• Неодамнешно
Ниво мерач /влез тип ниво сензор /ниво на водата во предаватели / притисок снабдување со вода 4-20mA

Ниво мерач /влез тип ниво сензор /ниво на водата во предаватели / притисок снабдување со вода 4-20mA

DEN 3407.00
DEN 3744.00
-9 %
Достапно

Количина на стоки


ИКТ ПРОДАВНИЦАпродажба на мало,трговија на големо,купување агент
Карактеристики :
1 : Висока цена перформанси
2 : Широк напон дизајн
3 : шок дизајн
4 : висока точност, висока стабилност.
5 : Инсталирајте флексибилен и лесен за употреба.
6 : мали димензии, мала тежина, анти-вибрации
7 : Жици се јават и overvoltage заштита, тековната ограничување заштита
8 : Германија три запечатување процес, строги и сигурен запечатување
9 : јачина на изолација зголемување, на исклучување фреквенција пречки дизајн, анти-притискање, анти-молња, анти-корозија
Типични апликации :
1 : Ниско ниво на следење во отворен тенкови
2 : Бунари, или да се отвори вода длабочина или на ниво на мерење
3 : подземните води на ниво на мерење
4 : третман на отпадни води, снабдување со вода,хемиски и фармацевтски индустрии
5 : Притисок водовод и други индустрии течни ниво на мерење и контрола
Технички параметри :
Мерење на средна : течни (нерѓосувачки челик без корозивни медиуми)
Мерен опсег : 0 до 300 метри средно спектар факултативна должина на кабел : 5 тестенини без надомест (inclusive)
Притисок тип : мерач
Точноста класа : 0.2% 0.5%
Долгорочна стабилност : не повеќе од 0.1 F · S / година
Температурата лебдат : ± 0.01% FS / степен
Снабдување опсег : 12 до 36 VDC
Повратен сигнал : 4-20 m A или 0 -5 VDC или 0 -10 VDC или 5 VDC, итн.
Средна температура : -30 до 60 ° C
Амбиентална температура : -40 до 85 ° C
Заштита класа : IP68
Земање на фреквенција : не повеќе од 2ms
Сондата материјал : Дијафрагмата 316 S, процесот фитинг 1 Cr18 Ni9 Ti
Капацитет : (тековен) 250 до 1425Ω (напон тип) ≥ 2к
Нашиот стандард е Ниво мерач 4-20m A, Мерка опсег : 0-5meters , жица должина 5meter. Ако ви треба други,ве молиме оставете порака.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
ZHIPU

Слични понуди

Слободен брод 20pcs/многу NTC thermistor 10k 1% 3470 length1200mm NTC температурни сензори
 • Неодамнешно

Слободен брод 20pcs/многу NTC thermistor 10k 1% 3470 length1200mm NTC температурни сензори

DEN 1011.00 1087.68

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : NTC thermistor 10k±1% 3470 ,5mm епоксидна главата, ПВЦ цевки, 2651#24 црна двоен ред кабел должина 1200mm со опашката XH(2.54)терминал 2 YconnectorПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот

DEN 508.00 597.60

Бесплатен Превозот! [CJMCU122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3 G4200 D оригиналниотL3 G4200 D модули (триоската gyroscope модул) Користење на чипови : L3 G4200 D Напојување : 35v Комуникација : ЖИТО / SPI комуникациски протокол за Комуникација на ниво : компатибилни 35v систем Мерен опсег : 250 / 500 / 2000 дпс Модул содржи внатрешна комуникација на ниво на конверзија коло, компатибилен со 35v систем Нуди 51 еден тест програма Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 1pc Три-оската gyroscope ITG3205/ITG3200, аголна брзина сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Три-оската gyroscope ITG3205/ITG3200, аголна брзина сензор

DEN 483.00 568.80

Бесплатен Превозот! Триоската gyroscope ITG3205 / ITG3200, аголна брзина сензорДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Магијата на Светлината Купот на Модул за Arduino
 • Неодамнешно

Магијата на Светлината Купот на Модул за Arduino

DEN 89.28

Магијата на Светлината Купот на Модул за ArduinoОпис на производот Карактеристики Опис работен напон : 5 v излез форма : digital switch излез (0 и 1) и PWM излез Спецификација Димензии (cm) 10 x 8 x 3 Тежина (kg) 0.001Совети : Ако треба цел многу и испрати страна на курирската служба DHL ,ве молиме контактирајте ме ,јас ќе ги провери цена за вас ,можеби имаат surpise цена за вас .Почитувани Купувачи, со Цел ПОМАЛКУ ОД НЕ МОЖЕ да СЕ ПАТЕКАТА ВО Вашата Земја, ако треба песна на интернет, pls одберете Кина пост / Сингапур Пост / e Packet / Posti Финска да плати дополнителни превозот надомест ^^Кога сте примиле ќе стоки,pls вид потврди"добро примени"во aliexpress,ако ви се допаѓа нив,pls ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди.! ^^!Ви благодариме за вашата поддршка.! ^^!50 поставите 10 Вредност Отпорник Преносни Рака DIY за Полнење за Arduino УНО Р3 Создателот НИ$ 87.45 / многупарчиња / многу10 поставите Преносни Комплет Отпорник LED Capacitor Скокач Жици Breadboard за Arduino Корисна Дополнителен Комплет многупарчиња / многу10 постави Дополнителен Комплет Преносни Рака DIY за Полнење за Arduino со Мало Кутија LED Capacitor L293 D BC557 MAX7219 многупарчиња / многу1 поставува Корисна Преносни Отпорник за Полнење за Arduino Дополнителен Комплет УНО Р3 LED potentiometer такт се префрлите pin насловот парче1 поставува 37 во 1 кутија Сензор за Полнење модул Suite Различни за Arduino со Мало Кутија парчеУНО Р3 КОМПЛЕТ Надградена верзија за Arduino Дополнителен Комплет RFID Научат Suite Stepper Моторни + ULN2003 Бесплатен Превозот 1 сет парчеУНО Р3 за Arduino со USB Кабел без лого ATMEGA328 P 50pcs многупарчиња / многуМега 2560 Р3 за Arduino со USB Кабел Рампи 1.4 Reprap 3 D Pritners 50pcs многупарчиња / многу

Бесплатен Превозот! 1pc CJMCU-104 VCNL4000 амбиентална светлина сензор сензор за дистанца за мерење на сензор модул
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc CJMCU-104 VCNL4000 амбиентална светлина сензор сензор за дистанца за мерење на сензор модул

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! CJMCU104 VCNL4000 амбиентална светлина сензор сензор за дистанца за мерење на сензор модулОпис : Во физички пресметки понекогаш е убаво да знаете како физички блиски сте до некој објект...

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул Development Kit модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул Development Kit модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул за Развој на КомплетПредности : 1, умерена големина, погоден за рачни 2, еластичен сонда, погодно за мерење 3, Du Pont жица поврзан со снабдување, развој одбор, неопходен инструмент за учење одбор 4, тридржава се прикаже : висока, ниска, висока отпорност (off (исклучено) Високи и ниски (VCC = 5 V кога) : 1, црвена (висок) 2.4 V над 2, зелена (низок) 0.6 V во 3, портокалова светлина 0.62.4 V или исклучувањеДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 50К 2% 3950 Должина 150mm Сопствени направени NTC Сензор

DEN 1204.00 1295.04

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорNTC thermistor 50К+2% 3950,од не ' рѓосувачки челик школка големина (види цртежот подолу)...

1pcs/многу Најмалите SIM800L GSM, GPRS Модул Микро SIM Картичката Главниот Одбор Quad-band TTL Сериски Порт
 • Неодамнешно

1pcs/многу Најмалите SIM800L GSM, GPRS Модул Микро SIM Картичката Главниот Одбор Quad-band TTL Сериски Порт

DEN 233.28

Најмалите SIM800 L GSM, GPRS Модул Микроsim Картичка Главниот Одбор Quadband TTL Сериски ПортОпис : Чип : SIM800 LНапон : 3.74.2 VПоддршка мрежи : China Mobile, China Unicom и глобалната quadband мрежаМодул големина : 2.5cmx2.3cmTTL сериски порт за сериски порт, можете да ги поврзете директно до микроконтролор...

Фотоелектрически switch дифузна одраз 24V сензор E3F-DS100C1 откривање на далечина од 0-1 носители метри прилагодување NPN често се отвори
 • Неодамнешно

Фотоелектрически switch дифузна одраз 24V сензор E3F-DS100C1 откривање на далечина од 0-1 носители метри прилагодување NPN често се отвори

DEN 2400.00

[type] E3 FDS100 C1 [напон] 636 V DC [current] 300m A поддршка за сопствени [откривање на далечина] 0100 CM ефикасно откривање на далечина 3100 CM [излез mode] NPN често се отвори дифузна одраз на фотоелектрически switch [Спецификација] switch 18*65 (мм) копче линија 1.5 метри поддршка [цел] робот пречка избегнување, индустриското производство, итн...

20PCS/МНОГУ Мал RTC I2C модули 24C32 меморија DS1307 часовник RTC модул во парк добар квалитет (без батерија)
 • Неодамнешно

20PCS/МНОГУ Мал RTC I2C модули 24C32 меморија DS1307 часовник RTC модул во парк добар квалитет (без батерија)

DEN 453.60

DS1307 I2 C реално време часовник чип (RTC)24 C32 32 K I2 C EEPROM меморијаКористење на LIR2032 литиум батерија и полнење коло соDS1307 со батерија резерви не може да го реши проблемот на писменост .Целосно наполнета, може да обезбеди DS1307 тајминг 1 година.Компактен дизајн , 27mm * 28mm * 8.4 mmВоди кон DS1307 часовник pin обезбедува часовникот сигнал за микроконтролерски

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V
 • Неодамнешно

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V

DEN 95.52

Производ Вовед : 1.Напојување Напонот : DC428 V2.Тестирање Температура Опсег : 20 Целзиусови Степени100 Целзиусови Степени3.Прецизност : 0.1 Целзиусови Степени4.Тип на сензор : 1m NTC метал водоотпорен сензор5.Освежете го Оценувате : 1s / време6.Големина на екранот : 22mm*10мм*8ммАпликации : 1.Тестирање Автомобил Внатрешни Надворешна Температура2.Тестирање Клима Уред Соба Внатрешни Надворешна Температура3.Тестирање Фрижидер Внатрешни Надворешна Температура4.Тестирање Рибник Температура На Водата5.Тестирање На Температура На Вода За Бебе Туш

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc 5A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одбор

DEN 202.00 237.60

Бесплатен Превозот! 5 A спектар ACS712 модул тековната сензор PCB голи одборДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! Дигитален излез навалите сензор SCA60 C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус* еден оска inclinometer сензор обезбедува перспектива шематски и тест код, директен излез агол...

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor

DEN 1245.00 1338.72

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : Thermistor 10 K+2% 3950 со нерѓосувачки челик школка двоен ред кабел 2651 / 26#105 CДолжина 220mm опашка потопување калај 3ммПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

CJMCU-811 CCS811 Јаглерод Моноксид CO VOCs на Квалитетот на Воздухот Нумерички Гас Сензори
 • Неодамнешно

CJMCU-811 CCS811 Јаглерод Моноксид CO VOCs на Квалитетот на Воздухот Нумерички Гас Сензори

DEN 484.80

CJMCU811 CCS811 Затворен воздух следење на квалитетот на дигиталните гас сензор На CJMCU811 е ултранискоенергетски дигитални гас сензор кој ги интегрира со CCS801 сензор и 8битни MCU со аналогнинадигитален конвертор (ADC) за да се открие затворен на квалитетот на воздухот, вклучувајќи јаглерод моноксид (CO) и широк спектар на Испарливи Органски Соединенија (VOCs)...