• Неодамнешно
Цвет Девојка се Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT рачно изработени Крстот Бод Поставете големо Крст-бод Колекции Везови Везана

Цвет Девојка се Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT рачно изработени Крстот Бод Поставете големо Крст-бод Колекции Везови Везана

DEN 539.00
DEN 804.00
-33 %
Достапно

Количина на стоки

Цвет Девојка се Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT рачно изработени Крстот Бод Поставете големо Крст-бод Колекции Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. Сосема нов. Еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Печатени ткаенини (11 CT ) и празно платно (14 CT) . Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Опис : Платно Големина : 52cm*48cm(14 CT) 67cm*61cm (11 CT) (не надвор рамка) Теми Боја Количина : 28 Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
Забелешка : Големината е прирачник за мерење , таму можеби за 1-3 см грешка ,тоа му припаѓа на нормални ситуација ,ако умот , pls не цел , ви благодариме за вашиот разбере . 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider. 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Карактеристики на понудата

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT слика печатени, 14CT празно платно, 14CT слика печатени
Шаблон Тип:
Портрет
Стил:
Европа
Бренд Име:
Радост Недела
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
ПП торба
Број На Модел На:
R741

Слични понуди

5 Пилешко Семејство (2) Се Смета Крстот Бод 11 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Колекции Везови Везана
 • Неодамнешно

5 Пилешко Семејство (2) Се Смета Крстот Бод 11 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Колекции Везови Везана

DEN 397.00 778.56

Опашот на Парови Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставува Животни Крстот Бод Колекции Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Infantile текстил, чевли Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Infantile текстил, чевли Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставете Големо Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 277.00 495.84

Infantile текстил, чевли Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Teacup Три DMC Крстот Бод Ткаенина Везови Крст Поставен Кинески Смета Крстот Бод Модели Сликарство 11CT Отпечатена На Платно
 • Неодамнешно

Teacup Три DMC Крстот Бод Ткаенина Везови Крст Поставен Кинески Смета Крстот Бод Модели Сликарство 11CT Отпечатена На Платно

DEN 211.00 397.44

Teacup Три DMC Крстот Бод Ткаенина Везови Крст Поставен Кинески Смета Крстот Бод Модели Сликарство 11 CT Отпечатена На ПлатноБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 15cm*14cm (14 CT)18cm*18cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

5 лисицата и самовилска Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Постави Крст-бод Комплет Везови Везана самовила nimue
 • Неодамнешно

5 лисицата и самовилска Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Постави Крст-бод Комплет Везови Везана самовила nimue

DEN 465.00 912.00

Лисицата и самовилска Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

WThe мелодија влечкал во собата, се смета отпечатена на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома Деко
 • Неодамнешно

WThe мелодија влечкал во собата, се смета отпечатена на платно DMC 14CT 11CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома Деко

DEN 643.00 730.56

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче WThe мелодија влечкал во собата, се смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Поставува Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Fishxx Крстот Бод Колекции T819 Брак Hourglass На Љубов Романтична Розови Слики На Везана Поставува Везови Египетски Памук
 • Неодамнешно

Fishxx Крстот Бод Колекции T819 Брак Hourglass На Љубов Романтична Розови Слики На Везана Поставува Везови Египетски Памук

DEN 789.00 1080.00

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаThe hourglass на љубовта107 * 170бела90%41 боја околуИзбор на Египетскиот премиум памук вез, DMC По поставите мулти везови најдобрата алтернатива 70% 100% линија волуменСлика на мерење20 cm * 31 cmСлика на мерење24 см * 40 смИзвезена платно за мерење30 cm * 41 cmИзвезена платно за мерење34 см 50 смПредлагам монтажа40 см * 51 cmПредлагам монтажа44 cm * 60 cm14каратно Е мобилен везени крпа, по инч 14 Мали решетки, 2 Акции везови, ништо посебно се користи 1 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.11 кт е Обично во решетки везени крпа, по инч 11 Мали решетки, 3 Акции вез, ниту еден посебен користете 2 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.Злато опашка 26 # иглаЗлато опашка # 24 иглаКласичен портокал работ везени ткаенина, памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност, лесно да се везови.Hdheavy цртање хартија, сите remappng сопствени, а4, ckecking работа, боја, don 't помеша боја.Со користење на додатоци : Цртежи екранот1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

5. не се домашни Животни Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Постави Крст-Бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

5. не се домашни Животни Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Постави Крст-Бод Комплет Везови Везана

DEN 587.00 1151.52

Не се домашни Животни Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете големо КрстБод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Радост недела крстот бод колекции бебе спие DMC14CT11CT памучна ткаенина бебе соба спална соба хотел сликарство подарок уметност фабрика трговија на големо
 • Неодамнешно

Радост недела крстот бод колекции бебе спие DMC14CT11CT памучна ткаенина бебе соба спална соба хотел сликарство подарок уметност фабрика трговија на големо

DEN 249.00 453.12

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

Уживаат во сценографијата Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Уживаат во сценографијата Смета Крстот Бод 11CT Печатени 14CT Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 312.00 359.04

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче Уживате во сценографијата Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Шарени лалињата Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана
 • Неодамнешно

Шарени лалињата Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

DEN 360.00 537.60

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парчеШарени лалињата Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Радост недела смета крстот бод колекции богородица син(4) needlepoint платно ткаенина дневна соба хотел сликарство справи бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Радост недела смета крстот бод колекции богородица син(4) needlepoint платно ткаенина дневна соба хотел сликарство справи бесплатен превозот

DEN 496.00 935.52

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

Шарени chrysanthemum цвет кошница Крстот Бод Колекции 11CT Печатени 14CT Поставите DIY Крст-бод Смета Везови Везана
 • Неодамнешно

Шарени chrysanthemum цвет кошница Крстот Бод Колекции 11CT Печатени 14CT Поставите DIY Крст-бод Смета Везови Везана

DEN 523.00 600.96

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче Шарени chrysanthemum цвет кошница Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Вазна Часовник Дома Декор DMC Крстот Бод Ткаенина Дома Декорација Везови Крст Поставен Кинески Смета Крстот Бод Шема DIY СЕТ
 • Неодамнешно

Вазна Часовник Дома Декор DMC Крстот Бод Ткаенина Дома Декорација Везови Крст Поставен Кинески Смета Крстот Бод Шема DIY СЕТ

DEN 525.00 990.72

Вазна Часовник Дома Декор DMC Крстот Бод Ткаенина Дома Декорација Везови Крст Поставен Кинески Смета Крстот Бод Шема DIY СЕТБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Радост недела крстот бод колекции Девојка мачка DMC14CT11CT памучна ткаенина бебе соба livingroom ресторан сала сликарство фабрика трговија на големо
 • Неодамнешно

Радост недела крстот бод колекции Девојка мачка DMC14CT11CT памучна ткаенина бебе соба livingroom ресторан сала сликарство фабрика трговија на големо

DEN 436.00 822.24

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

Градинарството Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Градинарството Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 405.00 722.40

Градинарството Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите трговија на Големо Кинески Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Дева Марија Печатени Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана
 • Неодамнешно

Дева Марија Печатени Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

DEN 441.00 657.60

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче Дева Марија Печатени Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Ангел слета на Земјата Печатени Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана
 • Неодамнешно

Ангел слета на Земјата Печатени Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

DEN 1209.00 1804.80

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче Ангел слета на Земјата Печатени Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Дива јагода Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставите промет на Големо со Овошје Крст-бод Комплет Везови Везана
 • Неодамнешно

Дива јагода Модели Смета Крстот Бод 11CT 14CT Крстот Бод Поставите промет на Големо со Овошје Крст-бод Комплет Везови Везана

DEN 709.00 1267.20

Дива јагода Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите промет на Големо со Овошје Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Fishxx Крстот Бод,Crazy146-5cartoon[принцеза писмо]растворливи во вода, печатење, точна шема,11CT,Треба да везови
 • Неодамнешно

Fishxx Крстот Бод,Crazy146-5cartoon[принцеза писмо]растворливи во вода, печатење, точна шема,11CT,Треба да везови

DEN 789.00 1080.00

ОписрамкапозадинаВез, на површинаБоја на линијаПринцезата писма219 * 135бела70%21 боја околуИзбор на Египетскиот премиум памук вез, DMC По поставите мулти везови најдобрата алтернатива 70% 100% линија волуменСлика на мерење40 см x 25 смСлика на мерење51 cm * 31 cmИзвезена платно за мерење50 cm * 35 cmИзвезена платно за мерење61 см * 41 cmПредлагам монтажа60 cm * 45 cmПредлагам монтажа71 cm * 51 cm14каратно Е мобилен везени крпа, по инч 14 Мали решетки, 2 Акции везови, ништо посебно се користи 1 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.11 кт е Обично во решетки везени крпа, по инч 11 Мали решетки, 3 Акции вез, ниту еден посебен користете 2 Феморалната капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.Злато опашка 26 # иглаЗлато опашка # 24 иглаКласичен портокал работ везени ткаенина, памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност, лесно да се везови.Hdheavy цртање хартија, сите remappng сопствени, а4, ckecking работа, боја, don 't помеша боја.Цртежи екранот : Обојување на пример : 1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...

Fishxx Крстот Бод A804cartoon[Ангел испрати acacia]двојки 2 слика,печатење, точна шема,11CT,Треба да везови
 • Неодамнешно

Fishxx Крстот Бод A804cartoon[Ангел испрати acacia]двојки 2 слика,печатење, точна шема,11CT,Треба да везови

DEN 789.00 1080.00

описрамкапозадинавез, површинабоја на линијаАнгел испрати acacia92*85*2бела80 %30color околуизбор на египетскиот премиум памук вез, DMC везови најдобрата алтернатива , по поставите мулти 70%100% линија волуменслика на мерење17 CM*15 CM*2слика на мерење21 CM*20 CM*2извезена платно за мерење27 CM*25 CM*2извезена платно за мерење31 CM*30 CM*2предлагам монтажа37 CM*35 CM*2предлагам монтажа41 CM*40 CM*214ct е мобилен везени крпа , по инч 14 мали решетки , 2 Акции везови , ништо посебно се користи 1 феморалната капчиња , притиснете го рибар цртежи акции број на везови .11ct is Usually во решетки везени крпа, по inch11 Small решетки,3 Stock вез, ниту еден посебен употреба a2 Femoral капчиња, притиснете го рибар цртежи акции број на везови.злато опашка 26# иглазлато опашка 24# иглакласичен портокал работ везени ткаенина , памук текстилни 100% , plaid рамна и уредност , лесно да се везови .hdheavy цртање хартија , сите remappng сопствени , а4 , ckecking удобен , боја на кожата , не се помешабоја .1 CM=0.393700788 инченПакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *114 CT11 CT11 CT печатење14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки...