• Неодамнешно
6 инчен бесплатен превозот голем капацитет на проток на висок притисок соларна енергија потопна пумпа за вода 3 години гаранција 6SPSC49/15-D216/1800

6 инчен бесплатен превозот голем капацитет на проток на висок притисок соларна енергија потопна пумпа за вода 3 години гаранција 6SPSC49/15-D216/1800

DEN 54576.00
Достапно

Количина на стоки


6 инчен бесплатен превозот голем капацитет на проток на висок притисок соларна енергија потопна пумпа за вода 3 години гаранција 6 SPSC49/15-D216/1800
Внимание :
1. Наведениот цена вклучувајќи : Пумпа+MPPT контролер+Accesories, БЕЗ СОЛАРНИ ПАНЕЛИ ;
2. Ако соларен панел е потребно, Pls љубезно ве молиме да ги споделите со нас, ние ќе го цитирам соодветно (Но ние ви препорачуваме купување на PV panles локално за да се спаси висока курир цена, уште повеќе, голема големина соларни панели е многу кревка за време на испорака преку експрес)
3. Слободен додатоци, вклучувајќи :
а. пумпа со 3meter кабел б. Пумпа контролер
в. Кабел конектор
г. Нивото на водата сензор e. Јаже : 10meter
DC Соларни Подводните borehole пумпа за вода серија
Модел
соларни ќелии напон
(V)
соларни ќелии Моќ
(W)
Максимален Проток (M3/H)
Макс Главата (М)
Штекер (ВО)
Со MPPT функција Контролер
Надворешниот Дијаметар (MM)
Линк
6 SPSC49/15-D216/1800
324
2240
49
15
3"/4"
Yes
150
6 SPSC49/31-D216/2500
324
3040
49
31
3"/4"
Yes
150
6 SPSC49/42-D216/3000
324
3600
49
42
3"/4"
Yes
150
Описи
ИНСТАЛАЦИЈА
(1) Функцијата на соларна пумпа контролер кутија
Низок напон заштита(Тоа е автоматски)
Во текот напон заштита(Тоа е автоматски)
а. Во текот тековната заштита(Тоа е автоматски)
б. Заштита за ниско ниво на водата во добро (WC,ПОТ сензори)
в. Заштита за целосна нивото на водата во резервоарот (ТЦ,ТИ сензори)
г. Контролирање работи брзина на моторот (регулатор на Брзина)
e. Одложување за рестартирајте работна функција (Тајмер на регулаторот е да се постави период на одмор време по пумпа ќе престане да работи од ниско ниво на водата заштита во добро)
с. MPPT функција. (Maximum Power Point Следење)
г. Батеријата(Батеријата може да се поврзе на контролорот директно за складирање на електрична енергија.

Карактеристики на понудата

Употреба:
Вода
Структура:
Подводните Добро Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Подводните
Теорија:
Електромагнетни Пумпа
Број На Модел На:
6SPSC49/15-D216/1800
Standard or Nonstandard:
Стандард
Гориво:
Сончевиот
Max.Проток:
49m3/час
моќност:
1800w
Max.Глава:
15 милиони
Напон:
DC216v
излез:
4
Теорија:
DC brushless
Користи:
Вода
Гаранција:
3 Години
Контролор:
MPPT
Материјал:
304 Од Не ' Рѓосувачки Челик

Слични понуди

1pcs 95w пумпа за вода за cnc рутер 3kw вретено мотор
 • Неодамнешно

1pcs 95w пумпа за вода за cnc рутер 3kw вретено мотор

DEN 1238.40

1pcs 95w пумпа за вода за cnc рутер 3kw вретено моторПакет : 1pcs*95w пумпа за вода1 може да кул машина брзо2 со добар квалитет и долг живот3.главно за cnc рутер вретено ладењеприменливи на пумпа за вода : можете брзо да кул машина на која работивисока прецизност и добар квалитетПлаќање•Ние го прифати кредитна картичка,банкарска TT,western union итн•Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Подигнете 40m 2000 Л На Час Проток Снабдување со вода за домот и Фармата на 0,4 hp 24v Dc Brushless Мотор Подводните Соларна Пумпа за Вода
 • Неодамнешно

Подигнете 40m 2000 Л На Час Проток Снабдување со вода за домот и Фармата на 0,4 hp 24v Dc Brushless Мотор Подводните Соларна Пумпа за Вода

DEN 10068.48

Предност од 1 Со CE Сертификација 2 DC влез, широк напон(работен напон : ( 18v45 V ) 3 Вграденво MPPT што може да се направи најдобрата употреба на сончевата енергија...

1/2 PP Материјал PTFE Дијафрагмата Пумпа BML-15P Двоен Начин течни Дијафрагмата Пумпа Проток Rate57L/Мин
 • Неодамнешно

1/2 PP Материјал PTFE Дијафрагмата Пумпа BML-15P Двоен Начин течни Дијафрагмата Пумпа Проток Rate57L/Мин

DEN 12480.00

Техника параметри Име : 1 / 2" PP Материјал PTFE Дијафрагмата Пумпа BML15 P Двоен Начин течни Дијафрагмата Пумпа Место на Потекло : Кина Име на Модел : Двоен Начин Пневматски Дијафрагмата Пумпа Број на Модел : BML15 P Материјал на Пумпа : PP Материјал на Дијафрагмата : PTFE Флукс : 57 L / Мин Цврсти честички лимит : 2,5 mm Max...

750GPH DC 12V/24V Автоматско bilge пумпа за чамец,со auto float прекинувач,потопна електрична пумпа за вода,12 24 v volt 12volt 750
 • Неодамнешно

750GPH DC 12V/24V Автоматско bilge пумпа за чамец,со auto float прекинувач,потопна електрична пумпа за вода,12 24 v volt 12volt 750

DEN 1169.00 1391.52

Автоматско bilge пумпи со Вграден прекинувач Отстранување на моторни кертриџ овозможува лесно чистење на цедилка и impeller во случај на пумпата станува обременет со остатоци...

480L/H Преносни апарати за Домаќинство со Висок Притисок Автомобил Мие Пумпа
 • Неодамнешно

480L/H Преносни апарати за Домаќинство со Висок Притисок Автомобил Мие Пумпа

DEN 4560.00

900 W Висок Притисок Почиста Пумпа Корисни 330 L / H ГОЛЕМ Проток Домашна Употреба Чистење Машина Автомобил Мие АлаткаПрашања кои имаат потреба од внимание : 1.Сите увоз може да пријави данок во вашата земја, така бидете сигурни дека знаете дека2.и ве молам не го отфрли пакетот или ќе се уништи или да се вратат назад ( ако се вратат и ќе се добие огромна функционирам од испорака компанија), па ако тие се случува, не можете да добиете исплата назад ,па ве молиме да обрнете внимание~3.и ве молам оставете достапни телефонски повик и / или email, за да можеме да ве контактираме за чистење на царинските или ги собереш на пакет, ако ние не можат да те најдат и да предизвика пакет да се врати назад,извинете, тоа ќе биде проблем да се casue во состојба на испорака, нема да добиете исплата назад, исто така,!!!!!! ВЕ МОЛИМЕ, ИСТАКНА !!!4...

DC 12V/24V 132W 50PSI Лифт 30m Висок Притисок Мини Електрична Пумпа за Вода Триаголник Пумпа Автоматско Дијафрагмата Пумпа Автомобилот Јахти fl-70
 • Неодамнешно

DC 12V/24V 132W 50PSI Лифт 30m Висок Притисок Мини Електрична Пумпа за Вода Триаголник Пумпа Автоматско Дијафрагмата Пумпа Автомобилот Јахти fl-70

DEN 2016.00 2400.00

Пакет се вклучени: 1 парче пумпа Модел : FL701 FL704 Тежина : 1.7 кг Моќност : Електрична Пумпа Видови:Дијафрагмата ПУМПА Max Проток:2.9 GPM(11 L / Мин) Цевка Калибар :3 / 4"(20mm) Црево Barb Притисок max :50 PSI(3.5 Бар) Дијафрагмата Материјал :Santoprene Вентил Материјал :EPDM Напон :12 V 24 V DC Max Течни Temp: 140°F(60°C)Максимална Тело Материјал :polyamide66 Користи : пополнување, пумпа за вода, транспорт, автомобил перење pressurization, motorhome јахта вода за пиење

5L/M електрична струја мини дијафрагмата пумпа со brushless мотор
 • Неодамнешно

5L/M електрична струја мини дијафрагмата пумпа со brushless мотор

DEN 1728.00

мини вакуум пумпа 12 VОбјектотГолеминаммнапонDC / VМоќностWПритисокkpaВакуумkpaПроток ( L / min )ТежинаgZW5126004290092*38*629 V,12 V,24 V510060≥5300 Типична Примена Електрони&електричен апарат; прехранбената индустрија(Морнар, vaccum зачувување итн) Средина следи Медицински (oxygenators ; спутум вшмукување уред; крвен притисок метар) Дигитално печатење опрема Лабораториска опрема, хемиски анализи) Убавина опрема (cupping) Автоматизација(делови адсорпција) Превозот Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време...

500ml/мин, 24Vdc Перисталтиката Пумпа со Најлон Направени Exchangeable Пумпа Главата и одобрени од FDA PharMed BPT Перисталтиката Цевка
 • Неодамнешно

500ml/мин, 24Vdc Перисталтиката Пумпа со Најлон Направени Exchangeable Пумпа Главата и одобрени од FDA PharMed BPT Перисталтиката Цевка

DEN 1440.00

Ние Знаеме Перисталтиката Пумпи!!! Ние обезбеди СопствениНаправи услуга & Техничка Поддршка, 24 часа на ден Ние се Оригинални Производство со 30 години искуство и ISO9001 Сертификација...

12VDC Микро пумпа Brushless Пумпа, G1/2 Циркулаторниот систем пумпа за топла вода, пумпа
 • Неодамнешно

12VDC Микро пумпа Brushless Пумпа, G1/2 Циркулаторниот систем пумпа за топла вода, пумпа

DEN 791.00 964.32

Оваа листа вклучува : 1 buc на 12 V micro brushless пумпа, тема : G1 / 2"(BSP)Забелешка : Бидејќи не постои Самоpriming способност, ве Молиме да се стави на пумпа под нивото на водата, па водата може да се прелеат во пумпата...

Спа Пумпа JA35 0.35 HP/0.25 KW 250 Вати - 2-4 Авиони & Када пумпа,може да го замени TDA35 пумпа
 • Неодамнешно

Спа Пумпа JA35 0.35 HP/0.25 KW 250 Вати - 2-4 Авиони & Када пумпа,може да го замени TDA35 пумпа

DEN 7988.00 8975.52

Оваа пумпа се користи во многу кинески бањи (winer амц, jazzi, monalisa) за авиони и може да се користи како директна replecement или за слични замена за други спа компании пр...

220v Месинг циркулација на крвта се пумпа 3 брзина, за соларен бојлер за топла вода и систем за греење
 • Неодамнешно

220v Месинг циркулација на крвта се пумпа 3 брзина, за соларен бојлер за топла вода и систем за греење

DEN 2788.00 3359.52

циркулација на крвта се пумпаОпис : Оваа листа вклучува : 1 единица на циркулација на крвта се пумпа за топла вода и систем за греење, 22 0 V , 3 брзина.Големина : G1" (таму си конектори (G1" да G3 / 4") во пакетот)ПрименаТоа може да се користи за еднокреветни и двокреветнисистеми за греење и големи ледциклус систем...

1piece НОВИ 70L/мин 35W Hailea АЦО-318 Електромагнетни Воздушниот Компресор,аквариум воздушна пумпа,Риба Резервоарот Кислород AirPump, Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

1piece НОВИ 70L/мин 35W Hailea АЦО-318 Електромагнетни Воздушниот Компресор,аквариум воздушна пумпа,Риба Резервоарот Кислород AirPump, Бесплатен Превозот

DEN 2364.00 3071.04

100% НОВ трговија на големо 35 W 70 L / мин Hailea АЦО318 Електромагнетни Воздушниот Компресораквариум воздушна пумпа AC 220240 VНАПОМЕНА : * Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, ве молиме контактирајте со нас за детали* Состојба : 100% Сосема Нов и Висок квалитетФункција : 100% Сосема НовМодел : АЦО318Напон : 220 VМоќност : 35 WФреквенција : 50 HzПритисок : >0.025 MpaИзлез : 70 L / минБучава : Пакување : 1pcs x 70 L / мин Електромагнетни аквариум Воздушни пумпиУвозни давачки, Даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Висок квалитет поевтини MP-55RZ 50hz/60hz магнетни диск пумпа, пумпа за вода електричен напон 220v/240v
 • Неодамнешно

Висок квалитет поевтини MP-55RZ 50hz/60hz магнетни диск пумпа, пумпа за вода електричен напон 220v/240v

DEN 7680.00

Висок квалитет поевтини MP55 RZ 50hz / 60hz магнетни диск пумпа, пумпа за вода електричен напон 220v / 240vОперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

3L/M 80Kpa притисок dc мини дијафрагмата вакуум пумпа/бензинска пумпа/воздушна пумпа
 • Неодамнешно

3L/M 80Kpa притисок dc мини дијафрагмата вакуум пумпа/бензинска пумпа/воздушна пумпа

DEN 1728.00

dc мини дијафрагмата пумпа*Перформанси параметар на dc мини дијафрагмата пумпаОбјектотГолеминаммНапонDC / VМоќностWПритисокkpaпроток на воздухL / minВакуумkpaИскористи го оценувате (L / min)тежина(g) ZW512803290092*38*629 V,12 V,24 V480≥350≥3300Забелешка : Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на dc мини дијафрагмата пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC brushless мотор4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки на dc мини дијафрагмата пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиенти'request во рамките на дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати според клиенти'requests.*Примена на dc мини дијафрагмата пумпа1.

FL-30 FL-31 12V/24VDC 10m 60W Електрични Дијафрагмата Пумпа Само-priming Бустер Backflow Контрола За Домашна Градина перач на Автомобили 10LPM
 • Неодамнешно

FL-30 FL-31 12V/24VDC 10m 60W Електрични Дијафрагмата Пумпа Само-priming Бустер Backflow Контрола За Домашна Градина перач на Автомобили 10LPM

DEN 3849.00 3849.12

Кога ќе го поставите цел, ве молиме да ни кажете кој модел би сакале, 12v или 24v Или ние ќе ви понуди 12v модел.Опис : 1.Материјал : инженерство пластика 2.Напон : DC12v / 24v 3.Проток : 10 L / мин 4.Подигнете : 10m 5.Моќност : 60 W 6.Ротирачка Брзина : 2600rpm 7.Притисок : 17 PSI 8.Impeller Структура : Затвори impeller 9.Impeller Број : Слободен фаза на 10.Impeller Вшмукување Режим : Еден вшмукување11.Примена : Кабината,Градина, Автомобил Перење, итн.Услови за користење на услугите ИспоракаПлаќање Ние прифаќаме Alipay, T / T, Western Union и Visa платежни...

750w Бесплатен Превозот Соларна Енергија Џет Пумпи 3 години гаранција со соларни MPPT Контролер JET3.0/55-D72/750
 • Неодамнешно

750w Бесплатен Превозот Соларна Енергија Џет Пумпи 3 години гаранција со соларни MPPT Контролер JET3.0/55-D72/750

DEN 35376.00

Опис На Производот750w Бесплатен Превозот Соларна Енергија Џет Пумпи 3 години гаранција со соларни MPPT Контролер JET3.0 / 55D72 / 750Внимание : 1...

LX JA50 0.5 HP/0.37 KW Џакузи СПА Циркулација на крвта се Пумпа LX Џакузи Бања Пумпа Модел JA 50
 • Неодамнешно

LX JA50 0.5 HP/0.37 KW Џакузи СПА Циркулација на крвта се Пумпа LX Џакузи Бања Пумпа Модел JA 50

DEN 8202.00 9216.00

Спецификации : Бренд : LXМодел : JA50Напон : 220240 VМоќност : 0.5 HPДимензии : 325*185*155mmКарактеристики : Номинална за континуирано работи.F Изолација, IPX5 Заштита.Термо заштита и механичка заштита интегриранаЈА пумпа е најзрела производ од LX Бренд...

2 години гаранција 48V 750w соларни borehole добро пумпа, соларни понесе пумпа, Модел Бр.:JCS4-4.0-103
 • Неодамнешно

2 години гаранција 48V 750w соларни borehole добро пумпа, соларни понесе пумпа, Модел Бр.:JCS4-4.0-103

DEN 28704.00

соларни панели не се вклучени во цената соларна пумпа за вода, соларни borehole пумпа, dc пумпа за длабок бунар, бесплатен превозот,5years гаранција цената вклучува : 1...

JA75 Циркулација на крвта се Пумпа Топла Када Спа Кади Џакузи Бања LX 75 џакузи Циркулација Топла Када Пумпа
 • Неодамнешно

JA75 Циркулација на крвта се Пумпа Топла Када Спа Кади Џакузи Бања LX 75 џакузи Циркулација Топла Када Пумпа

DEN 10800.00

LX JA75 Топла Када ПумпаНаправени со ЏакузиБренд Нови ЗаградениОваа топла када пумпа е совршена замена дел за скршени или истрошени Кинески Топла Када Циркулација Пумпи.JA75 Топла Када Циркулација на крвта се Пумпа Димензии : Должина : 32.5 см Ширина : 15.5 см Висина : 18.5 cm HP : 0.75 Синдикати : Не се ВклучениОдговара на Многу Брендови на СпаКинески Бањи, АМЦ Winer Бања, Спа им Служи на Менхетен, Danz Спа и многу други Кинески увезени бањиПревозот Ecomomy превозот начин : Ние брод повеќето предмети за САД, Австралија,велика БРИТАНИЈА,Русија и Европа од страна на eпакет или Кина се регистрирате пост воздух пошта вообичаено трае 712days.На други земји преку Кина се регистрирате Пост Воздух Mail,објекти превозот обично трае 1235 денови за испорака.Ние брод на објекти во светот.Купувачот треба да се провери објект кога објектот доставени, ако се оштетени, ве молиме контактирајте со нас веднаш, ние ќе Брод што друго ако е потребноСтандард за испорака : Ќе ги испрати големите објекти со DHL / UPS / Fedax / EMS,За далечински области, ќе ги информира корисниците ќе имаат дополнителни далечински такса , нормално трае 46days.Превозот време : Ќе брод во рок од 2 работни дена за повеќето предметиЦаринските давачки : Почитувани купувачиве молиме љубезно ве молиме имајте предвид нашите цената не вклучува дестинација царина,бидејќи секоја земја има различни даночни стапки и политики, некои земји се бесплатни увоз доход, некои треба да се плати.Ќе напишам ниска вредност на фактура врз основа на горенаведените причини за да се избегне или намалување на вашиот можни даноциАко царинските давачки и ДДВ се случи треба да се платиБелешки : царинските давачки е обвинет од страна обичај и не е во врска со превозот цена која се плаќа од страна на нас, кога превозотви благодариме за вас вид разбирањеВраќање : Се надеваме дека ќе нема потреба да се вратите на некој објект, меѓутоа, ако не, тоа е нашата цел да се направи ова едноставно како е можно.

гравирање машина алатка за ладење 75w 3.2 m пумпа за вода за cnc рутер 2.2 kw и 1,5 kw вретено мотор
 • Неодамнешно

гравирање машина алатка за ладење 75w 3.2 m пумпа за вода за cnc рутер 2.2 kw и 1,5 kw вретено мотор

DEN 806.40

гравирање машина алатка за ладење 75w 3.2 m пумпа за вода за cnc рутер 2.2 kw и 1,5 kw вретено моторСпецификација : Напон : AC220 V240 V / 50hzМоќност : 75wHmax : 3.2 метриQmax : 3000 L / HКарактеристики : 2...

15W 1.5 L/min Електрични врати вентил тип Висок притисок само priming dc 12 volt мали пластични пумпа за вода
 • Неодамнешно

15W 1.5 L/min Електрични врати вентил тип Висок притисок само priming dc 12 volt мали пластични пумпа за вода

DEN 490.00 576.00

15 W 1.5 L / min Електрични врати вентил тип Висок притисок само priming dc 12 volt мали пластични пумпа за вода име на Производ : мали пластични пумпа за вода Напон : dc12v моќ : 15w Отворен проток : 1.5 L / M Max.Работен притисок : 50.75 PSI (3.5 бар) Макс притисок : 87 PSI (6bar) Дозволено средна температура : 070 centigrade Вшмукување вертикално растојание : 1m Подигнете главата : 35m Боја : црна Спецификација : 16.5 cm(L) X 9.5 cm(W) X 6cm(H) Тежина : 1kg отпорни на Корозија Гума заграда може да го апсорбира шок кога пумпа работен Пакет Содржина 1 x Пумпа за Вода Апликации(Мултицел) Чисти подот, тепих, автомобил, клима уред за Домашна употреба за градина sprinklers, туш Земјоделски цели : спреј за фарма хемиски, остатоци од Вода, чешмите во брод, караван или моторни дома Зголемување цевки притисок Топло прашува Пумпа мора да се користи во сува состојба, не може да биде потопен во вода...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ DC Инвертер 380V 7500W соларни центрифугални потопна пумпа max.протокот 68m3/h 3 години гаранција 6SPSC68/58-D380/7500
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ DC Инвертер 380V 7500W соларни центрифугални потопна пумпа max.протокот 68m3/h 3 години гаранција 6SPSC68/58-D380/7500

DEN 98304.00

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ DC Инвертер 380 V 7500 W соларни центрифугални потопна пумпа max.протокот 68m3 / h 3 години гаранција 6 SPSC68 / 58D380 / 7500Внимание : 1...