• Неодамнешно
5V -30V Одложување Реле Тајмер Модул Предизвика Одложување Switch Микро USB Моќ Алатка велика БРИТАНИЈА L15

5V -30V Одложување Реле Тајмер Модул Предизвика Одложување Switch Микро USB Моќ Алатка велика БРИТАНИЈА L15

DEN 63.00
DEN 68.16
-8 %
Достапно

Количина на стоки

100% сосема нов и висок квалитет на Определување : Со прилагодување на potentiometer може да ја поставите должината на време Micro USB 5.0 V напојување со текст порта, лесен за употреба 5 ~ 30 V широк напон Надворешни сигнал активирањето и клучните активирањето на два начина Со реле индикатор Анти-мешање способност, реле во разни пречки ќе не misoperation, погоден за индустриска контрола Карактеристики : 1. Работен напон : широк напон 5 ~ 30 V, две напојување интерфејс 2. Оперативен режим : почетна состојба, модул излези : нормално отворен (НЕМА) и заеднички терминал (COM) е исклучен, нормално затворени (NC) и заеднички терминал (COM) поврзани
Обезбедување на ниско пулсот сигнал, или допрете потребен клуч, реле и индикатор светла, на излез од државата : нормално отворен (НЕМА) и Заеднички (COM) поврзани, нормално затворени (NC) и заеднички терминал (COM) е исклучен. По 0 до 24 секунди (ова време може да се прилагоди според вашите потреби) реле исклучување, назад кон државата пред активирањето 3. Должината на времето на вредноста од potentiometer, default 0 до 24 секунди. Ако ви треба повеќе време, можете да го замените поголеми capacitor (C2) или potentiometer. Одложување време T = 1.1 РК. На пример : 22uf capacitor и отпорник 1 M, тогаш T = 1.1 * 0.000022 * 1000000 = 24.2 секунди 4. Со реле индикатор 5. Модулот може да се контролира : 10 A / 250 VAC, 10 A / 30 VDC оптоварување 6. Реле има freewheeling заштита 7. Активирањето сигнал на текст терминал е дизајниран со повлече и филтер коло, зголемено анти-притискање на способност, погоден за индустриска контрола. Многу производители додадете optocoupler изолација, но не постои поделба помеѓу модул е земјата и сигнал е земјата, не ќе се постигне пречки ефект. По тестот покажа дека само го зголеми стабилноста на сигналот на текст порта пречки, без оглед на овој модул е под електромагнетни пречки средина, или во моќ-up и моќ-надолу момент, реле нема да произведе misoperation 8.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
YAM
сертификација:
CCC
Број На Модел На:
39209
Тип На Објект:
Прекинувачи

Слични понуди

Отворете Ролери Нови Нормално Лост Рака Блиску Граница Вклучите Микро L15
 • Неодамнешно

Отворете Ролери Нови Нормално Лост Рака Блиску Граница Вклучите Микро L15

DEN 29.00 30.72

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Микробранова Микро Врата / Печка / Фрижидер Блокирам N / O / N / C Прекинувач Со Ролери Лост Граница AC 5 A 125 V250 V Diamension : 20 x 10 x 5mm (L X W X H) Боја : Како на сликата покажува, испратени по случаен избор Количина : 1pc Забелешка : 1...

5pcs АЛПИТЕ Алпите EC12E24204A8 кодирани switch 24 позиционирање / пулсот вратило должина 15MM
 • Неодамнешно

5pcs АЛПИТЕ Алпите EC12E24204A8 кодирани switch 24 позиционирање / пулсот вратило должина 15MM

DEN 242.00 254.40

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

10 Компјутери/Многу Dc 12V biru dipimpin lampu truk 2 posisi за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА mobil truk laut Toggle Префрлате
 • Неодамнешно

10 Компјутери/Многу Dc 12V biru dipimpin lampu truk 2 posisi за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА mobil truk laut Toggle Префрлате

DEN 417.60

Име на производ : за да се Префрлате прекинувач; земја на производство : Кина; материјал : пластични, метални Нето тежина : 10 G; пакет содржина : 1 x Toggle прекинувач; бренд : Асиси Главната боја : црвена, бакар Тон; Напон : DC 12 V; светла боја : црвена Позиција : 2 место(on / off); контакт Тип : SPST; монтажа навој дијаметар : 12mm телото Димензии : 26 x 12 x 14 mm / 1" x 0...

100PCS 3 Pin 2 Позиција НА-НА DPDT Мини Latching Toggle Switch AC 125V/6A Нов Висок Квалитет
 • Неодамнешно

100PCS 3 Pin 2 Позиција НА-НА DPDT Мини Latching Toggle Switch AC 125V/6A Нов Висок Квалитет

DEN 1322.00 1391.52

Опис SPDT 3А 250 VAC / 6 A 125 V Тип : МЦ102 Pin број : 3Pin Позиција : 2 (OnOn) Монтажа дупка : 1 / 4"(6mm) Количеството : 10pcs Големина : 33 x 13 мм Пакетот Вклучува 100 компјутери Мини Toggle ПрекинувачиПревозот : 48 часа брза испорака1...

Бесплатен превозот 20pc Хоризонтална Допир On/Off Прекинувач 6*6*4.3/5/6/7/8/8.5/9/10/11/12--/15MM микро допир switch копчето Хоризонтална
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот 20pc Хоризонтална Допир On/Off Прекинувач 6*6*4.3/5/6/7/8/8.5/9/10/11/12--/15MM микро допир switch копчето Хоризонтална

DEN 47.00 50.40

Бесплатен превозот 20pc Хоризонтална Допир On / Off Прекинувач 6*6*4.3 / 5 / 6 / 7 / 8 / 8.5 / 9 / 10 / 11 / 12 / 15 MM микро допир switch копчето ХоризонталнаУслуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

1pcs АЛПИТЕ Алпска радио вертикална енкодер притиснете префрлат 15, позиционирање 15 пулсот вратило должина 15MM
 • Неодамнешно

1pcs АЛПИТЕ Алпска радио вертикална енкодер притиснете префрлат 15, позиционирање 15 пулсот вратило должина 15MM

DEN 100.00 105.60

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Еден Latching Компјутер Случај Се Префрлите Зелена Led Светло Моќ Симбол Push Копчето L22
 • Неодамнешно

Еден Latching Компјутер Случај Се Префрлите Зелена Led Светло Моќ Симбол Push Копчето L22

DEN 60.00 67.68

100% сосема нов и висок квалитет Сини Led Осветлен Моќ Симбол Push Копчето Еден Latching Компјутер случај се Префрлите Со led светло, со моќ, симбол, light touch switch Лесен за употреба и инсталирање Latching тип : притиснина, притиснете повторно исклучување LED боја : Зелена Големина(H*D) : 1.3 x 1cm / 0.51"x0.39"(приближно) Количина : 1 компјутер Пакетот вклучува : Компјутерски случај Моќ Симбол Switch x 1

5Pcs SPDT NO NC V-155-1C25 Краток Зглоб Ролери Рачката на Контрола за Ограничување Микро Прекинувач
 • Неодамнешно

5Pcs SPDT NO NC V-155-1C25 Краток Зглоб Ролери Рачката на Контрола за Ограничување Микро Прекинувач

DEN 84.96

3 терминали, кои се применливи на AC контрола кола,со цел да го контролирате движењето на механички дел,Обично се користат во апликациите за индустриска контрола автоматски да се следи и да се покаже,дали патување границите на одреден уред се надмина,Висока прецизност механизам дизајн нуди акутна работа и долг живот...

5pcs оригиналниот Јапонски АЛПИТЕ авто-заклучување switch SPPJ320600 заклучување 6 нога хоризонтална push pull switch копчето префрлате
 • Неодамнешно

5pcs оригиналниот Јапонски АЛПИТЕ авто-заклучување switch SPPJ320600 заклучување 6 нога хоризонтална push pull switch копчето префрлате

DEN 137.00 144.00

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

18mm RCBO ELCB 25A 30ma 1P+N Остаток на тековното Коло прекинувач со текот тековната и Истекување заштита
 • Неодамнешно

18mm RCBO ELCB 25A 30ma 1P+N Остаток на тековното Коло прекинувач со текот тековната и Истекување заштита

DEN 815.04

Топла Продажба Детали За Производот : ​Технички Податоци : Тип TOB0125 Број на пол 1p+N Номинална струја 25 A Оценет оперативни струја(Во) 30m A Оценет Напон AC240 V~ Остаток на тековната исклучувањевремето ≤0.1 s Кршење капацитет 3 KAДимензија:Информациите На Компанијата : ​

1pcs АЛПИТЕ RK11 potentiometer, вертикална B503K појас, midpoint 23mm пакет конец, 23 половина окно
 • Неодамнешно

1pcs АЛПИТЕ RK11 potentiometer, вертикална B503K појас, midpoint 23mm пакет конец, 23 половина окно

DEN 106.00 111.84

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Вклучете 20Pcs AC 3А 6A 250V На Исклучување се Држат во SPST Круг Брод Рокер Switch Црна/Бела
 • Неодамнешно

Вклучете 20Pcs AC 3А 6A 250V На Исклучување се Држат во SPST Круг Брод Рокер Switch Црна/Бела

DEN 287.00 326.40

Опис на производот : Сосема нов и долг животен век, антикорозија Широко се користи за различни видови на електрични производи, инструменти итн.апарати за домаќинство како возила електронски производ, комуникациски уреди, воени производи, мерни инструменти, гас бојлер, разни мали апарати за домаќинство, светлина декорација итн...

OOTDTY Светлата за Магла Светлина Switch Комплет за Поправка Покритие За Audi A4 S4 8E B6 C5 2000-2007 A6 Нема Кодирање е Потребно
 • Неодамнешно

OOTDTY Светлата за Магла Светлина Switch Комплет за Поправка Покритие За Audi A4 S4 8E B6 C5 2000-2007 A6 Нема Кодирање е Потребно

DEN 99.00 128.16

Опис : Светла за Магла Светлина Switch Поправка Комплет Покритие За Audi A4 S4 8 E B6 B7 20002007 Нема кодирање е потребно, само замена на неисправни покрива...

Црвена Зелена AC 250V 6A DPST Еден Печурки Главата Push Копчето Префрлате
 • Неодамнешно

Црвена Зелена AC 250V 6A DPST Еден Печурки Главата Push Копчето Префрлате

DEN 175.20

Име на производ : Push Копчето Прекинувач; Акција Тип : Еден; Контакт Тип : 1 NO(Нормално Отворен) + 1 NC(Нормално Затвори) Номинална Напон : AC 250 V,, 600 V Макс.; Номинална Струја : 6 A;Терминали Количина : 4 Завртка Терминали Име на Производ : Push Копчето Прекинувач;Акција Тип : Еден;Контакт Тип : 1 NO(Нормално Отворен) + 1 NC(Нормално Затвори)Номинална Напон : AC 250 V,, 600 V Макс.;Номинална Струја : 6 A;Терминали Количина : 4 Завртка ТерминалиПанел Исечок Дијаметар : 35mm / 1.38";Одговара Панел Дебелина : Max 5mm / 0.2";Копчето Дијаметар : 38mm / 1.5"Вкупната Големина : 32 x 36 x 76mm / 1.26" x 1.42" x 3"(L*W*H);Материјал : Пластика, Метал;Боја : Зелена, Црвена, ЦрнаТежина : 100g;Пакет Содржина : 2 x Push Копчето ПрефрлатеAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Нови E27 Завртка Безжичниот Далечински Управувач Светлина, Крушка Светилка Носителот Капа Приклучок За Префрлување L15
 • Неодамнешно

Нови E27 Завртка Безжичниот Далечински Управувач Светлина, Крушка Светилка Носителот Капа Приклучок За Префрлување L15

DEN 209.00 227.04

Опис : Безжичен далечински контрола светилка за E27 сијалица, Лесен за инсталација и лесен за домашна употреба Промените вашата сијалица со оваа светилка носителот може да далечински управувач за вашиот систем за осветлување и До 10 метри далечински управувач дистанца, да се отвори земјата Може да го контролира 2 светла со 1 далечински Интелигентна способност за учење опремени, користат слободно изгубени кога далечинскиот Работен Напон : 180250 V AC 50 / 60 Hz Светилки база : E27 Далечинска контрола на далечина : за 10 M Далечински управувач Моќ : 23 A 12 V батерија ( не се вклучени )Пакување : далечинска контрола светилка носителот x 1 Далечински Управувач x1

5pcs Висок квалитет EC11 тип енкодер со switch 20, позиционирање број 20, пулсот вратило должина 20mm дигитални кодирање
 • Неодамнешно

5pcs Висок квалитет EC11 тип енкодер со switch 20, позиционирање број 20, пулсот вратило должина 20mm дигитални кодирање

DEN 237.00 249.60

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

5pcs АЛПИТЕ Алпите тип EC16 енкодер 24 пулсот точка не позиционирање вратило долго 20MM дигитални potentiometer
 • Неодамнешно

5pcs АЛПИТЕ Алпите тип EC16 енкодер 24 пулсот точка не позиционирање вратило долго 20MM дигитални potentiometer

DEN 297.00 312.00

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Универзален Мотор АТВ Handlebar Убие Прекинувач ON/OFF Копчето Куршум Конектор L15
 • Неодамнешно

Универзален Мотор АТВ Handlebar Убие Прекинувач ON/OFF Копчето Куршум Конектор L15

DEN 69.00 73.92

100% сосема нов и висок квалитет на Универзалната мотоцикл ONOFF убие switch Одговара 0.98 инчен / 2.5 cm дијаметар handlebar Материјал : Пластични, Метални Боја : Црна Кабел Должина : Околу...