• Неодамнешно
WIW3009-502 (5K) тип кружни еден прстен пред прилагодливи стакло глазура potentiometer

WIW3009-502 (5K) тип кружни еден прстен пред прилагодливи стакло глазура potentiometer

DEN 1231.00
DEN 1296.00
-5 %
Достапно

Количина на стоки

Алтернативни BI93 PR 12.7*6.35/ скалата може да обезбеди воена Номинална отпор опсег : 100 евра ~2 M Европа Отпор толеранција : позитивни и негативни 10% температурата на работа опсег : минус 55 степени ~ позитивни 125 степени Механичка издржливост : 200 недели Механички патување : 300 плус или минус 10 степени Стартување на моторот : поголема или еднаква на 100m N.м

Карактеристики на понудата

Тип:
Металик Стакло Глазура Potentiometer
Температурата На Работа:
C
Број На Модел На:
WIW3009-502
is_customized:
Yes
Номинална моќност:
W
Отпорот:
5K
Max. Оперативен Напон:
V
Отпор Толеранција:
%
Технологија:
Метал Филм
Состојба:
Нови

Слични понуди

2 парчиња WXD3-12 10K Прецизност Мулти Shift Potentiometer Капка Брод
  • Неодамнешно

2 парчиња WXD3-12 10K Прецизност Мулти Shift Potentiometer Капка Брод

DEN 102.00 122.88

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Тип : Potentiometer Извиткани Толеранција на отпор : 5% Отпор : 10 K Број на Модел : WXD312 Големина : 2*5cm / 0.79"*1.97" (D*H) Количина : 2 парчиња Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Бесплатен Превозот 10PCS Висок Квалитет WH148 B10K Линеарна Potentiometer 15mm Вратило Со Ореви И Подлошки Топла
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 10PCS Висок Квалитет WH148 B10K Линеарна Potentiometer 15mm Вратило Со Ореви И Подлошки Топла

DEN 104.16

10 PCS Висок Квалитет WH148 B10 K Линеарна Potentiometer 15mm Вратило Со Ореви И Подлошки Топла100% Сосема нов и висок квалитет.Отпорност : 10 K ohm Тип : Б Тип Коси линеарна Материјал : Јаглерод Филмот + Метал Интерфејс : 3 PIN Вратило Должина : Околу 15mm

[БЕЛА]Potentiometer крстарење со маса WXD2-53/ 15K/22K/33K/47K --20pcs/многу
  • Неодамнешно

[БЕЛА]Potentiometer крстарење со маса WXD2-53/ 15K/22K/33K/47K --20pcs/многу

DEN 5249.00 6480.00

Potentiometer крстарење со маса WXD253 / 15 K / 22 K / 33 K / 47 K Забелешка : Имајте на ум дека ќе треба да се пука на производот отпор , за да се избегнат погрешни за да го одложите вашето време , ви благодариме ! 1.6 W мултисвиок potentiometer со маса покажувачот на Отпор : 100Ω 220Ω 330Ω 470Ω 560Ω 680Ω 15 K / 22 K / 33 K / 47 K Целиот максимална : 40 MM Тело core максимална : 24.5 MM Вратило висина : 9.2 МИЛИМЕТРИ Целиот дијаметар : 23 MM Моќ : 1.6 W Отпорност на Толеранција : + 5% Линеарност C : + 0.3% се Претвора : 10 круга

360 степени Ротари Енкодер EC16 Енкодер Аудио Кодирање 3Pin се Справи со Долго 20MM
  • Неодамнешно

360 степени Ротари Енкодер EC16 Енкодер Аудио Кодирање 3Pin се Справи со Долго 20MM

DEN 57.60

361945483980662 Ротари Potentiometer парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеОпис на Пулсот / ротација е 24 пулсира / 360°Ротациона агол е 360° БескрајниНоминална напон / номинална струја е DC5 V 0.5 мрКликнете troque е 80~200gf / cmРотациона живот е 30000cyclesВклучете рејтингот е DC12 V 50m AПатување на прекинувачот е 0.5± 0.4 mmПрефрлете се работи torque / сила е 500± 200gВклучете живот е 15000cycles мин Пакет Вклучува : 1 x 360 степени Ротари Енкодер EC16 Објект Слики

WIW3009-253 (25K) тип кружни еден прстен претходно стакло глазура potentiometer
  • Неодамнешно

WIW3009-253 (25K) тип кружни еден прстен претходно стакло глазура potentiometer

DEN 1231.00 1296.00

Алтернативни BI93 PR 12.7*6.35 / скалата може да обезбеди воена Номинална отпор опсег : 100 евра ~2 M Европа Отпор толеранција : позитивни и негативни 10% температурата на работа опсег : минус 55 степени ~ позитивни 125 степени Механичка издржливост : 200 недели Механички патување : 300 плус или минус 10 степени Стартување на моторот : поголема или еднаква на 100m N.м

5PCS Замени за АЛПИТЕ дуплекс potentiometer B503 аудио засилувач моќ за јачина на термална контрола switch rachis 20MM 6 стапки за hifi
  • Неодамнешно

5PCS Замени за АЛПИТЕ дуплекс potentiometer B503 аудио засилувач моќ за јачина на термална контрола switch rachis 20MM 6 стапки за hifi

DEN 536.00 576.00

*** Добредојдовте на More Suns ***Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски 5 PCS Замени за АЛПИТЕ дуплекс potentiometer B503 аудио засилувач моќ за јачина на термална контрола switch rachis 20 MM 6 стапки за hifiПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

WIW3009-501 (500 Евра) кружни еден прстен пред прилагодливи стакло глазура potentiometer
  • Неодамнешно

WIW3009-501 (500 Евра) кружни еден прстен пред прилагодливи стакло глазура potentiometer

DEN 1231.00 1296.00

Алтернативни BI93 PR 12.7*6.35 / скалата може да обезбеди воена Номинална отпор опсег : 100 евра ~2 M Европа Отпор толеранција : позитивни и негативни 10% температурата на работа опсег : минус 55 степени ~ позитивни 125 степени Механичка издржливост : 200 недели Механички патување : 300 плус или минус 10 степени Стартување на моторот : поголема или еднаква на 100m N.м

65PCS/МНОГУ RM063 Вертикална Сино Бела Прилагодливи Отпорник Комплет 100 ohm-1M-ohm 13 Видови *5PCS Multiturn Тример Potentiometer Комплет
  • Неодамнешно

65PCS/МНОГУ RM063 Вертикална Сино Бела Прилагодливи Отпорник Комплет 100 ohm-1M-ohm 13 Видови *5PCS Multiturn Тример Potentiometer Комплет

DEN 104.64

100 ( 101 ) 200 ( 201 ) 500 ( 501 ) 1 K (102) 2 K (202) 5 K (502) 10 K (103) 20 K (203) 50К (503) 100 K (104) 200 K (204) 500 K (504) 1 M (105) секој 5pcsНапомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

50PCS/Многу 3296X Multiturn Тример Potentiometer Комплет Висока Прецизност 3296 Променлива Отпорник 500R 1K 2К 5K 10K 20K 50К 100K 200K 1M
  • Неодамнешно

50PCS/Многу 3296X Multiturn Тример Potentiometer Комплет Висока Прецизност 3296 Променлива Отпорник 500R 1K 2К 5K 10K 20K 50К 100K 200K 1M

DEN 247.20

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...