• Неодамнешно
Женската улога во Кинески опера сликарство се сметаат за Печатење на платно DMC 11CT 14CT кинески Крстот Бод колекции Везана Поставува везови

Женската улога во Кинески опера сликарство се сметаат за Печатење на платно DMC 11CT 14CT кинески Крстот Бод колекции Везана Поставува везови

DEN 349.00
DEN 623.04
-44 %
Достапно

Количина на стоки


1598346309420134 Топло Препорачувам US $ 5.98
/set US $ 4.85
/set US $ 6.07
/set US $ 4.93
/set US $ 4.41
/set US $ 4.49
/set US $ 4.92
/set US $ 5.50
/set US $ 4.94
/set US $ 5.60
/set US $ 5.50
/set US $ 3.71
/set US $ 5.40
/set US $ 5.69
/set US $ 5.57
/set US $ 7.01
/set US $ 5.21
/set US $ 5.17
/парче
Т тој Големина е Вез Крпа Големина. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација. Ви благодариме за вашето разбирање.
Опис : Големина(W*H) : 31cm*30cm ( 14 CT ), 39cm*38cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 27 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Опис : Големина(W*H) : 30cm*31cm ( 14 CT ), 38cm*39cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 30 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Опис : Големина(W*H) : 30cm*31cm ( 14 CT ), 39cm*39cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 26 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Опис : Големина(W*H) : 31cm*30cm ( 14 CT ), 39cm*38cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 29 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Опис : Големина(W*H) : 30cm*29 см ( 14 CT ), 38cm*37cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 20 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите. Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Вез платно , Везови теми , Везови игла , шема. [Забелешка : (не надвор рамка)]
Answer : ___________________________ Note : (14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод. (11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.

Карактеристики на понудата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT печатени, 11CT unprinted, 14CT unprinted, 14CT печатени
Шаблон Тип:
Цртан филм
Стил:
кинески стил
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
PVC кеса
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT или 11CT
Ткаенина Тип:
Памук
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација

Слични понуди

5. не се домашни Животни Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Постави Крст-Бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

5. не се домашни Животни Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Постави Крст-Бод Комплет Везови Везана

DEN 587.00 1151.52

Не се домашни Животни Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете големо КрстБод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Радост недела смета крстот бод колекции богородица син(4) needlepoint платно ткаенина дневна соба хотел сликарство справи бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Радост недела смета крстот бод колекции богородица син(4) needlepoint платно ткаенина дневна соба хотел сликарство справи бесплатен превозот

DEN 496.00 935.52

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

Fishxx Крстот Бод Колекции T819 Брак Hourglass На Љубов Романтична Розови Слики На Везана Поставува Везови Египетски Памук
 • Неодамнешно

Fishxx Крстот Бод Колекции T819 Брак Hourglass На Љубов Романтична Розови Слики На Везана Поставува Везови Египетски Памук

DEN 789.00 1080.00

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаThe hourglass на љубовта107 * 170бела90%41 боја околуИзбор на Египетскиот премиум памук вез, DMC По поставите мулти везови најдобрата алтернатива 70% 100% линија волуменСлика на мерење20 cm * 31 cmСлика на мерење24 см * 40 смИзвезена платно за мерење30 cm * 41 cmИзвезена платно за мерење34 см 50 смПредлагам монтажа40 см * 51 cmПредлагам монтажа44 cm * 60 cm14каратно Е мобилен везени крпа, по инч 14 Мали решетки, 2 Акции везови, ништо посебно се користи 1 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.11 кт е Обично во решетки везени крпа, по инч 11 Мали решетки, 3 Акции вез, ниту еден посебен користете 2 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.Злато опашка 26 # иглаЗлато опашка # 24 иглаКласичен портокал работ везени ткаенина, памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност, лесно да се везови.Hdheavy цртање хартија, сите remappng сопствени, а4, ckecking работа, боја, don 't помеша боја.Со користење на додатоци : Цртежи екранот1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Шарени chrysanthemum цвет кошница Крстот Бод Колекции 11CT Печатени 14CT Поставите DIY Крст-бод Смета Везови Везана
 • Неодамнешно

Шарени chrysanthemum цвет кошница Крстот Бод Колекции 11CT Печатени 14CT Поставите DIY Крст-бод Смета Везови Везана

DEN 523.00 600.96

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче Шарени chrysanthemum цвет кошница Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Fishxx Крстот Бод A804cartoon[Ангел испрати acacia]двојки 2 слика,печатење, точна шема,11CT,Треба да везови
 • Неодамнешно

Fishxx Крстот Бод A804cartoon[Ангел испрати acacia]двојки 2 слика,печатење, точна шема,11CT,Треба да везови

DEN 789.00 1080.00

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијаАнгел испрати acacia92*85*2бела80 %30color околуизбор на египетскиот премиум памук вез, DMC везови најдобрата алтернатива , по поставите мулти 70%100% линија волуменслика на мерење17 CM*15 CM*2слика на мерење21 CM*20 CM*2извезена платно за мерење27 CM*25 CM*2извезена платно за мерење31 CM*30 CM*2предлагам монтажа37 CM*35 CM*2предлагам монтажа41 CM*40 CM*214ct е мобилен везени крпа , по инч 14 мали решетки , 2 Акции везови , ништо посебно се користи 1 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .11ct is Usually во решетки везени крпа, по inch11 Small решетки,3 Stock вез, ниту еден посебен употреба a2 Femoral капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.злато опашка 26# иглазлато опашка 24# иглакласичен портокал работ везени ткаенина , памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност , лесно да се везови .hdheavy цртање хартија , сите remappng сопствени , а4 , ckecking удобен , боја на кожата , не се помешабоја .1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Свадба(3) Смета 11CT Печатени 14CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Свадба(3) Смета 11CT Печатени 14CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 304.00 349.44

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парчеСвадба(3) Смета 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

WThe мелодија влечкал во собата, се смета отпечатена на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома Деко
 • Неодамнешно

WThe мелодија влечкал во собата, се смета отпечатена на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома Деко

DEN 643.00 730.56

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче WThe мелодија влечкал во собата, се смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Дива јагода Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставите промет на Големо со Овошје Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Дива јагода Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставите промет на Големо со Овошје Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 709.00 1267.20

Дива јагода Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите промет на Големо со Овошје Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Радост недела крстот бод колекции Девојка мачка DMC14CT11CT памучна ткаенина бебе соба livingroom ресторан сала сликарство фабрика трговија на големо
 • Неодамнешно

Радост недела крстот бод колекции Девојка мачка DMC14CT11CT памучна ткаенина бебе соба livingroom ресторан сала сликарство фабрика трговија на големо

DEN 436.00 822.24

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

Градинарот, смета отпечатена на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома Декор
 • Неодамнешно

Градинарот, смета отпечатена на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома Декор

DEN 510.00 586.56

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче градинарот, смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Љубов смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо DIY цвет Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Љубов смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо DIY цвет Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 333.00 583.68

Љубов смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо DIY цвет Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Infantile текстил, чевли Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Infantile текстил, чевли Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 277.00 495.84

Infantile текстил, чевли Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Мраз И Оган (full везови) Сликарство се Сметаат за Печатење На Платно DMC 14CT 11CT Кинески Крстот Бод Везана Поставува Крст-бод
 • Неодамнешно

Мраз И Оган (full везови) Сликарство се Сметаат за Печатење На Платно DMC 14CT 11CT Кинески Крстот Бод Везана Поставува Крст-бод

DEN 596.00 1124.16

стаМраз И Оган (full везови) Сликарство се Сметаат за Печатење На Платно DMC 14 CT 11 CT Кинески Крстот Бод Везана Поставува КрстбодГолемина : 44 cm*58cm (14 CT )56cm*74cm (11 CT )Quatity на теми боја : 32 бојаБоја : Бела боја (Embroidering Крпа )Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )Акции : Во ПаркAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Шарени лалињата Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана
 • Неодамнешно

Шарени лалињата Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

DEN 360.00 537.60

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парчеШарени лалињата Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Девојка Везови Везана Дама Принцеза Сиси Занаети Луѓето 14CT Unprinted DMC DIY Квалитет Уметност Крстот Бод Колекции рачно изработени Украси
 • Неодамнешно

Девојка Везови Везана Дама Принцеза Сиси Занаети Луѓето 14CT Unprinted DMC DIY Квалитет Уметност Крстот Бод Колекции рачно изработени Украси

DEN 2202.72

Опис : Бода : 300w x460h Големина : 54x83cm C anvas Големина :64x93cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider крпа *1...

Радост недела 14CT 11CT Смета и Печат Ромео и Јулија Крстот Бод колекции за Домашна Декорација R865
 • Неодамнешно

Радост недела 14CT 11CT Смета и Печат Ромео и Јулија Крстот Бод колекции за Домашна Декорација R865

DEN 1180.00 2313.60

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Градинарството Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Градинарството Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 405.00 722.40

Градинарството Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...