• Неодамнешно
Висока ефикасност 240v 5000w pwm правец на соларен контролер за 5kw ветерница

Висока ефикасност 240v 5000w pwm правец на соларен контролер за 5kw ветерница

DEN 32746.00
DEN 36384.00
-10 %
Достапно

Количина на стоки


Висока ефикасност 240v 5000w pwm правец на соларен контролер за 5kw ветерница
Ветер и Соларни хибрид генерација е доста напредни обновливите извори на енергија систем во моментов. Навистина, продолжи со постигнување на зелена енергија да се користат за нашите зборот за ден и ноќ.
Цената контролер се користат да управуваат со енергија од ветер-турбина и соларен панел во акумулаторот батеријата интелигентно и пренос автоматски.
Производ карактеристики на 5000w pwm сончевиот ветар контролер
1. LCD покажува систем критичен параметар
2. CE сертификација
3. Модул дизајниран
Дизајн напредувањето на 240v pwm сончевиот ветар контролор : ветерница безбедно водење брзина ограничена авто ветерната турбина генератор низок напон на полнење бидат достапни Правец-турбина авто кочница или рачно префрлете се на работата. соларни казнената заштита, како што се : Обратна поларитетот заштита, Анти-обратна полнење. PWM систем за контрола. батеријата заштита авто како : Обратна поларитетот заштита од Краток спој заштита, над-полнење или над-празнење. Температурна компензација Поставување панел за корисникот посебен амбиент на syst e
Производ технолошки податоци
Модел Бр.
ТЕЦ-50-48
ТЕЦ-50-96
ТЕЦ-50-120
ТЕЦ-50-240
Ветерната турбина моќ
5000 W
Соларни номинална моќност
1500 W
Номинална Батеријата Напон
48 V
96 V
120 V
240 V
Правец на-турбина текст моќта макс.
9000 W
Правец на-турбина текст current max.
200 На
100 A
80 A
50 A
Во текот-напон на полнење
58.8 V
116 V
144 V
164 V
Над-бесплатно обновување на напон
56 V
110 V
138 V
288 V
Над-испуштање Напон
42 . 5 V
86 V
108 V
216 V
Над-испуштање обновување volt.
47 V
92 V
115 V
230 V
Метод на контрола
Две начин контрола со PWM
Бесплатно-оптоварување изгуби моќта
≤ 6 ма
Напон загуби на полнење
≤ V 0.26
Напон загуби на испуштање
≤ V 0.

Карактеристики на понудата

Број На Модел На:
pwm правец на соларен контролер ТЕЦ-50-120/240
is_customized:
Yes
Примена:
Сончевиот Систем Контролер,Правец На Контролорот,Соларни Работна Станица,Напон, Контролер
Примена:
Правец На Соларни Хибриден Систем Контролер
боја:
Сина
Тип:
5000w pwm сончевиот ветар контролер
сертификација:
CE&ROHS
Материјал:
алуминиум домување
Ветерната турбина моќ:
5000W
Функција:
Висок квалитет 240v pwm сончевиот ветар контролер
номинална батеријата напон:
120v 240v
Ладење начин:
вентилаторот за ладење
Во текот напон заштита:
Yes
Објектот:
pwm правец на соларен контролер

Слични понуди

EPSOLAR Трагач 4215BN 40A 12V 24V Нов Трагач 40 засилувачи MPPT Соларни Задолжен Контролор Регулатор со MT50 remoter метар или WIFI ebox
 • Неодамнешно

EPSOLAR Трагач 4215BN 40A 12V 24V Нов Трагач 40 засилувачи MPPT Соларни Задолжен Контролор Регулатор со MT50 remoter метар или WIFI ebox

DEN 7348.00 8256.00

EPSOLAR Трагач 4215 BN 40 A 12 V 24 V Нов Трагач 40 засилувачи MPPT Соларни Задолжен Контролор Регулатор со MT50 remoter метар или WIFI ebox​Нов Трагач4215 BN контролер карактеристики се наведени подолу : •12 V / 24 V автоматски се идентификуваат или userdefined работен напон.•Одлична дисипација на топлина...

220V 230W 55x45mm Греење на Елемент Бенд Грејач 2 парчиња за Пластични Вбризгување на Машина
 • Неодамнешно

220V 230W 55x45mm Греење на Елемент Бенд Грејач 2 парчиња за Пластични Вбризгување на Машина

DEN 480.00 504.96

Пакет Содржина 2 x Грејач Бенд, Бенд Големина 55 x 45mm / 2.2" x 1.8" (Внатрешен Кол*H) Max Напон 220 V Моќ 230 W(+ / 2%) Материјал од не ' Рѓосувачки Челик, Мика

CE, ROHS потврдија 20A 12V PWM соларни задолжен контролор OSCR1220
 • Неодамнешно

CE, ROHS потврдија 20A 12V PWM соларни задолжен контролор OSCR1220

DEN 354.24

CE, ROHS потврдија 20 A 12 V PWM соларни задолжен контролор OSCR1220МОДЕЛ OPR1210 OPR1220 OPR1230 OPR4820 OPR4830 се Борат напон 12 V / 24 V авто 48 V Полнење тековната 10 A 20 A 30 A 20 A 30 A Испуштање струја 10 A 20 A 30 A 20 A 30 A Max Соларни текст Изедначување B01 запечатени B02 Гел B03 поплава 14.4 V 14.2 V 14.6 V Плови полнење 13.7 V(defaul,прилагодлив) Испуштање запре 10.7 V(defaul,прилагодлив) Испуштање повторно да го вклучите за 12.6 V(defaul,прилагодлив) USB излез 5 V / 3А Самоконсумираат температурата на работа 35~+60 ℃ Големина / Тежина 150*78*35mm / 175g *сите црвена боја напон X2 ,X4, додека со користење на 24 V / 48 V систем.*Спецификација на производот се предмет на промена без претходна најава.

60*45mm Мика Бенд Грејач 220V 260W Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина
 • Неодамнешно

60*45mm Мика Бенд Грејач 220V 260W Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина

DEN 342.00 397.92

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Бенд Грејач Напон 220 V Моќ 260 W Бенд Големина 60 × 45mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Издржи Температура 300 °C 400 °C Тежина 110g / pc Пакет 1 PC Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

Соларна Енергија 0-500W, Енергија од Ветер 0-300W, 12V и 24V Авто Хибрид Правец-Соларен Полнач Контролер Широк Спектар Моќ Прилагодливи
 • Неодамнешно

Соларна Енергија 0-500W, Енергија од Ветер 0-300W, 12V и 24V Авто Хибрид Правец-Соларен Полнач Контролер Широк Спектар Моќ Прилагодливи

DEN 6672.00

Соларна Енергија 0500 W, Енергија од Ветер 0300 W, 12 V & 24 V Автоматско Препознавање Хибрид ПравецСоларен Полнач Контролер Широк Спектар Моќ ПрилагодливиНовиот дизајн : Погоден за Соларна Енергија 0500 W, Енергија од Ветер 0300 W, и 12 V и 24 V систем...

Lastest 20A 12V/24V Интелигентни соларни на полнење и празнење контролер со PWM функција & LCD Дисплеј
 • Неодамнешно

Lastest 20A 12V/24V Интелигентни соларни на полнење и празнење контролер со PWM функција & LCD Дисплеј

DEN 1882.00 2352.00

Lastest 20 A 12 V / 24 V Интелигентни PWM Соларни Задолжен Контролор со LED ДисплејПроизвод ВоведCM серија контролер е еден вид на интелигентни, мултицел соларни на полнење и празнење контролер...

220V 230W 50 x 50mm Машина Цевка Цевка Греење Грејач Бенд
 • Неодамнешно

220V 230W 50 x 50mm Машина Цевка Цевка Греење Грејач Бенд

DEN 400.00 421.44

Спецификации : Име на Производ Грејач Бенд Материјал од не 'Рѓосувачки Челик, Керамички Моќ 230 W Напон 220 V Издржи Температура И 300°С400°C Бенд Внатре Дијаметар 50мм / 2 инчи Бенд Ширина 50mm / 2 инчи Вкупната Големина 7 x 5.5 x 16cm / 2.8" x 2.2" x 6.3" (L*W*H) Mail Боја Бела, Сребрена на Ѕвонење Нето Тежина 150g Пакет Содржина 1 x Грејач Бенд

40A 48V Интелигентни соларни на полнење и празнење контролер со LCD Дисплеј
 • Неодамнешно

40A 48V Интелигентни соларни на полнење и празнење контролер со LCD Дисплеј

DEN 4570.00 5712.00

40 A 48 V Интелигентни соларни на полнење и празнење контролер со LCD Дисплеј1 Производ ВоведCM серија контролер е еден вид на интелигентни, мултицел соларни на полнење и празнење контролер...

45mm x 30мм 220V 130W Мика Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина
 • Неодамнешно

45mm x 30мм 220V 130W Мика Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина

DEN 452.00 525.60

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Бенд Грејач Напон 220 V Моќ 130 W Бенд Големина 45 × 30мм(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Издржи Температура 300 °C 400 °C Тежина 70g / pc Пакет 2 парчиња Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

220V 180W 50mm x 40mm Нерѓосувачки Челик Грејач Бенд за Лиење Машина
 • Неодамнешно

220V 180W 50mm x 40mm Нерѓосувачки Челик Грејач Бенд за Лиење Машина

DEN 384.00 403.68

Спецификации : Име на Производ Грејач Бенд Материјал од не 'Рѓосувачки Челик, Керамички Моќност 180 W Напон 220 V Издржи Температура И 300°С400°C Бенд Внатре Дијаметар 50мм / 2 инчи Бенд Ширина 40mm / 1 1 / 2 инчи Вкупната Големина 7 x 5.5 x 16cm / 2.8" x 2.2" x 6.3" (L*W*H) Mail Боја Бела, Сребрена на Ѕвонење Нето Тежина 129g Пакет Содржина 1 x Грејач Бенд

12v 24v Соларен полнач за батеријата контролер PWM 30A LS3024B со ebox-РАНЛИВИТЕ-01 за да се поврзете на мобилен телефон
 • Неодамнешно

12v 24v Соларен полнач за батеријата контролер PWM 30A LS3024B со ebox-РАНЛИВИТЕ-01 за да се поврзете на мобилен телефон

DEN 2243.00 2520.00

12v 24v Соларен полнач за батеријата контролер PWM 30 A LS3024 B со eboxРАНЛИВИТЕ01 за да се поврзете на мобилен телефонПлаќање : 1...

Соларни 10A 10amp LS1024B мини дома регулатор на полнење со wifi КУТИЈА поврзете функција СТАН и сензор на температура на
 • Неодамнешно

Соларни 10A 10amp LS1024B мини дома регулатор на полнење со wifi КУТИЈА поврзете функција СТАН и сензор на температура на

DEN 1922.00 2160.00

Соларни 10 A 10amp LS1024 B мини дома регулатор на полнење со wifi КУТИЈА поврзете функција СТАН и сензор на температура наПлаќање : 1...

10pcs/број на бакар топлинска цевка (140cm), за соларен бојлер, соларни топла вода за греење
 • Неодамнешно

10pcs/број на бакар топлинска цевка (140cm), за соларен бојлер, соларни топла вода за греење

DEN 2415.00 2945.28

Опис : Тоа вклучува : 10 компјутери на топлинска цевка за соларен бојлер 1400mm должина, дијаметар 14mmПараметарот : Материјал : БакарДијаметар : 14mm (Header)Цевка со дијаметар : 8mmДолжина : 1400mm(вклучувајќи го насловот)Погодни за стаклена цевка (1500mm должина)Примена : вметнете во стаклена цевка на соларен бојлер за притисок на соларни топла вода за греење систем, како греење пренесување медиуми.ПлаќањеВе молиме да ја плати во рок од 3 дена по аукција.Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Испорака деталиВашиот објект ќе биде предаден во рок од 48 часа во работни дена ако плаќањето за цел е ослободен пред 8 PM PST дневно (освен сабота, недела и Празници)...

Надгради на наполнетост на батеријата контролер за 100-600w ветерната турбина генератор, водоотпорен правец на контролорот 12V/24V авто се направи разлика
 • Неодамнешно

Надгради на наполнетост на батеријата контролер за 100-600w ветерната турбина генератор, водоотпорен правец на контролорот 12V/24V авто се направи разлика

DEN 1099.20

Надгради на наполнетост на батеријата контролер за 100600w ветерната турбина генератор, водоотпорен правец на контролорот 12 V / 24 V авто се направи разликаМодел Не RX600 CWN Max Текст на AC Напон AC 30 V Излезниот ЕДНОНАСОЧЕН Напон DC12 V / 24 V НадПразнење...

50mm x 30мм 220V 150W Мика Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина
 • Неодамнешно

50mm x 30мм 220V 150W Мика Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина

DEN 462.00 537.60

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Бенд Грејач Напон 220 V Моќност 150 W Бенд Големина 50 × 30мм(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Издржи Температура 300 °C 400 °C Тежина 75g / pc Пакет 2 парчиња Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

60*35mm Мика Бенд Грејач 220V 200W 60mm Внатре Дијаметар од не ' Рѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина
 • Неодамнешно

60*35mm Мика Бенд Грејач 220V 200W 60mm Внатре Дијаметар од не ' Рѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина

DEN 330.00 383.52

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Бенд Грејач Напон 220 V Моќност 200 W Бенд Големина 60 × 35mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Издржи Температура 300 °C 400 °C Тежина 100g / pc Пакет 1 PC Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

220V Работа станица за соларна греење на вода, Пумпна Станица на Соларни Топла Вода во Бојлер w/ Пумпа
 • Неодамнешно

220V Работа станица за соларна греење на вода, Пумпна Станица на Соларни Топла Вода во Бојлер w/ Пумпа

DEN 11271.00 13745.28

Работа СтаницаПакет се вклучени : Работно место 220v 1 единица ( пумпа е вклучена)PT1000 1 единицаNTC10 K 2 одделениеPower plug 1 единица(Забелешка : АУ, САД, ЕУ, велика БРИТАНИЈА приклучокот е достапен, ве молиме да не информирате која верзија ви е потребна.ако немаат посебни барања кон нас, ние ќе го избере power plug, соодветно.)Апликацијата Капацитет : Max...

55мм x 35mm Мика Бенд Грејач 220V 190W Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина
 • Неодамнешно

55мм x 35mm Мика Бенд Грејач 220V 190W Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина

DEN 320.00 372.48

55мм x 35mm Мика Бенд Грејач 220 V 190 W Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција МашинаСпецификација : Име на Производ Бенд Грејач Напон AC 110 V 220 V 380 V Моќ 190 W Бенд Големина 55× 35mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Издржи Температура 300°C 400°C Тежина 90g / pc Пакет 1 PC Бенд ГрејачПрилагодено : Бендот грејач може да се прилагоди според вашето барање...

40mm x 35mm 220V 140W Мика Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина
 • Неодамнешно

40mm x 35mm 220V 140W Мика Бенд Грејач Нерѓосувачки Челик Греење Елемент за Инекција Машина

DEN 470.00 546.72

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Бенд Грејач Напон 220 V Моќ 140 W Бенд Големина 40 × 35mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Издржи Температура 300 °C 400 °C Тежина 77g / pc Пакет 2 парчиња Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

24V 40W 100*80mm Силикон Бенд Тапан Грејач Масло Биодизел Пластика Метал Барел
 • Неодамнешно

24V 40W 100*80mm Силикон Бенд Тапан Грејач Масло Биодизел Пластика Метал Барел

DEN 410.00 432.00

24 V 40 W 100*80mm Силикон Бенд Тапан Грејач Масло Биодизел Пластика Метал Барел Опис Силикон Бенд Тапан Грејач Должина : 100mm Ширина : 80mm Дебелина : 2mm Максимална услуга температура : 160° работа напон : 24 VAC Моќност : 40 W имаме многу многу различни големина грејач ,ве молиме да пребарувате во нашата продавница ,тоа исто така може да се сопствени направени ,45 дена олово време ...

EPEVER IT4415ND 45A MPPT соларни задолжен контролор 12V/24V/36v/48v lcd дисплеј црна MT50 далечински метар со РАНЛИВИТЕ функција
 • Неодамнешно

EPEVER IT4415ND 45A MPPT соларни задолжен контролор 12V/24V/36v/48v lcd дисплеј црна MT50 далечински метар со РАНЛИВИТЕ функција

DEN 16083.00 18070.56

EPEVER IT4415 ND 45 A MPPT соларни задолжен контролор 12 V / 24 V / 36v / 48v lcd дисплеј црна MT50 далечински метар со РАНЛИВИТЕ функцијаПлаќање : 1...