• Неодамнешно
Фотографија Позадина Дрво Професија Фотографски Бебе Роденден на Божиќ Тема Фото Студио Тројански коњ

Фотографија Позадина Дрво Професија Фотографски Бебе Роденден на Божиќ Тема Фото Студио Тројански коњ

DEN 576.00
DEN 719.52
-20 %
Достапно

Количина на стоки

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен. Фотографиите изгледаат како модел е всушност таму. Може да биде обвиткан или обесени лесно, мала тежина и лесен за ракување. Совршен за студио, клуб, настан или насловна фотографија. Одлична боја третман и реални детали. Сосема нов, разновиден позадина и е дело на уметноста. Answer : ___________________________ Note : Оваа ставка е сценско сосема нов компјутер печатени позадина. Светлината е доволно да не биде кавга, но сепак доволно издржливи за да трае и одам на работа, право! Тоа може да биде обвиткан или обесени директно лесно! Тоа е одлична за сите видови на фотографијата : семејство, деца, средношколци, bridals, модели, или дури и комерцијални работи. 1pc позадина
Внимание : имаме 10x16ft,10x20ft,13x20ft,10x13ft, 10x10ft,8x8ft, 5x7ft,5x5ft и други големини за овој стил, Ако ти треба тоа, ве молиме контактирајте со нас за повеќе детали.
Повеќе Серија & Стилови Кликнете Тука За Да Ја Посетите Нашата Продавница >>>

Карактеристики на понудата

Големина (мм):
100x150cm, 150x150cm, 150x200cm, 150x220cm, 300x300cm, 200x300cm, 180x300cm, 300x600cm, 250x250cm, 300x500cm
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Бренд Име:
KIFIERG
Материјал:
Винил
Број На Модел На:
Д-2885
Стил:
Божиќ
Големина:
Different sizes to choose
детали:
Само Содржината фотографија Позадина(s)
се применуваат:
Фото Студио,Фотографии,Фотографии Backdrops
Слика Содржина :
Било Содржина На Фотографија
Карактер:
Новороденче,Деца Фотографии,Свадба Фотографии,Фотографот
Тема:
Свадба/Деца Фотографии
Печатени Начин :
Дигитални Печатени,Рачно Насликани Позадина
KEYWORD1:
бебе позадина
KEYWORD2:
божиќ фотографија позадина
Известување:
Производот без заграда или ничија

Слични понуди

Laeacco Стариот Исчезнат Шарени Ѕид Од Тули Гроздобер Гранџ Фотографија Потекло Прилагодено Фотографија Backdrops За Фото Студио
 • Неодамнешно

Laeacco Стариот Исчезнат Шарени Ѕид Од Тули Гроздобер Гранџ Фотографија Потекло Прилагодено Фотографија Backdrops За Фото Студио

DEN 172.00 191.52

A B O U T O U R B A C K D R O P S Ние сме професионални производител на фотографија позадина, тим од професионални дизајнери и фотографија студио...

NeoBack 10x20ft Цвеќиња Фото Потекло Дрвја градина Видите Свадба Фотографија Backdrops Студио За Внатрешна Фото Позадина B3519
 • Неодамнешно

NeoBack 10x20ft Цвеќиња Фото Потекло Дрвја градина Видите Свадба Фотографија Backdrops Студио За Внатрешна Фото Позадина B3519

DEN 411.00 623.52

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : Тенка Винил3x5ft(90x150cm)5x7ft(150x220cm)5x10ft(150x300cm6x9ft(180x270cm)6x12ft(180x360cm)8x12ft(240x360cm)10x10ft(300x300cm)Премиум Светлина / Оксфорд Ткаенина150x220cm200x300cm300x300cm300x400cm300x500cm300x600cmКарактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

Allenjoy позадини за фото студио фудбал тема роденден чекор и да го повтори МВП позадина фотографија фото снимајте
 • Неодамнешно

Allenjoy позадини за фото студио фудбал тема роденден чекор и да го повтори МВП позадина фотографија фото снимајте

DEN 460.00 666.72

start Isv Module Wrap11528end Isv Module Wrap11528За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Кејт Новороденче Fotografia Backdrops Стариот Боја Стил Backdrops Фотографија Бела Темно Сина Дигитално Печатени Backdrops
 • Неодамнешно

Кејт Новороденче Fotografia Backdrops Стариот Боја Стил Backdrops Фотографија Бела Темно Сина Дигитално Печатени Backdrops

DEN 1439.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

HUAYI Гроздобер Дрвени Штици Позадина Уметност Ткаенина Фотографија Проп Студио Новороденче Позадина XT-5704
 • Неодамнешно

HUAYI Гроздобер Дрвени Штици Позадина Уметност Ткаенина Фотографија Проп Студио Новороденче Позадина XT-5704

DEN 307.00 480.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенини : меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат ,поевтини и светлината од платно и винил,Art Fabric,некое време ние тоа го нарекуваме како тенка винил ,но тоа се многу различни од Винил .Па прочитајте ги внимателно пред да palce целСликата покажува материјали кои се користатГолемина на : (1)најпопуларните големини, треба да се користат за : 3ft x 5ft(100cmx150cm)4ft x 4ft (125cm X125cm)4ft x 6ft(125cmx200cm)5ft x 5ft (150cm X150cm)5ft x 7ft (150cm X220cm)5ft x 8ft (150cmx250cm)5ft x 10ft (150cm X300cm)(Забелешка : 4 X4ft и 5 X5ft големина секогаш има "Нема Кат дел,можете да изберете за појавување на подови во иста големина од нашата продавница.Сите овие димензии се погодни за Новороденче Фотографија и Мали Деца или домашни Миленичиња Фотографија.)(2)Поголема Големина : 7x10ft(220x300cm)8x10ft(250x300cm)10x10ft(300x300cm)10x20ft(300x600cm)овие големи димензии, исто така, едно парче, лесна ...

ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Свила Како Цвеќе Фотографии Фото Позадина Фото Позадина Бебе Backdrops Новороденче Фотографија
 • Неодамнешно

ЖИВОТОТ МАГИЈА КУТИЈА Свила Како Цвеќе Фотографии Фото Позадина Фото Позадина Бебе Backdrops Новороденче Фотографија

DEN 781.00 1055.52

Здраво драги пријатели, ова е Ејми Во овој магазин, јас прикажува различни нови материјали што е подобро за фотографија во позадина...

Laeacco Викторија Хонг Конг Ноќ Сценско Фотографија Backdrops Винил Фото Позадина Прилагодено Позадини Реквизити За Фото Студио
 • Неодамнешно

Laeacco Викторија Хонг Конг Ноќ Сценско Фотографија Backdrops Винил Фото Позадина Прилагодено Позадини Реквизити За Фото Студио

DEN 335.52

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Allenjoy фотографија позадина матно ѕид од тули ореол сон дете позадина photocall декорација печатени photobooth нови
 • Неодамнешно

Allenjoy фотографија позадина матно ѕид од тули ореол сон дете позадина photocall декорација печатени photobooth нови

DEN 460.00 666.72

start Isv Module Wrap11528end Isv Module Wrap11528За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Кејт Новороденче Потекло Камен Ѕид Осветлување Падне Fondo Navidad Жолта Цврсто Дрво Кат Фотографија Backdrops За Да Пука
 • Неодамнешно

Кејт Новороденче Потекло Камен Ѕид Осветлување Падне Fondo Navidad Жолта Цврсто Дрво Кат Фотографија Backdrops За Да Пука

DEN 1439.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

HUAYI 5x5ft(1.5x1.5m) Слатки Позадина Уметност Ткаенина Фотографија Проп Студио Новороденче Позадина XT-5712
 • Неодамнешно

HUAYI 5x5ft(1.5x1.5m) Слатки Позадина Уметност Ткаенина Фотографија Проп Студио Новороденче Позадина XT-5712

DEN 461.00 720.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенини : меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат ,поевтини и светлината од платно и винил,Art Fabric,некое време ние тоа го нарекуваме како тенка винил ,но тоа се многу различни од Винил .Па прочитајте ги внимателно пред да palce целСликата покажува материјали кои се користатГолемина на : (1)најпопуларните големини, треба да се користат за : 3ft x 5ft(100cmx150cm)4ft x 4ft (125cm X125cm)4ft x 6ft(125cmx200cm)5ft x 5ft (150cm X150cm)5ft x 7ft (150cm X220cm)5ft x 8ft (150cmx250cm)5ft x 10ft (150cm X300cm)(Забелешка : 4 X4ft и 5 X5ft големина секогаш има "Нема Кат дел,можете да изберете за појавување на подови во иста големина од нашата продавница.Сите овие димензии се погодни за Новороденче Фотографија и Мали Деца или домашни Миленичиња Фотографија.)(2)Поголема Големина : 7x10ft(220x300cm)8x10ft(250x300cm)10x10ft(300x300cm)10x20ft(300x600cm)овие големи димензии, исто така, едно парче, лесна ...

Винил Фотографија Позадина Завеса Backdrops Барок кревет headboard tufted За Свадба Печати Фото Реквизити Студио F2516
 • Неодамнешно

Винил Фотографија Позадина Завеса Backdrops Барок кревет headboard tufted За Свадба Печати Фото Реквизити Студио F2516

DEN 408.00 480.00

Кога ќе го купите овој производ,ве молиме оставете ми порака и кажете ни кој број сакате да се купи,Ако не ви остави порака,јас контактирајте не за одговор до мене,јас ќе го испратам на стандарден F2516 Топло Совет : Бесплатен превозот е најекономичната express,но ова малку подолго време за транспорт,Ако ум за ова,ве молиме внимателен избор или контактирајте со нас да се повикаат беше оставено express...

MEHOFOTO Флорални Винил Фотографија Позадина За Свадба Цвет Дрво Нови Ткаенина Фланелен боксери Позадина За Љубител фото студио 2367
 • Неодамнешно

MEHOFOTO Флорални Винил Фотографија Позадина За Свадба Цвет Дрво Нови Ткаенина Фланелен боксери Позадина За Љубител фото студио 2367

DEN 806.00 1008.00

Топло Совет : Стандардно имаат и подот,Ако сакате не кат ве Молиме оставете порака за да ни даде...

Тенка Винил детски Роденден Фотографија Позадина Компјутер Печатени Новороденче Позадина за Фото студио Ф-2849
 • Неодамнешно

Тенка Винил детски Роденден Фотографија Позадина Компјутер Печатени Новороденче Позадина за Фото студио Ф-2849

DEN 719.00 719.04

Профил на производот : Материјал : винил и Оксфорд ткаенинатип : дигитално печатењеКарактеристики : Тенок, лесен и пренослив,unwashble, Светлина absorbant , Нерефлективен не џеб,лесна, компјутерот печатен за реализамЗа : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа, реклама екранот итн.Ние може да го прилагодите големина за вас, а ние имаме Винил крпа и Оксфорд ткаенина овие два квалитети, ако сте загрижени за Винил крпа ќе браздата, погледнете во Оксфорд, тоа мора да биде за васВид потсетник : Укината превозот за слободни.но, тоа може да биде валани брод со хартија цевка,така, без брчки,ако можете да платите дополнителни превозот цена...

Дрво Фотографија Позадината Бела Тула Сива Кат Фотографија Бебе Позадина Прилагодите Камерата Fotografica
 • Неодамнешно

Дрво Фотографија Позадината Бела Тула Сива Кат Фотографија Бебе Позадина Прилагодите Камерата Fotografica

DEN 1439.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Кејт 7x5ft Трепкане Трепкане Малку Ѕвезда Роденден Пинк Позадини За Фото Студио Позадина Еднорог Новороденче Принцеза Позадина
 • Неодамнешно

Кејт 7x5ft Трепкане Трепкане Малку Ѕвезда Роденден Пинк Позадини За Фото Студио Позадина Еднорог Новороденче Принцеза Позадина

DEN 1000.00 1099.20

Бренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...

КЕЈТ Фотографија Позадина Замокот Фотографија Позадина 10ftx10ft Сценско Свадба Backdrops Бајка Шума Деца Позадина
 • Неодамнешно

КЕЈТ Фотографија Позадина Замокот Фотографија Позадина 10ftx10ft Сценско Свадба Backdrops Бајка Шума Деца Позадина

DEN 1559.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Кејт 7x5ft Роденден, Новороденче Фотографија Позадина Циркус Куќа Знаме Балони Позадина Фотографија Деца Принцеза Позадина
 • Неодамнешно

Кејт 7x5ft Роденден, Новороденче Фотографија Позадина Циркус Куќа Знаме Балони Позадина Фотографија Деца Принцеза Позадина

DEN 1000.00 1099.20

Бренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...

Кејт Новороденото Бебе На Фотографијата Во Позадина Жолта Црвена Ѕид Backdrops Бела Солидна Кат Дигитално Печатени Backdrops
 • Неодамнешно

Кејт Новороденото Бебе На Фотографијата Во Позадина Жолта Црвена Ѕид Backdrops Бела Солидна Кат Дигитално Печатени Backdrops

DEN 1439.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Allenjoy цвет дрво сина позадина пролетта листови декорација за дете фото студио Позадина фото кабина photocall photobooth
 • Неодамнешно

Allenjoy цвет дрво сина позадина пролетта листови декорација за дете фото студио Позадина фото кабина photocall photobooth

DEN 460.00 666.72

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

5x7ft Кејт Бела Тула Ѕид Фотографија Backdrops Пурпурна Цвет Фотограф Позадина Деца Фотографија-Студио-Позадина
 • Неодамнешно

5x7ft Кејт Бела Тула Ѕид Фотографија Backdrops Пурпурна Цвет Фотограф Позадина Деца Фотографија-Студио-Позадина

DEN 817.00 897.60

Бренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...

Тенка Винил детски Роденден Фотографија Позадина Компјутер Печатени Новороденче Позадина за Фото студио Ф-2891
 • Неодамнешно

Тенка Винил детски Роденден Фотографија Позадина Компјутер Печатени Новороденче Позадина за Фото студио Ф-2891

DEN 719.00 719.04

Профил на производот : Материјал : винил и Оксфорд ткаенинатип : дигитално печатењеКарактеристики : Тенок, лесен и пренослив,unwashble, Светлина absorbant , Нерефлективен не џеб,лесна, компјутерот печатен за реализамЗа : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа, реклама екранот итн.Ние може да го прилагодите големина за вас, а ние имаме Винил крпа и Оксфорд ткаенина овие два квалитети, ако сте загрижени за Винил крпа ќе браздата, погледнете во Оксфорд, тоа мора да биде за васВид потсетник : Укината превозот за слободни.но, тоа може да биде валани брод со хартија цевка,така, без брчки,ако можете да платите дополнителни превозот цена...