветлување Трансформатори За LED Лента светлина
 • Неодамнешно

100 компјутери глобална напојување за AC100-240V да DC12V 2А 3А 5.5x2.1mm Адаптер Снабдување со Држачи за LED Осветлување Трансформатори За LED Лента светлина

DEN 11217.00 11807.04

LED Ленти Светлина АдаптерDC Plug Димензија : 2 A : 5.5 мм x 2.1 mm 3А : 5.5 мм x 2,5 mmКабел должина : Околу 109cmТекст : AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез : DC12 V 2 A / 3АПриклучок : Plug ЕУБоја : ЦрнаИзлез Тип на : DCis_customized : ДаКонекција : Приклучок ВоУпотреба : LED лентаМесто на Потекло : Guangdong, Кина (Копно)1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT PP и така натаму...

Константен напон AC100V-240V Конвертор Адаптер за Полнач DC12V 5A Адаптер За Напојување LED Светло Лента Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Константен напон AC100V-240V Конвертор Адаптер за Полнач DC12V 5A Адаптер За Напојување LED Светло Лента Бесплатен превозот

DEN 342.00 552.00

23.15 / метар Постојан Струја глобална напојување за AC100240 V Конвертор Адаптер DC12 V 5 A Напојување За 2835 3528 5050 LED Светло Лента Бесплатен превозотОпис На Производот100% сосема нов и висок квалитетТип : 12 V 5 AТекст : 110240 V AC 50 / 60 HzОд стави : 12 V 5 AКабелот за напојување е вклучено : 120 CMПриклучок : ЕУ (ве Молиме изберете и внесете белешка ако тоа е погодни за вашата земја стандард)Количина : 1 PCПакетот вклучува : 1 x 12 V 5 A AC Адаптер(САД / У К / ЕУ / AU приклучок)

DC12V 1А 2А 3А 5A 8.5 НА 10A 15A 20A 30A Осветлување Трансформатори LED Драјвер Адаптер За LED Лента Светлина Прекинувач за Напојување
 • Неодамнешно

DC12V 1А 2А 3А 5A 8.5 НА 10A 15A 20A 30A Осветлување Трансформатори LED Драјвер Адаптер За LED Лента Светлина Прекинувач за Напојување

DEN 63.00 66.24

Спецификација : Влезен Напон : AC 110 V220 V±15% Излезен Напон : DC12 V Излезна Струја : 1А 2А 3 A5 A8 A 10 A 15 A 20 A 25 A 30 A Моќност : 12 W 24 W 60 W 100 W 120 W 180 W 200 W 240 W 300 W 360 W Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај Работна Температура : 0~40 C Температура на Чување : 20~60 C Амбиентниот Влажност : 0~95% НеКондензација Безбедност Усогласеност со : FCC / CE / Rohs Висока ценаефикасен, сигурност со стандардите за индустријата Изграденаво текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита

DC24V Водоотпорен LED Напојување AC110V-260V да DC24V 10W 20W 30W 36W 45W 50W 80W 100W 120W 150W Адаптер Алуминиум Трансформатор.
 • Неодамнешно

DC24V Водоотпорен LED Напојување AC110V-260V да DC24V 10W 20W 30W 36W 45W 50W 80W 100W 120W 150W Адаптер Алуминиум Трансформатор.

DEN 235.00 335.52

Спецификација : 1.модел : 24 V IP672.Водоотпорен : IP67,за надворешна употреба.3.Материјал : Алуминиум5.Работна Температура : 45 да 49degree6.Сертификација : CE, Ro HS7...

1 Парче глобална напојување за AC100-240V да DC12V 5A 6A ЕУ НИ АУ велика БРИТАНИЈА Адаптер Снабдување со Држачи за LED Осветлување Трансформатори За LED Лента светлина
 • Неодамнешно

1 Парче глобална напојување за AC100-240V да DC12V 5A 6A ЕУ НИ АУ велика БРИТАНИЈА Адаптер Снабдување со Држачи за LED Осветлување Трансформатори За LED Лента светлина

DEN 371.00 407.04

LED Ленти Светлина АдаптерDC Plug Димензија : 5.5 мм x 2.1 mmПриклучок за кабелот за должина : околу 120cmАдаптер кабел должина : околу 90cmТекст : AC 100240 V 50 / 60 HzИзлез : DC 12 V 5 A 6 AПриклучок : ЕУ / САД / AU / велика БРИТАНИЈА ПриклучокБоја : ЦрнаИзлез Тип на : DCis_customized : ДаКонекција : Приклучок ВоУпотреба : LED лентаМесто на Потекло : Guangdong, Кина (Копно)1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT PP и така натаму...

50pcs 10% попуст надвор 3X1W led драјвер 85-265V текст 3*1W LED внатре возачот 3W висока моќност led светилка напојување трансформатор.
 • Неодамнешно

50pcs 10% попуст надвор 3X1W led драјвер 85-265V текст 3*1W LED внатре возачот 3W висока моќност led светилка напојување трансформатор.

DEN 1253.00 1392.00

Нови пристигнување! Висок квалитет! ниска цена!Опис : Сосема нов и висок квалитет на погоден за висока моќност led светло LED драјвер трансформатор функција : внатрешни возачот, со IC, безбедно Струја : 280300ma ,(многу погодна за Алуминиумски домување случај светилки) излезна Моќ : 3*1w Текст : 85265v 50 / 60 Hz Излез : наизменична СТРУЈА СО 614 V големина : 25mmx16mmx16mmПрегреат заштита, краток спој заштитаAnswer : ___________________________ Note : две бели жици се поврзани на напојување 220 V електрична енергија , другата бела жица и црвена жица се поврзани со излезниот терминал на монистраПакет Содржина : водоотпорен LED Драјвер 3*1w X50 PCSПРЕВОЗОТДа АУ ,НИ Канада, велика британија земји, воздухот парцела трае околу 1015 работни дена да пристигнат до вашиот destinaton.Во Европските земји, тоа може да трае неколку дена и подолго.Можете да изберете брза испорака метод ако сакате да го добивате тоа наскоро, но екстра пари е во вашите трошоци.Но, ако имате било какви прашања во врска со превозот време, не двоумете се да контактирате со нас.превозот време варира од различни земји, тоа зависи од вашата област ...

НИ Plug AC 110V 220V Конвертор 24V DC 1А Адаптер За Напојување LED Бакар String / String Сребро.
 • Неодамнешно

НИ Plug AC 110V 220V Конвертор 24V DC 1А Адаптер За Напојување LED Бакар String / String Сребро.

DEN 239.52

Спецификација : Влезен Напон : 100~240 V AC 50 / 60 HzИзлезен Напон : 24 V DCPower plug : Приклучете НИ сеИзлезна Струја : 0 1.0 AШколка Материјал : ABS Пластика случајЗаштита : Недостиг На Заштита, Заштита Од Преоптоварување, Во Текот Напон ЗаштитаРаботна Температура : 0~40 CТемпература на чување : 20~60 CАмбиентниот Влажност : 0~90% НеКондензацијаПоддршка LED Низи : 24 V 30 M LED Бакар String Светла24 V 50 M LED Бакар String Светла24 V 30 M LED Сребро String Светла24 V 500 M LED Сребро String СветлаПакет Содржина : 1 PC x 24 V 1А адаптер

8-24W LED Драјвер AC175-265V Да DC 24-80V Напојување на Осветлување Трансформатор За LED Таванот Светилка Светлина
 • Неодамнешно

8-24W LED Драјвер AC175-265V Да DC 24-80V Напојување на Осветлување Трансформатор За LED Таванот Светилка Светлина

DEN 76.00 89.28

Спецификација : Влезен напон : 175265 VИзлезен напон : 2480 VWattage : 824 WАктуелни : 300 MAГолемина : 68*25mm(D*H)Функција : Висока ценаефикасен, сигурност со стандардите за индустријатаИзграденаво текот на напон, над сегашната, и краток спој заштитаAnswer : ___________________________ Note : Ова е неизолирани LED драјвер, не можат да работат без оптоварување, исто така, не може да се мери со multimeter без оптоварување.Што ќе го направи возачот скршени.Пакет Се Вклучени : 1*LED Драјвер

AC / DC Адаптер Конвертор DC 12V 5A 60W Напојување Полначот Со ЕУ/САД/AU/велика БРИТАНИЈА Приклучок за Кабелот За LED Светло или LCD Монитор видео надзор
 • Неодамнешно

AC / DC Адаптер Конвертор DC 12V 5A 60W Напојување Полначот Со ЕУ/САД/AU/велика БРИТАНИЈА Приклучок за Кабелот За LED Светло или LCD Монитор видео надзор

DEN 444.00 504.00

AC / DC Адаптер Конвертор DC 12 V 5 A 60 W Напојување Полначот Со ЕУ / САД / AU / велика БРИТАНИЈА Приклучок за Кабелот За LED Светло или LCD Монитор видео надзорОпис на производот во Текот напон заштита...

DC Напојување 12V 10A AC 100V-240V 12V10A LED лента адаптер LED Напојување Адаптер диск за RGB LED лента 5050 2835 12V 10A
 • Неодамнешно

DC Напојување 12V 10A AC 100V-240V 12V10A LED лента адаптер LED Напојување Адаптер диск за RGB LED лента 5050 2835 12V 10A

DEN 588.00 619.20

DC Напојување 12 V 10 A AC 100 V240 V 12 V10 A LED лента адаптер LED Напојување Адаптер диск за RGB LED лента 5050 2835 12 V 10 A Спецификации : Тип : 12 V10 A Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез стави : DC 12 V ПРИКЛУЧОК : велика БРИТАНИЈА Plug / НИ Plug / AU Plug / ЕУ Plug Надвор стави адаптер : 5.5 мм x 2.1 mm Карактеристики : Внатрешен дијаметар на приклучокот : 2.1 mm Надворешен дијаметар на приклучокот : 5.5 5.5 мм мм x 2.1 mm Женската моќ приклучок конектор Едноставно & Професионален изглед за моќ каблирање Полесно за камерата инсталација, ги зачувате време и повеќе securer кабел за Конекција : L, N : AC моќност : GND V : DC излезна "" +V : DC излезна "+" +V / ADJ : Прилагодување на излезниот напон answer : ___________________________ Note : ВО ВРАТА за УПОТРЕБА САМО! Без инсталација настава, инсталации кабел, on / off прекинувач, или завртки доаѓаат со...

Надворешно Напојување Затемнување Возачот 6-18 * 1W LED Dimmable Панел Светлина SCR се Вози 6W 7W 8W 9W 12W 15W 18W 10pcs
 • Неодамнешно

Надворешно Напојување Затемнување Возачот 6-18 * 1W LED Dimmable Панел Светлина SCR се Вози 6W 7W 8W 9W 12W 15W 18W 10pcs

DEN 1819.20

Надворешно Напојување Затемнување Возачот 618 * 1 W LED Dimmable Панел Светлина SCR ДискИме : Надворешни Затемнување напојување 618 * 1 W 6 W 7 W 8 W 9 W 12 W 15 W 18 W Влезен напон : AC / 85265 V Излезен напон : DC1250 V Излез Тековната : 270300 MA Излезна моќност : 618 W Димензии : 87 * 39 * 24 MM Фрекфенција : 50 / 60 Hz Заштита : overvoltage, преоптоварување, краток спој заштита...

DC12V 3А 36W Моќ Adatper / Напојување за LED лента предводени од модулот, 1pc/многу бесплатен превозот осветлување трансформатор.
 • Неодамнешно

DC12V 3А 36W Моќ Adatper / Напојување за LED лента предводени од модулот, 1pc/многу бесплатен превозот осветлување трансформатор.

DEN 319.00 335.52

Опис на производот DC12 V 3А 36 W Моќ Adatper / Напојување за LED лента предводени од модулот, 1pc / многу бесплатен превозот Карактеристики >Широк напон бес текст, AC90264 V >DC12 V, 3А Излез >Излез варијација помалку од 10% Типични Апликации ДОВЕДЕ Модули, ПРЕДВОДЕНА Пиксели модули, LED ленти Пакет Содржина 1pc адаптер Спецификации Категорија Адаптер Влезен Напон AC90 V264 V Текст Фреквенција 4763 Hz Излезниот Напон DC12 V Излез Тековната 3А Излезна Моќност 36 W Димензија(mm) 110*80*36 Нето Тежина(g) 230 Водоотпорен Не1...

CE 6 до 10 * 3W LED Драјвер 600MA 18W 21W 24W 27W 30W Напојување на Осветлување Трансформатори за Лента вградна светилка Огноотпорни 110V 220V
 • Неодамнешно

CE 6 до 10 * 3W LED Драјвер 600MA 18W 21W 24W 27W 30W Напојување на Осветлување Трансформатори за Лента вградна светилка Огноотпорни 110V 220V

DEN 662.40

AC85265 V 110 V 220 V 610*3 W LED Драјвер 18 W / 21 W / 24 W / 27 W / 30 W Напојување на Осветлување Трансформатори за LED Лента вградна светилка ОгноотпорниКина Liang Cheng Optoelectronics Technology Co., Ltd...

100-240Vac текст ,5V 15A адаптер ,5.5*2.5 ,5.5*2.1 порта CE FCC 75W трансформатор за WS2812B LPD8806 WS2811 2801 LED Лента
 • Неодамнешно

100-240Vac текст ,5V 15A адаптер ,5.5*2.5 ,5.5*2.1 порта CE FCC 75W трансформатор за WS2812B LPD8806 WS2811 2801 LED Лента

DEN 859.00 859.20

100240 Vac текст ,5 VDC 15 A излез LED адаптер за 5.5*2.5 / 5.5*2.1 dc терминалОпис На ПроизводотСпецификација : Напон : 100240 Vac текст / 5 VDC 15 A излезМоќност : 75 WМатеријал : ABS+PCДомување боја ЦрнаТрансформатор модел IC трансформатор.DC порта 5.5*2.5 (Погоден за 5.5*2.1)Големина L150*W65*H39mmПриклучете НИ / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА приклучокРаботна средина 2040℃ ,10%90% RHКабел должина 1.2 mГлавно Карактеристики : 1...

AC110V 220V да DC 12V 40A 480w Напонски Трансформатор Прекинувач за Напојување за Led Лента Led контрола на Led switch LED дисплеј со вентилатор
 • Неодамнешно

AC110V 220V да DC 12V 40A 480w Напонски Трансформатор Прекинувач за Напојување за Led Лента Led контрола на Led switch LED дисплеј со вентилатор

DEN 1742.00 1833.60

LED Напојување 12 V DC 40 AКарактеристики : 1.Полно оптоварување горатво тест 2.Тоа 's добар квалитет и со високи перформанси 3.Голема префрлување напојување за апарати за дома Спецификации : 1.Текст : AC 110 V / 220 V 15% 2.Излез : 12 V DC40 A 3.Моќност : 480 W 4.Заштита : преоптоварување / над напон / краток спој 5.Материјал : Метал 6.Net тежина : 0.5 7.Боја : Сребро 8.големина : 200*110*50mm 9.CE,FCC сертифицираниПогоден за Сите DC12 V LED Светло...