• Неодамнешно
(Пакет на 7) 10ml DIY Металик Боја Втиснување во Прав Сјајна Боја, Пигмент украсување занает хартија ембос embellishments

(Пакет на 7) 10ml DIY Металик Боја Втиснување во Прав Сјајна Боја, Пигмент украсување занает хартија ембос embellishments

DEN 941.00
DEN 1881.60
-50 %
Достапно

Количина на стоки


Втиснување Во Прав
pls бидете сигурни дека сте го видов ова подолу информации : Овој пакет содржи една тегла со втиснување во прав. Jar големина е 10ml (може да се слика со големина на шишето). пополнете тежина ќе се разликува по боја, бидејќи некои бои тежина, повеќе или помалку, поради пигмент. (нашата прав нето тежина 5.2~9.6 грама;многу, многу други добавувачот е нето тежина само 4.7~5.0 грама за 10ml шише)
(10ml) целосно пополнување Шише пакет по една боја.
Пакет 7 компјутери /број (можете да одберете 7 бои,,,juts забелешка или порака каква боја треба да се со нас.ако не
забелешка или не пораката на боја детали..ние ќе брод од 7 бои случајно.
Молиме Забележете : 1. се тресат шишенцето пред употреба 2. Можете да ги користите топол воздух пиштол, рерна, итн. за греење 3. Користете топлина tools да се обрне внимание на оган и гори 4. Оптимална температура за греење е 120 степени 5. Чувајте го подалеку од Устата,очите,Носот. 6. Бидете сигурни да го задржи вашето дете надвор од дофатот
ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА DYABREAK ЗАНАЕТ ФАБРИКА (Ние сме Директни Фабрика,Прилагодено трговија на Големо Наредби исто Така добредојдени Под супер Најниска Цена,pls порака до нас или ни е-мејл )
Важна Забелешка Pls биде слободно да ме Контактирате за Потврдување на Нарачката за сите детали ако ви треба! Нашите плаќање
Зачувам ИЛИ ДРУГИ Вашата Грижа
Pls не грижете се за сопствени пари,ние ќе го одбележи Вредност Околу 20 така што само waite за парцела со ништо да се направи !!! Нашите превозот 1)Ние ќе се потрудиме quilckly да брод во рок од 1-7 дена . 2) Вети брод од врата до Врата
3) Delievry време обично е околу 7-15days да Азија,околу 16-90days на другите,тоа е до вашата дестинација. Нашите severice 1)ако Пратката се изгуби на патот на превозот,Ние ќе се Врати на Пари за вас.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
Daybreak Занает
Број На Модел На:
EP010
Објектот:
втиснување во прав
Употреба:
DIY
Тип:
gouache боја

Слични понуди

1x Восок Печат Печат Декоративни Fleur de Lys восок печат печат, Плик печат DIY восок печат свадба печат гроздобер прилагодено дизајн марки
 • Неодамнешно

1x Восок Печат Печат Декоративни Fleur de Lys восок печат печат, Плик печат DIY восок печат свадба печат гроздобер прилагодено дизајн марки

DEN 192.00

Опис : Печат Дијаметар : 1 инч (2.5 см), Вкупната Должина : 3.5 инчен (9 cm) Материјал : Месинг главата и ружино дрво се Справи...

DIY Scrapbooking Албуми Печат Печат Кафез за Заклучување на Умира Втиснување на Силиконски Транспарентен Печат Листови Декорација Марки Печат
 • Неодамнешно

DIY Scrapbooking Албуми Печат Печат Кафез за Заклучување на Умира Втиснување на Силиконски Транспарентен Печат Листови Декорација Марки Печат

DEN 239.52

DIY Scrapbooking Албуми Печат Печат Кафез за Заклучување на Умира Втиснување на Силиконски Транспарентен Печат Листови Декорација Марки ПечатМатеријал : Силикон Боја : Транспарентна Големина : 11 * 16 cm Стил : Кафез за Заклучување на Функцијата : DIY декорацијаМатеријал : силикон Боја : транспарентна Големина : 11 * 16 cm Стил : Кафез за Заклучување на Функцијата : DIY декорација Материјал : силикон Боја : транспарентна Големина : 10 * 10 cm Стил : Честитки Разгледница Пеперутка и Цвеќиња P h Материјал : силикон Боја : транспарентна Големина : 10 * 15 cm Материјал : силикон Боја : транспарентна Големина : 15 * 18 cm Стил : Миленичиња КучеМатеријал : силикон Боја : транспарентна Големина : 11 * 20 см Стил : ГрафитиМатеријал : силикон Боја : транспарентна Големина : 10 * 10 cm Стил : Елен

Прилагодено Дизајн Восок Печат Марки Денот на Вљубените Подарок Кутија 2 Восок Свадба Покана Картичка Декорација Роденденски Подарок Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

Прилагодено Дизајн Восок Печат Марки Денот на Вљубените Подарок Кутија 2 Восок Свадба Покана Картичка Декорација Роденденски Подарок Бесплатен Превозот

DEN 960.00

ОписТрговија на големо марки,антички печат печат, Запечатување печат, Бесплатен Превозот!!!1 Печат = дрво рачка + печат главата; дрво се справи и печат глава можат да бидат разделени;2...

YLCS183 Ангел Силикони Јасно Марки За Бележник DIY Албум Хартија Картички Декорација Втиснување Папка Занает Гума Печат 15*18cm
 • Неодамнешно

YLCS183 Ангел Силикони Јасно Марки За Бележник DIY Албум Хартија Картички Декорација Втиснување Папка Занает Гума Печат 15*18cm

DEN 125.00 192.00

ПРОМОЦИЈА(2018 / 03 / 28 00 : 00 2018 / 03 / 30 23 : 59)Сите нарачки над 5 предмети ќе имаат дар за вас, купуваат повеќе, ќе имаат повеќе предмети...

PANFELOU 11.3*15.56 cm остава серија Транспарентен Силиконска Гума Јасно Марки цртан филм за Scrapbooking/DIY свадба албум
 • Неодамнешно

PANFELOU 11.3*15.56 cm остава серија Транспарентен Силиконска Гума Јасно Марки цртан филм за Scrapbooking/DIY свадба албум

DEN 86.00 124.32

Внатрешна Големина : 11.3*15.3 cmТорба Големина : : 11.5*20.6 cmТорба има многу парчињаПовеќе desgin clink оваа Слика~Висок квалитет јасно марки,имаме стотици desgins~добра Цена ,добар квалитет~Поширок спектар на производи, ве молиме да кликнете на сликата подолу

Топла продажба восок печат печат/ дрвото на животот злато позлатен восок печат / дрво запечатување восок/свадба логото WS086
 • Неодамнешно

Топла продажба восок печат печат/ дрвото на животот злато позлатен восок печат / дрво запечатување восок/свадба логото WS086

DEN 527.52

Ќе ја добиете восок печат печат со дрво икона Мери прибл 2.5 x 9 см Направени обложено со злато, месинг со дрвена рачка Совршени за изработка на покани, накит, итн...

Божиќ чорапи чизми Печат Печат DIY Бележник Транспарентен гума печат Star цвет лента печат печат YZ-089
 • Неодамнешно

Божиќ чорапи чизми Печат Печат DIY Бележник Транспарентен гума печат Star цвет лента печат печат YZ-089

DEN 667.20

Транспарентен печат печатМатеријал : СиликонБоја : ТранспарентнаГолемина : fullстраница 14*18 cm (без пакување)Производот Сликата : Користење на чекор

Valentine 's љубов декорација рачно изработени смола сапун печат DIY прилагодено ѕвезда нови смола Сапун печатени шема сапун глава Z0117XX
 • Неодамнешно

Valentine 's љубов декорација рачно изработени смола сапун печат DIY прилагодено ѕвезда нови смола Сапун печатени шема сапун глава Z0117XX

DEN 108.00 119.52

Сапун глава големина : 23*23 мм Сапун глава тежина : 12 gИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

YPP ЗАНАЕТ Транспарентен Јасно Гума Печат Печат Хартија, Занает Scrapbooking Декорација Прекрасна документирање етнографски предмети за
 • Неодамнешно

YPP ЗАНАЕТ Транспарентен Јасно Гума Печат Печат Хартија, Занает Scrapbooking Декорација Прекрасна документирање етнографски предмети за

DEN 125.00 138.72

Ако ја најдете производи скршени или исчезнати при примање на пратката, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

6 Видови Благослов Фрази Метал Запечатување Восок Јасно Марки Кол 25мм Марки Восок Печати Деликатна Cuprum Марки За Деца, Возрасни
 • Неодамнешно

6 Видови Благослов Фрази Метал Запечатување Восок Јасно Марки Кол 25мм Марки Восок Печати Деликатна Cuprum Марки За Деца, Возрасни

DEN 124.00 207.36

6 Видови Благослов Фрази Метал Запечатување Восок Јасно Марки Кол 25мм Марки Восок Печати Деликатна Cuprum Марки За Деца, ВозрасниКарактеристики : Cuprum Печат со дрвени месо телоКол 25 mmБлагослов Фрази СтилКористете чекори : 1.Сече парче од запечатување восок стави во лажица и таа да се топи.2.Истурете топењето на восокот на хартија или други работи ако ви се допаѓа.3.Стави печат на топењето на восокот.4.Кога восокот е сува, ги собереш на печат, а сега тоа е завршена!Пакет : 1pcs Метал Запечатување Восок ПечатСлики Покажуваат :

28 Компјутери/set Долго лента дизајн Гроздобер DIY Мулти Цел Азбука Јасно Дрво, Гума Марки Поставена Дрвена Кутија 2 Стил трговија на Големо
 • Неодамнешно

28 Компјутери/set Долго лента дизајн Гроздобер DIY Мулти Цел Азбука Јасно Дрво, Гума Марки Поставена Дрвена Кутија 2 Стил трговија на Големо

DEN 1348.32

Материјал : Дрво&ГумаТежина : околу 140.0 g / setГолемина : Кутија големина : прибл 5.5х5.3x6.2cm;Печат s ize : прибл.0.6x0.8x4.8мм(секоја компјутери)Количина : 1 lot=4 сет,1 set=28 компјутери.Забелешки : 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци.

2 парчиња/многу гроздобер дрвена рачка восок лажица печат запечатување восок лажица анти топла восок лажица подарок
 • Неодамнешно

2 парчиња/многу гроздобер дрвена рачка восок лажица печат запечатување восок лажица анти топла восок лажица подарок

DEN 61.00 81.12

Совети : Сите налози ≥ $5 ќе биде транспортирана со следење на број!Можете да ги пратите тоа цело време...

Кориснички Photosensitive шарени Име печат за signet лични банкарски печат потпис печат DIY Бележник Декорација
 • Неодамнешно

Кориснички Photosensitive шарени Име печат за signet лични банкарски печат потпис печат DIY Бележник Декорација

DEN 426.24

Тоа е прилагодено!Ако цел тоа ,тоа значи дека имате многу кул specil печат.Големина на : Марка : appox 25*7mmпечат : appox 34x17x40(mm)мастило : портокалова,розова,црвена,кафе,зелена,сина,виолетова,црна,жолтатоа може да се користи за 200 пати со мастило,по мастило надвор,можете да масло со себе.граница : границата со или без границаиме : купувачот понудана пример : мастило : црвена, граница : со граничните,име : Алис,style1Печат шема : Може исто така како овие : САД$ 13.48 / setСАД$ 14.99 / setСАД$ 6.32 / парчеСАД$ 10.99 / setСАД$ 0.94 / парчеСАД$ 7.05 / setСАД$ 0.92 / парче