• Неодамнешно
Со интерфејс водоотпорен ЈП сензор школка, SHT10, SHT20, SHT30, температурата и влажноста на воздухот за заштита на маската, KL12-40 бела

Со интерфејс водоотпорен ЈП сензор школка, SHT10, SHT20, SHT30, температурата и влажноста на воздухот за заштита на маската, KL12-40 бела

DEN 647.00
DEN 680.64
-5 %
Достапно

Количина на стоки


А

Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
1
Материјал:
Мешавина
is_customized:
Yes
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Влажност Сензор
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
1

Слични понуди

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor

DEN 1245.00 1338.72

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : Thermistor 10 K+2% 3950 со нерѓосувачки челик школка двоен ред кабел 2651 / 26#105 CДолжина 220mm опашка потопување калај 3ммПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул Development Kit модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул Development Kit модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул за Развој на КомплетПредности : 1, умерена големина, погоден за рачни 2, еластичен сонда, погодно за мерење 3, Du Pont жица поврзан со снабдување, развој одбор, неопходен инструмент за учење одбор 4, тридржава се прикаже : висока, ниска, висока отпорност (off (исклучено) Високи и ниски (VCC = 5 V кога) : 1, црвена (висок) 2.4 V над 2, зелена (низок) 0.6 V во 3, портокалова светлина 0.62.4 V или исклучувањеДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор

DEN 202.00 237.60

Бесплатен Превозот! 5 A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одборДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ SH-308 сензор

DEN 4080.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Магијата на Светлината Купот на Модул за Arduino
 • Неодамнешно

Магијата на Светлината Купот на Модул за Arduino

DEN 89.28

Магијата на Светлината Купот на Модул за ArduinoОпис на производот Карактеристики Опис работен напон : 5 v излез форма : digital switch излез (0 и 1) и PWM излез Спецификација Димензии (cm) 10 x 8 x 3 Тежина (kg) 0.001Совети : Ако треба цел многу и испрати страна на курирската служба DHL ,ве молиме контактирајте ме ,јас ќе ги провери цена за вас ,можеби имаат surpise цена за вас .Почитувани Купувачи, со Цел ПОМАЛКУ ОД НЕ МОЖЕ да СЕ ПАТЕКАТА ВО Вашата Земја, ако треба песна на интернет, pls одберете Кина пост / Сингапур Пост / e Packet / Posti Финска да плати дополнителни превозот надомест ^^Кога сте примиле ќе стоки,pls вид потврди"добро примени"во aliexpress,ако ви се допаѓа нив,pls ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди.! ^^!Ви благодариме за вашата поддршка.! ^^!50 поставите 10 Вредност Отпорник Преносни Рака DIY за Полнење за Arduino УНО Р3 Создателот НИ$ 87.45 / многупарчиња / многу10 поставите Преносни Комплет Отпорник LED Capacitor Скокач Жици Breadboard за Arduino Корисна Дополнителен Комплет многупарчиња / многу10 постави Дополнителен Комплет Преносни Рака DIY за Полнење за Arduino со Мало Кутија LED Capacitor L293 D BC557 MAX7219 многупарчиња / многу1 поставува Корисна Преносни Отпорник за Полнење за Arduino Дополнителен Комплет УНО Р3 LED potentiometer такт се префрлите pin насловот парче1 поставува 37 во 1 кутија Сензор за Полнење модул Suite Различни за Arduino со Мало Кутија парчеУНО Р3 КОМПЛЕТ Надградена верзија за Arduino Дополнителен Комплет RFID Научат Suite Stepper Моторни + ULN2003 Бесплатен Превозот 1 сет парчеУНО Р3 за Arduino со USB Кабел без лого ATMEGA328 P 50pcs многупарчиња / многуМега 2560 Р3 за Arduino со USB Кабел Рампи 1.4 Reprap 3 D Pritners 50pcs многупарчиња / многу

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ PZ-M61P Фотоелектрически switch сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ PZ-M61P Фотоелектрически switch сензор

DEN 4320.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

10PCS/МНОГУ IC TMP102AIDRLR TMP102 (CBZ) Ниска Моќност Дигитален Сензор на Температура Со SMBusTM,Две-Жица Сериски Интерфејс во SOT563
 • Неодамнешно

10PCS/МНОГУ IC TMP102AIDRLR TMP102 (CBZ) Ниска Моќност Дигитален Сензор на Температура Со SMBusTM,Две-Жица Сериски Интерфејс во SOT563

DEN 427.20

Datasheets TMP102 Datasheet Видео Датотека TMP102 Ниска Моќност Дигитален Сензор на Температура со SMBДвеЖица Сериски Интерфејс во SOT563 PCN Дизајн / Спецификација TMP102 Datasheet Ажурирање 22 / Април / 2014 Година Производителот на Производот Страница TMP102 AIDRLR Спецификации EDA / CAD Модели Преземање од Забрзан Дизајни Стандарден Пакет Од 4.000 Категорија Сензори, Transducers Семејство Температурни Сензори, Transducers Серија Пакување Лента & Ролна (TR) Тип на Сензор на Дигитални, Локалните уреди со покажувач на Температурата Локални 40°C ~ 125°C, уреди со покажувач на Температурата Remote Излез Тип на I2 C / SMBНапон Набавка 1.4 V ~ 3.6 V Резолуција 11 б Карактеристики OneShot, Излез Прекинувач, Исклучување Режим на Точност Највисок (Најниска) ±2°C (±3°C) Тест Состојба 25°C ~ 85°C (40°C ~ 125°C) Оперативен Температура 55°C ~ 150°C Пакет / Случај SOT563, SOT666 Снабдувач Уред Пакет SOT563 Онлајн Каталог TMP102 За Употреба Со 15681007ND EVAL ОДБОР ЗА TMP102 29634882ND EVAL МОДУЛ ЗА TMP102 14711424ND DEV ОДБОР ТЕРМО 3 КЛИКНЕТЕ Други Имиња 296268342TMP102 AIDRLRND

1pcs/многу Најмалите SIM800L GSM, GPRS Модул Микро SIM Картичката Главниот Одбор Quad-band TTL Сериски Порт
 • Неодамнешно

1pcs/многу Најмалите SIM800L GSM, GPRS Модул Микро SIM Картичката Главниот Одбор Quad-band TTL Сериски Порт

DEN 233.28

Најмалите SIM800 L GSM, GPRS Модул Микроsim Картичка Главниот Одбор Quadband TTL Сериски ПортОпис : Чип : SIM800 LНапон : 3.74.2 VПоддршка мрежи : China Mobile, China Unicom и глобалната quadband мрежаМодул големина : 2.5cmx2.3cmTTL сериски порт за сериски порт, можете да ги поврзете директно до микроконтролор...

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу
 • Неодамнешно

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу

DEN 6114.00 6504.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за сексуално и репродуктивно-710 бар-код читач

DEN 38400.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ CA-DRW9 Прстен светла
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ CA-DRW9 Прстен светла

DEN 15840.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Слободен Брод 2бр/многу Висок квалитет У Ритам Фотоелектрически Switch ЕЕ-SX670-WR/671/672/674A-WR Со Кабел Индуктивен Сензор ЕЕ-SX670WR
 • Неодамнешно

Слободен Брод 2бр/многу Висок квалитет У Ритам Фотоелектрически Switch ЕЕ-SX670-WR/671/672/674A-WR Со Кабел Индуктивен Сензор ЕЕ-SX670WR

DEN 536.00 576.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен Брод 2бр / многу Висок квалитет У Ритам Фотоелектрически Switch ЕЕSX670WR / 671 / 672 / 674 AWR Со Кабел Индуктивен Сензор ЕЕSX670 WR(Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Имаме следниве модел во парк ,кога ќе го поставите цел ,само pls кажете ни ,ви благодаримеЕЕSX670 WRЕЕSX671 WRЕЕSX672 WRЕЕSX673 WRЕЕSX674 WRЕЕSX676 WRЕЕSX677 WR670 AWR671 AWR672 AWRДеталите за конекцијата : кафенапозитивни сино негативни црна сигнал на излез NPN НЕ розова и позитивни конекција е да се префрлат во нормално затворен​Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Фотоелектрически switch дифузна одраз 24V сензор E3F-DS100C1 откривање на далечина од 0-1 носители метри прилагодување NPN често се отвори
 • Неодамнешно

Фотоелектрически switch дифузна одраз 24V сензор E3F-DS100C1 откривање на далечина од 0-1 носители метри прилагодување NPN често се отвори

DEN 2400.00

[type] E3 FDS100 C1 [напон] 636 V DC [current] 300m A поддршка за сопствени [откривање на далечина] 0100 CM ефикасно откривање на далечина 3100 CM [излез mode] NPN често се отвори дифузна одраз на фотоелектрически switch [Спецификација] switch 18*65 (мм) копче линија 1.5 метри поддршка [цел] робот пречка избегнување, индустриското производство, итн...

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датум модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датум модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RTC реално време часовник модул увозот DS1307 ЖИТО интерфејси датумЗаврши возачи, прирачници, шеми, техничка поддршка!Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

пластични E3F-DS30C4 M18 npn фотоелектрически switch сензор нормално отворен 30cm прилагодливи m18 дифузна фотоелектрически префрлате
 • Неодамнешно

пластични E3F-DS30C4 M18 npn фотоелектрически switch сензор нормално отворен 30cm прилагодливи m18 дифузна фотоелектрически префрлате

DEN 2640.00 2808.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување модул сензор

DEN 237.00 278.40

Бесплатен Превозот! 4x4 матрица тастатура копче модул 16 MCU развој одбор проширување4 X4 матрица тастатура модул, со тековната ограничување отпорник можат да бидат избрани ред женски конектор, pin заглавиеДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BTF30-DDTL Фотоелектрически сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BTF30-DDTL Фотоелектрически сензор

DEN 2016.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

100PCS/МНОГУ SO8 MSOP8 SOIC8 TSSOP8 SOP8 пак DIP8 IC адаптер Приклучок Адаптер плоча PCB PB-БЕСПЛАТНО без Pin Заглавие
 • Неодамнешно

100PCS/МНОГУ SO8 MSOP8 SOIC8 TSSOP8 SOP8 пак DIP8 IC адаптер Приклучок Адаптер плоча PCB PB-БЕСПЛАТНО без Pin Заглавие

DEN 184.80

Ве молиме проверете внимателно пред донесувањето на големината на одборот на двете страни : едната се однесува на Теренот 0.65 mm (компатибилен SSOP4 ~ 8 нозе); се однесува до другата страна на pin теренот 1.27 mm (компатибилен SOP4 ~ 8 нозе)Големина : 12 * 12mmИме : SOP8 SSOP8 TSSOP8 адаптер плоча (pin теренот 0.65 mm / 1.27 mm)

20PCS/МНОГУ Мал RTC I2C модули 24C32 меморија DS1307 часовник RTC модул во парк добар квалитет (без батерија)
 • Неодамнешно

20PCS/МНОГУ Мал RTC I2C модули 24C32 меморија DS1307 часовник RTC модул во парк добар квалитет (без батерија)

DEN 453.60

DS1307 I2 C реално време часовник чип (RTC)24 C32 32 K I2 C EEPROM меморијаКористење на LIR2032 литиум батерија и полнење коло соDS1307 со батерија резерви не може да го реши проблемот на писменост .Целосно наполнета, може да обезбеди DS1307 тајминг 1 година.Компактен дизајн , 27mm * 28mm * 8.4 mmВоди кон DS1307 часовник pin обезбедува часовникот сигнал за микроконтролерски

1pcs/многу XL6009 DC-DC Бустер модул за Напојување на модулот излез е прилагодлив Супер LM2577 чекор-up модул
 • Неодамнешно

1pcs/многу XL6009 DC-DC Бустер модул за Напојување на модулот излез е прилагодлив Супер LM2577 чекор-up модул

DEN 90.24

Карактеристики : XTW6009 е високаперформанси 400 KHz 4Аswitch валута чекорup (ПОТТИК) модул Овој модул XL6009 доаѓа со 3та генерација на висока фреквенција се префрлите технологија како core чип, претставата е многу повисока од LM2577.Широк влезниот напон : 3 V~32 V; Оптимална оперативен напон спектар : 5~32 V; Широк излезен напон : 5 V~40 V.Со 4Ависока ефикасност MOSFET прекинувачи, па ефикасност може да биде до 94%, (LM2577current е 3А само).Со ултра висока switch фреквенција 400 KHz , дури и ако мал капацитет за филтрирање кондензатори може да се постигнат многу добри резултати, бран е помала (Спореди LM2577 фреквенција 50 KHz).Спецификација : Модел : DSN6009 зголеми модулМодул Својства : Неизолирани зголеми (ЗГОЛЕМИ)Исправање : НеСинхрони ИсправањеВлезен Опсег : 3 V ~ 32 VИзлез Опсег : 5 V ~ 35 VВнесување на струјата : 4А (max), неоптоварување 18m A (5 V текст, 8 V излез, неоптоварување е помалку од 18m A...

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор

DEN 1204.00 1295.04

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорNTC thermistor 50К+2% 3950,од не ' рѓосувачки челик школка големина (види цртежот подолу)...

Бесплатен Превозот!!! 2.4 G антена IPEX конектор вграден безжичен WIFI месинг антена стекнат omnidirectional антена жица 1.13 сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот!!! 2.4 G антена IPEX конектор вграден безжичен WIFI месинг антена стекнат omnidirectional антена жица 1.13 сензор

DEN 35.00 40.80

Драги пријатели, Добредојдовте на Нашата Продавница, Pls Уживаат во Шопинг Тука!!Ние НЕ ќе обезбеди следење на број за нарачка (ние ќе ги искористиме али испорака обичните (кина пост обичните мали packat Плус)Ве молиме забелешка : Ако изберете Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус,следење на информации само ќе се покажува во ред страница и не мора следење на број.Ако сакате да ја следат целата транзит процес,ве молиме изберете друга превозот метод како Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.Ние нема да ги прифатат спор ако сте одбрале Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и побара следење на број.....

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! Дигитален излез навалите сензор SCA60 C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус* еден оска inclinometer сензор обезбедува перспектива шематски и тест код, директен излез агол...