• Неодамнешно
LED акрилик лустерот правоаголник мензата светилка бојадисана светилки и фенери на спалната соба светлина

LED акрилик лустерот правоаголник мензата светилка бојадисана светилки и фенери на спалната соба светлина

DEN 8573.00
DEN 9024.00
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Бренд : JCZ
големина : 80см
Абажур и помошни материјали : полимер
Светилка тело и помошен материјал : алуминиум
Период на гаранција : 3 години
Боја класификација : дијаметар е : 1m
Светилка тело е главен материјал : ABS + метална шасија
Главен материјал : абажур акрилик светлина и оџак
извор на светлина тип : LED
Процес : сликарство матирано
Бројот на извори на светло : 20 или повеќе
Зрачењето област : 10 - 15 квадратни
Без разлика дали или не да се донесе еден извор на светлина на светилки и фенери : извор на светлина
Моќност : 31 w (вклучувајќи) - 40 w (вклучувајќи)
Напон : 110-240v
Применливи простор : бојадисана мензата студија на другиот/другата спална соба
Стил : договор и современа
Ако имате било плаќање проблем, ве молиме контактирајте со нас во прв пат. Ќе ни биде мило да ви помогне. Напомена : За бесплатен превозот на стока, ние ќе ја испрати преку Кина Пост Регистрирани Воздух Mail за нарачки над $5. Но, за наредби за помалку од $5, ние ќе ја испрати преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус , тогаш, вие може да не може да се види следење на информации, но можете да контактирате со нас за да побара и сеуште можете да го добиете вашиот парцела, како и обично. Ние и ветуваме на целосна наплата ако не можете да ги добиете вашите производи кога се на заштита на времето завршува. Понекогаш може да се чувствуваат цената е премногу висока за бизнис експрес (DHL, Fed Ex или ТНТ). Ве молиме контактирајте со нас за да ја прилагодите цена. Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ја потврдите вашата примање и даде 5-ѕвезда преглед. Повратни информации со слики ќе бидат ценети. Можете да не контактирате и да добијат купон за 5-ѕвезда преглед .

Карактеристики на понудата

Тип На Објект:
Pendant Светла
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Е Светилки Вклучени:
Yes
Осветлување Област:
10-15square метри
Број на извори на светлина:
1
Место:
други спални соби,Хотел, Сала,Студија,Салон,Hotel Соба,Господар Спална соба
Инсталација Тип:
кабелот pendant
Стил:
Модерна
Материјал:
Алуминиум
сертификација:
CCC
Техника:
обложено
Заврши:
Полиран Хром
Број На Модел На:
LED 80 cm во дијаметар
Извор На Светлина:
LED Светилки
Абажур Боја:
Бела
Напон:
90-260V
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
Yes
База Тип:
smd led
Светилка Боја На Каросеријата:
Бела
Led боја:
бела ,Ладна бела , Топло бела
Примена:
Трпезарија
Тело Материјал:
ПВЦ

Слични понуди

ЛОФТ Гроздобер Pendant Светла Американски Ретро Индустриски Железо Steampunk Pendant Светилка Ресторан, Кафе Бар Светилка Со Lumiled Сијалица
 • Неодамнешно

ЛОФТ Гроздобер Pendant Светла Американски Ретро Индустриски Железо Steampunk Pendant Светилка Ресторан, Кафе Бар Светилка Со Lumiled Сијалица

DEN 14620.00 20592.00

Опис : Ова лустери одлична светлина и уникатен стил, може да се широко се користат за канцеларија, трпезарија, дневна Соба, балкон, лоби, aisle или декорација...

Креативни Нордиските Дизајнер Цврсто Дрво Acryl Стап 3w Led Pendant Светлина За трпезарија Бар Дневна Соба 3/5/7/9 Глави 1162
 • Неодамнешно

Креативни Нордиските Дизајнер Цврсто Дрво Acryl Стап 3w Led Pendant Светлина За трпезарија Бар Дневна Соба 3/5/7/9 Глави 1162

DEN 2276.00 2395.20

Добредојдовте во мојата продавница!1.Ако сте Русија пријател,ве молиме запомнете да ги понуди на вашето целосно име и презиме, така што можете да приматевашиот парцела успешно.2.Ние сме фабрика директна продажба,ние ќе ви даде најдобар квалитет на Производи,брза испорака брзина,најниската цена,најдобра услуга3.Експрес понекогаш има данок прашање...

Скандинавските Креативна Личност Позлата Стакло Ресторан Светилки Еден Главата Бар Pendant Светлина
 • Неодамнешно

Скандинавските Креативна Личност Позлата Стакло Ресторан Светилки Еден Главата Бар Pendant Светлина

DEN 2400.00 2667.36

Димензии : Дијаметар 25cm Висина 25cmОпис : Pendant Светла (не вклучувајќи сијалица)Долго : 120cm Јаже+Таванот се Зголеми[кол : 10cm*H : 2.2cm]Материјал : СтаклоБоја : Сина,ЗеленаСветилки Носителот : 1pcs * E27Извор на светлина : Не се вклучуваат на сијалицатаНапон : 120 V / 220 V240 VАпликацијата места : Седи соба / Спалната соба / Хотел / Рекреација област / Club / Бар / Кафе соба

Кралската droplight железо Модерна Три глави креативни Цвет pendant осветлување стакло нијанси Железо виси светла за трпезарија
 • Неодамнешно

Кралската droplight железо Модерна Три глави креативни Цвет pendant осветлување стакло нијанси Железо виси светла за трпезарија

DEN 4620.00 7701.12

.Кралската Црна / бела Модерна Три глави креативни стакло Железо виси pendant светлинаПараметар90240 V ACЧистење Стакло+ Мет ЖелезоD48x24cmE27 X3pcsЦрна / Бела бојаN.W...

7 Светилка Цевка Стил Pendant Светла Уметност Pendant Светлина Бар Lumiled Гроздобер Pendant Светлина Содржи Lumiled Сијалица Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

7 Светилка Цевка Стил Pendant Светла Уметност Pendant Светлина Бар Lumiled Гроздобер Pendant Светлина Содржи Lumiled Сијалица Бесплатен Превозот

DEN 8894.00 10464.00

Спецификации Светлината Информации Тип Лустери Стил Остров, Земја, Гроздобер, Селски / Поднесе, Традиционалните / Класичен, Модерен / Современа Заврши Број на Нивоа Тиер 1 Светлина Насока Амбиентална Светлина Предложи Соба се Вклопи во Ходникот, Детска Соба, Студија Соба / Канцеларија, трпезарија, Спална соба, Дневна Соба Предложи Соба Големина 1015 Димензии Тела Висина 86cm Тела Ширина 53cm Тела Должина на Синџирот / Кабелот Должина на Синџирот / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Сијалица Информации Број на Светилки 7 Сијалица База E27 Wattage по Сијалица 25 W Сијалица Вклучени или Не, Вклучувајќи 7 светилки Материјал Тела Материјал дрво Сенка Материјал Ткаенина Тегови Нето Тежина(kg) 1Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Европската Сини Кристал Pendant Светлина E14 Светилка Луксузен Хотел Лоби Дневна Соба Висечки Светилки Сјај Осветлување 6/8 Светла PL653
 • Неодамнешно

Европската Сини Кристал Pendant Светлина E14 Светилка Луксузен Хотел Лоби Дневна Соба Висечки Светилки Сјај Осветлување 6/8 Светла PL653

DEN 10559.52

СпецификацииЕвропската Сини Кристал Pendant СветлинаДимензии6 Светла : 23.6"D X 21.7"H8 Светла : 27.6"D X 21.7"HМатеријал(s)Метал, Стакло,КристалТип На СветилкаE14Светилки6 / 8 X E14 светилка (Не се вклучени)ОгласCEРеден БројPL6536PL6538

Мулти боја пердув pendant светла децата соба виси светлина кристал pendant светилка спалната соба дете свадба осветлување тела
 • Неодамнешно

Мулти боја пердув pendant светла децата соба виси светлина кристал pendant светилка спалната соба дете свадба осветлување тела

DEN 11309.00 11904.00

Пердуви започнете со ширина 6065cm, ширење ширина 50cm, тавански светилки висина 30cm, лустерот висина 1 метри регулатива должина,E27 светилка носителот

Модерната креативни затворен светилка pendant светлина Скај градина plateding стил продавница, ресторан, бар хотел светлина тела
 • Неодамнешно

Модерната креативни затворен светилка pendant светлина Скај градина plateding стил продавница, ресторан, бар хотел светлина тела

DEN 2634.00 2832.00

Модерната креативни затворен светилка pendant светлина Скај градина plateding стил продавница, ресторан, бар хотел светлина телаМатеријал : Алуминиум Жица должина : 1 M Одговараат за : дневната соба / спалната соба / ресторан База тип : E27 Напон : 90260 V

Креативни Pendant Светла Американски градина железо ресторан светла персоналните индустриски ретро студија кафуле LU731360 lo1026
 • Неодамнешно

Креативни Pendant Светла Американски градина железо ресторан светла персоналните индустриски ретро студија кафуле LU731360 lo1026

DEN 7152.00

Добредојдовте на осветлување продавницаНие ќе го провериме секој објект внимателно пред пратката.Почитувани купувачиИнформации за производот преглед[боја] : како што е прикажаноГлавното тело материјал : ЖелезоГлавен материјал : стаклоИзвор на светлина тип : E27Извор на светлина : без извор на светлина[напон] 90v260v (ние работиме со вашата земја)Големина : види подолу

LUALS Ретро Pendant Светилка на Лофт Стил Суспензија Luminaire Коноп Јаже Lumiled Сијалица Светлина Тела Затворен Осветлување Led Светла Pendant
 • Неодамнешно

LUALS Ретро Pendant Светилка на Лофт Стил Суспензија Luminaire Коноп Јаже Lumiled Сијалица Светлина Тела Затворен Осветлување Led Светла Pendant

DEN 6854.00 8064.00

LUALS Ретро Pendant Светилка на Лофт Стил Суспензија Luminaire Коноп Јаже Lumiled Сијалица Светлина Тела Затворен Осветлување Led Светла Pendant

Модерната Романтична Кристалните Лустери Светла Тела Европската Кристал Droplight Дома Затворен Foyer Трпезарија Спалната Соба Виси Светилка
 • Неодамнешно

Модерната Романтична Кристалните Лустери Светла Тела Европската Кристал Droplight Дома Затворен Foyer Трпезарија Спалната Соба Виси Светилка

DEN 22298.00 23472.00

Бесплатен превозот D41cm Модерна кристал pendant светла / Современа кристал лустерот / pendant светилка / лустерот осветлување за дома НИ$ 258.00 / парчеБесплатен превозот Дијаметар 80см Модерна Кристал таванот светлина / Современа кристал лустерот таванот светилка / pendant светла за дома НИ$ 498.00 / парчеБесплатен превозот D43cm Европската Кристал лустерот / pendant светла / Романтична pendant светлина / Таванот светлина / Pendant светилка за дома НИ$ 228.00 / парчеСовремените лустерот / Бело Стакло Цветаат Цвет pendant светилка / pendant светла / виси светлина Модерна таванот светлина за дома НИ$ 358.00 / парчеБесплатен Превозот D45cm Модерна Кристал лустерот / таванот светилка / pendant светлина / pendant светилка / таванот светлина за спалната соба трпезарија парчеБесплатен Превозот D76cm Европски стил кристал лустерот / pendant светлина / pendant светилка / таванот светлина за трпезарија,спална соба,студија парчеБесплатен Превозот Dia50cm Европски стил лустерот / Бакар кристал pendant светлина / pedant светилка E14 droplight за трпезарија, салон парчеСлободен Испорака на Високо Квалитетни Европски Cryal Ѕид од светлина / Тремот светлина / ѕидот светилка / скали lght за балкон,коридор парчеD уво пријател, добредојдовте на нашата продавница, пред ставање на твојот ред, ве молиме прочитајте ги следниве вовед внимателно...

Американската Лофт Стил Lumiled Индустриски Pendant Светилка Гроздобер Еден Главата Snooker Pendant Светла Едноставна Антички Железо Виси Светилки
 • Неодамнешно

Американската Лофт Стил Lumiled Индустриски Pendant Светилка Гроздобер Еден Главата Snooker Pendant Светла Едноставна Антички Железо Виси Светилки

DEN 6288.00

Спецификации Светлината Информации Тип на Функција Гроздобер Стил Заврши Светлина Насока надолу Предложи Соба Одговара , , , , , , , , Предложи Соба Големина Димензии Тела Висина (CM) 26 CM Тела Ширина (СМ) 26 CM Тела Должина (CM) 26 CM Синџир / Кабелот Должина (CM) cm Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Сијалица Информации Сијалица Тип блескаво Број на Сијалица 1 Сијалица База E27 Wattage по Сијалица (W) Max 60w Сијалица Вклучени или Не да Материјал Тела Материјал метал / стаклени Тегови Нето Тежина(kg) 2kgрешавање на вашите проблеми.Плаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

Нордиските ЛОФТ личност фан 3 глави лустери креативни ретро железо ресторан, кафуле бар декорација светилки, AC110-220V.
 • Неодамнешно

Нордиските ЛОФТ личност фан 3 глави лустери креативни ретро железо ресторан, кафуле бар декорација светилки, AC110-220V.

DEN 1569.00 1824.00

Нордиските ЛОФТ личност фан 3 глави лустери креативни ретро железо ресторан, кафуле бар декорација светилки, AC110220 V.

Американската Еден Главата Виси Светлина Едноставна Ретро Железо, Индустриски Pendant Светилка за Едноставен Затворен осветлување Виси Светилки Дома Lighing
 • Неодамнешно

Американската Еден Главата Виси Светлина Едноставна Ретро Железо, Индустриски Pendant Светилка за Едноставен Затворен осветлување Виси Светилки Дома Lighing

DEN 2880.00

Спецификации Светлината Информации Тип на Функција Стил Заврши Светлина Насока надолу Предложи Соба Одговара , , , , , , , , Предложи Соба Големина Димензии Тела Висина (CM) 24cm Тела Ширина (СМ) 10см Тела Должина (CM) 10см Синџир / Кабелот Должина (CM) 120cm Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Сијалица Информации Сијалица Тип блескаво Број на Сијалица 1 Сијалица База Wattage по Сијалица (W) Max 60w Сијалица Вклучени или Не да Материјал Тела Материјал Метал Тегови Нето Тежина(kg) за 0,7 кгрешавање на вашите проблеми.Плаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

Pendant светилка за Враќање На Античките Начини Уметност Pendant Светлина Бар Lumiled Гроздобер Pendant Светлина Содржи Lumiled Сијалица Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Pendant светилка за Враќање На Античките Начини Уметност Pendant Светлина Бар Lumiled Гроздобер Pendant Светлина Содржи Lumiled Сијалица Бесплатен Превозот

DEN 20726.00 24384.00

Спецификации Светлината Информации Тип Лустери Стил Остров, Земја, Гроздобер, Селски / Поднесе, Традиционалните / Класичен, Модерен / Современа Заврши Број на Нивоа Тиер 1 Светлина Насока Амбиентална Светлина Предложи Соба се Вклопи во Ходникот, Детска Соба, Студија Соба / Канцеларија, трпезарија, Спална соба, Дневна Соба Предложи Соба Големина 1015 Димензии Тела Висина 115cm Тела Ширина 77cm Тела Должина на Синџирот / Кабелот Должина на Синџирот / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Сијалица Информации Број на Светилки 9 Сијалица База E27 Wattage по Сијалица 25 W Сијалица Вклучени или Не Вклучувајќи ги и 9 светилки Материјал Тела Материјал дрво Сенка Материјал Ткаенина Тегови Нето Тежина(kg) 1Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Пост Модерна Luminaire Led Pendant Светлина Плоча Хром / Златен Сјај Метал Суспендира Светилка Затворен Осветлување Тела Lamparas
 • Неодамнешно

Пост Модерна Luminaire Led Pendant Светлина Плоча Хром / Златен Сјај Метал Суспендира Светилка Затворен Осветлување Тела Lamparas

DEN 8776.00 14875.20

започнетекрајотОпис На Производот : Име : Пост Модерна Nite Core Екстремни Dimmable Led Pendant Светлина Плоча Хром / Злато Метал Pendant Светлина Со Акрил Маска;Модел NO : D16078;Материјал : метал, метал;Боја : бела, хром, злато;Осветлување : Led чипови;Напон : AC85 V 265 V погоден за сите земји;Големина : хром / злато 18 светлина dia52cm 95 W, хром / gold 24 светлина dia65cm 144 W, бела 18 светлина dia60cm 234 W;Место : дневна соба, трпезарија, спална соба, студија соба;Пакувањето : картонска кутија и целата polyfoam заштита, воздушен балон филм, или EPE пена за кристал ако го има;Тежина : 6kg, 8kg;ВИСТИНСКИ ФОТО

Гроздобер Железо, Дрво Затворен Pendant Светилка Бар/Coffee House/Bookshop/менза/Foyer Декорација Осветлување Светилка,Dinning Светла DU50
 • Неодамнешно

Гроздобер Железо, Дрво Затворен Pendant Светилка Бар/Coffee House/Bookshop/менза/Foyer Декорација Осветлување Светилка,Dinning Светла DU50

DEN 1820.00 3640.32

(А) да ја прифатиме Alipay тука,Visa&Mastercard,Credit Card,Банкарски Трансфер, Eкаратно (Б) Сите Големи Кредитни Картички се Прифаќаат преку сигурна исплата пред cc e ssor.(А)Ние нормално брод од вашата нарачка во рок од 2 дена,ако ние не ги имаат во залиха,ќе ви го одложи малку подолго,ако треба светилка многу итно,ве молиме контактирајте со нас пред да нарачате...

Ganeed 5 Светла Гроздобер Шампањ Кристалните Лустери Таванот Светла Pendant Осветлување Тела за Дневна Соба, Спална соба
 • Неодамнешно

Ganeed 5 Светла Гроздобер Шампањ Кристалните Лустери Таванот Светла Pendant Осветлување Тела за Дневна Соба, Спална соба

DEN 12144.00 24288.48

Ganeed 5 / 6 / 8 / 10 / 12 Светла Гроздобер Кристалните Лустери Таванот Светла Кристал Pendant Осветлување Таванот Светлина Тела Лустери Осветлување за Дневна Соба и Спалната соба Ресторан Тремот Лустерот(Шампањ)Product Overview : 1.Луксузен ДизајнУбава и импресивно во потрага лустерот! Јасно K9 Кристали се прекрасни и изгледа како тоа е поскапо тела и на сличен легален начин да ја сликата.2.Прекрасна Светлина ТелаПрепорачуваме да декор вашата Дневна Соба,Спална соба,трпезарија,Кујна,Кујна,Купатило,Foyer,Ходникот,Канцеларија, Итн.3.Пакуваат многу безбедноЛесно да се intall,собранието е потребен,но дефинитивно вреди! ЛОКАЛНИТЕ БРЗА ИСПОРАКА.СЕРВИС И КВАЛИТЕТОТ GURANTEED!Pruducr Опис : Тип : ЛустеротНапон : 110220 VТело Материјал : Насликани железо и K9 кристалноСтил : Модерна & ГроздоберИзвор Тип : Блескаво, CFL и Халоген СветилкиЕ Bub се Вклучени : НИКОЈПредлагам простор големина : 58 Sq.м.Простор за Апликација : Ова лустерот е погодна за кујна,трпезарија,штала,дневна соба, тремот,entryway,foyer употреба,но ова е само предлог, можете да ги според вашиот вистински треба да се избере каде што е инсталиран.Карактеристики : Лофт стил домот дома декорацијаГроздобер дизајн, најдобар производ за извршување на вашата личностГроздобер боја која ве потсетиме сте убава и старите добри времињаНа сијалицата не е вклучен, можете да го користите енергијазаштеда на сијалица или LED сијалицаПакетот Вклучува : 1 X Лустерот(Сијалица Не е Вклучена)Ако имате било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас...

Американскиот Индустриски LED Pendant Светла Еден Главата Ретро Коноп Јаже Pendant Светилка За Спалната соба Креативни Железо Антички Виси Светлина
 • Неодамнешно

Американскиот Индустриски LED Pendant Светла Еден Главата Ретро Коноп Јаже Pendant Светилка За Спалната соба Креативни Железо Антички Виси Светлина

DEN 7200.00

Спецификации Светлината Информации Тип на Функција Стил Заврши Светлина Насока надолу Предложи Соба Одговара , , , , , , , , Предложи Соба Големина Димензии Тела Висина (CM) 35cm Тела Ширина (СМ) 17cm Тела Должина (CM) 17cm Синџир / Кабелот Должина (CM) 70cm Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Сијалица Информации Сијалица Тип LED Број на Сијалица 1 Сијалица База Wattage по Сијалица (W) Max 60w Сијалица Вклучени или Не да Материјал Тела Материјал Метал Тегови Нето Тежина(kg) 1.3 кгрешавање на вашите проблеми.Плаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

Модерната Едноставна Европската Американски Стил Уметност Алуминиум LED Droplight Дневна трпезарија Дома Осветлување Pendant Светилка За Кафе Сала
 • Неодамнешно

Модерната Едноставна Европската Американски Стил Уметност Алуминиум LED Droplight Дневна трпезарија Дома Осветлување Pendant Светилка За Кафе Сала

DEN 2690.00 2832.00

Опис : Ова Виси Droplight со одлична светлина и уникатен стил, може да се широко се користат за канцеларија, трпезарија, дневна Соба, балкон, лоби, aisle или декорација...