• Неодамнешно
Температура и влажност, сензори, заштитен ракав, SHT10, SHT11, SHT20, SI7020 честички, sintered обвивка

Температура и влажност, сензори, заштитен ракав, SHT10, SHT11, SHT20, SI7020 честички, sintered обвивка

DEN 689.00
DEN 725.28
-5 %
Достапно

Количина на стоки


А

Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
1
Материјал:
Мешавина
is_customized:
Yes
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Влажност Сензор
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
1

Слични понуди

Ниво мерач /влез тип ниво сензор /ниво на водата во предаватели / притисок снабдување со вода 4-20mA
 • Неодамнешно

Ниво мерач /влез тип ниво сензор /ниво на водата во предаватели / притисок снабдување со вода 4-20mA

DEN 3407.00 3744.00

ИКТ ПРОДАВНИЦАпродажба на мало,трговија на големо,купување агентКарактеристики : 1 : Висока цена перформанси2 : Широк напон дизајн3 : шок дизајн4 : висока точност, висока стабилност.5 : Инсталирајте флексибилен и лесен за употреба.6 : мали димензии, мала тежина, антивибрации7 : Жици се јават и overvoltage заштита, тековната ограничување заштита8 : Германија три запечатување процес, строги и сигурен запечатување9 : јачина на изолација зголемување, на исклучување фреквенција пречки дизајн, антипритискање, антимолња, антикорозијаТипични апликации : 1 : Ниско ниво на следење во отворен тенкови2 : Бунари, или да се отвори вода длабочина или на ниво на мерење3 : подземните води на ниво на мерење4 : третман на отпадни води, снабдување со вода,хемиски и фармацевтски индустрии5 : Притисок водовод и други индустрии течни ниво на мерење и контролаТехнички параметри : Мерење на средна : течни (нерѓосувачки челик без корозивни медиуми)Мерен опсег : 0 до 300 метри средно спектар факултативна должина на кабел : 5 тестенини без надомест (inclusive)Притисок тип : мерачТочноста класа : 0.2% 0.5%Долгорочна стабилност : не повеќе од 0.1 F · S / годинаТемпературата лебдат : ± 0.01% FS / степенСнабдување опсег : 12 до 36 VDCПовратен сигнал : 420 m A или 0 5 VDC или 0 10 VDC или 5 VDC, итн.Средна температура : 30 до 60 ° CАмбиентална температура : 40 до 85 ° CЗаштита класа : IP68Земање на фреквенција : не повеќе од 2msСондата материјал : Дијафрагмата 316 S, процесот фитинг 1 Cr18 Ni9 TiКапацитет : (тековен) 250 до 1425Ω (напон тип) ≥ 2кНашиот стандард е Ниво мерач 420m A, Мерка опсег : 05meters , жица должина 5meter...

1pcs/многу XL6009 DC-DC Бустер модул за Напојување на модулот излез е прилагодлив Супер LM2577 чекор-up модул
 • Неодамнешно

1pcs/многу XL6009 DC-DC Бустер модул за Напојување на модулот излез е прилагодлив Супер LM2577 чекор-up модул

DEN 90.24

Карактеристики : XTW6009 е високаперформанси 400 KHz 4Аswitch валута чекорup (ПОТТИК) модул Овој модул XL6009 доаѓа со 3та генерација на висока фреквенција се префрлите технологија како core чип, претставата е многу повисока од LM2577.Широк влезниот напон : 3 V~32 V; Оптимална оперативен напон спектар : 5~32 V; Широк излезен напон : 5 V~40 V.Со 4Ависока ефикасност MOSFET прекинувачи, па ефикасност може да биде до 94%, (LM2577current е 3А само).Со ултра висока switch фреквенција 400 KHz , дури и ако мал капацитет за филтрирање кондензатори може да се постигнат многу добри резултати, бран е помала (Спореди LM2577 фреквенција 50 KHz).Спецификација : Модел : DSN6009 зголеми модулМодул Својства : Неизолирани зголеми (ЗГОЛЕМИ)Исправање : НеСинхрони ИсправањеВлезен Опсег : 3 V ~ 32 VИзлез Опсег : 5 V ~ 35 VВнесување на струјата : 4А (max), неоптоварување 18m A (5 V текст, 8 V излез, неоптоварување е помалку од 18m A...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор

DEN 4080.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Бесплатен Превозот! 10pc 3m ЈП пена двострано лепило Лесна пена шок апсорпција амортизирање моќен налепница модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 10pc 3m ЈП пена двострано лепило Лесна пена шок апсорпција амортизирање моќен налепница модул сензор

DEN 196.00 230.40

Бесплатен Превозот! ЈП пена двострано лепило Лесна пена амортизирање моќен налепница за 3 M гироИме на производ : 3 M црна лепило пена Спецификации : 25ММ × 25 MM × Дебелина 2 MM : 2mm Карактеристики на Производот : двострано лепливи ленти, висок вискозитет на Температура е добра, солидна, без трага, брза монтажа, парична казна лепило Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот!!! USB стекнување на податоци картичка контрола да читаат и пишуваат во еден чип IO pin интерфејс чип MC100 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот!!! USB стекнување на податоци картичка контрола да читаат и пишуваат во еден чип IO pin интерфејс чип MC100 модул сензор

DEN 734.00 864.00

..USB стекнување на податоци картичка контрола модул да читаат и пишуваат во еден чип IO pin интерфејс чип MC100....Опис На ПроизводотUSB стекнување на податоци картичка контрола модул да читаат и пишуваат во еден чип IO pin интерфејс чип MC100 Име на Производ : USB2.0 стекнување на податоци картичка, USB контролер картичка Модел : MC100 опис на Производот : microic започна MC100, usb контрола модул, обезбедени преку нашите PC софтвер, можете да ги контролирате модул над 8начин прекинувачот е затворен и исклучување...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри

DEN 1339.20

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.ДСHCHO високо интегрирани, висока прецизност, висока стабилност дигитален излез формалдехид сензор, со користење на електрохемиски метод за реално време во откривање на разни апликација сценарија на формалдехид содржини, без земање, има точни мерења, мали димензии, лесна за употреба, и за дома и индустриски и се применува на различни автомобили, клима, телевизор и други превозници...

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! Дигитален излез навалите сензор SCA60 C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус* еден оска inclinometer сензор обезбедува перспектива шематски и тест код, директен излез агол...

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот

DEN 508.00 597.60

Бесплатен Превозот! [CJMCU122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3 G4200 D оригиналниотL3 G4200 D модули (триоската gyroscope модул) Користење на чипови : L3 G4200 D Напојување : 35v Комуникација : ЖИТО / SPI комуникациски протокол за Комуникација на ниво : компатибилни 35v систем Мерен опсег : 250 / 500 / 2000 дпс Модул содржи внатрешна комуникација на ниво на конверзија коло, компатибилен со 35v систем Нуди 51 еден тест програма Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датум модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датум модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датумЗаврши возачи, прирачници, шеми, техничка поддршка!Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 1501.00 1766.40

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! CJMCU-88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модул
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! CJMCU-88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модул

DEN 429.00 504.00

Бесплатен Превозот! CJMCU88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модулДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу
 • Неодамнешно

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу

DEN 6114.00 6504.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

HAILANGNIAO 1SET DSO112A TFT Мини Дигитален Oscilloscope Екран на Допир за Преносни USB Oscilloscope Интерфејс 2MHz 5Msps
 • Неодамнешно

HAILANGNIAO 1SET DSO112A TFT Мини Дигитален Oscilloscope Екран на Допир за Преносни USB Oscilloscope Интерфејс 2MHz 5Msps

DEN 2616.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам услуга и paypal .ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач

DEN 38400.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.