• Неодамнешно
ЕДИНИЦА UT521 LCD Дигитален Земјата Земјата Отпор волтметар Тестер 0-200V 0-2000 ohm

ЕДИНИЦА UT521 LCD Дигитален Земјата Земјата Отпор волтметар Тестер 0-200V 0-2000 ohm

DEN 6935.52
Достапно

Количина на стоки


ЕДИНИЦА UT521 LCD Дигитален Земјата Земјата Отпор волтметар Тестер 0-200 V 0-2000 ohm
Пакет вклучувајќи : 1x ЕДИНИЦА UT521 ЗЕМЈАТА ЗЕМЈАТА ТЕСТЕР крпа торба едноставен тест доведе стандард тест доведе тест сонда 100% Сосема нов.

Карактеристики на понудата

Мерен Опсег:
0-200 / 0-2000 ohm
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
615x530x190mm
Температурата На Работа:
Нормално
Тестирање Напон:
0-200Vac(50/60Hz)
Број На Модел На:
UT521

Слични понуди

Брзо пристигнување U2829A Прецизност LCR Метар 20Hz-300kHz ,Основна Точност:0.05%,совршена алтернатива TH2829A
  • Неодамнешно

Брзо пристигнување U2829A Прецизност LCR Метар 20Hz-300kHz ,Основна Точност:0.05%,совршена алтернатива TH2829A

DEN 114958.00 121008.00

Краток Воведе : U2629 Серија LCR Метар е нова генерација на отпорност опрема за тестирање со висока точност, широк мерен опсег и шест цифри резолуција...

GM3125 Енергија-заштеда 12V 1.4 mA Напон Преоптоварување Изолација Тестер на Отпорност
  • Неодамнешно

GM3125 Енергија-заштеда 12V 1.4 mA Напон Преоптоварување Изолација Тестер на Отпорност

DEN 9926.00 11280.00

GM3125 Енергијазаштеда 12 V 1.4 m A Напон Преоптоварување Изолација Отпор Тестер МоделGM3125 Оценет Напон : 500 V / 1000 V / 2500 V / 5000 V Тестирање Опсег : 500 V : 0.0 ~ 999 M; 1000 V : 0.0 ~ 1.99 G; 2500 V : 0.0 ~ 99.9 Г; 5000 V : 0.0 ~ 1000 G Точност : ±5%rdg±5%dgt DC / AC Тестирање : 30~600 V Резолуција : 1.0 V Заштита од Преоптоварување : AC 1200 V / 10 Издржат Напонот : AC8320 V / 5 Seconds Изолација Отпор : 1000 MΩ / DC1000 V Краток Спој Струја : 1.4 мр Операција Напон : 12 V Напојување : 8 * 1.5 V LR14 Батерија (не се вклучени) Ware Прашува : Батерии не се вклучени во испораката поради ограничување на летот...

Висока точност рачни Дигиталниот LCR Метар TH2822E со LCD дисплеј
  • Неодамнешно

Висока точност рачни Дигиталниот LCR Метар TH2822E со LCD дисплеј

DEN 21730.00 24144.00

Висока точност рачни Дигиталниот LCR Метар TH2822 E со LCD дисплејКарактеристики ■ Max Основна точност : 0.25% ■ Максимална тест сигнал со фреквенција : 100k Hz ■ Избор тест сигнал ниво ■ Со DCR функција ■ Enhanced protection способност на текст терминал влијание ■ 40000 се смета за примарен параметар, D / П резолуција 0.0001 ■ Типичен ултраниска потрошувачка : 25m A ■ Innovatively компатибилен терминал конфигурација : 5терминал тест слот и 3терминал банана џек ■ Intellectualized авто LCR функција ■ AC тест брзина до 4 meas / сек (DCR : 3 meas / сек), брзо автоматско спектар switch дизајн ■ Постојано 100Ω излезна отпорност ■ Процентот на екранот) и 4толеранција comparator : 1 / 5 / 10 / 20% ■ полнење на Батерија во startup & исклучување ■ Тест терминал за заштита на функцијата ■ Податоците за чекање, Макс. / Мин. / Просечната вредност на снимањето ■ во Реално време во функција конфигурација избор и работна состојба се одржи капацитет ■ Стандард конфигурација Mini – USB комуникациски интерфејс и SCPI command set ■ Слободни Fast Access PC комуникација софтвер на нашата веб страница ■ Прекрасни dualбоја фрлија школка Краток Вовед Со напредната отпорност тест технологија, Tonghui започна TH2822 серија рачни LCR метри...

Брзо пристигнување на Нов Производ U2830 Прецизност RLC Метар со 10kHz фреквенција ,Основна Точност:0.1%, шест цифри резолуција
  • Неодамнешно

Брзо пристигнување на Нов Производ U2830 Прецизност RLC Метар со 10kHz фреквенција ,Основна Точност:0.1%, шест цифри резолуција

DEN 20664.00

КарактеристикиКинески екранот и лесно ракување 50 Hz , 60 Hz , 100 Hz,120 Hz , 1k Hz , 10k Hz Тест ниво : континуирано прилагодливи на 10m V2 V Основна точност : 0.1%, шест цифри резолуција со Висока брзина и ефикасност мерење : Max...

HoldPeak 6688F Digita Изолација Тестер на Отпорност на Корозија Метри 250V/500V/1000V/2500V Megger Megohmmeter Voltmeter
  • Неодамнешно

HoldPeak 6688F Digita Изолација Тестер на Отпорност на Корозија Метри 250V/500V/1000V/2500V Megger Megohmmeter Voltmeter

DEN 3294.00 3659.52

1 Преглед На Дигитални Изолација Отпор Тестер серија имаат високи перформанси, и безбедно конфигурација и подобрување на electrocircuit...