• Неодамнешно
DC 5V 4CH RF Приемник Модул RX Superheterodyne Приемник PT2272-М4 Далечински Управувач Декодирање Приемник Модул Фиксна Код 315/433mhz

DC 5V 4CH RF Приемник Модул RX Superheterodyne Приемник PT2272-М4 Далечински Управувач Декодирање Приемник Модул Фиксна Код 315/433mhz

DEN 15288.00
DEN 16800.00
-9 %
Достапно

Количина на стоки

Мини Големина Супер-Heterodyne Декодирање 4 CH Приемник Модул Работен Напон : DC5 V Големина : 27*14*6 MM Работна Фреквенција : 315/433.92 MHZ Работат на струјата : ≤3m A (5.0 V DC) Модулација Режимот : ПРАШАЈ Чувствителност : -107d Bm (50Ω) Далечински Растојание : 20-200 метри (отворен простор) Излез на Податоци : 4 CH Високо Ниво Сигнал TTL Кодирање Тип на : Фиксен Код PT2272 Работа на Владата : Еден Pin Бр. Pin Име Настава 1 VT Излез Статус Индикација 2 D Податоци за Излез 3 C Податоци за Излез 4 Б -Податоци за Излез 5-Податоци за Излез 6 + -Моќта + DC5 V 7 - - Моќ - DC5 V ЕденПритиснете на Предавателот го копчето А, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување На; примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО, исто како и B/C/D .

Карактеристики на понудата

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
-110dBm
сертификација:
CCC
Карактеристики:
Superheterodyne Фиксна Кодот
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1
Број На Модел На:
CWCFX0504DE

Слични понуди

5 Компјутери Микро Граница Вклучите V-15-1C25 Ролери Лост Snap Акција 250V 16A Безбедност Нови L22
 • Неодамнешно

5 Компјутери Микро Граница Вклучите V-15-1C25 Ролери Лост Snap Акција 250V 16A Безбедност Нови L22

DEN 67.00 76.32

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични+Метал Боја : Црна Напон : 250 V Тековна Оценка : 15 A Микро Прекинувач е широко се користат во апаратот, електронска опрема, автоматска машина, електричен автомобил, итн Snap акција контакти имаат различни патување и ресетирање на поени...

Црвена Зелена AC 250V 6A DPST Еден Печурки Главата Push Копчето Префрлате
 • Неодамнешно

Црвена Зелена AC 250V 6A DPST Еден Печурки Главата Push Копчето Префрлате

DEN 175.20

Име на производ : Push Копчето Прекинувач; Акција Тип : Еден; Контакт Тип : 1 NO(Нормално Отворен) + 1 NC(Нормално Затвори) Номинална Напон : AC 250 V,, 600 V Макс.; Номинална Струја : 6 A;Терминали Количина : 4 Завртка Терминали Име на Производ : Push Копчето Прекинувач;Акција Тип : Еден;Контакт Тип : 1 NO(Нормално Отворен) + 1 NC(Нормално Затвори)Номинална Напон : AC 250 V,, 600 V Макс.;Номинална Струја : 6 A;Терминали Количина : 4 Завртка ТерминалиПанел Исечок Дијаметар : 35mm / 1.38";Одговара Панел Дебелина : Max 5mm / 0.2";Копчето Дијаметар : 38mm / 1.5"Вкупната Големина : 32 x 36 x 76mm / 1.26" x 1.42" x 3"(L*W*H);Материјал : Пластика, Метал;Боја : Зелена, Црвена, ЦрнаТежина : 100g;Пакет Содржина : 2 x Push Копчето ПрефрлатеAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

1pcs АЛПИТЕ RK11 potentiometer, вертикална B503K појас, midpoint 23mm пакет конец, 23 половина окно
 • Неодамнешно

1pcs АЛПИТЕ RK11 potentiometer, вертикална B503K појас, midpoint 23mm пакет конец, 23 половина окно

DEN 106.00 111.84

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Специјална Понуда DC3.5V-12V Мини Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 3pcs Приемник+Праска Предавателот 315/433mhz Врвот
 • Неодамнешно

Специјална Понуда DC3.5V-12V Мини Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 3pcs Приемник+Праска Предавателот 315/433mhz Врвот

DEN 751.00 834.72

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.безжичен далечински управувач switch 3receiver одбор & 1transmitter далечински контролерПакување листа : 3x Приемник1x Transmitter (Батеријата не се вклучуваат)Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачотДодадете далечинска контрола : Во оригиналниот далечински управувач врз основа на додавање на број на далечинскиот управувач според кодексот на процесот на вториот чекор може да се управува, не заборавајте да се зголеми далечинскиот управувач не е потребно да го испразните кодот! Примачот можат да научат дванаесет различни кодирање на далечински управувач, кога учење на тринаесет далечински управувач кога првиот далечински управувач автоматски да пропадне...

1pcs АЛПИТЕ Алпите EC11 енкодер 18, локација 9, пулсот точка со switch, ги виде забите во окното должина 13MM
 • Неодамнешно

1pcs АЛПИТЕ Алпите EC11 енкодер 18, локација 9, пулсот точка со switch, ги виде забите во окното должина 13MM

DEN 106.00 111.84

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

18mm RCBO ELCB 25A 30ma 1P+N Остаток на тековното Коло прекинувач со текот тековната и Истекување заштита
 • Неодамнешно

18mm RCBO ELCB 25A 30ma 1P+N Остаток на тековното Коло прекинувач со текот тековната и Истекување заштита

DEN 815.04

Топла Продажба Детали За Производот : ​Технички Податоци : Тип TOB0125 Број на пол 1p+N Номинална струја 25 A Оценет оперативни струја(Во) 30m A Оценет Напон AC240 V~ Остаток на тековната исклучувањевремето ≤0.1 s Кршење капацитет 3 KAДимензија:Информациите На Компанијата : ​

AC 110V-240V Инфраред ПИР Сензор за Движење Вдлабнати Ѕид Модул Светлина Switch L15
 • Неодамнешно

AC 110V-240V Инфраред ПИР Сензор за Движење Вдлабнати Ѕид Модул Светлина Switch L15

DEN 273.00 293.76

Карактеристики : Инфрацрвен сензор switch заедно со генералкористете ја апликацијата phone switch.За вклучување / Исклучување и ПИР операција settings.Кога прекинувачот е да се претвори "ВО" или "НАДВОР", тоа може да се користи како обичен прекинувач, и кога се сврте кон "ПИР", тоа може да се користи како инфраред сензор switch.Чувствителноста на светло и последно време може да се прилагоди себе.Најчесто се користи за контрола на осветлување и екстракт вентилација.Тие ќе заштедите енергија со обезбедување светла и навивачи не се оставени наСпецификации : Извор на енергија : 110 V240 V ACОткривање Спектар : >140 степенМоќ Фреквенција : 5060 HzРаботна Температура : 20~+40°Амбиентална Светлина : 31000 LUX (Прилагодливи)Работна Влажност : 1 x Сензор за Движење Префрлате2 x Одредување Додатоци1 x Упатство

ХТ-1 800 Инчен Проток Сензор Пумпа за Вода Проток се Префрлат Лесно Да се Поврзете L15
 • Неодамнешно

ХТ-1 800 Инчен Проток Сензор Пумпа за Вода Проток се Префрлат Лесно Да се Поврзете L15

DEN 512.00 550.56

Описи : Погоден за : самостојно priming пумпа,бустер пумпа,џет пумпа,итнЕлектронски компоненти.Чувствителни пролет за подобра работа.Спецификации : Материјал : Преоптоварување на струјата : 3 (А)Работен напон : 220 (V)3 C оценет напон спектар : 37 V440 VКоличина : 1 PcAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

100PCS 2Pin НАТОПИ 3X6X4.3ММ Тактилни Такт Push Копчето Микро Прекинувач Еден
 • Неодамнешно

100PCS 2Pin НАТОПИ 3X6X4.3ММ Тактилни Такт Push Копчето Микро Прекинувач Еден

DEN 72.00

Пакет се Вклучени 1 * 100 PCS НАТОПИ 2 Pin 3 X6 X4.3ММ Тактилни Такт Push Копчето Микро Прекинувач ЕденПочитувани купувачотНие сме прекуКина Пост Обичен Мал Пакет Плус4 PX Сингапур Пост НП ПроSun You Економски Воздух MailOMNIVA Економски Воздух Mailследење на број може да се проследи само befor пристигне на аеродром на вашата земјаСледење на броеви може да се добиени преку оваа вебстраница : www.17track.net / en Почитувани купувачи Кога парцели за долго време не се исполнат, ние ви препорачуваме да одат на локалните поштата прашањето дали тоа ќе пристигне, некои парцели, може да треба да се оди на поштата на примачот и самиот пикап тоа.Доколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас ...

Вклучете 20Pcs AC 3А 6A 250V На Исклучување се Држат во SPST Круг Брод Рокер Switch Црна/Бела
 • Неодамнешно

Вклучете 20Pcs AC 3А 6A 250V На Исклучување се Држат во SPST Круг Брод Рокер Switch Црна/Бела

DEN 287.00 326.40

Опис на производот : Сосема нов и долг животен век, антикорозија Широко се користи за различни видови на електрични производи, инструменти итн.апарати за домаќинство како возила електронски производ, комуникациски уреди, воени производи, мерни инструменти, гас бојлер, разни мали апарати за домаќинство, светлина декорација итн...

5Pcs SPDT NO NC V-155-1C25 Краток Зглоб Ролери Рачката на Контрола за Ограничување Микро Прекинувач
 • Неодамнешно

5Pcs SPDT NO NC V-155-1C25 Краток Зглоб Ролери Рачката на Контрола за Ограничување Микро Прекинувач

DEN 84.96

3 терминали, кои се применливи на AC контрола кола,со цел да го контролирате движењето на механички дел,Обично се користат во апликациите за индустриска контрола автоматски да се следи и да се покаже,дали патување границите на одреден уред се надмина,Висока прецизност механизам дизајн нуди акутна работа и долг живот...

5pcs оригиналниот Јапонски АЛПИТЕ авто-заклучување switch SPPJ320600 заклучување 6 нога хоризонтална push pull switch копчето префрлате
 • Неодамнешно

5pcs оригиналниот Јапонски АЛПИТЕ авто-заклучување switch SPPJ320600 заклучување 6 нога хоризонтална push pull switch копчето префрлате

DEN 137.00 144.00

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

OOTDTY Светлата за Магла Светлина Switch Комплет за Поправка Покритие За Audi A4 S4 8E B6 C5 2000-2007 A6 Нема Кодирање е Потребно
 • Неодамнешно

OOTDTY Светлата за Магла Светлина Switch Комплет за Поправка Покритие За Audi A4 S4 8E B6 C5 2000-2007 A6 Нема Кодирање е Потребно

DEN 99.00 128.16

Опис : Светла за Магла Светлина Switch Поправка Комплет Покритие За Audi A4 S4 8 E B6 B7 20002007 Нема кодирање е потребно, само замена на неисправни покрива...

AC 110V 10A 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 220V RF Далечински Вклучите Безжична за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Приклучокот За Светлината / Порта
 • Неодамнешно

AC 110V 10A 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 220V RF Далечински Вклучите Безжична за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Приклучокот За Светлината / Порта

DEN 836.00 929.28

AC 110 V 10 A 1 CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 220 V RF Далечински Вклучите Безжична за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Приклучокот За Светлината / ПортаОпис : Спецификација : 1.Предавателот Канал : 2 CH Далечински Управувач Растојание : 0200 M (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%50% со блок и сигнал пречки.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315 / 433 Mhz Напојување : 2 X CR2016 батерија (НЕ се Вклучуваат) 2.Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : AC 110 V / 220 V Реле : 10 A / 250 V AC, 10 A / 125 V AC, 10 A / 30 V DC, 10 A / 28 V DC Чувствителност : 105 d Bm Оперативни Температура : 40'C ~ 80'C Големина на : 5 5*30*18mm Контрола на Владата : за да се Префрлате / АвтоЗаклучување : Прес>On (вклучено); Притиснете повторно>Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи / НА .притиснете го истото копче повторно е stop / ИСКЛУЧУВАЊЕ .(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател)...

10pcs Тајван НАТОПИ светлина на допир се префрлите DTS-66R-V копчето за вклучување 6*6*13 microswitch 500 илјади живот
 • Неодамнешно

10pcs Тајван НАТОПИ светлина на допир се префрлите DTS-66R-V копчето за вклучување 6*6*13 microswitch 500 илјади живот

DEN 60.00 62.40

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Бесплатен превозот 20pc Хоризонтална Допир On/Off Прекинувач 6*6*4.3/5/6/7/8/8.5/9/10/11/12--/15MM микро допир switch копчето Хоризонтална
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот 20pc Хоризонтална Допир On/Off Прекинувач 6*6*4.3/5/6/7/8/8.5/9/10/11/12--/15MM микро допир switch копчето Хоризонтална

DEN 47.00 50.40

Бесплатен превозот 20pc Хоризонтална Допир On / Off Прекинувач 6*6*4.3 / 5 / 6 / 7 / 8 / 8.5 / 9 / 10 / 11 / 12 / 15 MM микро допир switch копчето ХоризонталнаУслуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

1pcs АЛПИТЕ автомобил дигитални potentiometer енкодер 30 позиционирање број 15 пулсот точка со switch sawtooth оска 11MM
 • Неодамнешно

1pcs АЛПИТЕ автомобил дигитални potentiometer енкодер 30 позиционирање број 15 пулсот точка со switch sawtooth оска 11MM

DEN 106.00 111.84

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

5pcs АЛПИТЕ Алпите тип EC16 енкодер 24 пулсот точка не позиционирање вратило долго 20MM дигитални potentiometer
 • Неодамнешно

5pcs АЛПИТЕ Алпите тип EC16 енкодер 24 пулсот точка не позиционирање вратило долго 20MM дигитални potentiometer

DEN 297.00 312.00

SKYPE : weidesyДобредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DC 12V Мини RF Далечински Управувач Switch 1CH 1 CH 10A Реле Приемник Безжичен Далечински Switch Далечински Контролер Предавателот
 • Неодамнешно

DC 12V Мини RF Далечински Управувач Switch 1CH 1 CH 10A Реле Приемник Безжичен Далечински Switch Далечински Контролер Предавателот

DEN 413.00 458.88

DC 12 V Мини RF Далечински Управувач Switch 1 CH 1 CH 10 A Реле Приемник Безжичен Далечински Switch Далечински Контролер Предавателот​Спецификација : 1.Предавателот Канал : 2 CH Далечински Управувач Растојание : 0200m (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%50% со блок и сигнал пречки.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315 / 433 Mhz Напојување : 1 X 12 V 23 A L1028 Батерија (НЕ се Вклучуваат) 2.Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : DC12 V Реле : 10 A / 250 V AC, 10 A / 125 V AC, 10 A / 30 V DC, 10 A / 28 V DC Чувствителност : 105 d Bm Оперативни Температура : 40'C ~ 80'C Големина : 40 *37*25мм Тежина : 50g Функција : Сосема нов и висок квалитет. 1 копче на далечинскиот управувач. Мал обем, со висок примање на чувствителност, стабилен и сигурен. Лесно да се инсталира и се поклопува со предавател. Со јадица на далечинскиот управувач. Можете да го вклучите или исклучите ресивер со предавател(далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина. Широко се користи во авто врата, прозорец, влезот пристап, нагоре и надолу контролер,укинување на опрема, аларм систем за индустриска контрола и безбедност итн.Излез работи начин : 1...

Отворете Ролери Нови Нормално Лост Рака Блиску Граница Вклучите Микро L15
 • Неодамнешно

Отворете Ролери Нови Нормално Лост Рака Блиску Граница Вклучите Микро L15

DEN 29.00 30.72

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Микробранова Микро Врата / Печка / Фрижидер Блокирам N / O / N / C Прекинувач Со Ролери Лост Граница AC 5 A 125 V250 V Diamension : 20 x 10 x 5mm (L X W X H) Боја : Како на сликата покажува, испратени по случаен избор Количина : 1pc Забелешка : 1...