• Неодамнешно
ЈП водоотпорен сензор школка, SHT10, SHT20, SI7020 температурата и влажноста на воздухот за заштита на ракав, ST12-35 години со ореви

ЈП водоотпорен сензор школка, SHT10, SHT20, SI7020 температурата и влажноста на воздухот за заштита на ракав, ST12-35 години со ореви

DEN 637.00
DEN 671.04
-5 %
Достапно

Количина на стоки


А

Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
1
Материјал:
Мешавина
is_customized:
Yes
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Влажност Сензор
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
1

Слични понуди

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! Дигитален излез навалите сензор SCA60 C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус* еден оска inclinometer сензор обезбедува перспектива шематски и тест код, директен излез агол...

HAILANGNIAO 1SET DSO112A TFT Мини Дигитален Oscilloscope Екран на Допир за Преносни USB Oscilloscope Интерфејс 2MHz 5Msps
 • Неодамнешно

HAILANGNIAO 1SET DSO112A TFT Мини Дигитален Oscilloscope Екран на Допир за Преносни USB Oscilloscope Интерфејс 2MHz 5Msps

DEN 2616.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам услуга и paypal .ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

AC 110-220V 360 Степени 60W ПИР Индукција Сензор за Движење IR инфраред Човековите E27 Plug SocketBase Led светлина, Крушка Светилка Носителот Топла
 • Неодамнешно

AC 110-220V 360 Степени 60W ПИР Индукција Сензор за Движење IR инфраред Човековите E27 Plug SocketBase Led светлина, Крушка Светилка Носителот Топла

DEN 304.00 380.64

САД $ 7.19 / ЦенаСАД $ 7.15 / ЦенаСАД $ 7.25 / ЦенаСАД $ 4.96 / ЦенаСАД $ 10.33 / ЦенаСАД $ 8.87 / ЦенаСАД $ 9.56 / ЦенаСАД $ 7.73 / ЦенаСАД $ 10.38 / ЦенаСАД $ 14.36 / ЦенаСАД $ 10.06 / ЦенаСАД $ 9.64 / ЦенаТопла Продажба 110240 AC 50 / 60hz Мини тело инфраред сензор switch светилка носителот 360 степени микробранова сензор за домашна светлина Dection бес : 360 извор на Енергија : 110240 V / AC Фрекфенција : 50 / 60 HZ Оценет Оптоварување : Max.60w(e27) Амбиентална LED Осветлување : Откривање на Далечина : max 6 M Време на Одложување : 10sec±10sec да 5min ±1min (прилагодливи) Инсталација Висина : 23.5 m

1pcs/многу Најмалите SIM800L GSM, GPRS Модул Микро SIM Картичката Главниот Одбор Quad-band TTL Сериски Порт
 • Неодамнешно

1pcs/многу Најмалите SIM800L GSM, GPRS Модул Микро SIM Картичката Главниот Одбор Quad-band TTL Сериски Порт

DEN 233.28

Најмалите SIM800 L GSM, GPRS Модул Микроsim Картичка Главниот Одбор Quadband TTL Сериски ПортОпис : Чип : SIM800 LНапон : 3.74.2 VПоддршка мрежи : China Mobile, China Unicom и глобалната quadband мрежаМодул големина : 2.5cmx2.3cmTTL сериски порт за сериски порт, можете да ги поврзете директно до микроконтролор...

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот

DEN 508.00 597.60

Бесплатен Превозот! [CJMCU122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3 G4200 D оригиналниотL3 G4200 D модули (триоската gyroscope модул) Користење на чипови : L3 G4200 D Напојување : 35v Комуникација : ЖИТО / SPI комуникациски протокол за Комуникација на ниво : компатибилни 35v систем Мерен опсег : 250 / 500 / 2000 дпс Модул содржи внатрешна комуникација на ниво на конверзија коло, компатибилен со 35v систем Нуди 51 еден тест програма Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

100PCS/МНОГУ SO8 MSOP8 SOIC8 TSSOP8 SOP8 пак DIP8 IC адаптер Приклучок Адаптер плоча PCB PB-БЕСПЛАТНО без Pin Заглавие
 • Неодамнешно

100PCS/МНОГУ SO8 MSOP8 SOIC8 TSSOP8 SOP8 пак DIP8 IC адаптер Приклучок Адаптер плоча PCB PB-БЕСПЛАТНО без Pin Заглавие

DEN 184.80

Ве молиме проверете внимателно пред донесувањето на големината на одборот на двете страни : едната се однесува на Теренот 0.65 mm (компатибилен SSOP4 ~ 8 нозе); се однесува до другата страна на pin теренот 1.27 mm (компатибилен SOP4 ~ 8 нозе)Големина : 12 * 12mmИме : SOP8 SSOP8 TSSOP8 адаптер плоча (pin теренот 0.65 mm / 1.27 mm)

пластични E3F-DS30C4 M18 npn фотоелектрически switch сензор нормално отворен 30cm прилагодливи m18 дифузна фотоелектрически префрлате
 • Неодамнешно

пластични E3F-DS30C4 M18 npn фотоелектрически switch сензор нормално отворен 30cm прилагодливи m18 дифузна фотоелектрически префрлате

DEN 2640.00 2808.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

Течни Ниво Прекинувач Влажност Сензор Водената Пареа Сензор За Дожд Детектор
 • Неодамнешно

Течни Ниво Прекинувач Влажност Сензор Водената Пареа Сензор За Дожд Детектор

DEN 223.00 234.24

Повеќе сензори : Течни Ниво Прекинувач Влажност Сензор Водената Пареа Сензор За Дожд Детекторработен напон : 3.3 V или 5 Vработат на струјата : работна температура опсег : 10 ~ 70 centigradeинтерфејс тип : аналоген сигнал излезголемина : 23mm* 35mmтежина : 3g Pin дефиниција : S : јачина на излез + : моќ (VCC) : GND Предупредување : connector не е водоотпорен, ве молиме не се директно се стави на конекторот во вода...

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor

DEN 1245.00 1338.72

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : Thermistor 10 K+2% 3950 со нерѓосувачки челик школка двоен ред кабел 2651 / 26#105 CДолжина 220mm опашка потопување калај 3ммПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор

DEN 4080.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Бесплатен Превозот! 1pc CJMCU-104 VCNL4000 амбиентална светлина сензор сензор за дистанца за мерење на сензор модул
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc CJMCU-104 VCNL4000 амбиентална светлина сензор сензор за дистанца за мерење на сензор модул

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! CJMCU104 VCNL4000 амбиентална светлина сензор сензор за дистанца за мерење на сензор модулОпис : Во физички пресметки понекогаш е убаво да знаете како физички блиски сте до некој објект...

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датум модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датум модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датумЗаврши возачи, прирачници, шеми, техничка поддршка!Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 1501.00 1766.40

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор

DEN 1204.00 1295.04

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорNTC thermistor 50К+2% 3950,од не ' рѓосувачки челик школка големина (види цртежот подолу)...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BL-U2 бар код читач моќ модул
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BL-U2 бар код читач моќ модул

DEN 2640.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри

DEN 1339.20

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.ДСHCHO високо интегрирани, висока прецизност, висока стабилност дигитален излез формалдехид сензор, со користење на електрохемиски метод за реално време во откривање на разни апликација сценарија на формалдехид содржини, без земање, има точни мерења, мали димензии, лесна за употреба, и за дома и индустриски и се применува на различни автомобили, клима, телевизор и други превозници...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач

DEN 38400.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор

DEN 202.00 237.60

Бесплатен Превозот! 5 A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одборДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување модул сензор

DEN 237.00 278.40

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување4 X4 матрица тастатура модул, со тековната ограничување отпорник можат да бидат избрани ред женски конектор, pin заглавиеДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу
 • Неодамнешно

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу

DEN 6114.00 6504.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...