• Неодамнешно
FMUSER FUTV3501C ДИГИТАЛНА-Т Modulator(4 ASI во 1 RF ДПД надвор ДИГИТАЛНА-T стандард) далечински управувач

FMUSER FUTV3501C ДИГИТАЛНА-Т Modulator(4 ASI во 1 RF ДПД надвор ДИГИТАЛНА-T стандард) далечински управувач

DEN 124320.00
Достапно

Количина на стоки

FUTV3501 C ДИГИТАЛНА-Т Modulator(,4*ASI во,1*RF ДПД надвор ДИГИТАЛНА-T стандард)со далечински управувач
Р : V20150727-17-05 Податоци лист Упатство
Текст : ASI Излез : ASI
Преглед
На FMUSER FUTV3501 C ДИГИТАЛНА-Т Modulator е со високи перформанси modulator развива во согласност со ДИГИТАЛНА-T (EN300744) стандард. Таа донесува напредни кадрирање структура, канал кодирање и модулација технологија. Таа го поддржува и двете MFN (Мулти-фреквенција мрежа) и SFN (една фреквенција мрежа). Тоа опремен со четири ASI топла резерви на текст, една GPS 10 MHz текст порта и еден 1 PPS текст порта. Со цел да се подобри производството на перформансите на предавателот, оваа ДИГИТАЛНА-Т modulator исто така истовремено го поддржува адаптивни линеарни и нелинеарни дигитална пред-дисторзија. Згора на тоа, на овој уред го олеснува локален и далечински управувач со SNMP софтвер.
Карактеристики
Подлежи на ДИГИТАЛНА-T (EN300744) стандард
4 ASI текст поддржува топла резерви
Поддршка 1 RF влез за адаптивни дигитални пред-нарушување на(ДПД)
Поддршка 1external GPS 10 MHz часовник и 1 PPS текст за SFN
Поддршка SFN и MFN
Пренос на владата(FFT) : 2k, 4k, 8k
MFN Хиерархиска модулација : Никој, Alpha1, Алфа 2 и Алфа 4
Трансфер bandwidth2 M, 5 M, 6 M, 7 M и 8 M
Одлична RF перформанси, MER>=42db
RF излез фреквентен опсег 30~960 MHz, 1hz повлекува
Поддржува адаптивни линеарни дигитални пред-нарушување на (ДПД)
Поддржува адаптивни нелинеарни дигитална пред-нарушување на (ДПД)
Постојана температура на кристално осцилатор, фреквенција стабилност е високо за 0,1 ppm
LCD/тастатура, SNMP софтвер за управување со
Изглед и Илустрација
Технички Спецификации
На текст
4x ASI текст, топла резерви
GPS 10 MHz референтен часовник влез за SFN
GPS 1 PPS текст за SFN
1 RF влез за ДПД
Модулација
стандард
ДИГИТАЛНА-T(EN300 744)
FFT
2 K 4 K 8 K
бендот ширина
2 M, 5 M, 6 M, 7 M, 8 M
соѕвездието
QPSK, 16 QAM, 64 QAM
Guard интервал
1/4, 1/8, 1/16, 1/32
FEC
1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8
Хиерархиска модулација
Никој, Alpha1, Алфа 2, Алфа 4
RF излез
интерфејс
N тип, 50Ω отпорност
RF опсег
30~960 MHz 1 Hz повлекува
Излез ниво
-26dbm~+3dbm 0.

Карактеристики на понудата

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
FUTV3501C
Бренд Име:
fmuser
Стандард:
ДИГИТАЛНА-T(EN300 744)
Тежина:
4.9kg
Потрошувачка На Енергија:
25w

Слични понуди

Full HD Сите Во Еден 1080P 60fps HD 3G SDI + HDMI + VGA + YPbPr + DVI Фати Dongle Видео Аудио Фаќање Картичка Игра Видео Грабител
  • Неодамнешно

Full HD Сите Во Еден 1080P 60fps HD 3G SDI + HDMI + VGA + YPbPr + DVI Фати Dongle Видео Аудио Фаќање Картичка Игра Видео Грабител

DEN 9881.00 10512.00

• Поддршка на повеќе dongles на една машина• Да им се овозможи на горе / долу конверзија на видео резолуција, рамка стапка и аудио земање мостри стапка• Поддршка на светлината, контрастот, боја, сатурација, и други екранот прилагодување функции• Видео снимајте ги исполнува UVC стандард, поддршка YUV 4 : 2 : 2 (YUY2) или RGB 4 : 4 : 4 (RGB24) видео излез• Аудио фати ги исполнува UAC стандард и 48 KHz PCM стерео аудио излез• Видео обработка на моторот може да се обновуваат преку фирмверот без промена на хардвер• Автоматски детектира и деinterlace сигнали• Сигурен и Стабилен : 64 MB DDR2 Одборот меморија, тоа може ефикасно да се спроведе видео рамка баферот и USB трансфер на проток контрола за да избегнете прекин или грешка слики кога USB пренос пропусен опсег е окупирана• Помине низ 7x24h континуирано високо оптоварување тестови во високи и ниски температури (050 степени)• Лесен за Употреба : Нема потреба да инсталирате драјвери во Windows, Linux, и OS X, вистински plug and play• Компатибилен со различни USB 3.0 чипсети (Intel, Renesas, ASMedia, Фреско Логика), компатибилен со потрошени USB 3.0 преку PCIe Gen1.1 x1• Компатибилен со USB 2.0• Компатибилни оперативни системи : Windows (7, 8, 8.1), Линукс (кернел верзијата 2.6.38 и погоре), OS X (10.8 и погоре)• Поддршка APIs, како што се Windows : Direct Show, Direct Sound, Linux : V4 L2, ALSA, OS X : Quick Time• Поддршка на софтвер, вклучувајќи Windows Media Енкодер (Windows), Adobe Flash Media Живеат Енкодер (Windows, OS X), Вистински Производител Плус (Windows), VLC (Windows, OS X, Linux), Quick Time Радиодифузер (OS X), Quick Time Player (OS X), Wirecast (Windows, OS X) и ект.• Поддршка до 1920x1200p60 (CVTRB) Видео Влез• Видео излез поддршка до 1920x1200p / 60 во YUY2•...

ЛИНК-MI-LM-CX100 HDMI Extender Над Еден 100/328ft Коаксијален Кабел Со IR Контрола high-definition сигнал за продолжување на предавателот
  • Неодамнешно

ЛИНК-MI-LM-CX100 HDMI Extender Над Еден 100/328ft Коаксијален Кабел Со IR Контрола high-definition сигнал за продолжување на предавателот

DEN 7006.56

ЛИНКMILMCX100 HDMI Extender Над Еден 100 / 328ft Коаксијален Кабли Со IR КонтролаМодел Бр : LMCX100Вовед : HDMI Extender над еден коаксијален кабел со IR контрола е вистинскиот начин за да испратите вашите HDMI сигналот во текот на долги растојанија...

NKTECH 5W/7W 76-108MHZ Стерео Засилувачи PLL FM Предавателот Емитува Радио Станица dac CEZ-5C+Адаптер+Метал Антена+Кабел
  • Неодамнешно

NKTECH 5W/7W 76-108MHZ Стерео Засилувачи PLL FM Предавателот Емитува Радио Станица dac CEZ-5C+Адаптер+Метал Антена+Кабел

DEN 3628.00 4970.40

Треба вид на антена (бела или црна), ве молиме оставете порака, доколку нема порака, ние ќе случајно испраќаатКарактеристики : Контролната табла е дизајнирана со високи перформанси MCU STC серија, неговата ефикасност е подобра од AT89 C2051.Со микрофон и аудио влез на засилувач, прилагодливи на текст ниво...

16 начин RF сигнал миксер, catv сигнал миксер
  • Неодамнешно

16 начин RF сигнал миксер, catv сигнал миксер

DEN 4272.00

Перформанси карактеристики : * Стандардот20 DB излез, шеснаесет пасивни меша со тест порта.* Висока изолација, високи рефлексивни дизајн, употребата на стабилен и сигурен.* Стандард 19инчен шасија дизајн, инсталација и лесен за употреба.Технички параметри : * Фреквентен опсег : 51000 MHz* Бендот рамност : ± 1.5 d B* Вметнување на Косата : 20d B* Меѓусебна изолација : > 30d B* Внесување ниво разликата : * Излезна Отпорност : 75Ω* На конектор тип : Британскиот систем F* Димензии : 19 инчи* Нето тежина : 1.20 КилограмиПлаќање : Ние прифаќаме alipay тука.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Превозот Политика : Ние обично изберете најзгодно за испорака од FEDEX / DHL / EMS, ако поднесе цел избор на транспорт на владата е EMS, но ние не гарантира испорака од страна на ЕМС...

CATV во непосредна близина Фреквенција CATV Modulator за хотел/училиште/дом
  • Неодамнешно

CATV во непосредна близина Фреквенција CATV Modulator за хотел/училиште/дом

DEN 3744.00

Во непосредна близина фреквенција CATV Modulator1 : Fixed во непосредна близина на каналот2 : ВИДОВ филтрираниVSB филтрирањеКарактеристики : Фиксна канал modulators за употреба во соседните канал CATV Главата Крајот ВИДОВ филтрираниVSB филтрирање.LED дисплеј, лесно за ракување.Контрола на фреквенцијата синтеза фазазаклучен јамка, ПРОЦЕСОР dual фазазаклучување.Висок индекс, сигурен, добра цена компаративна.ПАЛ сигнал стандарди, (NTSC и SECAM може да се прилагоди, ако треба NTSC или SECAM, ве молам дозволете ми да знам однапред).Аудио стандард : DK / I(6.0 / 6.5)Технологија ПараметарПредметиединицаПараметарФрекфенцијаMHz47860RF Излез Нивоd B93110Излезна ОтпорностΩ75Лажни Отфрлањеd B>60Рамностd BЗА се Вратите на Тежинатаd B>14V / Превозникот Моќ Соодносd B10 / 20Видео Мод Длабочина≥87.5Аудио превозникотMHz6.5 / 6.0 / 5.5 / 4.5 на РасполагањеФреквенција ТолеранцијаKHz±1НапојувањеVAC220±10Потрошувачка На ЕнергијаW8Температурата На Работа040ДимензииММ483*205*45ТежинаКИЛОГРАМИ 1.9Плаќање : Ние прифаќаме alipay тука.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Превозот Политика : Ние обично изберете најзгодно за испорака од FEDEX / DHL / EMS, ако поднесе цел избор на транспорт на владата е EMS, но ние не гарантира испорака од страна на ЕМС...

4 Начин CATV Посебна Фреквенција CATV Modulator за хотел/училиште/дом
  • Неодамнешно

4 Начин CATV Посебна Фреквенција CATV Modulator за хотел/училиште/дом

DEN 6624.00

CATV Modulator1 : Fixed посебен канал2 : ВИДОВ филтрираниVSB филтрирањеCATV ModulatorКарактеристики : Фиксна канал modulators за употреба во посебен канал CATV Главата Крајот ВИДОВ филтрираниVSB филтрирање.Лесно да се работи.Контрола на фреквенцијата синтеза фазазаклучен јамка, ПРОЦЕСОР dual фазазаклучување.Висок индекс, сигурен, добра цена компаративна.ПАЛ сигнал стандарди, (NTSC и SECAM може да се прилагоди, ако треба NTSC или SECAM, ве молам дозволете ми да знам однапред).Аудио стандард : DK / I(6.0 / 6.5)Технологија ПараметарПредметиединицаПараметарФрекфенцијаMHz47860RF Излез Нивоd B7595Излезна ОтпорностΩ75Лажни Отфрлањеd B>60Рамностd BЗА се Вратите на Тежинатаd B>14V / Превозникот Моќ Соодносd B10 / 20Видео Мод Длабочина≥87.5Аудио превозникотMHz6.5 / 6.0 / 5.5 / 4.5 на РасполагањеФреквенција ТолеранцијаKHz±1НапојувањеVAC220±10Потрошувачка На ЕнергијаW8Температурата На Работа040ДимензииММ483*205*45ТежинаКИЛОГРАМИ1.6Плаќање : Ние прифаќаме alipay тука.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Превозот Политика : Ние обично изберете најзгодно за испорака од FEDEX / DHL / EMS, ако поднесе цел избор на транспорт на владата е EMS, но ние не гарантира испорака од страна на ЕМС...