• Неодамнешно
WIW3009-253 (25K) тип кружни еден прстен претходно стакло глазура potentiometer

WIW3009-253 (25K) тип кружни еден прстен претходно стакло глазура potentiometer

DEN 1231.00
DEN 1296.00
-5 %
Достапно

Количина на стоки

Алтернативни BI93 PR 12.7*6.35/ скалата може да обезбеди воена Номинална отпор опсег : 100 евра ~2 M Европа Отпор толеранција : позитивни и негативни 10% температурата на работа опсег : минус 55 степени ~ позитивни 125 степени Механичка издржливост : 200 недели Механички патување : 300 плус или минус 10 степени Стартување на моторот : поголема или еднаква на 100m N.м

Карактеристики на понудата

Тип:
Металик Стакло Глазура Potentiometer
Температурата На Работа:
C
Отпорот:
25K
Број На Модел На:
WIW3009-253(25K)
is_customized:
Yes
Номинална моќност:
W
Max. Оперативен Напон:
V
Отпор Толеранција:
%
Технологија:
Метал Филм
Состојба:
Нови

Слични понуди

[SA]Јапонија ALPS7.5 cm слајд potentiometers двојно A20K 20MM вратило--10PCS/МНОГУ
  • Неодамнешно

[SA]Јапонија ALPS7.5 cm слајд potentiometers двојно A20K 20MM вратило--10PCS/МНОГУ

DEN 2597.00 3206.40

Отпорник елементи 2 Обединетите Монтажа на ветер Вертикална Удар 60mm Actuator конфигурација 6 Должина на 20mm Вкупно отпор 10kΩ Отпор закон 15 A Лоцира Не Монтажа плоча ИмаатТемпературата на работа спектар 25 ° C до +70 ° C Електрични својства Вкупната отпорност на толеранција од ± 20% Максимум оперативен напон 150 V AC, 10 V DC Номинална Моќност 0.1 W Изолација Отпор 100 MΩ мин...

360 степени Ротари Енкодер EC16 Енкодер Аудио Кодирање 3Pin се Справи со Долго 20MM
  • Неодамнешно

360 степени Ротари Енкодер EC16 Енкодер Аудио Кодирање 3Pin се Справи со Долго 20MM

DEN 57.60

361945483980662 Ротари Potentiometer парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеОпис на Пулсот / ротација е 24 пулсира / 360°Ротациона агол е 360° БескрајниНоминална напон / номинална струја е DC5 V 0.5 мрКликнете troque е 80~200gf / cmРотациона живот е 30000cyclesВклучете рејтингот е DC12 V 50m AПатување на прекинувачот е 0.5± 0.4 mmПрефрлете се работи torque / сила е 500± 200gВклучете живот е 15000cycles мин Пакет Вклучува : 1 x 360 степени Ротари Енкодер EC16 Објект Слики

20PCS/МНОГУ 3296X-204 Страна Прилагодливи Прецизност Мулти Прстен Потентен 3296X-1-204 200K Ohm 3296X Multiturn Тример Potentiometer X204
  • Неодамнешно

20PCS/МНОГУ 3296X-204 Страна Прилагодливи Прецизност Мулти Прстен Потентен 3296X-1-204 200K Ohm 3296X Multiturn Тример Potentiometer X204

DEN 99.84

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

На кружни еден прстен претходно стакло глазура potentiometer WIW3009-101 (100 Ohm)
  • Неодамнешно

На кружни еден прстен претходно стакло глазура potentiometer WIW3009-101 (100 Ohm)

DEN 1231.00 1296.00

Алтернативни BI93 PR 12.7*6.35 / скалата може да обезбеди воена Номинална отпор опсег : 100 евра ~2 M Европа Отпор толеранција : позитивни и негативни 10% температурата на работа опсег : минус 55 степени ~ позитивни 125 степени Механичка издржливост : 200 недели Механички патување : 300 плус или минус 10 степени Стартување на моторот : поголема или еднаква на 100m N.м

65PCS/МНОГУ RM063 Вертикална Сино Бела Прилагодливи Отпорник Комплет 100 ohm-1M-ohm 13 Видови *5PCS Multiturn Тример Potentiometer Комплет
  • Неодамнешно

65PCS/МНОГУ RM063 Вертикална Сино Бела Прилагодливи Отпорник Комплет 100 ohm-1M-ohm 13 Видови *5PCS Multiturn Тример Potentiometer Комплет

DEN 104.64

100 ( 101 ) 200 ( 201 ) 500 ( 501 ) 1 K (102) 2 K (202) 5 K (502) 10 K (103) 20 K (203) 50К (503) 100 K (104) 200 K (204) 500 K (504) 1 M (105) секој 5pcsНапомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...