• Неодамнешно
beibehang Обичен шарени diatom кал позадина 3D стерео парична казна позадина модерна едноставна дневна соба во ЖИВО позадина de papel parede

beibehang Обичен шарени diatom кал позадина 3D стерео парична казна позадина модерна едноставна дневна соба во ЖИВО позадина de papel parede

DEN 1629.00
DEN 1872.00
-13 %
Достапно

Количина на стоки


Место на потекло : Кина
Wallpaper Големина : 5.3 / ролна
Градот услуги : Градски продавачот за испорака
Материјал : не ткаени
Големина : 33ft x 1.74 ft =57.4 квадратни.ft (со нозете), 10m х 0.53 m =5.3 квадратни.m (од метар)
Дизајн повторување : Прибл 1.48 нозе
Употреба : Дневна соба, Постелнина соба, Студија, Децата' соба, ТВ Позадина
Answer : ___________________________ Note :
Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.
Боја на ѕвонење може да се разликува поради светлина во собата, слики за на ѕид за повикување само.
Купат доволно ролни во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне боја разлика.
Позадина ќе добиете може да има некои брчки на тоа, или и двете цели, но тоа не ефект во потрага по лепење на ѕидот.
Материјал потрошувачка :
Ве молиме погледнете го следново лесен начин за како да се пресметување на користење на позадини,со цел да се добие право количина на производ со нарачување.Оваа формула може да се користи за општа calulating но, за какви и да било посебни отпечатоци,или големи печатење повтори големини,ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни точната количина,ви благодариме~
Испорака :
Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по исплата потврда.Времето за испорака зависи од дестинацијата и друг фактор. Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере превозот време подолго од вашиот локален продавач. Па нормално превозот време : во САД се : 7-23 работни дена АУ : 7-23 работен ден Европа : 7-25 работни дена Бразил : 30-60 дена руски : 30-90 работни дена Сепак, понекогаш може да биде одредено задоцнување, во царинската бришење или испорака. Ве молиме бидете сигурни дека имате доволно трпение пред ставањето на вашите нарачки.

Карактеристики на понудата

Димензии:
5.3㎡
Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Постелнината Соба
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Број На Модел На:
e0187
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Материјал:
Дрво влакна позадина
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Тип:
Хартиените Тапети
Стил:
Модерна
Шема:
Yes
Бренд Име:
beibehang
Површински Третман:
Врежана
Модел:
PN147
Секој се тркалаат ширина (м):
0.53
Ролна Должина (m):
10

Слични понуди

се прилагодите 3d ѕид мурали позадина Високи висок пораст град кујна позадина стереоскопски 3d спалната соба 3d позадина дневна соба
 • Неодамнешно

се прилагодите 3d ѕид мурали позадина Високи висок пораст град кујна позадина стереоскопски 3d спалната соба 3d позадина дневна соба

DEN 636.00 1248.00

Производи име : 3d позадина ѕидови , 3d позадина , 3d mural позадина , тапети за ѕидови 3 г , 3d ѕид мурали позадина , 3d соба позадината на пејзажот., фото позадина , позадини за дневна соба , стереоскопски 3d позадина Материјал : неплетени позадина Бои : како што е прикажано Стил : Mondern креативна Употреба : Linving соба ...

PAYSOTA Не-плетени Бела Тула Жито Позадина Спалната соба Дневна Соба ТВ Поставување Софа во Позадина Ѕид Хартија Дома Декорација
 • Неодамнешно

PAYSOTA Не-плетени Бела Тула Жито Позадина Спалната соба Дневна Соба ТВ Поставување Софа во Позадина Ѕид Хартија Дома Декорација

DEN 1346.00 1584.00

започнетекрајот Материјал : Неплетени Метрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метри Кралскиот големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метри Боја : БелаБелатаБ Позадина лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница...

Обичај Цртан филм Позадина Симпатична Цртан филм Був Печатење на 3d Фотографии Екстра Дебели Модерна 3d Позадина за Дневна Соба и Спалната соба Ресторан
 • Неодамнешно

Обичај Цртан филм Позадина Симпатична Цртан филм Був Печатење на 3d Фотографии Екстра Дебели Модерна 3d Позадина за Дневна Соба и Спалната соба Ресторан

DEN 2255.52

Обичај Цртан филм Позадина Симпатична Цртан филм Був Печатење на 3d Фотографии Екстра Дебели Модерна 3d Позадина за Дневна Соба и Спалната соба РесторанКупувачот мора да го прочитате : Mural позадина цена : $ / 1 квадратен метар Не ролни Ширина x висина=квадратни метри =цел количество 1m2=1pcs...

beibehang позадина 3d мурали Ѕвезда Планета Универзумот Простор планета позадина mural фото позадина de papel parede
 • Неодамнешно

beibehang позадина 3d мурали Ѕвезда Планета Универзумот Простор планета позадина mural фото позадина de papel parede

DEN 734.00 1440.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

beibehang de papel parede став quarto Големи не-плетени позадина mural обичај зима снег троседот во спалната соба во ЖИВО позадина позадина
 • Неодамнешно

beibehang de papel parede став quarto Големи не-плетени позадина mural обичај зима снег троседот во спалната соба во ЖИВО позадина позадина

DEN 734.00 1440.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

beibehang de papel parede ѕид хартија модерната мода олеснување подморница Светот Делфин во ЖИВО позадина декоративни сликарство 3d позадина
 • Неодамнешно

beibehang de papel parede ѕид хартија модерната мода олеснување подморница Светот Делфин во ЖИВО позадина декоративни сликарство 3d позадина

DEN 739.00 1344.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

beibehang Медитеранот Тула, камен, плочки не ткаени Ѕид Хартија Дневна Соба de papel parede 3D Тапети за Ѕидови контакт-хартија
 • Неодамнешно

beibehang Медитеранот Тула, камен, плочки не ткаени Ѕид Хартија Дневна Соба de papel parede 3D Тапети за Ѕидови контакт-хартија

DEN 1327.00 1680.00

Материјал : не ткаениМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метриWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.↓↓↓сина↓↓↓белаКлиент Информации1...

beibehang Современиот Кинески стил студија на пастирски цвеќиња и топло не - плетени дневна соба позадина спалната соба 3d позадина
 • Неодамнешно

beibehang Современиот Кинески стил студија на пастирски цвеќиња и топло не - плетени дневна соба позадина спалната соба 3d позадина

DEN 1589.00 2064.00

Големина : 53 см широк * 10m долго и една ролна од 5.3 квадратни метри Материјал : Неплетени ткаенини за Употреба : ТВ поставување на ѕид, спална соба ѕид,задниот земјата,дневна соба,дом, канцеларија,продавница, кафе hoBM 8812BM 8811BM 8810Повратни информации имам опишано на проектот, како и што можам...

beibehang de papel parede Посмодерна апстракт линија позадина црна персоналните писма позадина студија мистериозна светлина
 • Неодамнешно

beibehang de papel parede Посмодерна апстракт линија позадина црна персоналните писма позадина студија мистериозна светлина

DEN 1720.00 2688.00

Големина : 0.685 см широк * 8.23 m и се тркалаат на 5.63 квадратни метри Материјал : Неплетени ткаенини за Употреба : ТВ поставување на ѕид, спална соба ѕид,задниот земјата,дневна соба,дом, канцеларија,продавница, кафе hoПАРТИ5201Повратни информации имам опишано на проектот, како и што можам...

beibehang de papel parede 3d три-димензионални пејзаж позадина mural позадина троседот во дневната соба во ЖИВО позадина позадина
 • Неодамнешно

beibehang de papel parede 3d три-димензионални пејзаж позадина mural позадина троседот во дневната соба во ЖИВО позадина позадина

DEN 734.00 1440.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

3d кат сликарство позадина Делфин плажа школки 3D кат позадина за бања водоотпорен
 • Неодамнешно

3d кат сликарство позадина Делфин плажа школки 3D кат позадина за бања водоотпорен

DEN 1322.00 2592.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 m 2 заокружување...

beibehang Континентална Континентална стереоскопски 3D олеснување подебели не-плетени позадина спалната соба дневна соба во ЖИВО позадина позадина
 • Неодамнешно

beibehang Континентална Континентална стереоскопски 3D олеснување подебели не-плетени позадина спалната соба дневна соба во ЖИВО позадина позадина

DEN 1663.00 2160.00

Големина : 53 см широк * 10m долго и една ролна од 5.3 квадратни метри Материјал : Неплетени ткаенини за Употреба : ТВ поставување на ѕид, спална соба ѕид,задниот земјата,дневна соба,дом, канцеларија,продавница, coffee houseYW9601YW9602YW9603YW9605Повратни информации имам опишано на проектот, како и што можам...

beibehang Модерна едноставен, чист пигмент собираат вертикална шарени позадина дневна соба позадина ѕид во ЖИВО позадина спална соба
 • Неодамнешно

beibehang Модерна едноставен, чист пигмент собираат вертикална шарени позадина дневна соба позадина ѕид во ЖИВО позадина спална соба

DEN 1589.00 2064.00

Големина : 53 см широк * 10m долго и една ролна од 5.3 квадратни метри Материјал : Неплетени ткаенини за Употреба : ТВ поставување на ѕид, спална соба ѕид,задниот земјата,дневна соба,дом, канцеларија,продавница, кафе housНЕ 26001НЕ 26006НЕ 26002НЕ 26007НЕ 26003Повратни информации имам опишано на проектот, како и што можам...

beibehang Обичај фото позадина Римски олеснување / Европската класична уметност мурали позадина големи mural 3d ѕид мурали позадина
 • Неодамнешно

beibehang Обичај фото позадина Римски олеснување / Европската класична уметност мурали позадина големи mural 3d ѕид мурали позадина

DEN 734.00 1440.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs...

beibehang Обичај Фото Позадина Mural Ѕид Налепници Фантазија Шума ТВ Ѕидови de papel parede 3d став sala atacado 3d позадина
 • Неодамнешно

beibehang Обичај Фото Позадина Mural Ѕид Налепници Фантазија Шума ТВ Ѕидови de papel parede 3d став sala atacado 3d позадина

DEN 734.00 1440.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

Beibehang фото позадина Кинески Седум Самовила Античките Дами Шминка Дневна Соба и Спална соба во ЖИВО Позадина тапети за ѕидови 3D
 • Неодамнешно

Beibehang фото позадина Кинески Седум Самовила Античките Дами Шминка Дневна Соба и Спална соба во ЖИВО Позадина тапети за ѕидови 3D

DEN 739.00 1056.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

beibehang de papel parede мастило сина ретро ленти Американската држава во Југоисточна Азија голем цвет чиста хартија позадина позадина
 • Неодамнешно

beibehang de papel parede мастило сина ретро ленти Американската држава во Југоисточна Азија голем цвет чиста хартија позадина позадина

DEN 1905.00 2976.00

Големина : 53 см широк * 10m долго и една ролна од 5.3 квадратни метри Материјал : Неплетени ткаенини за Употреба : ТВ поставување на ѕид, спална соба ѕид,задниот земјата,дневна соба,дом, канцеларија,продавница, кафе hoПАРТИA501TYB501Повратни информации имам опишано на проектот, како и што можам...