• Неодамнешно
Стакло глазура кружни еден прстен претходно potentiometer 93PR201 200R WIW3009-201

Стакло глазура кружни еден прстен претходно potentiometer 93PR201 200R WIW3009-201

DEN 1231.00
DEN 1296.00
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
93PR201
Температурата На Работа:
C
is_customized:
Yes
Номинална моќност:
W
Отпорот:
200R
Max. Оперативен Напон:
V
Отпор Толеранција:
%
Технологија:
Метал Филм
Состојба:
Нови

Слични понуди

20PCS/МНОГУ 3296X-204 Страна Прилагодливи Прецизност Мулти Прстен Потентен 3296X-1-204 200K Ohm 3296X Multiturn Тример Potentiometer X204
 • Неодамнешно

20PCS/МНОГУ 3296X-204 Страна Прилагодливи Прецизност Мулти Прстен Потентен 3296X-1-204 200K Ohm 3296X Multiturn Тример Potentiometer X204

DEN 99.84

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

Бесплатен Превозот!!! 100pcs 3мм модел вратило / опрема вратило / DIY материјал / играчки оска делови
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот!!! 100pcs 3мм модел вратило / опрема вратило / DIY материјал / играчки оска делови

DEN 467.00 549.60

..100pcs 3мм модел вратило / опрема вратило / DIY материјал / играчки оска делови....Опис На Производот100pcs 3мм модел вратило / опрема вратило / DIY материјал / играчки оска делови....

20PCS/МНОГУ 3296X-104 Страна Прилагодливи Прецизност Мулти Прстен Потентен 3296X-1-104 100K Ohm 3296X Multiturn Тример Potentiometer X104
 • Неодамнешно

20PCS/МНОГУ 3296X-104 Страна Прилагодливи Прецизност Мулти Прстен Потентен 3296X-1-104 100K Ohm 3296X Multiturn Тример Potentiometer X104

DEN 99.84

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

[SA]Јапонија ALPS7.5 cm слајд potentiometers двојно A20K 20MM вратило--10PCS/МНОГУ
 • Неодамнешно

[SA]Јапонија ALPS7.5 cm слајд potentiometers двојно A20K 20MM вратило--10PCS/МНОГУ

DEN 2597.00 3206.40

Отпорник елементи 2 Обединетите Монтажа на ветер Вертикална Удар 60mm Actuator конфигурација 6 Должина на 20mm Вкупно отпор 10kΩ Отпор закон 15 A Лоцира Не Монтажа плоча ИмаатТемпературата на работа спектар 25 ° C до +70 ° C Електрични својства Вкупната отпорност на толеранција од ± 20% Максимум оперативен напон 150 V AC, 10 V DC Номинална Моќност 0.1 W Изолација Отпор 100 MΩ мин...

65PCS/МНОГУ RM063 Вертикална Сино Бела Прилагодливи Отпорник Комплет 100 ohm-1M-ohm 13 Видови *5PCS Multiturn Тример Potentiometer Комплет
 • Неодамнешно

65PCS/МНОГУ RM063 Вертикална Сино Бела Прилагодливи Отпорник Комплет 100 ohm-1M-ohm 13 Видови *5PCS Multiturn Тример Potentiometer Комплет

DEN 104.64

100 ( 101 ) 200 ( 201 ) 500 ( 501 ) 1 K (102) 2 K (202) 5 K (502) 10 K (103) 20 K (203) 50К (503) 100 K (104) 200 K (204) 500 K (504) 1 M (105) секој 5pcsНапомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ RS25 1P11T Potentiometer Со Префрлете се Вратило Панел Планината Ротари Switch Селектор Бенд 1 Пол Позиција 11
 • Неодамнешно

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ RS25 1P11T Potentiometer Со Префрлете се Вратило Панел Планината Ротари Switch Селектор Бенд 1 Пол Позиција 11

DEN 93.60

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

Слободен Брод 10pcs/многу За АЛПИТЕ EC12 Енкодер Кодирање се Префрлат на Дигитални Potentiometer
 • Неодамнешно

Слободен Брод 10pcs/многу За АЛПИТЕ EC12 Енкодер Кодирање се Префрлат на Дигитални Potentiometer

DEN 705.00 758.40

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен Брод 10pcs / многу За АЛПИТЕ EC12 Енкодер Кодирање се Префрлат на Дигитални Potentiometer​(Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

[БЕЛА]Potentiometer крстарење со маса WXD2-53/ 15K/22K/33K/47K --20pcs/многу
 • Неодамнешно

[БЕЛА]Potentiometer крстарење со маса WXD2-53/ 15K/22K/33K/47K --20pcs/многу

DEN 5249.00 6480.00

Potentiometer крстарење со маса WXD253 / 15 K / 22 K / 33 K / 47 K Забелешка : Имајте на ум дека ќе треба да се пука на производот отпор , за да се избегнат погрешни за да го одложите вашето време , ви благодариме ! 1.6 W мултисвиок potentiometer со маса покажувачот на Отпор : 100Ω 220Ω 330Ω 470Ω 560Ω 680Ω 15 K / 22 K / 33 K / 47 K Целиот максимална : 40 MM Тело core максимална : 24.5 MM Вратило висина : 9.2 МИЛИМЕТРИ Целиот дијаметар : 23 MM Моќ : 1.6 W Отпорност на Толеранција : + 5% Линеарност C : + 0.3% се Претвора : 10 круга

Бесплатен Превозот 10PCS Висок Квалитет WH148 B10K Линеарна Potentiometer 15mm Вратило Со Ореви И Подлошки Топла
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 10PCS Висок Квалитет WH148 B10K Линеарна Potentiometer 15mm Вратило Со Ореви И Подлошки Топла

DEN 104.16

10 PCS Висок Квалитет WH148 B10 K Линеарна Potentiometer 15mm Вратило Со Ореви И Подлошки Топла100% Сосема нов и висок квалитет.Отпорност : 10 K ohm Тип : Б Тип Коси линеарна Материјал : Јаглерод Филмот + Метал Интерфејс : 3 PIN Вратило Должина : Околу 15mm

WIW3009-501 (500 Евра) кружни еден прстен пред прилагодливи стакло глазура potentiometer
 • Неодамнешно

WIW3009-501 (500 Евра) кружни еден прстен пред прилагодливи стакло глазура potentiometer

DEN 1231.00 1296.00

Алтернативни BI93 PR 12.7*6.35 / скалата може да обезбеди воена Номинална отпор опсег : 100 евра ~2 M Европа Отпор толеранција : позитивни и негативни 10% температурата на работа опсег : минус 55 степени ~ позитивни 125 степени Механичка издржливост : 200 недели Механички патување : 300 плус или минус 10 степени Стартување на моторот : поголема или еднаква на 100m N.м

360 степени Ротари Енкодер EC16 Енкодер Аудио Кодирање 3Pin се Справи со Долго 20MM
 • Неодамнешно

360 степени Ротари Енкодер EC16 Енкодер Аудио Кодирање 3Pin се Справи со Долго 20MM

DEN 57.60

361945483980662 Ротари Potentiometer парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеОпис на Пулсот / ротација е 24 пулсира / 360°Ротациона агол е 360° БескрајниНоминална напон / номинална струја е DC5 V 0.5 мрКликнете troque е 80~200gf / cmРотациона живот е 30000cyclesВклучете рејтингот е DC12 V 50m AПатување на прекинувачот е 0.5± 0.4 mmПрефрлете се работи torque / сила е 500± 200gВклучете живот е 15000cycles мин Пакет Вклучува : 1 x 360 степени Ротари Енкодер EC16 Објект Слики

Брз Слободен Брод За ALP S светлина Ротација вртежен момент B10K Сензор Potentiometer за Игра Машина
 • Неодамнешно

Брз Слободен Брод За ALP S светлина Ротација вртежен момент B10K Сензор Potentiometer за Игра Машина

DEN 446.00 480.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод За ALP S светлина Ротација вртежен момент B10 K Сензор Potentiometer за Игра Машина (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

1 BUC Тешки Цврст Алуминиум Копчиња 25 X 15mm Potentiometer Knob Аудио Звукот Копчиња - Сребро.
 • Неодамнешно

1 BUC Тешки Цврст Алуминиум Копчиња 25 X 15mm Potentiometer Knob Аудио Звукот Копчиња - Сребро.

DEN 177.12

Карактеристики : многу висок квалитет на копчиња, цврст алуминиум, ЦПУ машински Сребро елоксирани површина големина : 25 мм дијаметар x 15 mm висина Ќе одговара potentiometers со 6.0 mm бунари со дијаметар не се погодни за употреба со 1 / 4 инчи (6.35 mm) дијаметар шахти

На кружни еден прстен претходно стакло глазура potentiometer WIW3009-101 (100 Ohm)
 • Неодамнешно

На кружни еден прстен претходно стакло глазура potentiometer WIW3009-101 (100 Ohm)

DEN 1231.00 1296.00

Алтернативни BI93 PR 12.7*6.35 / скалата може да обезбеди воена Номинална отпор опсег : 100 евра ~2 M Европа Отпор толеранција : позитивни и негативни 10% температурата на работа опсег : минус 55 степени ~ позитивни 125 степени Механичка издржливост : 200 недели Механички патување : 300 плус или минус 10 степени Стартување на моторот : поголема или еднаква на 100m N.м

Слободен Брод 10pcs/многу EC12 24 пулсот Со switch автомобил волумен potentiometer енкодер
 • Неодамнешно

Слободен Брод 10pcs/многу EC12 24 пулсот Со switch автомобил волумен potentiometer енкодер

DEN 402.00 432.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен Брод 10pcs / многу За АЛПИТЕ RK09 Еден лига B10 K b50k A50 K 20 K 50 KW B100 K potentiometer​(Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...