• Неодамнешно
висок квалитет на автоматско банер заварувач/топол воздух банер заварување машина/топол воздух машина/Топол воздух заварчик машина за банер заеднички

висок квалитет на автоматско банер заварувач/топол воздух банер заварување машина/топол воздух машина/Топол воздух заварчик машина за банер заеднички

DEN 26164.00
DEN 28752.00
-9 %
Достапно

Количина на стоки


Добредојдовте на нашата продавница
Модел : LC-3000 A
Делови на топол воздух заварување машина
1. Копчето
2. Моќ џек
3. Работата се справи со Плови тркала рачка
4. attemperation knob
5. брзина регулатива knob
6. правец на регулативата knob
7.Се справи со
8.Линк кабел
9. Крило обвивка
10. Топлина пиштол
11.Температурата повратни информации сензор
12. Млазницата
13. Притиснете тркала
14.Практична температура на Екранот
15. Поставете температура на Екранот
16. Копчето се обратат до температура
17. Копчето одбиеме температура
Овој производ е за PVC, PE и други материјали може да биде топла топи обложени мембрана авион наменети за спојување.
Кога печатење на инк-џет печатари маргините од екранот, треба да се подели по печатење шевови, како и за печатење се збогатени со работ на екранот, Qian страна, кабел, завиткани во јаже, итн., традиционално се користи 502 и нејзините деривати лепак и други лепило значи дека има многу недостатоци, како што следува : има повеќеслојно бавно, поврзување на сила не е доволно, на екранот лесно да се валкани, ниска ефикасност, тешко е да се сфати и лесно да се работи, да губат време, кога се поврзани со големи рамни широк бараат поголеми работни места. Особено, лесно blistering по период на брчки, што резултира во нерамна површина, бидејќи температурата на воздухот од големи, кога ниска температура сврзување ефект е повеќе несреќни.
Употреба без лепак крои крпа Заварување Машина (познато како Топло-воздух Заварување Машина), може успешно да се решат овие многу проблеми, отстранување на употреба на лепак, спаси проблеми и време беа снимени провинциски место, со или ткаенина, светлина кутија крпа, flails нето платно, итн.

Карактеристики на понудата

Фреквенција:
Фреквенција 50-60Hz
Број На Модел На:
LC3000A
моќност:
Целата Моќ 800-1600W
Употреба:
заварчик ПВЦ банер,Flex ПВЦ Банер Заварување машина
Тежина:
12
Димензии:
Надворешни димензии 485*285*280 мм
Напон:
Voltage
Заварување Област:
Воздушниот волумен 21m3/h
Заварување ширина :
0-50мм
Заварување дебелина :
3мм
Актуелни:
клучни зборови:
Употреба:
По-продажбата на Услугата Обезбедени:
Температурата опсег:
За сертификација на:
Гаранција:
една година
Пакување големина :
49cm*29cm*28cm

Слични понуди

220V 1000W греење на елемент /1600w и 3300w eletric мотор за пластична заварувач ,Исправање покрие Rectifying прстен додатоци
 • Неодамнешно

220V 1000W греење на елемент /1600w и 3300w eletric мотор за пластична заварувач ,Исправање покрие Rectifying прстен додатоци

DEN 25789.00 28032.00

Пакет Содржина1000w греење на елемент 10 компјутери Исправање капак 8 компјутери Rectifying прстен 3 еез Rectifying база(eletric моторни база ) 20 компјутери 1600w+3300w моторни tatal 5pcsПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Нови 220V завртка тип топла топи заварување машина Стисок тип рака - извит завртка тип 63-200 ЈП топло - топи заварување машина заварчик
 • Неодамнешно

Нови 220V завртка тип топла топи заварување машина Стисок тип рака - извит завртка тип 63-200 ЈП топло - топи заварување машина заварчик

DEN 22248.00

Нови 220 V завртка тип топла топи заварување машина Стисок тип рака извит заврткатип 63200 ЈП топло топи заварување машина заварчикЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : 63200 завртка тип топла топи заварување машинаНапон : 220 VМоќност : 2300 WТемпературата опсег : 0300 степениПо пакување големина : 68.5 * 59.5 * 52cmТежина : 58kgЈачина на звук : 43.06 KGКарактеристики1...

4 парчиња пакет 120v 1600W греење елемент за топол воздух пиштол топлина пиштол пластични заварчик додатоци Висок квалитет бесплатен превозот
 • Неодамнешно

4 парчиња пакет 120v 1600W греење елемент за топол воздух пиштол топлина пиштол пластични заварчик додатоци Висок квалитет бесплатен превозот

DEN 3091.00 3360.00

Пакет Содржина4 парчиња пакет 120v 1600 W греење елемент за топол воздух пиштол топлина пиштол пластични заварчик додатоци Висок квалитет бесплатен превозот120v 1600 W греење на елементКерамички грејач, се направени од различни висока температура отпорни керамички различни форми (крст, ram меморија, цилиндрични клетка, итн.) како поддршка на телото, а потоа површината се третира со изолација топлина жица ликвидација керамички површина или закопаат neri, електрични апарати и со зрачење и да се обезбеди потребната топлина.Жица е широко се користат во фен за коса и фен, машина за сушење, пластични заварување факел, жица дува машина, чевли машина, удар косафен за коса, фен, рака фен, како што се воздухот греење опрема, вклучувајќи медицински, кожа, чевли, чанти, хемиски и други индустрии.Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Бесплатен превозот AC 220/110V 600W 20-32-милиметри пластични заварување-машини за пластична цевка заварчик termo фузија ppr цевки заварување заварчик топла продаде
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот AC 220/110V 600W 20-32-милиметри пластични заварување-машини за пластична цевка заварчик termo фузија ppr цевки заварување заварчик топла продаде

DEN 1227.00 1291.20

започнетекрајотБесплатен превозот AC 220 / 110 V 600 W 2032милиметри пластични заварувањемашини за пластична цевка заварчик termo фузија ppr цевки заварување заварчик топла продадеПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетотгаранција, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!Ј0 WWppr цевки заварување машини се извезуваат во многу земји ширум светот.Овој производ е со прецизна контрола на температура, висока сигурност, добро безбедност и уникатен нестап пластични соголување технологија.Пакет се вклучени : 1 PPR Цевка Цевка Заварување Машина;Моќност : 600 WНапон : 220 V / 110Фрекфенција : 50 / 60 HZУпотреба : pipework,ЈП / ppr / пвц / вода гас геотермална цевка заварување МашинаДимензии : 20мм до 32милиметриТежина : 1kgБоја : Зелена / црвена / жолтаКонтрола на температура : 0 да 260работен опсег : 20mm, 25мм, 32милиметринашата Функција : 1...

Бесплатен превозот на thermoregulator, пластични заварчик термостат, ppr водовод Заварчик Температура контролер
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот на thermoregulator, пластични заварчик термостат, ppr водовод Заварчик Температура контролер

DEN 365.00 384.00

започнетекрајотБесплатен превозот на thermoregulator, пластични заварчик термостат, ppr водовод Заварчик Температура контролерПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!Детали За Производот : ppr цевки заварување машини се извезуваат во многу земји ширум светот.Овој производ е со прецизна контрола на температура, висока сигурност, добро безбедност и уникатен нестап пластични соголување технологија.Моќност : 800 WНапон : 220 V / 110Фрекфенција : 50 / 60 HZУпотреба : pipework, ЈП / ppr / пвц / вода гас геотермална цевка заварување МашинаДимензии : 20mm 25мм 32милиметри 40mm 50mm 63mmТежина : 0.2 kgБоја : сиваКонтрола на температура : 0 да 260работен опсег : 20mm, 25мм, 32милиметри,40mm,50mm,63mmнашата Функција : 1...

бесплатни shippng Постојана Температура Електронски PPR Заварување Машина, пластични заварчик AC напон 220V 800W 20-32-милиметри заварување цевки
 • Неодамнешно

бесплатни shippng Постојана Температура Електронски PPR Заварување Машина, пластични заварчик AC напон 220V 800W 20-32-милиметри заварување цевки

DEN 2276.00 2395.20

тоа може да биде и употребата 3 заварување калапи во исто време.кога ќе го купите ppr заварување машина, 5 U стеги ќе ви даде како подарок .

Бесплатни shippinig нови 20-32-милиметри Електронски термостат fuser PPR цевки заварување машини топи пластична цевка заварувач, ЈП PB fuser заварчик
 • Неодамнешно

Бесплатни shippinig нови 20-32-милиметри Електронски термостат fuser PPR цевки заварување машини топи пластична цевка заварувач, ЈП PB fuser заварчик

DEN 3352.00 3528.00

започнетекрајотБесплатни shippinig нови 2032милиметри Електронски термостатfuser PPR цевки заварување машини топи пластична цевказаварчик, ЈП PB fuser заварчикПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!"Моќта на Игра" Мајка Змеј со став бисер прстени бесплатен дар.Производ Детали : За слика : Сите наши слики се направени во вид на оригиналниот производ слики , графички обработка не е забрането да го копирате и да го украдат! Основни Детали Состојба : Нова Место на Потекло : Жеџијанг, Кина (Копно) Бренд Име : JIANHUA Број на Модел : JHQS01 Цевка со Дијаметар : 2032милиметри Тежина : 1.8 kg Употреба : ЦЕВКА РАБОТА, PPR заварување машина Напон : 220 / 110v Моќност(W) : 800w Сертификација : CE Гаранција : 3mn Попродажбата на Услугата Обезбедена : Нема странство услуги Фрекфенција : 50 / 60 Hz Работна температура : 0300 кои се однесуваат на : PPР;PB;ЈП,ЈПXСпецификацииPPR Заварување МашинаМоќност : 800wMOQ : 1setCertificate CE,ROHSНов дизајн,безбедно функционирање.01360 степени целосен опсег на моќни, висок степен на корисност модел може да биде ставен во 360 степени целосен опсег на цилиндрични греење колумна, било погледне на материјал изведба на, како што се аголот на цевка може да се спои, силен, висок степен на практичност02Топла топи посебни умре за употреба на високоодделение боја спреј печени и да стане; задебелување, шефот на дебелината на 7.11 мм, мајка на дебелината на 7.93 mm...

Бесплатен превозот 20-63mm 1000W Microcomputer дигитален дисплеј ПВЦ пластични цевки за заварување машина за заварување ppr цевки со 42mm цевка машина
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот 20-63mm 1000W Microcomputer дигитален дисплеј ПВЦ пластични цевки за заварување машина за заварување ppr цевки со 42mm цевка машина

DEN 4380.00 4609.92

започнетекрајотБесплатен превозот 2063mm 1000 W Microcomputer дигитален дисплеј ПВЦ пластични цевки за заварување машина за заварување ppr цевки со 42mm цевка машинаПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!"Моќта на Игра" Мајка Змеј со став бисер прстени бесплатен подарокПроизвод Детали : За слика : Сите наши слики се направени во вид на оригиналниот производ слики , графички обработка не е забрането да го копирате и да го украдат! Основни Детали Состојба : Нова Место на Потекло : Жеџијанг, Кина (Копно) Бренд Име : JIANHUA Број на Модел : JHD02 Цевка со Дијаметар : 2063mm Тежина : 3.2 килограми Употреба : ЦЕВКА РАБОТА, PPR заварување машина Напон : 220 / 110v Моќност(W) : 1000w Сертификација : CE Гаранција : 1 YR Попродажбата на Услугата Обезбедена : Нема странство услуги Фрекфенција : 50 / 60 Hz Работна температура : 0300 кои се однесуваат на : PPР;PB;ЈП,ЈПXСпецификацииДигитален дисплеј уреди / PPR Заварување МашинаМоќност : 800wMOQ : 1setCertificate CE,ROHSНов дизајн,безбедно функционирањеЈD02 дигитален дисплеј уреди пластична цевка заварување машина Бренд име JIANHUA Модел БР...

Топла продажба ppr fuser електронска машина 20-32-милиметри пластична цевка заварчик ppr цевки, греење машина pe цевка заварување пвц цевка заварчик
 • Неодамнешно

Топла продажба ppr fuser електронска машина 20-32-милиметри пластична цевка заварчик ppr цевки, греење машина pe цевка заварување пвц цевка заварчик

DEN 684.00 720.00

започнетекрајотТопла продажба ppr fuser електронска машина 2032милиметри пластична цевка заварчик ppr цевки, греење машина pe цевка заварување пвц цевка заварчикПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетотгаранција, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!Ј00 LJppr цевки заварување машини се извезуваат во многу земји ширум светот.Овој производ е со прецизна контрола на температура, висока сигурност, добро безбедност и уникатен нестап пластични соголување технологија.Пакет се вклучени : 1 PPR Цевка Цевка Заварување Машина; 3 групи на Заварување Глави; 2 зацврсти завртки; 1 Внатрешниот Хексагонални Spanner; 1 Работат За Поддршка На Полица;Моќност : 800 WНапон : 220 V / 110Фрекфенција : 50 / 60 HZУпотреба : pipework,ЈП / ppr / пвц / вода гас геотермална цевка заварување МашинаДимензии : 20мм до 32милиметриТежина : 1.65 kgБоја : Зелена / црвенаКонтрола на температура : 0 да 260работен опсег : 20mm, 25мм, 32милиметринашата Функција : 1...

1PC Нови 1800W / Гео-мембрана /Geomembrane се преклопуваат оптоварување заварчик машина/ добар квалитет
 • Неодамнешно

1PC Нови 1800W / Гео-мембрана /Geomembrane се преклопуваат оптоварување заварчик машина/ добар квалитет

DEN 83050.08

1 PC Нови 1800 W / Геомембрана / Geomembraneпреклопуваат оптоварување заварчик машина / добар квалитетНапомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика покаже :

Бесплатен превозот 20-32-милиметри AC 220/110V 600W пластична цевка заварување машина, ppr цевки заварчик со 42mm ppr машина
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот 20-32-милиметри AC 220/110V 600W пластична цевка заварување машина, ppr цевки заварчик со 42mm ppr машина

DEN 1350.00 1420.80

започнетекрајотБесплатен превозот 2032милиметри AC 220 / 110 V 600 W Температура Controled пластична цевка заварување машина ppr цевки заварчик со ppr машинаПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!Што добиваме сите subterrene директно можат да се составуваат 2 приклучокот, а не претворање на директна употреба!Детали За Производот : ЈTY32 Appr цевки заварување машини се извезуваат во многу земји ширум светот.Овој производ е со прецизна контрола на температура, висока сигурност, добро безбедност и уникатен нестап пластични соголување технологија.Моќност : 600 WНапон : 220 V / 110Фрекфенција : 50 / 60 HZУпотреба : pipework, ЈП / ppr / пвц / вода гас геотермална цевка заварување МашинаДимензии : 20mm 25мм 32милиметриТежина : 1.4 kgБоја : Сина / црнаКонтрола на температура : 0 да 260работен опсег : 20mm, 25мм, 32милиметринашата Функција : 1...

LET800 железнички тунел водоотпорен одбор заварчик почвата анти-продирање филм заварување машина,пластични топол воздух заварување факелот
 • Неодамнешно

LET800 железнички тунел водоотпорен одбор заварчик почвата анти-продирање филм заварување машина,пластични топол воздух заварување факелот

DEN 47519.52

LET800 Високобрзински железнички тунел водоотпорен одбор се искачи заварчик Рајт почвата антипродирање филм автоматско заварување машина , пластични топол воздух заварување факелотЗаварување машина може да ги исполни geomembrane во современото општество продолжи да се проширува на примена на различни инженеринг побарувачката.Оваа машина прифаќа напредно топла оптоварување структура, може да се приспособат на потребите на сите видови на различни материјали особини и дебелината на различни спецификации на geomembrane заварување производи е погодна за HDPE, ПЕНП, ПВЦ, ЕВА, PP, како што се намалување може да биде топла топи заварување материјали.Оваа серија заварување машина за контрола на температурата дел усвојува автоматско постојана температура ПИД контрола, висока контрола на прецизност, и на температурни флуктуации е мал, на контрола на брзината дел усвојува пулс ширина модулација (PWM) автоматски напонот постојана брзина кола, dc серво мотор возачот, излезен вртежен момент, мазна одиме, може да се искачи, индексирање вертикална оптоварување и тротоарот случи кога промена за одржување на постојана брзина.Серијата заварување машина има стабилни перформанси, удобен операција, висока заварување ефикасност, сигурност, широко се користи во автопат, железница, тунел, резервоар за вода, канализација базен, депонии,зграда водоотпорен инженерство, итн.Сликата покажува : Оваа серија на заварување факел усвојува двојна изолација, за контрола на температурата, континуирано прилагодливи.Погоден за се PE, PP, ЕВА, ПВЦ, PVDF, TPO, како што се различни топла топи пластични заварување, исто така, може да се користи за топла формирање, топлина shrinkable, сушење, осветлување и други задачи.Топол воздух заварување факелот беше применет во продирање контрола на инженеринг и изградба на продирање превенција на PVC мембрана изградба алатка, главно се користи во тунели, БРАНИ, депонија, покривот, подот, базен, отпорна на слузницата во геотехничките инженерство, како што се заварување и поправка на одгледување, исто така, да се забрза боја слој, додатен, сува и топла може да се намалат.

230v 1600W Rayma бренд греење на елемент ,топол воздушен пиштол/топлина пиштол/пластични заварчик додатоци,Висок квалитет !
 • Неодамнешно

230v 1600W Rayma бренд греење на елемент ,топол воздушен пиштол/топлина пиштол/пластични заварчик додатоци,Висок квалитет !

DEN 1501.00 1632.00

Пакет Содржина2 парчиња пластични заварчик додатоци230v 1600 W греење elemen тКерамички грејач, се направени од различни висока температура отпорни керамички различни форми (крст, ram меморија, цилиндрични клетка, итн.) како поддршка на телото, а потоа површината се третира со изолација топлина жица ликвидација керамички површина или закопаат neri, електрични апарати и со зрачење и да се обезбеди потребната топлина.Жица е широко се користат во фен за коса и фен, машина за сушење, пластични заварување факел, жица дува машина, чевли машина, удар косафен за коса, фен, рака фен, како што се воздухот греење опрема, вклучувајќи медицински, кожа, чевли, чанти, хемиски и други индустрии.Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...