• Неодамнешно
7mm Barb 1/4PT 0.15 MPA Проток Метри Гас Аргон AR/CO2 Регулаторот Заварување Нови R08 Капка брод

7mm Barb 1/4PT 0.15 MPA Проток Метри Гас Аргон AR/CO2 Регулаторот Заварување Нови R08 Капка брод

DEN 219.84
Достапно

Количина на стоки


Опис : Материјал : Пластични & Метална Боја : Clear & Злато 7mm Barb 1/4 PT 0.15 MPA Проток Метри Гас Аргон Регулаторот Заварување Заварување Barb конектор : 7mm Тема : 1/4 PT Притисок : 0.15 MPA Прилагодливи опсег : 1-25 L/Min Температура : 20°C Количина : 1 КОМПЈУТЕР Имајте на ум : може да биде 0-1cm грешки поради прирачник за мерење.Ве молиме овозможи мала грешка на мерењето. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!!
Пакетот вклучува : 1 x Проток Метри
'0302

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
Shanwen
DIY Материјали:
Водовод
Мерен Опсег:
Други
Број На Модел На:
1A80302

Слични понуди

LZS-25A Цевковод пластична цевка за вода rotameter со протокот на алармот хируршка постапка горна или долна граница
 • Неодамнешно

LZS-25A Цевковод пластична цевка за вода rotameter со протокот на алармот хируршка постапка горна или долна граница

DEN 955.20

Ве молиме повратни информации мерење на опсег .Стандардната превозот е flowmeter на краток цевка и Долната граница,ве молиме повратни информации ако ви треба еден на долга цевка или Горна граница.Врската е тип socketЗа НасNingbo Chinwey индустрија co., Ltd...

US208MA +USS-HS21TI 1-30L/мин G1/2 SUS304 проток сензор за Проток Метар и Alarmer Проток Екранот Вода Пауза Alarmer
 • Неодамнешно

US208MA +USS-HS21TI 1-30L/мин G1/2 SUS304 проток сензор за Проток Метар и Alarmer Проток Екранот Вода Пауза Alarmer

DEN 1728.00

MA +USSHS21 TI 130 L / мин G1 / 2" Sпроток сензор за Проток Метар и Alarmer Проток Екранот Вода Пауза AlarmerНастава : MA можат да работат со сите наши сала проток сензор за counter (бројач на фреквенција, да се пресмета протокот стапка и да покаже со дигитален дисплеј...

LZS-32A Цевковод пластична цевка за вода rotameter со протокот на алармот хируршка постапка горна или долна граница
 • Неодамнешно

LZS-32A Цевковод пластична цевка за вода rotameter со протокот на алармот хируршка постапка горна или долна граница

DEN 1392.00

Ве молиме повратни информации мерење на опсег .Стандардната превозот е flowmeter на краток цевка и Долната граница,ве молиме повратни информации ако ви треба еден на долга цевка или Горна граница.Врската е тип socketЗа НасNingbo Chinwey индустрија co., Ltd...

Година Нови 3/4 Автоматско Shut-Off Гориво Млазницата Бензински/Бензин/Дизел
 • Неодамнешно

Година Нови 3/4 Автоматско Shut-Off Гориво Млазницата Бензински/Бензин/Дизел

DEN 2082.00 2191.68

Автоматски shutsисклучување на протокот на гориво кога возила резервоарот е полна.Тоа е многу мал, мала тежина, практично користење, силна, издржливи, сигурен сервис, погоден за пополнување на дизел, бензин,лесен за ракување, уникатен изглед, роман...

G3/4 Target тип на сензор за проток на проток контрола на проток префрлување вода контрола префрлате
 • Неодамнешно

G3/4 Target тип на сензор за проток на проток контрола на проток префрлување вода контрола префрлате

DEN 840.00

G3 / 4" Target тип на сензор за проток на проток контрола на проток префрлување вода контрола префрлатеСтандардната connecter е G3 / 4" iron база, ако треба нерѓосувачки челик база ве молиме контактирајте со продавачот

110V SPST 1/2 Машки Конец 110V Мини Нерѓосувачки Челик Проток на Вода на копчињата/СС Проток Контрола Сензор/Плови Метар
 • Неодамнешно

110V SPST 1/2 Машки Конец 110V Мини Нерѓосувачки Челик Проток на Вода на копчињата/СС Проток Контрола Сензор/Плови Метар

DEN 376.80

Овој проток на вода префрлување може да се широко се користат во петрохемиската индустрија.за третман на вода и за заштита на животната средина(Чилер топлинска пумпа...

3/4 Машки 110V SPST Мини Нерѓосувачки Челик Проток на Вода на копчињата/СС Проток Контрола на Сензор
 • Неодамнешно

3/4 Машки 110V SPST Мини Нерѓосувачки Челик Проток на Вода на копчињата/СС Проток Контрола на Сензор

DEN 429.60

3 / 4" Машки 110 V SPST Мини Нерѓосувачки Челик Проток на Вода на копчињата / СС Проток Контрола Сензор Овој проток на вода префрлување може да се широко се користат во петрохемиската индустрија.за третман на вода и за заштита на животната средина(Чилер топлинска пумпа...

Течни турбина проток метар сензор предавателот LWGY-15 навој конекции 5V-12V Flowmeter
 • Неодамнешно

Течни турбина проток метар сензор предавателот LWGY-15 навој конекции 5V-12V Flowmeter

DEN 6415.68

LWGY серија течни турбина flowmeter1, ова LWGY серија турбина flowmeter е со тек на сензорот и прикажување на метар компонента е во странство напредна технологија на производство, е идеален за течни мерка еден од протокот метар...

10pcs 0-10LPM проток метар за гас воздух со кислород метал вредност
 • Неодамнешно

10pcs 0-10LPM проток метар за гас воздух со кислород метал вредност

DEN 4266.24

10 LPM проток метар за гас воздух кислородИмајте на ум,нема mark O 2 на производот,што се користи за сите гасЗабелешка1).Примена : широко се користат за мерење и контролирање на протокот на кислородconcentrator,исто така се користи за гас.2).Тело Материјал : Акрилик3).Функција : убав изглед,ниска тежина,трајни и долг животен век.4).Тоа може да се направи во 6.35 mm црево конекција или 1 / 4" NPT,BSP,BSPT тип на конекција.

Преносни Ултразвучно течен проток метар TUF-2000P DN50-700 мм вграден принтер SD картичка функција дигитални Flowmeter ТМ-1 Трансдуцерот
 • Неодамнешно

Преносни Ултразвучно течен проток метар TUF-2000P DN50-700 мм вграден принтер SD картичка функција дигитални Flowmeter ТМ-1 Трансдуцерот

DEN 34080.00

Карактеристики : ПредметиПерформанси & ПараметарГлавната единицаПринципотТранзит време ултразвучно flowmeterТочноста± 1%Екранот2 × 20 карактер со LCD заднинско осветлување, поддршка на јазикот на Кинески,Англиски и италијански јазикИзлезниот Сигнал1 начин на 420m A излез, електричен отпор 0~1 K, точноста 0.1%1 начин ОКТОМВРИ пулсот излез(Пулс ширина 6~1000ms, стандардната вредност е 200ms)1 начин реле излезСигнал На Текст3 начин на 420m A текст, точноста 0.1%, се стекнат со сигнали, како што се температура,притиснете и водно ниво.За да се постигне топлински мерења од страна на поврзување на температура трансдуцерот PT100.Податоци ИнтерфејсInsulate RS485 сериски интерфејс, надградба на flowmeter софтвер со компјутер,поддршка MODBUSПодатоци ЕвиденцијаТермички печатач, надворешни SD картичка(2 G на капацитет)Цевна ИнсталацијаСостојбаЦевка МатеријалЧелик, од Нерѓосувачки челик, од Леано железо, Бакар, Цемент цевка, ПВЦ, Алуминиумски,Стакло и челик производ, лагер е дозволено.Цевки Со Дијаметар15~6000mmПрава ЦевкаТрансдуцерот инсталација треба да бидат задоволни : течението на 10 D, низводно 5 D,30 D од пумпата.МерењеМедиумВид на ТечностЕден течност може да пренесува звук бран, како што се вода, канализација, масло, хемикалии,растенијата отпадни води, пијалоци, ултрачиста течности, итн.Температура30~160 °cTurbidityПомалку од 10000ppm и малку меурFlowrate0 ~ ± 7m / sРаботаЖивотна срединаТемператураглавната единица : 20~60 °c ; Трансдуцерот : 30~160 °cВлажностглавната единица : 85%RH; Трансдуцерот заштита ниво : IP67Напојување8 вграден NiМЗ батерии 1.2 V(за повеќе од 20 часа на работа).

LZS-15 G1/2 DN15 40-400L/Ч Проток на Вода Метар Индикатор Контра Rotameter Течни Flowmeter
 • Неодамнешно

LZS-15 G1/2 DN15 40-400L/Ч Проток на Вода Метар Индикатор Контра Rotameter Течни Flowmeter

DEN 479.52

Specifaction : дијаметар : DN15 1 / 2" МЕРКА ОПСЕГ : 40400 L / H краток цевка Точноста 4% тело материјал, ABS пластика фитинг материјал, ABS ИЛИ ПВЦ ПОВРЗЕТЕ ВИД ЛЕПАК ЗАЕДНИЧКИ Температура од 060 C

Проток на вода Метар Индикатор Контра Rotameter Течни Flowmeter LZS-15 G1/2 DN15 40-400L/Ч
 • Неодамнешно

Проток на вода Метар Индикатор Контра Rotameter Течни Flowmeter LZS-15 G1/2 DN15 40-400L/Ч

DEN 488.16

Specifaction : дијаметар : DN15 1 / 2" МЕРКА ОПСЕГ : 40400 L / H краток цевка Точноста 4% тело материјал, ABS пластика фитинг материјал, ABS ИЛИ ПВЦ ПОВРЗЕТЕ ВИД ЛЕПАК ЗАЕДНИЧКИ Температура од 060 C

7mm AR/CO2 Регулаторот Заварување Заварување Barb 1/4PT 0.15 MPA Проток Метри Гас Аргон G08 Капка брод
 • Неодамнешно

7mm AR/CO2 Регулаторот Заварување Заварување Barb 1/4PT 0.15 MPA Проток Метри Гас Аргон G08 Капка брод

DEN 220.32

Материјал : Пластични & Метална Боја : Clear & Злато 7mm Barb 1 / 4 PT 0.15 MPA Проток Метри Гас Аргон Регулаторот Заварување Заварување Barb конектор : 7mm Тема : 1 / 4 PT Притисок : 0.15 MPA Прилагодливи опсег : 125 L / Min Температура : 20°C Количина : 1 КОМПЈУТЕР Имајте на ум : може да биде 01cm грешки поради прирачник за мерење.Ве молиме овозможи мала грешка на мерењето...