• Неодамнешно
13*18mm Мешавина Боја за Шиење Акрилик Rhinestones Капка Форма Јасни Кристали Камења се Шие На Flatback Strass Монистра За Облека Занаети

13*18mm Мешавина Боја за Шиење Акрилик Rhinestones Капка Форма Јасни Кристали Камења се Шие На Flatback Strass Монистра За Облека Занаети

DEN 342.00
DEN 427.20
-20 %
Достапно

Количина на стоки


13*18mm Мешавина Боја за Шиење Акрилик Rhinestones Капка Форма Јасни Кристали Камења
Да Се Шие На Flatback Strass Монистра За Облека Занаети
Материјал : Шиење Кристал .
Rhinestones Големина : 8*13mm 10*14mm 13*18mm 18*25мм Капка Rhinestones.
Боја : Јасни Кристали,Мешавина Боја Rhinestones .
Вашата цел ќе бидат испратени до вас aliexpress адреса,па ве молиме да ја потврдите вашата адреса повторно. Генерално ,ние испраќаат преку кина пост воздухот, времето за испорака е 15-39 дена (Аргентина, Чиле и Бразил се земе ≥90 дена) Ако се итно да се добие стоката, можете да изберете express (DHL, UPS-от, ТНТ, FEDEX, 3-6 дена), EMS 5-10 дена .
Поддршка Кредитна картичка,Moneybookers,Виза,Мастеркард,Western union Трансфер. Ако сакате да се плати преку друг метод,ве молиме контактирајте со нас преку trademanager или e-mail
Ако предмети се оштетени, ве молиме да ги вратат во рок од 10 дена за замена. Откако се врати била примена, ќе испрати наплата до вас
Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме оставете 5 Stra повратни информации. Ако не сте задоволни , ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме за вас . Вашето задоволство е многу важна за нас.

Карактеристики на понудата

Големина:
8x13mm 500pcs, 10x14mm 300pcs, 13x18mm 200pcs, 18x25mm 100pcs
Тип На Производ:
Rhinestones
Бренд Име:
JUNAO
Техника:
Шие-На
Обликот:
DR
Број На Модел На:
JUNAO-Капка 8*13mm 10*14mm 13*18mm 18*25mm
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Стил:
Flatback
Материјал:
acryl
Rhinestones Тип:
Лабава Rhinestones
Точка име :
Шиење Rhinestones
Материјал:
акрилик rhinestones
Обликот:
Капка Rhinestones
Тип:
flatback strass
боја:
микс боја rhinestones
Големина:
8*13mm 10*14mm 13*18mm 18*25mm Rhinestones Beads
Употреба:
rhinestones за облека
Шема:
да се шие на монистра
Пакување:
Јасни Кристали Камења
превозот:
Бесплатен превозот

Слични понуди

10yards 3.0 MM црни камења бакар ноктот сребро база rhinestones првенство Синџир лепак на кристал намали за шиење rhinestones за облека
 • Неодамнешно

10yards 3.0 MM црни камења бакар ноктот сребро база rhinestones првенство Синџир лепак на кристал намали за шиење rhinestones за облека

DEN 452.00 475.20

крајот1.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ (Освен некои земји и APOFPO)2 Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.3...

ZOTOONE 200PCS Shinning Не амбуланта корегирање Јасна Боја Рамно Стакло Назад Кристал Rhinestones Лепак за Помине Уметност Телефон Покрие Занаетите DIY D
 • Неодамнешно

ZOTOONE 200PCS Shinning Не амбуланта корегирање Јасна Боја Рамно Стакло Назад Кристал Rhinestones Лепак за Помине Уметност Телефон Покрие Занаетите DIY D

DEN 47.00 59.04

rhinestones за облека,лепило glases,rhinestones стакло,Rhinestones за везана,rhinestones за ракотворби,камења и кристали за ракотворбиZOTOONE 200 PCS Shinning Не амбуланта корегирање Јасна Боја Рамно Стакло Назад Кристал Rhinestones Лепак за Помине Уметност Телефон Покрие Занаетите DIY DИме : Уметност RhinestonesБоја : БелаГолемина : 6*6 MMСе користи за : Помине уметност украси,лажни нокти,канџи DIY дизајни,телефон случаи украси,кеси декорации,украси за чевли,и др.Превозот Услови· Ние ќе ја испорача објекти на превозот адреса ќе се оставени во Aliexpress...

YANRUO 2058NoHF SS16 SS20 Бел Опал Стакло Камења Рамен Грб Rhinestones Не се Топло-Fix Strass За Лабава Фустани
 • Неодамнешно

YANRUO 2058NoHF SS16 SS20 Бел Опал Стакло Камења Рамен Грб Rhinestones Не се Топло-Fix Strass За Лабава Фустани

DEN 345.00 425.28

YANRUO 2058 No HF SS16 SS20 Стакло Камења Рамен Грб Rhinestones Лепак На Кристал Облека Не се ТоплоФикс За ОблекаОбјект : Нема Амбуланта Корегирање КристалБоја : Бела ОпалКоличина : 1440 PcsГолемина : SS20(3.83.9 mm)Се Користи За : Чанти,Облека,Ноктите Уметност,ЧевлиКартичкаБод на искра со одлична Rhinestones Рамен Грб Кристал! Не вашите чанти, облека, марами и лични додатоци заслужуваат малку bling? Користете ја вашата имагинација да се создаде сложени модели од неверојатен спектар на претрупан кристал бои, мултидимензионална ефекти и прекрасен форми, вклучувајќи rivoli, круг, се зголеми montees, и повеќе!ПакетПолитика На Враќањеако не сте задоволни со производот,може да се врати на стоки за размена, туку ве молиме да комуницирам со нас пред да се врати,превозот и ракувањето со полнење не се враќа сите врати ставки,мора да биде во добра состојба.тие мора да бидат под resalable состојба.Мажите го направија дефекти не се гарантира,како што се скршени,рбет и така натаму.Повратни информации : 1.Ве молиме да оставите добар фидбек за секоја цел да се вашите вредни клиентите и продолжувам да добивам нашите привилегија.2.Ние се грижиме за нашите вредни клиенти,и ќе настојуваме да го реши секој неочекувани проблеми.3.Ако не сте ги задоволи со стоката,ве молиме падна слободно да не контактирате на време и да ја испратите пораката прво пред да остави негативни повратни информации или за да ги отворите ај спор на alibaba.Негативни повратни информации не се реши нешто.Ние секогаш ќе се потрудиме да се реши проблемот и да живеат до вашето задоволство .Плаќање : *Плаќањето се очекува да бидат примени во рок од 3 дена од аукции блиску.* ние го прифаќаме различни плаќања од страна на T / T, Western union, Paypal и други како што е подолу .

SS3 1.3-1.4 mm 1440pcs Транспарентен Црна Помине Уметност Rhinestones Стакло Не амбуланта корегирање Strass За DIY Ноктите
 • Неодамнешно

SS3 1.3-1.4 mm 1440pcs Транспарентен Црна Помине Уметност Rhinestones Стакло Не амбуланта корегирање Strass За DIY Ноктите

DEN 211.00 412.80

Спецификација Материјал : Стакло Rhinestones Стил : Рамен Грб Кристал, Лепак На Кристал, Не амбуланта корегирање Кристал, Не Железо На Кристал Големина : SS3, 1.3 1.4 mm во дијаметар Боја : Проѕирна Црна Техника : Не амбуланта корегирање (Треба Лепило на Грбот) Пакување : "1440 компјутери" кристали (10 бруто) по пакет преку транспарентна пластична кеса...

Тип 1 Yd Паун Пердуви Rhinestones Занаети свадбата Украс Украс на Кастрење DIY Шиење Applique Украсување
 • Неодамнешно

Тип 1 Yd Паун Пердуви Rhinestones Занаети свадбата Украс Украс на Кастрење DIY Шиење Applique Украсување

DEN 623.00 889.92

добредојдеСтр rodu кт InfomationТип 1 Yd Паун Пердуви Rhinestones Занаети свадбата Украс Украс на Кастрење DIY Шиење Applique Украс Проект име : циркон легура Состојки : циркон + алуминиумски Големина : 2.4 cm (прирачник за мерење) вкупната должина : 1 дворови, 1 дворови = 0.9144 м Состојки : циркон + база на алуминиум Боја : злато и сребро Употреба : торба, чевли, облека, и нешто што може да се мисли на.Производот Се ПокажеПоврзани Објекти Кликнете на сликата за да ја видите пониска ценаПлаќање1) кликнете на копчето "Купи Сега" копчето кога ќе го поставите цел...

Cong Shao 50Pcs 20*30мм AB Смола Rhinestones Applique Овална Цвет Flatback Монистра Кристал Камења DIY Костим Додатоци CS532
 • Неодамнешно

Cong Shao 50Pcs 20*30мм AB Смола Rhinestones Applique Овална Цвет Flatback Монистра Кристал Камења DIY Костим Додатоци CS532

DEN 432.00 479.52

Вашата цел ќе се испраќаат до вашиот aliexpress адреса, ве молиме да ја потврдите вашата адреса повторно .>130$, слободнипревозот преку ЕМС Или DHL Ние обезбеди бесплатен превозот само со кина пост воздух mail, не EMS / DHL ви Благодариме за разбирањето.100% Сосема НовПроектот Материјал : Смола КристалПроектот Големина : 20*30ммUsuage : За накит одлуки фустан одлуки,облека ,чевли,кеси,вечер фустан,Носии,Шапка, мобилен телефон школка,DIY Додаток ..Забелешка : Различни сечење и облик и димензии ќе доведе до боја на малку поинаков.Различни компјутер,телефон,различни временски масовно производство може да доведе боја на малку поинаков премногу.Вашата цел ќе се испраќаат до вашиот aliexpress адреса, ве молиме да ја потврдите вашата адреса повторно ...

4x6 5x8 6x8mm Џет Орев Црна Tear Drop Rhinestones,Помине Уметност Кристали Акрилна Смола Не амбуланта корегирање Flatback сјај за DIY додаток
 • Неодамнешно

4x6 5x8 6x8mm Џет Орев Црна Tear Drop Rhinestones,Помине Уметност Кристали Акрилна Смола Не амбуланта корегирање Flatback сјај за DIY додаток

DEN 46.00 63.36

Тоа е Рамно Назад Кристал направен од висок квалитет смола материјал што го прави многу bling bling !!Овој вид на кристал доаѓа со не било лепило на грбот,луѓето мора да ја користи лепило лепак да се поправи камења на...

jpstrass бренд камења hot fix со супер сјајните кристал ab за вечер фустан топла продажба ss20 со 1440 компјутери секој многу
 • Неодамнешно

jpstrass бренд камења hot fix со супер сјајните кристал ab за вечер фустан топла продажба ss20 со 1440 компјутери секој многу

DEN 1047.00 1232.16

Трговија на големо hot fix австриската rhinestones сила : 1.Директни фабрика трговија на големо цена2.Исклучителен квалитет и модерен стил3...

50pc/многу 8мм фацетирани Плоштадот желе Flatback Кристал Rhinestones Прекрасна Strass Лепак На камења за накит заложби
 • Неодамнешно

50pc/многу 8мм фацетирани Плоштадот желе Flatback Кристал Rhinestones Прекрасна Strass Лепак На камења за накит заложби

DEN 163.00 192.00

Flatback стакло камења без дупки.повеќе големина и боја кликнетеВе молиме имајте во предвид : Можеби Фото зголемена да се покаже детали и боја!!купи 2lots добие 5% попуст директно!користење :

Микс Големина на Црн Дијамант Боја Точка Назад Rhinestones Стакло Круг Помине Уметност Strass Кристал Камења За DIY Накит Декорација
 • Неодамнешно

Микс Големина на Црн Дијамант Боја Точка Назад Rhinestones Стакло Круг Помине Уметност Strass Кристал Камења За DIY Накит Декорација

DEN 215.52

Нова продавница отворање, повеќе награди, повеќе од изненадување!Почитувани, добредојдовте на нашата продавница...

Бр.1 да No12 50pc/многу 10x10mm Плоштадот желе не-амбуланта корегирање Flatback Кристал Rhinestones Strass Лепак за накит заложби
 • Неодамнешно

Бр.1 да No12 50pc/многу 10x10mm Плоштадот желе не-амбуланта корегирање Flatback Кристал Rhinestones Strass Лепак за накит заложби

DEN 176.00 206.40

Flatback стакло камења без дупки.повеќе големина и боја кликнетеВе молиме имајте во предвид : Можеби Фото зголемена да се покаже детали и боја!!купи 2lots добие 5% попуст директно!користење :

4 Големина Помине Уметност Tear Drop Бисер боја на слонова коска/Бела Боја, ABS Имитација DIY Flatback Накит Декорација Смола Бележник Бесплатен Превозот
 • Неодамнешно

4 Големина Помине Уметност Tear Drop Бисер боја на слонова коска/Бела Боја, ABS Имитација DIY Flatback Накит Декорација Смола Бележник Бесплатен Превозот

DEN 122.00 134.40

1.Ако производите не се исти како и опис или скршен во транзит.Ние ќе го препрати или враќање на пари за вас...

НОВО ! МИКС Големина/некои Големина Шампањ 4mm-8мм Стакло Шие-на Rhinestones Сребро или Злато Дното DIY Жените Фустани 50pcs-200pcs
 • Неодамнешно

НОВО ! МИКС Големина/некои Големина Шампањ 4mm-8мм Стакло Шие-на Rhinestones Сребро или Злато Дното DIY Жените Фустани 50pcs-200pcs

DEN 102.00 170.40

ЗАБЕЛЕШКА : Во нашата продавница да се купи повеќе од 5dollars, ние ќе го избере брза испорака методи и следење на информацииВе молиме проверете ја пред да купите превозот адреса и поштенски код е точно, ова е многу важно, ве молиме да го користите целосното име на руските пријатели, ви посакувам среќен шопингАко ви треба различна боја и модел, ве молиме кликнете на сликата за подоцна,благодарениеТочка Име : Рамен Грб шиена КристалМатеријал на ноктите уметност rhinestones : Кристално СтаклоБоја на ноктите уметност rhinestones : 4mm8mmShpae : Круг Рамен ГрбТехника : шиенаНазад : Сребро FoilingСостојба : Висок Квалитет и Сосема НовОдделение : ААА,Употреба : Чанти, Облека, Чевли, Мобилен Телефон, Кутија, Пенкало, Мебел, Честитки, итнпревозотНие ќе ја испорача објекти на превозот адреса ќе се оставени во Aliexpress...

Кристал hot fix DIY апликатори трговија на големо снабдувач за кристал греење на облека спортски носат
 • Неодамнешно

Кристал hot fix DIY апликатори трговија на големо снабдувач за кристал греење на облека спортски носат

DEN 796.00 936.00

трговија на големо hot fix кристал примена на сила : 1 Директни фабрика трговија на големо цена2 Исклучителен квалитет и fashional стил3...

QIAO 3А Rhinestones SS20 1440pcs/торба Исклучителна Кристал AB Рамен Грб Hot Fix Кристално Стакло Облека венчаница Облека Гем
 • Неодамнешно

QIAO 3А Rhinestones SS20 1440pcs/торба Исклучителна Кристал AB Рамен Грб Hot Fix Кристално Стакло Облека венчаница Облека Гем

DEN 408.00 509.76

Answer : ___________________________ Note : Ова AB Боја е посебен ефект, повеќе рафинирано, и обичните AB боја е различен, во зависност од вашите потреби, вие сте добредојдени да ме контактирате Големина : SS20 (4.8 мм5.0 mm)Количина : 1440pcs / торбаБоја : Светло siam AB,Зелена циркон AB,Malachite зелена AB,Сина AB,Sapphire AB,Виолетова ABМатеријал : СтаклоУпотреба : Облека,Свадба се облекуваат,Мобилен Телефон, Кутија, Пенкало

трговија на големо 50pc/број 12*12mm фацетирани Плоштадот желе Flatback стакло Rhinestones Прекрасна Strass лепак за накит заложби
 • Неодамнешно

трговија на големо 50pc/број 12*12mm фацетирани Плоштадот желе Flatback стакло Rhinestones Прекрасна Strass лепак за накит заложби

DEN 204.00 240.00

Flatback стакло камења без дупки.повеќе големина и боја кликнетеВе молиме имајте во предвид : Можеби Фото зголемена да се покаже детали и боја!!купи 2lots добие 5% попуст директно!користење :

10.5*18mm 100pcs Waterdrop Злато црвено AB Боја Сребрена Основа да се Шие На Кристал се Шие На Камења копчиња за Облека, Облека, Декорација
 • Неодамнешно

10.5*18mm 100pcs Waterdrop Злато црвено AB Боја Сребрена Основа да се Шие На Кристал се Шие На Камења копчиња за Облека, Облека, Декорација

DEN 236.00 295.20

Друга боја : Точка име : да се Шие на камењаГолемина : 10.5*18mmМатеријал : смолаБоја : црвено злато AB, како на сликата, сликата е photoed со вистински производи.Пакет : 100pcs / торба...

Микс Големина Шампањ Боја Точка Назад Rhinestones Стакло Круг Помине Уметност Strass Кристал Камења За DIY Накит Декорација
 • Неодамнешно

Микс Големина Шампањ Боја Точка Назад Rhinestones Стакло Круг Помине Уметност Strass Кристал Камења За DIY Накит Декорација

DEN 226.00 245.28

Нова продавница отворање, повеќе награди, повеќе од изненадување!Почитувани, добредојдовте на нашата продавница...

Micui 100pcs 16mm Шиење Срце Облик Кристал Flatback Strass да се Шие На Акрилик Стакло Камења За Облека се Облекуваат Занаети ZZ121
 • Неодамнешно

Micui 100pcs 16mm Шиење Срце Облик Кристал Flatback Strass да се Шие На Акрилик Стакло Камења За Облека се Облекуваат Занаети ZZ121

DEN 225.00 299.52

Micui 100pcs 16mm Шиење Срце Облик Кристал Flatback Strass да се Шие На Акрилик Стакло Камења За Облека се Облекуваат Занаети ZZ121Answer : ___________________________ Note : >122$, слободнипревозот преку EMSСостојба : Нова Големина : 16mmМатеријал : Акрилик КристалУпотреба : DIY рачно изработени модни Додатоци / Декорација, со што за Ѓердан / Нараквици, прибор за Облека, итн.За Превозот ве Молиме погледнете го aliexpress превозот делот за детали...

Висок Квалитет на Одделение AAAAA Rhinestones Сјајна кристал AB Flatback амбуланта корегирање Кристал SS6-SS30 1440pcs/многу за облека DIY
 • Неодамнешно

Висок Квалитет на Одделение AAAAA Rhinestones Сјајна кристал AB Flatback амбуланта корегирање Кристал SS6-SS30 1440pcs/многу за облека DIY

DEN 190.00 206.40

Hight квалитет амбуланта корегирање Кристал Точка име : Hight квалитет амбуланта корегирање кристал / AAAAA амбуланта корегирање кристал Материјал : Стакло AAAAA Процес : амбуланта корегирање / лепак на Големина : ss6 / SS8 ss10 / SS12 ss16 / ss20 / ss30 Боја : кристал AB Пакување : SS6 ( 2.0 mm) 1440pcs SS8 (2.5 mm) 1440pcs SS10( 2.8 mm) 1440pcs SS12( 2.8 mm) 1440pcs SS16( 4.0 mm) 1440cs SS20( 4.8 мм) 1440pcs SS30( 6.2 mm) 288pcs Употреба : DIY,Облека,торба,чевли се Покаже Сите бои и се Меша големина Превозот Наредби обработени обично во рок од 3 работни дена од приемот на плати документот.( Празник продолжува) ве Молиме внимателно прочитајте подолу...

SS3 1.3-1.4 mm 1440pcs Lt. Peridot Помине Уметност Кристал Lt. зелени Не амбуланта корегирање Strass Flatback Rhinestones За Декорација на Нокти
 • Неодамнешно

SS3 1.3-1.4 mm 1440pcs Lt. Peridot Помине Уметност Кристал Lt. зелени Не амбуланта корегирање Strass Flatback Rhinestones За Декорација на Нокти

DEN 211.00 412.80

Спецификација Материјал : Стакло Rhinestones Стил : Рамен Грб Кристал, Лепак На Кристал, Не амбуланта корегирање Кристал, Не Железо На Кристал Големина : SS3, 1.3 1.4 mm во дијаметар Боја : Lt...