• Неодамнешно
Мала температура и влажност, сензор, сензор на температура, RS485 температура и влажност предавателот, MODBUS communicati

Мала температура и влажност, сензор, сензор на температура, RS485 температура и влажност предавателот, MODBUS communicati

DEN 1135.00
DEN 1194.24
-5 %
Достапно

Количина на стоки


Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
1
Материјал:
Мешавина
is_customized:
Yes
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Влажност Сензор
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
1

Слични понуди

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 1501.00 1766.40

Бесплатен Превозот! 10pcs RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor
 • Неодамнешно

Брз Слободен брод 50pcs/многу NTC сензор на температура на 10K+-2% 3950 L= 220mm ntc сензор Обичај Температура Senor

DEN 1245.00 1338.72

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : Thermistor 10 K+2% 3950 со нерѓосувачки челик школка двоен ред кабел 2651 / 26#105 CДолжина 220mm опашка потопување калај 3ммПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу
 • Неодамнешно

Слободен брод М12 NPN ласерски сензор switch видлива светлина, Ласерски зрак фотоелектрически switch сензор со висока Висока Прецизност 10pair/многу

DEN 6114.00 6504.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

10PCS/МНОГУ IC TMP102AIDRLR TMP102 (CBZ) Ниска Моќност Дигитален Сензор на Температура Со SMBusTM,Две-Жица Сериски Интерфејс во SOT563
 • Неодамнешно

10PCS/МНОГУ IC TMP102AIDRLR TMP102 (CBZ) Ниска Моќност Дигитален Сензор на Температура Со SMBusTM,Две-Жица Сериски Интерфејс во SOT563

DEN 427.20

Datasheets TMP102 Datasheet Видео Датотека TMP102 Ниска Моќност Дигитален Сензор на Температура со SMBДвеЖица Сериски Интерфејс во SOT563 PCN Дизајн / Спецификација TMP102 Datasheet Ажурирање 22 / Април / 2014 Година Производителот на Производот Страница TMP102 AIDRLR Спецификации EDA / CAD Модели Преземање од Забрзан Дизајни Стандарден Пакет Од 4.000 Категорија Сензори, Transducers Семејство Температурни Сензори, Transducers Серија Пакување Лента & Ролна (TR) Тип на Сензор на Дигитални, Локалните уреди со покажувач на Температурата Локални 40°C ~ 125°C, уреди со покажувач на Температурата Remote Излез Тип на I2 C / SMBНапон Набавка 1.4 V ~ 3.6 V Резолуција 11 б Карактеристики OneShot, Излез Прекинувач, Исклучување Режим на Точност Највисок (Најниска) ±2°C (±3°C) Тест Состојба 25°C ~ 85°C (40°C ~ 125°C) Оперативен Температура 55°C ~ 150°C Пакет / Случај SOT563, SOT666 Снабдувач Уред Пакет SOT563 Онлајн Каталог TMP102 За Употреба Со 15681007ND EVAL ОДБОР ЗА TMP102 29634882ND EVAL МОДУЛ ЗА TMP102 14711424ND DEV ОДБОР ТЕРМО 3 КЛИКНЕТЕ Други Имиња 296268342TMP102 AIDRLRND

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V
 • Неодамнешно

Црвено Дигитален Дисплеј Термометар Температура Метар Детектор Модул Со NTC Метал Водоотпорен Сонда 0.28 Инчен DC 4-28V

DEN 95.52

Производ Вовед : 1.Напојување Напонот : DC428 V2.Тестирање Температура Опсег : 20 Целзиусови Степени100 Целзиусови Степени3.Прецизност : 0.1 Целзиусови Степени4.Тип на сензор : 1m NTC метал водоотпорен сензор5.Освежете го Оценувате : 1s / време6.Големина на екранот : 22mm*10мм*8ммАпликации : 1.Тестирање Автомобил Внатрешни Надворешна Температура2.Тестирање Клима Уред Соба Внатрешни Надворешна Температура3.Тестирање Фрижидер Внатрешни Надворешна Температура4.Тестирање Рибник Температура На Водата5.Тестирање На Температура На Вода За Бебе Туш

Слободен Брод 2бр/многу Висок квалитет У Ритам Фотоелектрически Switch ЕЕ-SX670-WR/671/672/674A-WR Со Кабел Индуктивен Сензор ЕЕ-SX670WR
 • Неодамнешно

Слободен Брод 2бр/многу Висок квалитет У Ритам Фотоелектрически Switch ЕЕ-SX670-WR/671/672/674A-WR Со Кабел Индуктивен Сензор ЕЕ-SX670WR

DEN 536.00 576.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен Брод 2бр / многу Висок квалитет У Ритам Фотоелектрически Switch ЕЕSX670WR / 671 / 672 / 674 AWR Со Кабел Индуктивен Сензор ЕЕSX670 WR(Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Имаме следниве модел во парк ,кога ќе го поставите цел ,само pls кажете ни ,ви благодаримеЕЕSX670 WRЕЕSX671 WRЕЕSX672 WRЕЕSX673 WRЕЕSX674 WRЕЕSX676 WRЕЕSX677 WR670 AWR671 AWR672 AWRДеталите за конекцијата : кафенапозитивни сино негативни црна сигнал на излез NPN НЕ розова и позитивни конекција е да се префрлат во нормално затворен​Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Бесплатен Превозот! 10pc 3m ЈП пена двострано лепило Лесна пена шок апсорпција амортизирање моќен налепница модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 10pc 3m ЈП пена двострано лепило Лесна пена шок апсорпција амортизирање моќен налепница модул сензор

DEN 196.00 230.40

Бесплатен Превозот! ЈП пена двострано лепило Лесна пена амортизирање моќен налепница за 3 M гироИме на производ : 3 M црна лепило пена Спецификации : 25ММ × 25 MM × Дебелина 2 MM : 2mm Карактеристики на Производот : двострано лепливи ленти, висок вискозитет на Температура е добра, солидна, без трага, брза монтажа, парична казна лепило Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

пластични E3F-DS30C4 M18 npn фотоелектрически switch сензор нормално отворен 30cm прилагодливи m18 дифузна фотоелектрически префрлате
 • Неодамнешно

пластични E3F-DS30C4 M18 npn фотоелектрически switch сензор нормално отворен 30cm прилагодливи m18 дифузна фотоелектрически префрлате

DEN 2640.00 2808.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

20PCS/МНОГУ Мал RTC I2C модули 24C32 меморија DS1307 часовник RTC модул во парк добар квалитет (без батерија)
 • Неодамнешно

20PCS/МНОГУ Мал RTC I2C модули 24C32 меморија DS1307 часовник RTC модул во парк добар квалитет (без батерија)

DEN 453.60

DS1307 I2 C реално време часовник чип (RTC)24 C32 32 K I2 C EEPROM меморијаКористење на LIR2032 литиум батерија и полнење коло соDS1307 со батерија резерви не може да го реши проблемот на писменост .Целосно наполнета, може да обезбеди DS1307 тајминг 1 година.Компактен дизајн , 27mm * 28mm * 8.4 mmВоди кон DS1307 часовник pin обезбедува часовникот сигнал за микроконтролерски

Бесплатен Превозот! 1pc 10K 3950 сензор на Температура на NTC thermistor температурна сонда сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc 10K 3950 сензор на Температура на NTC thermistor температурна сонда сензор

DEN 237.00 278.40

Бесплатен Превозот! Сензор на температура на NTC thermistor температурни сонди 10 K 3950NTC 10k ± 1% 3950, 3.7 MM, бела јакна линија должина 2М Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BL-U2 бар код читач моќ модул
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BL-U2 бар код читач моќ модул

DEN 2640.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BTF30-DDTL Фотоелектрически сензор
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ BTF30-DDTL Фотоелектрически сензор

DEN 2016.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Слободен брод 20pcs/многу NTC thermistor 10k 1% 3470 length1200mm NTC температурни сензори
 • Неодамнешно

Слободен брод 20pcs/многу NTC thermistor 10k 1% 3470 length1200mm NTC температурни сензори

DEN 1011.00 1087.68

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиНајдобра цена Обичај прави услуга за сите на видови на NTC СензорФункција : NTC thermistor 10k±1% 3470 ,5mm епоксидна главата, ПВЦ цевки, 2651#24 црна двоен ред кабел должина 1200mm со опашката XH(2.54)терминал 2 YconnectorПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул Development Kit модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул Development Kit модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! Логички тест пенкало Електронски Алатки DIY Модул за Развој на КомплетПредности : 1, умерена големина, погоден за рачни 2, еластичен сонда, погодно за мерење 3, Du Pont жица поврзан со снабдување, развој одбор, неопходен инструмент за учење одбор 4, тридржава се прикаже : висока, ниска, висока отпорност (off (исклучено) Високи и ниски (VCC = 5 V кога) : 1, црвена (висок) 2.4 V над 2, зелена (низок) 0.6 V во 3, портокалова светлина 0.62.4 V или исклучувањеДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5V 3.3 V max3232 модул сензор

DEN 277.00 326.40

Бесплатен Превозот! RS232 да TTL Сериски да TTL 5 V 3.3 V max3232Име : RS232 сериски порт за да TTL модул Модел : НЕМА.2110110 Чип : Увезени чипови max3232 ESE Оперативен напон : 3.0 V 5.0 V Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри
 • Неодамнешно

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ДС-HCHO Формалдехид сензор долг живот континуирано следење без земање мостри

DEN 1339.20

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.ДСHCHO високо интегрирани, висока прецизност, висока стабилност дигитален излез формалдехид сензор, со користење на електрохемиски метод за реално време во откривање на разни апликација сценарија на формалдехид содржини, без земање, има точни мерења, мали димензии, лесна за употреба, и за дома и индустриски и се применува на различни автомобили, клима, телевизор и други превозници...

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc [CJMCU-122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3G4200D оригиналниот

DEN 508.00 597.60

Бесплатен Превозот! [CJMCU122] triaxial gyroscope модул аголна го оценувате модул L3 G4200 D оригиналниотL3 G4200 D модули (триоската gyroscope модул) Користење на чипови : L3 G4200 D Напојување : 35v Комуникација : ЖИТО / SPI комуникациски протокол за Комуникација на ниво : компатибилни 35v систем Мерен опсег : 250 / 500 / 2000 дпс Модул содржи внатрешна комуникација на ниво на конверзија коло, компатибилен со 35v систем Нуди 51 еден тест програма Добредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! 1pc Дигитален излез навалите сензор SCA60C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус

DEN 932.00 1096.80

Бесплатен Превозот! Дигитален излез навалите сензор SCA60 C модул став агол забрзување на мерење на ЖИТО автобус* еден оска inclinometer сензор обезбедува перспектива шематски и тест код, директен излез агол...

Бесплатен Превозот! CJMCU-88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модул
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот! CJMCU-88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модул

DEN 429.00 504.00

Бесплатен Превозот! CJMCU88 TMD27713 (IRLED + ЛАС + БЛИЗИНАТА) растојание сензор модулДобредојдовте на нашиот s хоп, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...