• Неодамнешно
Течни Ниво Прекинувач Влажност Сензор Водената Пареа Сензор За Дожд Детектор

Течни Ниво Прекинувач Влажност Сензор Водената Пареа Сензор За Дожд Детектор

DEN 223.00
DEN 234.24
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Повеќе сензори :
Течни Ниво Прекинувач Влажност Сензор Водената Пареа Сензор За Дожд Детектор
работен напон : 3.3 V или 5 V
работат на струјата :
работна температура опсег : - 10 ~ 70 centigrade
интерфејс тип : аналоген сигнал излез
големина : 23mm* 35mm
тежина : 3g Pin дефиниција : S : јачина на излез + : моќ (VCC) - : GND Предупредување : connector не е водоотпорен, ве молиме не се директно се стави на конекторот во вода. 1 * Влажност сензор
1.Сите наши Предмети ќе биде предаден во рок од 2-7 дена на расчисти исплата.
2. Ние ќе брод на defualt адреса во Aliexpress,ако не информира нас.
1.Ако имате некој проблем, за боја, квалитетот или другите, ве молиме слободно падна контактирајте со нас пред да ни остави неутрален/негативна повратна информација. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне. 2.Ние треба вашата поддршка и доверба. Ние ќе ви обезбеди најдобра услуга. 1.Ако објектот е на пат,ве молиме почекајте неколку дена трпеливо.ако го загуби или returnded, ние ќе го препрати или наплата . 2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот можеме да ја/наплата , или да се направи попуст за вас, откако ќе ја напушти ни прашање за објектот

Карактеристики на понудата

Употреба:
Влажност Сензор
Материјал:
Мешавина
is_customized:
Yes
Излез:
Аналогни Сензор
Број На Модел На:
Влажност Сензор
Бренд Име:
ReYeBu
Тип:
Влажност Сензор

Слични понуди

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BTF30-DDTL Фотоелектрически сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BTF30-DDTL Фотоелектрически сензор

DEN 2016.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor

DEN 1245.00 1338.72

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : Thermistor 10 K+2% 3950 со нерѓосувачки челик школка двоен ред кабел 2651 / 26#105 CДолжина 220mm опашка потопување калај 3ммПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу
 • Неодамнешно

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу

DEN 6114.00 6504.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор

DEN 1204.00 1295.04

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорNTC thermistor 50К+2% 3950,од не ' рѓосувачки челик школка големина (види цртежот подолу)...

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот

DEN 508.00 597.60

Бесплатен Превозот! [CJMCU122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3 G4200 D оригиналниотL3 G4200 D модули (триоската gyroscope модул) Користење на чипови : L3 G4200 D Напојување : 35v Комуникација : ЖИТО / SPI комуникациски протокол за Комуникација на ниво : компатибилни 35v систем Мерен опсег : 250 / 500 / 2000 дпс Модул содржи внатрешна комуникација на ниво на конверзија коло, компатибилен со 35v систем Нуди 51 еден тест програма Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 1501.00 1766.40

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

пластични E3F-DS30C4 M18 npn фотоелектрически switch сензор нормално отворен 30cm прилагодливи m18 дифузна фотоелектрически префрлате
 • Неодамнешно

пластични E3F-DS30C4 M18 npn фотоелектрически switch сензор нормално отворен 30cm прилагодливи m18 дифузна фотоелектрически префрлате

DEN 2640.00 2808.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 1pc Три-оската gyroscope ITG3205/ITG3200, аголна брзина сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Три-оската gyroscope ITG3205/ITG3200, аголна брзина сензор

DEN 483.00 568.80

Бесплатен Превозот! Триоската gyroscope ITG3205 / ITG3200, аголна брзина сензорДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач

DEN 38400.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Магијата на Светлината Купот на Модул за Arduino
 • Неодамнешно

Магијата на Светлината Купот на Модул за Arduino

DEN 89.28

Магијата на Светлината Купот на Модул за ArduinoОпис на производот Карактеристики Опис работен напон : 5 v излез форма : digital switch излез (0 и 1) и PWM излез Спецификација Димензии (cm) 10 x 8 x 3 Тежина (kg) 0.001Совети : Ако треба цел многу и испрати страна на курирската служба DHL ,ве молиме контактирајте ме ,јас ќе ги провери цена за вас ,можеби имаат surpise цена за вас .Почитувани Купувачи, со Цел ПОМАЛКУ ОД НЕ МОЖЕ да СЕ ПАТЕКАТА ВО Вашата Земја, ако треба песна на интернет, pls одберете Кина пост / Сингапур Пост / e Packet / Posti Финска да плати дополнителни превозот надомест ^^Кога сте примиле ќе стоки,pls вид потврди"добро примени"во aliexpress,ако ви се допаѓа нив,pls ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди.! ^^!Ви благодариме за вашата поддршка.! ^^!50 поставите 10 Вредност Отпорник Преносни Рака DIY за Полнење за Arduino УНО Р3 Создателот НИ$ 87.45 / многупарчиња / многу10 поставите Преносни Комплет Отпорник LED Capacitor Скокач Жици Breadboard за Arduino Корисна Дополнителен Комплет многупарчиња / многу10 постави Дополнителен Комплет Преносни Рака DIY за Полнење за Arduino со Мало Кутија LED Capacitor L293 D BC557 MAX7219 многупарчиња / многу1 поставува Корисна Преносни Отпорник за Полнење за Arduino Дополнителен Комплет УНО Р3 LED potentiometer такт се префрлите pin насловот парче1 поставува 37 во 1 кутија Сензор за Полнење модул Suite Различни за Arduino со Мало Кутија парчеУНО Р3 КОМПЛЕТ Надградена верзија за Arduino Дополнителен Комплет RFID Научат Suite Stepper Моторни + ULN2003 Бесплатен Превозот 1 сет парчеУНО Р3 за Arduino со USB Кабел без лого ATMEGA328 P 50pcs многупарчиња / многуМега 2560 Р3 за Arduino со USB Кабел Рампи 1.4 Reprap 3 D Pritners 50pcs многупарчиња / многу

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! Дигитален излез навалите сензор SCA60 C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус* еден оска inclinometer сензор обезбедува перспектива шематски и тест код, директен излез агол...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри

DEN 1339.20

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.ДСHCHO високо интегрирани, висока прецизност, висока стабилност дигитален излез формалдехид сензор, со користење на електрохемиски метод за реално време во откривање на разни апликација сценарија на формалдехид содржини, без земање, има точни мерења, мали димензии, лесна за употреба, и за дома и индустриски и се применува на различни автомобили, клима, телевизор и други превозници...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ PZ-G42P Фотоелектрически префрлате
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ PZ-G42P Фотоелектрически префрлате

DEN 2160.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Бесплатен Превозот! CJMCU-88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модул
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! CJMCU-88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модул

DEN 429.00 504.00

Бесплатен Превозот! CJMCU88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модулДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 10pc 3m ЈП пена двострано лепило Лесна пена шок апсорпција амортизирање моќен налепница модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 10pc 3m ЈП пена двострано лепило Лесна пена шок апсорпција амортизирање моќен налепница модул сензор

DEN 196.00 230.40

Бесплатен Превозот! ЈП пена двострано лепило Лесна пена амортизирање моќен налепница за 3 M гироИме на производ : 3 M црна лепило пена Спецификации : 25ММ × 25 MM × Дебелина 2 MM : 2mm Карактеристики на Производот : двострано лепливи ленти, висок вискозитет на Температура е добра, солидна, без трага, брза монтажа, парична казна лепило Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Фотоелектрически switch дифузна одраз 24V сензор E3F-DS100C1 откривање на далечина од 0-1 носители метри прилагодување NPN често се отвори
 • Неодамнешно

Фотоелектрически switch дифузна одраз 24V сензор E3F-DS100C1 откривање на далечина од 0-1 носители метри прилагодување NPN често се отвори

DEN 2400.00

[type] E3 FDS100 C1 [напон] 636 V DC [current] 300m A поддршка за сопствени [откривање на далечина] 0100 CM ефикасно откривање на далечина 3100 CM [излез mode] NPN често се отвори дифузна одраз на фотоелектрически switch [Спецификација] switch 18*65 (мм) копче линија 1.5 метри поддршка [цел] робот пречка избегнување, индустриското производство, итн...

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V
 • Неодамнешно

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V

DEN 95.52

Производ Вовед : 1.Напојување Напонот : DC428 V2.Тестирање Температура Опсег : 20 Целзиусови Степени100 Целзиусови Степени3.Прецизност : 0.1 Целзиусови Степени4.Тип на сензор : 1m NTC метал водоотпорен сензор5.Освежете го Оценувате : 1s / време6.Големина на екранот : 22mm*10мм*8ммАпликации : 1.Тестирање Автомобил Внатрешни Надворешна Температура2.Тестирање Клима Уред Соба Внатрешни Надворешна Температура3.Тестирање Фрижидер Внатрешни Надворешна Температура4.Тестирање Рибник Температура На Водата5.Тестирање На Температура На Вода За Бебе Туш

Слободен брод 20pcs/многу NTC thermistor 10k 1% 3470 length1200mm NTC температурни сензори
 • Неодамнешно

Слободен брод 20pcs/многу NTC thermistor 10k 1% 3470 length1200mm NTC температурни сензори

DEN 1011.00 1087.68

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : NTC thermistor 10k±1% 3470 ,5mm епоксидна главата, ПВЦ цевки, 2651#24 црна двоен ред кабел должина 1200mm со опашката XH(2.54)терминал 2 YconnectorПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...