• Неодамнешно
5/8 инчи (15mm или 16mm) Grosgrain Панделки за Божиќ Подарок Пакување 196 бои

5/8 инчи (15mm или 16mm) Grosgrain Панделки за Божиќ Подарок Пакување 196 бои

DEN 350.40
Достапно

Количина на стоки


5/8" инчи (15mm или 16mm) Grosgrain Панделки за Божиќ Подарок Пакување 196 бои
5/8"(инчен) 16mm Grosgrain Лента за облека
5/8 инчи grosgrain лента за бонбони торта за завиткување
Боја Картички :
Детали :
Нашите grosgrain лентата е 100% полиестер платно и одлична за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи. Тоа е colorfast, машина перат на топло, собори или капе сува, сува cleanable и има помалку од 2% намалување. Таа доаѓа во 100 двор се тркалаат.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
5/8" (5/8 инчи, 16mm)
Достапни бои :
196 бои, Достапни Бои
Напомена : Доколку сакате да нарачате други бои од боја картички ,pls забелешка боја бројот кој сакате да го нарачате. На пример,012 сребро. Ви благодарам многу.
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
MOQ :
100yards/боја
Пакување :
100yards/многу
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Други Бои можете да изберете :

Карактеристики на понудата

боја:
617 Бебе Пченка, 625 Ананас, 640 Лимон, 644 Buttercup, 645 Daffodil, 650 Пченка, 660 Жолто Злато, 662 Глуварче, 668 Tangerine, 675 Злато, 686 Златна Маслиново Масло, 687 Dijon, 690 Стариот Злато, 693 Бледо Злато, 714 Petal Праска, 720 Праска, 743 Ѓумбир, 750 Torrid Портокал
Техника:
Печатени
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Ширина:
5/8
Стил:
Двојно Лице
Број На Модел На:
617~750
Шема:
Полна Боја
Бренд Име:
AMORYHEART
Тип На Производ:
Панделки
Големина 1:
5/8,5/8 инчи,16 mm,1.6 см
Боја 1:
Бебе Пченка,Ананас,Лимон,Buttercup,Daffodil,Пченка
Бојата 2:
Жолто Злато,Глуварче,Tangerine,Злато,Златни Маслиново Масло,Dijon
Боја 3:
Стариот Злато,Бледо Злато,Petal Праска,Праска,Ѓумбир,Torrid Портокал

Слични понуди

Дејвид додатоци 5/816mm сјајот еластична печатени полиестер лента 10yds,DIY рачно изработени материјали,свадбен подарок заврши,10Y9951
 • Неодамнешно

Дејвид додатоци 5/816mm сјајот еластична печатени полиестер лента 10yds,DIY рачно изработени материјали,свадбен подарок заврши,10Y9951

DEN 103.68

ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн ....

(5yds по тркалаат) 10Y4014 бесплатен превозот 7/8 печатени лента Grosgrain лента целата продажба и OEM
 • Неодамнешно

(5yds по тркалаат) 10Y4014 бесплатен превозот 7/8 печатени лента Grosgrain лента целата продажба и OEM

DEN 120.96

Предмет : печатени Лента Материјал : полиестер.Квалитет : сите материјали кои се користат се квалификувани за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво...

Q&N лента трговија на големо/OEM 7/8inch 22mm 140901006 Голема Насмевка Деца Печатени grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Q&N лента трговија на големо/OEM 7/8inch 22mm 140901006 Голема Насмевка Деца Печатени grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот

DEN 432.00 720.00

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,pls контактирајте со нас да изберете слободна лента...

10Y9985 кери лента бесплатен превозот 1 печатени лента Grosgrain лента Лак Материјали подарок пакување,прибор за облека
 • Неодамнешно

10Y9985 кери лента бесплатен превозот 1 печатени лента Grosgrain лента Лак Материјали подарок пакување,прибор за облека

DEN 120.96

Предмет : печатени Лента Материјал : полиестер.Квалитет : сите материјали кои се користат се квалификувани за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво...

Q&N лента 16mm 22mm 25мм 38mm 50mm, 75мм сладолед печати grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса, вратоврската
 • Неодамнешно

Q&N лента 16mm 22mm 25мм 38mm 50mm, 75мм сладолед печати grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса, вратоврската

DEN 528.00 660.00

Се препорачува : Поттикнување wholesales и OEM!!1.Објектот спецификитеСостојба : Нова : бренднови, не се користи, неоштетени објект (вклучувајќи рачно изработени предмети).Лента Тип : GrosgrainМатеријал : ПолиестерШирина : 16mm75mmВе молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради монитори.2.Начин на ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање,pls се чувствуваат слободни да контакт.3.Пратката(Бесплатен превозот )A) во сад од страна на USPS : 815 дена.Б) Други земји : Ќе ја испрати од Кина пост воздух mail со следење на број и последните 1530 дена.В)Доколку износот е над $100,лентата ќе биде испорачуван DHL,Fedex,UPSот и ЕМС,испорака ден ќе биде 710working дена.4.Политика На ВраќањеАко вашиот објект е дефектен, Контактирајте со нас за враќање насоки...

OOOT BAORJCT 1710234,25 16 ММ боја факултативна 25 метри зелен кромид лента, свадба се облекуваат лента, подарок пакување, DIY рака материјал
 • Неодамнешно

OOOT BAORJCT 1710234,25 16 ММ боја факултативна 25 метри зелен кромид лента, свадба се облекуваат лента, подарок пакување, DIY рака материјал

DEN 116.16

Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница! Лента Тип : Кромид Лента 25 метри / волумен Ширина : 1 инчен 25мм Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн...

Дејвид додатоци 5/816mm еластична печатени полиестер лента 10yds,DIY рачно изработени материјали,свадбен подарок заврши,10Y3909
 • Неодамнешно

Дејвид додатоци 5/816mm еластична печатени полиестер лента 10yds,DIY рачно изработени материјали,свадбен подарок заврши,10Y3909

DEN 69.12

ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн ....

Дејвид додатоци 375mm ласерски пеперутка со висок квалитет печатени полиестер лента 10yds,DIY рачно изработени,свадбен подарок заврши,10Yc2894
 • Неодамнешно

Дејвид додатоци 375mm ласерски пеперутка со висок квалитет печатени полиестер лента 10yds,DIY рачно изработени,свадбен подарок заврши,10Yc2894

DEN 619.68

Се препорачува : ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн ....

Единствен лик Сатен Лента 1-1/2(инчен)(38mm) Сатен Розова Панделка Сатен Лента 196 бои
 • Неодамнешно

Единствен лик Сатен Лента 1-1/2(инчен)(38mm) Сатен Розова Панделка Сатен Лента 196 бои

DEN 528.00

Единствен лик Сатен Лента 11 / 2"(инчен)(38mm) Сатен Розова Панделка Сатен ЛентаДетали : Сатенски лента, полиестер лента се изработени од висококвалитетен полиестер filaments и бои и обоена на висока температура...

(5yds по тркалаат) 3/8(9mm) Божиќ висок квалитет печатени полиестер лента 10 метри,DIY рачно изработени материјали,свадба подарок,10Yc1086
 • Неодамнешно

(5yds по тркалаат) 3/8(9mm) Божиќ висок квалитет печатени полиестер лента 10 метри,DIY рачно изработени материјали,свадба подарок,10Yc1086

DEN 94.56

recommendstart recommendend Препорачува : ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн ....

Q&N лента трговија на големо/OEM 1inch розова печурки панда печатени grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Q&N лента трговија на големо/OEM 1inch розова печурки панда печатени grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот

DEN 614.00 768.00

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,pls контактирајте со нас да изберете слободна лента...

(5yds по тркалаат) 10Y7292 кери лента бесплатен превозот 1 glitter лента Grosgrain лента
 • Неодамнешно

(5yds по тркалаат) 10Y7292 кери лента бесплатен превозот 1 glitter лента Grosgrain лента

DEN 144.00

Предмет : печатени Лента Материјал : полиестер.Квалитет : сите материјали кои се користат се квалификувани за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво...

(5yds по тркалаат) 10Y2259 kerryribbon бесплатен превозот 7/8 glitter солидна лента Grosgrain лента печатени лента
 • Неодамнешно

(5yds по тркалаат) 10Y2259 kerryribbon бесплатен превозот 7/8 glitter солидна лента Grosgrain лента печатени лента

DEN 196.80

ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн . ниски moq и најдобра цена, ако цел moq за вашите сопствени дизајни, тоа ќе биде ексклузивен,повеќе детали, pls контактирајте со нас...

Бесплатен Превозот Ширина 1(25мм) Мрачно Grosgrain Лента 50Yards
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Ширина 1(25мм) Мрачно Grosgrain Лента 50Yards

DEN 591.00 672.00

******************** Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница! ***********************Производ функцијаМатеријал : 100% ПолиестерГолемина на : ширина : 1 инч(25мм)конверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инчен Состојба 100% Сосема НовБоја : ПортокалКоличина : Ќе добиете 5 0yards на овој објект најмалку ценаДел Бр.R02095Превозот и Предавање на Превозот Метод на Испорака Датум на Испорака Задолжен Кина Воздухопловната 820 Дена на Светот Слободен!! DHL 58 Дена ние задолжен поштенски базираше на вистинските превозот цена...

10 јарди 1(25мм) симпатична мечка печатени Grosgrain лента DIY покривки лента лак и додатоци свадба подарок заврши 10Yc1658
 • Неодамнешно

10 јарди 1(25мм) симпатична мечка печатени Grosgrain лента DIY покривки лента лак и додатоци свадба подарок заврши 10Yc1658

DEN 123.84

Се препорачува : ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн ....

Q&N лента трговија на големо/OEM 1inch 25мм симпатична жирафа зебра grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Q&N лента трговија на големо/OEM 1inch 25мм симпатична жирафа зебра grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот

DEN 614.00 768.00

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,pls контактирајте со нас да изберете слободна лента...

Q&N лента 16mm 22mm 25мм 38mm 50mm, 75мм уметничко лизгање чизми печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Q&N лента 16mm 22mm 25мм 38mm 50mm, 75мм уметничко лизгање чизми печатени grosgrain лента webbing 50yards/ролна за коса вратоврска бесплатен превозот

DEN 528.00 660.00

Се препорачува : Поттикнување wholesales и OEM!!1.Објектот спецификитеСостојба : Нова : бренднови, не се користи, неоштетени објект (вклучувајќи рачно изработени предмети).Лента Тип : GrosgrainМатеријал : ПолиестерШирина : 16mm75mmВе молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради монитори.2.Начин на ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање,pls се чувствуваат слободни да контакт.3.Пратката(Бесплатен превозот )A) во сад од страна на USPS : 815 дена.Б) Други земји : Ќе ја испрати од Кина пост воздух mail со следење на број и последните 1530 дена.В)Доколку износот е над $100,лентата ќе биде испорачуван DHL,Fedex,UPSот и ЕМС,испорака ден ќе биде 710working дена.4.Политика На ВраќањеАко вашиот објект е дефектен, Контактирајте со нас за враќање насоки...

ZERZEEMOOY НОВИ 7/8Inch 1inch 2inch 5Yard/ролни Јагода Ткаенина Виткање Лента Памук, Лен Куче Јаки Bowknot Чипка
 • Неодамнешно

ZERZEEMOOY НОВИ 7/8Inch 1inch 2inch 5Yard/ролни Јагода Ткаенина Виткање Лента Памук, Лен Куче Јаки Bowknot Чипка

DEN 200.64

ГОЛЕМИНА : 16 MM;22 MM;25 MM;50 MM ПАКУВАЊЕ : 5 YARD / РОЛНИ ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : Ние може да направи сопствени цел за панделка,ниска MOQ и најдобра цена, ако цел moq за вашите сопствени дизајни, тоа ќе биде ексклузивен,повеќе детали, pls контактирајте со нас...

10Y42177 7/8(22mm) злато цвет лента печатени полиестер лента 10 метри, DIY рачно изработени материјали, свадбен подарок заврши
 • Неодамнешно

10Y42177 7/8(22mm) злато цвет лента печатени полиестер лента 10 метри, DIY рачно изработени материјали, свадбен подарок заврши

DEN 168.00

ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн . ниски moq и најдобра цена, ако цел moq за вашите сопствени дизајни, тоа ќе биде ексклузивен,повеќе детали, pls контактирајте со нас...

(5yds по тркалаат) 10Y5821 бесплатен превозот 3/8 печатени лента Grosgrain лента целата продажба и OEM
 • Неодамнешно

(5yds по тркалаат) 10Y5821 бесплатен превозот 3/8 печатени лента Grosgrain лента целата продажба и OEM

DEN 92.16

Предмет : печатени Лента Материјал : полиестер.Квалитет : сите материјали кои се користат се квалификувани за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво...