• Неодамнешно
Температура и влажност, сензор школка, заштитен ракав, SHT10, SHT11, SHT20, SHT30

Температура и влажност, сензор школка, заштитен ракав, SHT10, SHT11, SHT20, SHT30

DEN 501.00
DEN 527.04
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
1
Материјал:
Мешавина
is_customized:
Yes
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Влажност Сензор
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
1

Слични понуди

Бесплатен Превозот! 1pc 10K 3950 сензор на Температура на NTC thermistor температурна сонда сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc 10K 3950 сензор на Температура на NTC thermistor температурна сонда сензор

DEN 237.00 278.40

Бесплатен Превозот! Сензор на температура на NTC thermistor температурни сонди 10 K 3950NTC 10k ± 1% 3950, 3.7 MM, бела јакна линија должина 2М Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу
 • Неодамнешно

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу

DEN 6114.00 6504.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот

DEN 508.00 597.60

Бесплатен Превозот! [CJMCU122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3 G4200 D оригиналниотL3 G4200 D модули (триоската gyroscope модул) Користење на чипови : L3 G4200 D Напојување : 35v Комуникација : ЖИТО / SPI комуникациски протокол за Комуникација на ниво : компатибилни 35v систем Мерен опсег : 250 / 500 / 2000 дпс Модул содржи внатрешна комуникација на ниво на конверзија коло, компатибилен со 35v систем Нуди 51 еден тест програма Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

1pcs/многу Најмалите SIM800L GSM, GPRS Модул Микро SIM Картичката Главниот Одбор Quad-band TTL Сериски Порт
 • Неодамнешно

1pcs/многу Најмалите SIM800L GSM, GPRS Модул Микро SIM Картичката Главниот Одбор Quad-band TTL Сериски Порт

DEN 233.28

Најмалите SIM800 L GSM, GPRS Модул Микроsim Картичка Главниот Одбор Quadband TTL Сериски ПортОпис : Чип : SIM800 LНапон : 3.74.2 VПоддршка мрежи : China Mobile, China Unicom и глобалната quadband мрежаМодул големина : 2.5cmx2.3cmTTL сериски порт за сериски порт, можете да ги поврзете директно до микроконтролор...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри

DEN 1339.20

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.ДСHCHO високо интегрирани, висока прецизност, висока стабилност дигитален излез формалдехид сензор, со користење на електрохемиски метод за реално време во откривање на разни апликација сценарија на формалдехид содржини, без земање, има точни мерења, мали димензии, лесна за употреба, и за дома и индустриски и се применува на различни автомобили, клима, телевизор и други превозници...

Бесплатен Превозот! 1pc Три-оската gyroscope ITG3205/ITG3200, аголна брзина сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Три-оската gyroscope ITG3205/ITG3200, аголна брзина сензор

DEN 483.00 568.80

Бесплатен Превозот! Триоската gyroscope ITG3205 / ITG3200, аголна брзина сензорДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

HAILANGNIAO 1SET DSO112A TFT Мини Дигитален Oscilloscope Екран на Допир за Преносни USB Oscilloscope Интерфејс 2MHz 5Msps
 • Неодамнешно

HAILANGNIAO 1SET DSO112A TFT Мини Дигитален Oscilloscope Екран на Допир за Преносни USB Oscilloscope Интерфејс 2MHz 5Msps

DEN 2616.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам услуга и paypal .ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

Ниво мерач /влез тип ниво сензор /ниво на водата во предаватели / притисок снабдување со вода 4-20mA
 • Неодамнешно

Ниво мерач /влез тип ниво сензор /ниво на водата во предаватели / притисок снабдување со вода 4-20mA

DEN 3407.00 3744.00

ИКТ ПРОДАВНИЦАпродажба на мало,трговија на големо,купување агентКарактеристики : 1 : Висока цена перформанси2 : Широк напон дизајн3 : шок дизајн4 : висока точност, висока стабилност.5 : Инсталирајте флексибилен и лесен за употреба.6 : мали димензии, мала тежина, антивибрации7 : Жици се јават и overvoltage заштита, тековната ограничување заштита8 : Германија три запечатување процес, строги и сигурен запечатување9 : јачина на изолација зголемување, на исклучување фреквенција пречки дизајн, антипритискање, антимолња, антикорозијаТипични апликации : 1 : Ниско ниво на следење во отворен тенкови2 : Бунари, или да се отвори вода длабочина или на ниво на мерење3 : подземните води на ниво на мерење4 : третман на отпадни води, снабдување со вода,хемиски и фармацевтски индустрии5 : Притисок водовод и други индустрии течни ниво на мерење и контролаТехнички параметри : Мерење на средна : течни (нерѓосувачки челик без корозивни медиуми)Мерен опсег : 0 до 300 метри средно спектар факултативна должина на кабел : 5 тестенини без надомест (inclusive)Притисок тип : мерачТочноста класа : 0.2% 0.5%Долгорочна стабилност : не повеќе од 0.1 F · S / годинаТемпературата лебдат : ± 0.01% FS / степенСнабдување опсег : 12 до 36 VDCПовратен сигнал : 420 m A или 0 5 VDC или 0 10 VDC или 5 VDC, итн.Средна температура : 30 до 60 ° CАмбиентална температура : 40 до 85 ° CЗаштита класа : IP68Земање на фреквенција : не повеќе од 2msСондата материјал : Дијафрагмата 316 S, процесот фитинг 1 Cr18 Ni9 TiКапацитет : (тековен) 250 до 1425Ω (напон тип) ≥ 2кНашиот стандард е Ниво мерач 420m A, Мерка опсег : 05meters , жица должина 5meter...

100PCS/МНОГУ SO8 MSOP8 SOIC8 TSSOP8 SOP8 пак DIP8 IC адаптер Приклучок Адаптер плоча PCB PB-БЕСПЛАТНО без Pin Заглавие
 • Неодамнешно

100PCS/МНОГУ SO8 MSOP8 SOIC8 TSSOP8 SOP8 пак DIP8 IC адаптер Приклучок Адаптер плоча PCB PB-БЕСПЛАТНО без Pin Заглавие

DEN 184.80

Ве молиме проверете внимателно пред донесувањето на големината на одборот на двете страни : едната се однесува на Теренот 0.65 mm (компатибилен SSOP4 ~ 8 нозе); се однесува до другата страна на pin теренот 1.27 mm (компатибилен SOP4 ~ 8 нозе)Големина : 12 * 12mmИме : SOP8 SSOP8 TSSOP8 адаптер плоча (pin теренот 0.65 mm / 1.27 mm)

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач

DEN 38400.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Магијата на Светлината Купот на Модул за Arduino
 • Неодамнешно

Магијата на Светлината Купот на Модул за Arduino

DEN 89.28

Магијата на Светлината Купот на Модул за ArduinoОпис на производот Карактеристики Опис работен напон : 5 v излез форма : digital switch излез (0 и 1) и PWM излез Спецификација Димензии (cm) 10 x 8 x 3 Тежина (kg) 0.001Совети : Ако треба цел многу и испрати страна на курирската служба DHL ,ве молиме контактирајте ме ,јас ќе ги провери цена за вас ,можеби имаат surpise цена за вас .Почитувани Купувачи, со Цел ПОМАЛКУ ОД НЕ МОЖЕ да СЕ ПАТЕКАТА ВО Вашата Земја, ако треба песна на интернет, pls одберете Кина пост / Сингапур Пост / e Packet / Posti Финска да плати дополнителни превозот надомест ^^Кога сте примиле ќе стоки,pls вид потврди"добро примени"во aliexpress,ако ви се допаѓа нив,pls ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди.! ^^!Ви благодариме за вашата поддршка.! ^^!50 поставите 10 Вредност Отпорник Преносни Рака DIY за Полнење за Arduino УНО Р3 Создателот НИ$ 87.45 / многупарчиња / многу10 поставите Преносни Комплет Отпорник LED Capacitor Скокач Жици Breadboard за Arduino Корисна Дополнителен Комплет многупарчиња / многу10 постави Дополнителен Комплет Преносни Рака DIY за Полнење за Arduino со Мало Кутија LED Capacitor L293 D BC557 MAX7219 многупарчиња / многу1 поставува Корисна Преносни Отпорник за Полнење за Arduino Дополнителен Комплет УНО Р3 LED potentiometer такт се префрлите pin насловот парче1 поставува 37 во 1 кутија Сензор за Полнење модул Suite Различни за Arduino со Мало Кутија парчеУНО Р3 КОМПЛЕТ Надградена верзија за Arduino Дополнителен Комплет RFID Научат Suite Stepper Моторни + ULN2003 Бесплатен Превозот 1 сет парчеУНО Р3 за Arduino со USB Кабел без лого ATMEGA328 P 50pcs многупарчиња / многуМега 2560 Р3 за Arduino со USB Кабел Рампи 1.4 Reprap 3 D Pritners 50pcs многупарчиња / многу

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор

DEN 4080.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор

DEN 202.00 237.60

Бесплатен Превозот! 5 A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одборДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V
 • Неодамнешно

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V

DEN 95.52

Производ Вовед : 1.Напојување Напонот : DC428 V2.Тестирање Температура Опсег : 20 Целзиусови Степени100 Целзиусови Степени3.Прецизност : 0.1 Целзиусови Степени4.Тип на сензор : 1m NTC метал водоотпорен сензор5.Освежете го Оценувате : 1s / време6.Големина на екранот : 22mm*10мм*8ммАпликации : 1.Тестирање Автомобил Внатрешни Надворешна Температура2.Тестирање Клима Уред Соба Внатрешни Надворешна Температура3.Тестирање Фрижидер Внатрешни Надворешна Температура4.Тестирање Рибник Температура На Водата5.Тестирање На Температура На Вода За Бебе Туш

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BTF30-DDTL Фотоелектрически сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BTF30-DDTL Фотоелектрически сензор

DEN 2016.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BL-U2 бар код читач моќ модул
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BL-U2 бар код читач моќ модул

DEN 2640.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Бесплатен Превозот!!! 2.4 G антена IPEX конектор вграден безжичен WIFI месинг антена стекнат omnidirectional антена жица 1.13 сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот!!! 2.4 G антена IPEX конектор вграден безжичен WIFI месинг антена стекнат omnidirectional антена жица 1.13 сензор

DEN 35.00 40.80

Драги пријатели, Добредојдовте на Нашата Продавница, Pls Уживаат во Шопинг Тука!!Ние НЕ ќе обезбеди следење на број за нарачка (ние ќе ги искористиме али испорака обичните (кина пост обичните мали packat Плус)Ве молиме забелешка : Ако изберете Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус,следење на информации само ќе се покажува во ред страница и не мора следење на број.Ако сакате да ја следат целата транзит процес,ве молиме изберете друга превозот метод како Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.Ние нема да ги прифатат спор ако сте одбрале Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и побара следење на број.....