• Неодамнешно
SHT10 SHT11 SHT20 SHT30 SHT75 завртка завртка SHT21 температура и влажност, сензор за домување

SHT10 SHT11 SHT20 SHT30 SHT75 завртка завртка SHT21 температура и влажност, сензор за домување

DEN 865.00
DEN 911.04
-5 %
Достапно

Количина на стоки


А

Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
1
Материјал:
Мешавина
is_customized:
Yes
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Влажност Сензор
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
1

Слични понуди

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! Дигитален излез навалите сензор SCA60 C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус* еден оска inclinometer сензор обезбедува перспектива шематски и тест код, директен излез агол...

Бесплатен Превозот!!! 2.4 G антена IPEX конектор вграден безжичен WIFI месинг антена стекнат omnidirectional антена жица 1.13 сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот!!! 2.4 G антена IPEX конектор вграден безжичен WIFI месинг антена стекнат omnidirectional антена жица 1.13 сензор

DEN 35.00 40.80

Драги пријатели, Добредојдовте на Нашата Продавница, Pls Уживаат во Шопинг Тука!!Ние НЕ ќе обезбеди следење на број за нарачка (ние ќе ги искористиме али испорака обичните (кина пост обичните мали packat Плус)Ве молиме забелешка : Ако изберете Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус,следење на информации само ќе се покажува во ред страница и не мора следење на број.Ако сакате да ја следат целата транзит процес,ве молиме изберете друга превозот метод како Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.Ние нема да ги прифатат спор ако сте одбрале Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и побара следење на број.....

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор

DEN 202.00 237.60

Бесплатен Превозот! 5 A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одборДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ PZ-G42P Фотоелектрически префрлате
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ PZ-G42P Фотоелектрически префрлате

DEN 2160.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor

DEN 1245.00 1338.72

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : Thermistor 10 K+2% 3950 со нерѓосувачки челик школка двоен ред кабел 2651 / 26#105 CДолжина 220mm опашка потопување калај 3ммПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Слободен брод 20pcs/многу NTC thermistor 10k 1% 3470 length1200mm NTC температурни сензори
 • Неодамнешно

Слободен брод 20pcs/многу NTC thermistor 10k 1% 3470 length1200mm NTC температурни сензори

DEN 1011.00 1087.68

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : NTC thermistor 10k±1% 3470 ,5mm епоксидна главата, ПВЦ цевки, 2651#24 црна двоен ред кабел должина 1200mm со опашката XH(2.54)терминал 2 YconnectorПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор

DEN 1204.00 1295.04

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорNTC thermistor 50К+2% 3950,од не ' рѓосувачки челик школка големина (види цртежот подолу)...

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V
 • Неодамнешно

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V

DEN 95.52

Производ Вовед : 1.Напојување Напонот : DC428 V2.Тестирање Температура Опсег : 20 Целзиусови Степени100 Целзиусови Степени3.Прецизност : 0.1 Целзиусови Степени4.Тип на сензор : 1m NTC метал водоотпорен сензор5.Освежете го Оценувате : 1s / време6.Големина на екранот : 22mm*10мм*8ммАпликации : 1.Тестирање Автомобил Внатрешни Надворешна Температура2.Тестирање Клима Уред Соба Внатрешни Надворешна Температура3.Тестирање Фрижидер Внатрешни Надворешна Температура4.Тестирање Рибник Температура На Водата5.Тестирање На Температура На Вода За Бебе Туш

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BL-U2 бар код читач моќ модул
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BL-U2 бар код читач моќ модул

DEN 2640.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ CA-DRW9 Прстен светла
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ CA-DRW9 Прстен светла

DEN 15840.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач

DEN 38400.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Бесплатен Превозот!!! USB стекнување на податоци картичка контрола да читаат и пишуваат во еден чип IO pin интерфејс чип MC100 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот!!! USB стекнување на податоци картичка контрола да читаат и пишуваат во еден чип IO pin интерфејс чип MC100 модул сензор

DEN 734.00 864.00

..USB стекнување на податоци картичка контрола модул да читаат и пишуваат во еден чип IO pin интерфејс чип MC100....Опис На ПроизводотUSB стекнување на податоци картичка контрола модул да читаат и пишуваат во еден чип IO pin интерфејс чип MC100 Име на Производ : USB2.0 стекнување на податоци картичка, USB контролер картичка Модел : MC100 опис на Производот : microic започна MC100, usb контрола модул, обезбедени преку нашите PC софтвер, можете да ги контролирате модул над 8начин прекинувачот е затворен и исклучување...

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 1501.00 1766.40

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри

DEN 1339.20

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.ДСHCHO високо интегрирани, висока прецизност, висока стабилност дигитален излез формалдехид сензор, со користење на електрохемиски метод за реално време во откривање на разни апликација сценарија на формалдехид содржини, без земање, има точни мерења, мали димензии, лесна за употреба, и за дома и индустриски и се применува на различни автомобили, клима, телевизор и други превозници...

AC 110-220V 360 Степени 60W ПИР Индукција Сензор за Движење IR инфраред Човековите E27 Plug SocketBase Led светлина, Крушка Светилка Носителот Топла
 • Неодамнешно

AC 110-220V 360 Степени 60W ПИР Индукција Сензор за Движење IR инфраред Човековите E27 Plug SocketBase Led светлина, Крушка Светилка Носителот Топла

DEN 304.00 380.64

САД $ 7.19 / ЦенаСАД $ 7.15 / ЦенаСАД $ 7.25 / ЦенаСАД $ 4.96 / ЦенаСАД $ 10.33 / ЦенаСАД $ 8.87 / ЦенаСАД $ 9.56 / ЦенаСАД $ 7.73 / ЦенаСАД $ 10.38 / ЦенаСАД $ 14.36 / ЦенаСАД $ 10.06 / ЦенаСАД $ 9.64 / ЦенаТопла Продажба 110240 AC 50 / 60hz Мини тело инфраред сензор switch светилка носителот 360 степени микробранова сензор за домашна светлина Dection бес : 360 извор на Енергија : 110240 V / AC Фрекфенција : 50 / 60 HZ Оценет Оптоварување : Max.60w(e27) Амбиентална LED Осветлување : Откривање на Далечина : max 6 M Време на Одложување : 10sec±10sec да 5min ±1min (прилагодливи) Инсталација Висина : 23.5 m

HAILANGNIAO 1SET DSO112A TFT Мини Дигитален Oscilloscope Екран на Допир за Преносни USB Oscilloscope Интерфејс 2MHz 5Msps
 • Неодамнешно

HAILANGNIAO 1SET DSO112A TFT Мини Дигитален Oscilloscope Екран на Допир за Преносни USB Oscilloscope Интерфејс 2MHz 5Msps

DEN 2616.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам услуга и paypal .ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

Бесплатен Превозот! CJMCU-88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модул
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! CJMCU-88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модул

DEN 429.00 504.00

Бесплатен Превозот! CJMCU88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модулДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување модул сензор

DEN 237.00 278.40

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување4 X4 матрица тастатура модул, со тековната ограничување отпорник можат да бидат избрани ред женски конектор, pin заглавиеДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул Development Kit модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул Development Kit модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул за Развој на КомплетПредности : 1, умерена големина, погоден за рачни 2, еластичен сонда, погодно за мерење 3, Du Pont жица поврзан со снабдување, развој одбор, неопходен инструмент за учење одбор 4, тридржава се прикаже : висока, ниска, висока отпорност (off (исклучено) Високи и ниски (VCC = 5 V кога) : 1, црвена (висок) 2.4 V над 2, зелена (низок) 0.6 V во 3, портокалова светлина 0.62.4 V или исклучувањеДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 1pc 10K 3950 сензор на Температура на NTC thermistor температурна сонда сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc 10K 3950 сензор на Температура на NTC thermistor температурна сонда сензор

DEN 237.00 278.40

Бесплатен Превозот! Сензор на температура на NTC thermistor температурни сонди 10 K 3950NTC 10k ± 1% 3950, 3.7 MM, бела јакна линија должина 2М Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 1pc Три-оската gyroscope ITG3205/ITG3200, аголна брзина сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Три-оската gyroscope ITG3205/ITG3200, аголна брзина сензор

DEN 483.00 568.80

Бесплатен Превозот! Триоската gyroscope ITG3205 / ITG3200, аголна брзина сензорДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор

DEN 4080.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.