• Неодамнешно
12V 24V 48V MAX 10-50V 40A moteur на courant continu Regulateur Де Vitesse PWM L15

12V 24V 48V MAX 10-50V 40A moteur на courant continu Regulateur Де Vitesse PWM L15

DEN 343.00
DEN 369.12
-7 %
Достапно

Количина на стоки


Опис : 100 % истакнуваат neuf и qualité Тензија де fonctionnement : DC10v - DC 50 V Courant номинална : 40 A (courant де лет максимум) Contrôle de l' исхраната du moteur : 0.01 - 2000 W, Напнатост де fonctionnement 12 V : 12 V * 40 A = 480 W (макс) Тензија де fonctionnement 24 V : 24 V * 40 A = 960 W (макс) Тензија де fonctionnement 36 V : 36 V * 40 A = 1440 W (макс) Тензија де fonctionnement 50 V : 50 V * 40 A = 2000 W (макс) courant де repos : 0.025 На Plage PWM de régulation : 5 - 100 % Fréquence PWN : 12k Hz PCB Taille : 90x51 mm (pouces : 3.5 "x2") Taille du boîtier : 105x55 x40mm (pouces : 4 "x 2.2" x 1.6 ") température де fonctionnement : -20 ° ~ 40 ° Quantité : 1pc Ле forfait comprend : 1 x 12 V 24 V 48 V 2000 W MAX 10-50 Contrôle V 40 A Vitesse moteur DC PWM HHO contrôleur РК

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
YAM
сертификација:
CCC
Гаранција:
една година
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Број На Модел На:
mnbvcdea
Карактеристики:
10-50V 40A
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Тип На Објект:
Прекинувачи

Слични понуди

OOTDTY Светлата за Магла Светлина Switch Комплет за Поправка Покритие За Audi A4 S4 8E B6 C5 2000-2007 A6 Нема Кодирање е Потребно
 • Неодамнешно

OOTDTY Светлата за Магла Светлина Switch Комплет за Поправка Покритие За Audi A4 S4 8E B6 C5 2000-2007 A6 Нема Кодирање е Потребно

DEN 99.00 128.16

Опис : Светла за Магла Светлина Switch Поправка Комплет Покритие За Audi A4 S4 8 E B6 B7 20002007 Нема кодирање е потребно, само замена на неисправни покрива...

5pcs АЛПИТЕ Алпите EC12E24204A8 кодирани switch 24 позиционирање / пулсот вратило должина 15MM
 • Неодамнешно

5pcs АЛПИТЕ Алпите EC12E24204A8 кодирани switch 24 позиционирање / пулсот вратило должина 15MM

DEN 242.00 254.40

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

1pcs АЛПИТЕ Алпска радио вертикална енкодер притиснете префрлат 15, позиционирање 15 пулсот вратило должина 15MM
 • Неодамнешно

1pcs АЛПИТЕ Алпска радио вертикална енкодер притиснете префрлат 15, позиционирање 15 пулсот вратило должина 15MM

DEN 100.00 105.60

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

5 Компјутери Микро Граница Вклучите V-15-1C25 Ролери Лост Snap Акција 250V 16A Безбедност Нови L22
 • Неодамнешно

5 Компјутери Микро Граница Вклучите V-15-1C25 Ролери Лост Snap Акција 250V 16A Безбедност Нови L22

DEN 67.00 76.32

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични+Метал Боја : Црна Напон : 250 V Тековна Оценка : 15 A Микро Прекинувач е широко се користат во апаратот, електронска опрема, автоматска машина, електричен автомобил, итн Snap акција контакти имаат различни патување и ресетирање на поени...

5pcs Висок квалитет EC11 тип енкодер со switch 20, позиционирање број 20, пулсот вратило должина 20mm дигитални кодирање
 • Неодамнешно

5pcs Висок квалитет EC11 тип енкодер со switch 20, позиционирање број 20, пулсот вратило должина 20mm дигитални кодирање

DEN 237.00 249.60

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Црвена Зелена AC 250V 6A DPST Еден Печурки Главата Push Копчето Префрлате
 • Неодамнешно

Црвена Зелена AC 250V 6A DPST Еден Печурки Главата Push Копчето Префрлате

DEN 175.20

Име на производ : Push Копчето Прекинувач; Акција Тип : Еден; Контакт Тип : 1 NO(Нормално Отворен) + 1 NC(Нормално Затвори) Номинална Напон : AC 250 V,, 600 V Макс.; Номинална Струја : 6 A;Терминали Количина : 4 Завртка Терминали Име на Производ : Push Копчето Прекинувач;Акција Тип : Еден;Контакт Тип : 1 NO(Нормално Отворен) + 1 NC(Нормално Затвори)Номинална Напон : AC 250 V,, 600 V Макс.;Номинална Струја : 6 A;Терминали Количина : 4 Завртка ТерминалиПанел Исечок Дијаметар : 35mm / 1.38";Одговара Панел Дебелина : Max 5mm / 0.2";Копчето Дијаметар : 38mm / 1.5"Вкупната Големина : 32 x 36 x 76mm / 1.26" x 1.42" x 3"(L*W*H);Материјал : Пластика, Метал;Боја : Зелена, Црвена, ЦрнаТежина : 100g;Пакет Содржина : 2 x Push Копчето ПрефрлатеAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

1pcs АЛПИТЕ Алпите тип EC11 енкодер со switch 18, локација 9, пулсот точка, парична казна вратило должина 30мм
 • Неодамнешно

1pcs АЛПИТЕ Алпите тип EC11 енкодер со switch 18, локација 9, пулсот точка, парична казна вратило должина 30мм

DEN 192.00 201.60

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

5pcs Тајван произведува RK11 potentiometers, моќност засилувач, potentiometer B10K, вратило должина 15MM10, од пакетот топлина
 • Неодамнешно

5pcs Тајван произведува RK11 potentiometers, моќност засилувач, potentiometer B10K, вратило должина 15MM10, од пакетот топлина

DEN 196.00 206.40

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

1pcs АЛПИТЕ автомобил дигитални potentiometer енкодер 30 позиционирање број 15 пулсот точка со switch sawtooth оска 11MM
 • Неодамнешно

1pcs АЛПИТЕ автомобил дигитални potentiometer енкодер 30 позиционирање број 15 пулсот точка со switch sawtooth оска 11MM

DEN 106.00 111.84

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DC 12V Мини RF Далечински Управувач Switch 1CH 1 CH 10A Реле Приемник Безжичен Далечински Switch Далечински Контролер Предавателот
 • Неодамнешно

DC 12V Мини RF Далечински Управувач Switch 1CH 1 CH 10A Реле Приемник Безжичен Далечински Switch Далечински Контролер Предавателот

DEN 413.00 458.88

DC 12 V Мини RF Далечински Управувач Switch 1 CH 1 CH 10 A Реле Приемник Безжичен Далечински Switch Далечински Контролер Предавателот​Спецификација : 1.Предавателот Канал : 2 CH Далечински Управувач Растојание : 0200m (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%50% со блок и сигнал пречки.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315 / 433 Mhz Напојување : 1 X 12 V 23 A L1028 Батерија (НЕ се Вклучуваат) 2.Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : DC12 V Реле : 10 A / 250 V AC, 10 A / 125 V AC, 10 A / 30 V DC, 10 A / 28 V DC Чувствителност : 105 d Bm Оперативни Температура : 40'C ~ 80'C Големина : 40 *37*25мм Тежина : 50g Функција : Сосема нов и висок квалитет. 1 копче на далечинскиот управувач. Мал обем, со висок примање на чувствителност, стабилен и сигурен. Лесно да се инсталира и се поклопува со предавател. Со јадица на далечинскиот управувач. Можете да го вклучите или исклучите ресивер со предавател(далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина. Широко се користи во авто врата, прозорец, влезот пристап, нагоре и надолу контролер,укинување на опрема, аларм систем за индустриска контрола и безбедност итн.Излез работи начин : 1...

Специјална Понуда DC3.5V-12V Мини Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 3pcs Приемник+Праска Предавателот 315/433mhz Врвот
 • Неодамнешно

Специјална Понуда DC3.5V-12V Мини Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 3pcs Приемник+Праска Предавателот 315/433mhz Врвот

DEN 751.00 834.72

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.безжичен далечински управувач switch 3receiver одбор & 1transmitter далечински контролерПакување листа : 3x Приемник1x Transmitter (Батеријата не се вклучуваат)Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачотДодадете далечинска контрола : Во оригиналниот далечински управувач врз основа на додавање на број на далечинскиот управувач според кодексот на процесот на вториот чекор може да се управува, не заборавајте да се зголеми далечинскиот управувач не е потребно да го испразните кодот! Примачот можат да научат дванаесет различни кодирање на далечински управувач, кога учење на тринаесет далечински управувач кога првиот далечински управувач автоматски да пропадне...

5pcs АЛПИТЕ Алпите тип EC16 енкодер 24 пулсот точка не позиционирање вратило долго 20MM дигитални potentiometer
 • Неодамнешно

5pcs АЛПИТЕ Алпите тип EC16 енкодер 24 пулсот точка не позиционирање вратило долго 20MM дигитални potentiometer

DEN 297.00 312.00

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

10pcs Тајван НАТОПИ светлина на допир се префрлите DTS-66R-V копчето за вклучување 6*6*13 microswitch 500 илјади живот
 • Неодамнешно

10pcs Тајван НАТОПИ светлина на допир се префрлите DTS-66R-V копчето за вклучување 6*6*13 microswitch 500 илјади живот

DEN 60.00 62.40

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

10pcs Оригинални S светлина на допир копчето за вклучување B3S-1102P водоотпорен microswitch 6*6*4.3
 • Неодамнешно

10pcs Оригинални S светлина на допир копчето за вклучување B3S-1102P водоотпорен microswitch 6*6*4.3

DEN 146.00 153.60

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

5Pcs SPDT NO NC V-155-1C25 Краток Зглоб Ролери Рачката на Контрола за Ограничување Микро Прекинувач
 • Неодамнешно

5Pcs SPDT NO NC V-155-1C25 Краток Зглоб Ролери Рачката на Контрола за Ограничување Микро Прекинувач

DEN 84.96

3 терминали, кои се применливи на AC контрола кола,со цел да го контролирате движењето на механички дел,Обично се користат во апликациите за индустриска контрола автоматски да се следи и да се покаже,дали патување границите на одреден уред се надмина,Висока прецизност механизам дизајн нуди акутна работа и долг живот...