• Неодамнешно
Arashi 1PCS За SUZUKI GSF РАЗБОЈНИК 250 1990 CNC Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors Мотоцикл Лебди Кочница

Arashi 1PCS За SUZUKI GSF РАЗБОЈНИК 250 1990 CNC Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors Мотоцикл Лебди Кочница

DEN 4320.00
DEN 4799.52
-10 %
Достапно

Количина на стоки


Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница
Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик,
со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии,
намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност. -На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Само летачкиот диск роторот презентирани од Страна на "Arashi".
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:
Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик
Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Лебди:Лебди Бои : Сребрена&Црна,Сребро&Злато
Fitment: За SUZUKI GSF РАЗБОЈНИК 250 1990 Пакет се Вклучени: 1 x Arashi Предни Сопирачки Дискови Rotors(Лево)
Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation. Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас!
За SUZUKI
GSF РАЗБОЈНИК
250
90
ПРЕД - L
ГШ
400
89
ПРЕД - L
GSF РАЗБОЈНИК
400
89-96
ПРЕД - L
ГШ E
500
89-03
ПРЕД - Р
ГШ F
500
04-07
ПРЕД - Р
RF
900
94-97
ПРЕД - L / R
GSF РАЗБОЈНИК
1200
96-05
ПРЕД - L / R
GSX INAZUMA
1200
99-03
ПРЕД - L / R

Карактеристики на понудата

Објектот Дијаметар:
31cm
Материјал Тип:
AISI 420&AL 6061-T6
Бренд Име:
ARASHI
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Motobike Направи:
Suzuki
Име На Модел:
DBS1010W
Објектот Ширина:
000inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Специјални Функции:
Едно Парче Предни Диск Сопирачки
Објектот Тежина:
1.8kg
Објектот Висина:
0.5cm
Објектот Должина:
000inch
Година:
1990 година
Модел:
GSF РАЗБОЈНИК 250 1990
боја:
Црното Злато
Лебдечки:
Лебдечки

Слични понуди

270MM Кочница Caliper Адаптер Заградата За KTM SX XC XCW SXF XCFW EXC 125 144 150 200 250 300 350 400 450 505 530 Мотоцикл
 • Неодамнешно

270MM Кочница Caliper Адаптер Заградата За KTM SX XC XCW SXF XCFW EXC 125 144 150 200 250 300 350 400 450 505 530 Мотоцикл

DEN 1723.00 1914.72

СОСТОЈБА : 100% СОСЕМА НОВА Боја : како на сликиМатеријал : CNC Палка T66061 АлуминиумЦената е за 1 парче Адаптер Заградата без игла, може да се качи со акции pinВклопуваат со оригинални caliper, вилушка,и 270 MM огромен диск.Спецификација : Секој производи ќе бидат проверени во многу добра состојба пред пакет.Потсетување : ве Молам, проверете го тоа внимателно, да бидете сигурни дека тоа е костим за вашата.ОДГОВАРА ЗА KTM : МОДЕЛ ГОДИНАKTM 125 SX 20092015KTM 144 SX 20092015KTM SX 150 20092015KTM 200 XC 20102015KTM 200 XCW 20102015KTM 250 SX 20092015KTM 250 SXF 20092015KTM 250 XC 20102015KTM 250 XCF 20102015KTM 250 XCW 20102015KTM 250 XCFW 20102015KTM 300 XC 20102015KTM 300 XCW 20102015KTM 350 SXF 2015KTM 400 XCW 20102015KTM 450 SXF 20092015KTM 450 EXC 20102015KTM 450 XCF 20102015KTM 450 XCW 20102015KTM 505 SXF 20092015KTM 505 XCF 20102015KTM 530 EXC 20102015KTM 530 XCW 20102015Не го Купите, Ако Не ги Потврди Можете Да Ги Користите,Само Прашајте Нè За Подетални Цртање за Да Проверите Дали Тие Се Вклучите.Вие Ќе Примите Објект Исто Како И Сликите.Можеби Некои Разлика На Боја Како Светлина За Време На Снимањето.Увозни Давачки,Даноци И Давачки Кои Не Се Вклучени Во Точка Цена,Тоа Значи Шпедиција Ќе Наплаќаат Овие Надоместоци Од Вас, Ако Сакате Да Добиете Предмети.Превозот Време Како Што Се Следниве : Можеби Ќе Има Некои Задоцнување, Како И Превозот На Компанијата Или Царината, Ќе Сакате Да Контактирате Со Нас Ако Задоцнување, Но Не За Да Го Отворите Disputs Како Тоа Не Е Наша Грешка Кога Ќе Го Одберете Да Ја Објавите Од Експрес, Понекогаш Ние Ќе Ја Објавите Курир Кој Сте Го Одбрале, Бидејќи Ќе Има Некои Проблем Со Царинење На Царинската, И Можеби И За Време На Испорака Не Е Најбрз...

STARPAD За нови предни диск сопирачки чувствуваат мотоцикл XGJ250-21 нови триење плоча мото додатоци
 • Неодамнешно

STARPAD За нови предни диск сопирачки чувствуваат мотоцикл XGJ250-21 нови триење плоча мото додатоци

DEN 912.00

Во однос на хроматските аберации и димензија за грешка : Како светлина проблем и мерење метод разлика, можеби имаш мала грешка, ве молиме имајте на ум и да се разбере.Во однос на пакување : ние може да ги промените пакетот да ја намалите тежината и да ја задржите превозот на безбедноста зависи од различни стоки.Благодарам многу.Плаќање : Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија...

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА 700 XL V8 Transalp (не ABS) 2008-2011 Задните ОЕМ Нови Црвени Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА 700 XL V8 Transalp (не ABS) 2008-2011 Задните ОЕМ Нови Црвени Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 838.00 1147.20

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : ХОНДА KAWASAKI BUELL SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA140Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Универзална 260mm мотоцикл Летачкиот диск кочница Тајван NCY Модифицирани Мотоцикл диск кочница За BWS Харли Хонда, Јамаха Новиот Suzuki
 • Неодамнешно

Универзална 260mm мотоцикл Летачкиот диск кочница Тајван NCY Модифицирани Мотоцикл диск кочница За BWS Харли Хонда, Јамаха Новиот Suzuki

DEN 1986.00 3008.64

Универзална 260mm мотоцикл Летачкиот диск кочница Тајван NCY Модифицирани Мотоцикл диск кочница За BWS Харли Хонда, Јамаха Suzuki Нови Забелешки : 1...

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА XL 600 VM/В.Н.Е/VP Транс Alp 1991-1993 Задните OME НОВИ Црвени Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА XL 600 VM/В.Н.Е/VP Транс Alp 1991-1993 Задните OME НОВИ Црвени Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 833.00 1141.44

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : ХОНДА KAWASAKI BUELL SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA140Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мотоцикл Делови накладките За BMW C 600 Еволуција Скутер 2014 Задните ОЕМ Нови Црвени Композитни Керамички Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл Делови накладките За BMW C 600 Еволуција Скутер 2014 Задните ОЕМ Нови Црвени Композитни Керамички Бесплатен превозот

DEN 840.00 1150.56

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : BMW CAGIVA ХОНДА ITALJET KAWASAKI KYMCO PEUGEOT SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA196Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мото Додатоци накладките За DAELIM SQ 250 Freeway S2 2006 Година Пред ОЕМ Нови Црвени Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мото Додатоци накладките За DAELIM SQ 250 Freeway S2 2006 Година Пред ОЕМ Нови Црвени Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 836.00 1144.80

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : BMW CAGIVA ХОНДА ITALJET KAWASAKI KYMCO PEUGEOT SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA142Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мотоцикл Лост Чувари Заштитник Handlebar 7/8 Кочница Спојки Држела Заштита на Стража За Suzuki GSX-R GSXR 600 1000 750 2001-2017
 • Неодамнешно

Мотоцикл Лост Чувари Заштитник Handlebar 7/8 Кочница Спојки Држела Заштита на Стража За Suzuki GSX-R GSXR 600 1000 750 2001-2017

DEN 1165.92

Карактеристики : Алуминиумски мотор кочница спојки лост заштитник;Заштита и декорација на вашиот мотор;Спецификации : Име на производ : 22mm / 0.87 инчен Мотоцикл Кочница Спојки Лост Заштитник Заштита Рака GuardМатеријал : алуминиум легура + пластикаБруто тежина : околу 280gПрименлив модел : универзална за 22mm / 0.87" мотоцикл handlebar

Мотоцикл Задни Диск Сопирачки за Suzuki GSX R1000 2001-up GSX R1100 86-88 TL 1000 R 1998 19992000 2001
 • Неодамнешно

Мотоцикл Задни Диск Сопирачки за Suzuki GSX R1000 2001-up GSX R1100 86-88 TL 1000 R 1998 19992000 2001

DEN 1775.52

Оваа задни диск сопирачки направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик и се многу издржливи.Брановидна дизајниран надворешниот диск формата за да им помогне го задржи накладките чисти и веднаш исчезнува топлина, обезбедува извонредна сопирање перформанси и минимум подлога носат.Детали За Производот : Состојба : 100% Сосема НовКоличина : 1x Задни Диск СопирачкиМатеријал : Не ' Рѓосувачки Челик & Алуминиумска ЛегураВо Боја : Како На Сликата ПрикажаниИзработени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челикВисока Јачина и многу издржливиЛесно да се инсталира,нема инсталација наставаFitment : За Suzuki GSX R600 19972015За Suzuki GSX R750 19962015За Suzuki GSX R1000 20012015За Suzuki GSX R1000 ABS 2016 годинаЗа Suzuki GSX R1100 1987 1988За Suzuki SV650 20032010За Suzuki SVS650 20032009За Suzuki SV1000 20032007 годинаЗа Suzuki SVS1000 20032007 годинаЗа Suzuki TLR1000 19982003За Suzuki TLS1000 19972001

Мотоцикл Кочница Спојки Држела Четка CNC Заштита на Стража За Јамаха FZ1 FZ6 FZ6S FZ6N FZ6F FZ8 YZF-R1 YZF-R6 YZF-R6S YZF R1 R6 R6S
 • Неодамнешно

Мотоцикл Кочница Спојки Држела Четка CNC Заштита на Стража За Јамаха FZ1 FZ6 FZ6S FZ6N FZ6F FZ8 YZF-R1 YZF-R6 YZF-R6S YZF R1 R6 R6S

DEN 1165.92

Карактеристики : Алуминиумски мотор кочница спојки лост заштитник;Заштита и декорација на вашиот мотор;Спецификации : Име на производ : 22mm / 0.87 инчен Мотоцикл Кочница Спојки Лост Заштитник Заштита Рака GuardМатеријал : алуминиум легура + пластикаБруто тежина : околу 280gПрименлив модел : универзална за 22mm / 0.87" мотоцикл handlebar

За ПОБЕДА Kingpin 8-Топка 08-11 Kingpin-Ниска 09 Вегас 8-Топка 08-17 Визија Улица 08-09 Џекпот 10-16 Мотоцикл накладките Задните
 • Неодамнешно

За ПОБЕДА Kingpin 8-Топка 08-11 Kingpin-Ниска 09 Вегас 8-Топка 08-17 Визија Улица 08-09 Џекпот 10-16 Мотоцикл накладките Задните

DEN 355.00 408.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : ХОНДА FJS 400 D6 / D7 / D8 20062008 ШВТ 400 FJS 400 D9 2009 ШВТ 400 FJS 400 A9 / AB ABS 20092014 FJS 600 1 / 2 / Д3 / D4 / D5 / D6 / D7 / A3О7 Silverwing 20012009 ШВТ 600 FJS 600 AB ABS 20112016 DN01 680cc ЗИМСКИОТ 700 A8 / A9 20082011 CBR 750 FJ 'Superaero' 1988 VFR 750 FJ / FK / FL / FM / FN / FP / FR / FS / FT / ФВ 19881997 CBR 1000 FK / FLFM / FN 19891992 ST 1100 И / АП / AR / КАКО ПанЕвропски ABS Модел 19921995 ST 1100 L / M / N / P / R / S / T / V / W / X / Y / 1 / 2 ПанЕвропскиНе ABS 19902002 CTX 1300 AE 20142015 GL 1500 'CV / Г.С. / CX / КИП / Ц1 / C2(F6 C)'19972003 VFR 750 F 19901997 CBR 1000 F 19901991 ST 1100 19912002 ST 1100 A 'ABS Модел" 1995 CTX 1300 2014 CTX 1300 DLX ABS 2014 GL 1500 C / CT / СП / CD Valkyrie / Valkyrie Tourer 19972003 ЗИМСКИОТ 700 A9 'DN01' 20092011ИНДИСКИОТ Главен Класичен Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20142015 Главен Vlntage Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20142015 Chieftain Фрлија Тркала / Nissin Дебеломер 20142015 Roadmaster Фрлија Тркала / Nissin Дебеломер 2015 Спрингфилд 2016 Година Главен Класичен Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20142017 Главен Темен Коњ 20162017 Главен Гроздобер Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20142017 Chieftan Фрлија Тркала / Nissin Дебеломер 20142017 Roadmaster Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20152017 Спрингфилд 20162017ПОБЕДА " Арлен Нес Победа Визија 20092012 Boardwalk Зборуваше Тркала 20132015 Кори Нес Џекпот 20082010 Кори Нес Победа КросКантри 20112012 Крстот Земјата 20102015 КросКантри Турнеја 20122015 КросКантри 8 Топката До 2015 Крстот Патишта 20102011 Крстот Патишта Класичен Зборуваше Тркала 20132014 Крстот Патишта 8Топка Фрлија Тркала 2014 Крстот Туринг 20132014 Ловец 2015 Чекан 20082011 Чекан S 20082015 Чекан 8 Топка 20102015 Тешко Топката 20122013 Highball Фрлија & Зборуваше Тркала 20122015 Џекпот 20102014 Судија 20132015 Kingpin Турнеја 20082009 Кралот Pin 20082009 Kingpin 8Топка 20082012 KingpinНиска 2009 Магнум 2015 Вегас 8 Топка 20082015 Вегас 20082012 Вегас Ниска 20082009 Вегас Џекпот 20082009 Визија Улица 20082009 Визија Турнеја Сите модели 20082015 Визија 8 Топка 20102012 Година Зак Нес Вегас 20112012 Вегас 20082017 Вегас Ниска 20082009 Вегас Џекпот 20082012 Чекан 20082011 Чекан S 20082017 Чекан 8 Топка 20102016 Highball Фрлија&Зборуваше Тркала 20122017 Кралот Pin 20082012 Kingpin Турнеја 20082009 Kingpin 8Топка 20082011 KingpinНиска 2009 Вегас 8Топката 20082017 Визија Улица 20082009 Визија Турнеја Сите модели 20082017 Кори Нес Џекпот 20082010 Кори Нес Победа КросКантри 20112012 КросКантри 20102017 КросКантри Туринг 20132017 КросКантри 8Топка 20152016 Крстот Патишта 20102013 Крстот Патишта Classis Зборуваше Тркала 20132014 Крстот Патишта 8 Топката Фрлаат Тркала 2014 Ловец 20152017 Визија 8 Топка 20102011 Џекпот 20102016 Магнум 20152017 Arien Нес Победа Визија 20092012 Зак Нес Вегас 20112012 Судија 20122017 Тешко Топката Зборуваше Тркала 20122013BMW C 600 Спортски Скутер 20122015 C 600 Спорт Highline 20132015 C 650 GT Скутер 20122015 C 650 GT Highline 20132015 C Еволуција Скутер 20142015 C600 Спорт 20122014 C650 GT 20122015 C650 GT специјално Издание 2015ЈАМАХА MT01 1670cc 20052010 МТ01 S 5 YUR 2009GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови.

Мотоцикл делови накладките Одговара KAWASAKI НОВ Вулкан 650 2015 Задните ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл делови накладките Одговара KAWASAKI НОВ Вулкан 650 2015 Задните ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 840.00 1151.52

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеЕквивалентно на EBC # FA140Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мото Додатоци накладките За ПОБЕДАТА Кори Нес Крос-Кантри 2011 Задните ОЕМ Нови Црвени Композитни Керамички Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мото Додатоци накладките За ПОБЕДАТА Кори Нес Крос-Кантри 2011 Задните ОЕМ Нови Црвени Композитни Керамички Бесплатен превозот

DEN 834.00 1141.92

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : BMW CAGIVA ХОНДА ITALJET KAWASAKI KYMCO PEUGEOT SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA196Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мото Додатоци накладките За ПОБЕДА Крстот Патишта Класичен/U-Топката/ Туринг 2013-2014 Задните Композитни Керамички Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мото Додатоци накладките За ПОБЕДА Крстот Патишта Класичен/U-Топката/ Туринг 2013-2014 Задните Композитни Керамички Бесплатен превозот

DEN 835.00 1143.36

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : BMW CAGIVA ХОНДА ITALJET KAWASAKI KYMCO PEUGEOT SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA196Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мотоцикл Делови накладките За ХОНДА VT 1300 КТ 2010-2013 VT 750 S 2010-2013 Пред Нова Црвена Композитни Керамички Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл Делови накладките За ХОНДА VT 1300 КТ 2010-2013 VT 750 S 2010-2013 Пред Нова Црвена Композитни Керамички Бесплатен превозот

DEN 837.00 1145.76

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : BMW CAGIVA ХОНДА ITALJET KAWASAKI KYMCO PEUGEOT SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA196Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

За KAWASAKI ER-6n ER6N ER 650 ER650 A6F-A8F/CBF/B6F-B8F/D9F/ДАФ 2006 2007 2008 2009 2010 2011 Мотоцикл накладките Пред
 • Неодамнешно

За KAWASAKI ER-6n ER6N ER 650 ER650 A6F-A8F/CBF/B6F-B8F/D9F/ДАФ 2006 2007 2008 2009 2010 2011 Мотоцикл накладките Пред

DEN 355.00 408.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : СП МОТО 650 NK 20122015 F 650 TK 20132015 F 650 TR 20132014 FKAWASAKI ER6f ЕКС 650 A6 FA8 F / C9 F / CAF / CBF 20062011 F ER6f ЕКС 650 B6 FB8 F / D9 F / DAF / DBF ABS 20062011 F ER6f FCFFGF Со ABS 20122016 F ER6f ECFЕФФ Не ABS 20122015 F ER6n ER 650 A6 FA8 F / C9 F / CAF / CBF 20062011 F ER6n ER 650 B6 FB8 F / D9 F / ДАФ 20062010 F ER6n FCFFGF Со ABS 20122016 F ER6n ECFЕФФ Не ABS 20122015 F KLE 650 A7 FA9 F / ЦАФCEF Versys 20072014 F KLE 650 B7 FB9 F / ДАФDEF Versys ABS 20072014 F Z 750 јас zr 750 J1 / J2 20042005 F Z 750 S јас zr 750 K1 / K6 F 20052006 F GPZ 1100 E1 / Е2 / Ф1 19951998 F ER 650 C9 F / CAF ER6 N 20092010 F ЕКС 650 Нинџа 650 Р A6 F / A7 F / A8 F / C9 F / CAF 20062010 F ЕКС 650 Нинџа ЕКС 650 ECF / EDS / EEF / ЕФФ / EGF Не ABS 20122015 F ЕКС 650 Нинџа ЕКС 650 FDS / FEF / FFF / FGF ABS Модел 20132015 F ЕКС 650 Р ЕКС 650 CBF 2011 F KLE 650 DEF Versys ABS Модел 2014 F GPZ 1100 ZX 1100 Е1E3 / Ф1 19951997 F јас zrX 400 E3 јас zr 400 E3 1996 F јас zr 750 Д1 Zephyr 1996 F KLV 1000 НН 1000 A1 H / A2 H 20042005 F јас zr 1100 Б1 Zephyr 19961997 F јас zr 1100 Б5 Zephyr 1100 РС 2002 F В.Н.Е 1500 G1 / G2 Класичен Tourer 19982000 Година F KZ 1000 P21P22 / P24 20022003 Година / 2005 F јас zr 1100 Б1 Zephyr 1996 F В.Н.Е 1600 А1 / А2 / A3 / A6 FA8 F / A7 FA / A8 FA Вулкан Класичен 20032008 FWK 650i Гол 20132015 F 650 TR Туринг 20132015 FSUZUKI SV 400 X / Y / K1 / K2 20002002 F SV 400 SX / SY / SK1 / SK2 20002002 F SV 400 К3 / K4 / K5 20032005 F SV 400 SK3 / SK4 / SK5 20032005 F GSX 600 ПРЕПРАТЕНА / FX / FY / FK1FK6 19982006 F GSF 600 Y / SY / К1K4 / SK1SK4 Разбојник 20002004 F DL 650 K4K9 VStrom 20042009 F DL 650 XK7XK9 / XL0 VStrom X 20072011 F DL 650 AK7AK9 / AL0 VStrom ABS 20072011 F DL 650 AL1 XP VStrom Експедицијата 2011 F DL 650 AL2AL5 VStrom 20122015 F DL 650 AK9 GT VStrom Патнички ABS 20092011 F GSF 650 SK5 / SK6 Faired Разбојник Не ABS 20052006 F GSF 650 K5 / K6 Гол Разбојник Не ABS 20052006 F GSF 650 AK5 / AK6 Гол Разбојник ABS 20052006 F GSF 650 SAK5 / SAK6 Faired Разбојник ABS 20052006 F SFV 650 K9 / L0L5 GladiF SFV 650 AK9 / AL0AL5 ABS 20092015 F SV 650 К3K9 / L0 Гол Не ABS 20032010 F Врвот Обтекател Не ABS 20032015 F SV 650 X / Y / K1 / K2 Гол Не ABS 19992002 F SV 650 SX / SY / SK1 / SK2 Врвот Обтекател Не ABS 19992002 F SV 650 AL7 ABS 20162017 F GSR 750 L1L4 Не ABS 20112014 F GSR 750 AL2 / AL4 / AL5 ABS план за 20112015 F GSX 750 ПРЕПРАТЕНА / FX / FY / FK1FK6 / K6 / SK6 19982006 F GSX 750 W / X / Y 19982003 F DL 1000 К2K9 / L2 VStrom 20022012 С ИС 1500 K2 / К3 20022003 Година С ИС 1500 K5K8 C1500 Натрапникот 20052008 Година F GSF 600 SY / SK1 / SK2 / SK3 / AL1 20002003 F .

За ПОБЕДА Визија Турнеја Сите модели од 08-17 Кори Нес Џекпот 08-10 Крос-Кантри 10-17 Магнум 15-17 Мотоцикл накладките Задните
 • Неодамнешно

За ПОБЕДА Визија Турнеја Сите модели од 08-17 Кори Нес Џекпот 08-10 Крос-Кантри 10-17 Магнум 15-17 Мотоцикл накладките Задните

DEN 355.00 408.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : ХОНДА FJS 400 D6 / D7 / D8 20062008 ШВТ 400 FJS 400 D9 2009 ШВТ 400 FJS 400 A9 / AB ABS 20092014 FJS 600 1 / 2 / Д3 / D4 / D5 / D6 / D7 / A3О7 Silverwing 20012009 ШВТ 600 FJS 600 AB ABS 20112016 DN01 680cc ЗИМСКИОТ 700 A8 / A9 20082011 CBR 750 FJ 'Superaero' 1988 VFR 750 FJ / FK / FL / FM / FN / FP / FR / FS / FT / ФВ 19881997 CBR 1000 FK / FLFM / FN 19891992 ST 1100 И / АП / AR / КАКО ПанЕвропски ABS Модел 19921995 ST 1100 L / M / N / P / R / S / T / V / W / X / Y / 1 / 2 ПанЕвропскиНе ABS 19902002 CTX 1300 AE 20142015 GL 1500 'CV / Г.С. / CX / КИП / Ц1 / C2(F6 C)'19972003 VFR 750 F 19901997 CBR 1000 F 19901991 ST 1100 19912002 ST 1100 A 'ABS Модел" 1995 CTX 1300 2014 CTX 1300 DLX ABS 2014 GL 1500 C / CT / СП / CD Valkyrie / Valkyrie Tourer 19972003 ЗИМСКИОТ 700 A9 'DN01' 20092011ИНДИСКИОТ Главен Класичен Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20142015 Главен Vlntage Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20142015 Chieftain Фрлија Тркала / Nissin Дебеломер 20142015 Roadmaster Фрлија Тркала / Nissin Дебеломер 2015 Спрингфилд 2016 Година Главен Класичен Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20142017 Главен Темен Коњ 20162017 Главен Гроздобер Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20142017 Chieftan Фрлија Тркала / Nissin Дебеломер 20142017 Roadmaster Зборуваше Тркала / Nissin Дебеломер 20152017 Спрингфилд 20162017ПОБЕДА " Арлен Нес Победа Визија 20092012 Boardwalk Зборуваше Тркала 20132015 Кори Нес Џекпот 20082010 Кори Нес Победа КросКантри 20112012 Крстот Земјата 20102015 КросКантри Турнеја 20122015 КросКантри 8 Топката До 2015 Крстот Патишта 20102011 Крстот Патишта Класичен Зборуваше Тркала 20132014 Крстот Патишта 8Топка Фрлија Тркала 2014 Крстот Туринг 20132014 Ловец 2015 Чекан 20082011 Чекан S 20082015 Чекан 8 Топка 20102015 Тешко Топката 20122013 Highball Фрлија & Зборуваше Тркала 20122015 Џекпот 20102014 Судија 20132015 Kingpin Турнеја 20082009 Кралот Pin 20082009 Kingpin 8Топка 20082012 KingpinНиска 2009 Магнум 2015 Вегас 8 Топка 20082015 Вегас 20082012 Вегас Ниска 20082009 Вегас Џекпот 20082009 Визија Улица 20082009 Визија Турнеја Сите модели 20082015 Визија 8 Топка 20102012 Година Зак Нес Вегас 20112012 Вегас 20082017 Вегас Ниска 20082009 Вегас Џекпот 20082012 Чекан 20082011 Чекан S 20082017 Чекан 8 Топка 20102016 Highball Фрлија&Зборуваше Тркала 20122017 Кралот Pin 20082012 Kingpin Турнеја 20082009 Kingpin 8Топка 20082011 KingpinНиска 2009 Вегас 8Топката 20082017 Визија Улица 20082009 Визија Турнеја Сите модели 20082017 Кори Нес Џекпот 20082010 Кори Нес Победа КросКантри 20112012 КросКантри 20102017 КросКантри Туринг 20132017 КросКантри 8Топка 20152016 Крстот Патишта 20102013 Крстот Патишта Classis Зборуваше Тркала 20132014 Крстот Патишта 8 Топката Фрлаат Тркала 2014 Ловец 20152017 Визија 8 Топка 20102011 Џекпот 20102016 Магнум 20152017 Arien Нес Победа Визија 20092012 Зак Нес Вегас 20112012 Судија 20122017 Тешко Топката Зборуваше Тркала 20122013BMW C 600 Спортски Скутер 20122015 C 600 Спорт Highline 20132015 C 650 GT Скутер 20122015 C 650 GT Highline 20132015 C Еволуција Скутер 20142015 C600 Спорт 20122014 C650 GT 20122015 C650 GT специјално Издание 2015ЈАМАХА MT01 1670cc 20052010 МТ01 S 5 YUR 2009GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови.

320MM Пред Летачкиот Диск Кочница Роторот За ЈАМАХА WR250 YZ250 YZF250 YZ250F WRF250 WRF426 YZ426F WR450F YZ450F YZ450F WR426F YZF
 • Неодамнешно

320MM Пред Летачкиот Диск Кочница Роторот За ЈАМАХА WR250 YZ250 YZF250 YZ250F WRF250 WRF426 YZ426F WR450F YZ450F YZ450F WR426F YZF

DEN 3006.00 3339.84

СОСТОЈБА : 100% СОСЕМА НОВА Боја : Како на Сликата Outter Дијаметар : 320mm Совршен хром нерѓосувачки челик превозникот,добар квалитет полски надвор роторот.Шарени Квалитет anodize внатрешна монтажа на алуминиумски делови.Вистинска подвижна кочница роторот за велосипедисти.Цената е за 1 buc.Имаме слободна завртки сет на натпреварот.ОДГОВАРА ЗА ЈАМАХА : МОДЕЛ ГОДИНАYZ WR (4 XL / EBE) 250 CC модел 2001 годинаWR 250 CC модел 20022007 годинаYZ 250 CC година модел 20022013YZ F WR F (4t) 250 CC модел 2001 годинаWR F 250 CC година модел 20022013YZ F 250 CC година модел 20022014WR F YZ F (CJ(04) / e1 / 0107) (CJ / 01 / 0107) 426 CC модел 2001 годинаWR F YZ F (CJ(04) / e1 / 0107) (CJ / 01 / 0107) 426 CC модел година 2002WR F 450 CC година модел 20032014YZ F (CJ(03) / e1 / 0107) 450 CC модел 20032005 годинаYZ F 450 CC година модел 20062014Не го Купите, Ако Не ги Потврди Можете Да Ги Користите,Само Прашајте Нè За Подетални Цртање за Да Проверите Дали Тие Се Вклучите.Вие Ќе Примите Објект Исто Како И Сликите.Можеби Некои Разлика На Боја Како Светлина За Време На Снимањето.Увозни Давачки,Даноци И Давачки Кои Не Се Вклучени Во Точка Цена,Тоа Значи Шпедиција Ќе Наплаќаат Овие Надоместоци Од Вас, Ако Сакате Да Добиете Предмети.Превозот Време Како Што Се Следниве : Можеби Ќе Има Некои Задоцнување, Како И Превозот На Компанијата Или Царината, Ќе Сакате Да Контактирате Со Нас Ако Задоцнување, Но Не За Да Го Отворите Disputs Како Тоа Не Е Наша Грешка Кога Ќе Го Одберете Да Ја Објавите Од Експрес, Понекогаш Ние Ќе Ја Објавите Курир Кој Сте Го Одбрале, Бидејќи Ќе Има Некои Проблем Со Царинење На Царинската, И Можеби И За Време На Испорака Не Е Најбрз...

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА FES 250 Y/1/2/5 Предвидливост 2000-2005 Задните OME Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА FES 250 Y/1/2/5 Предвидливост 2000-2005 Задните OME Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 830.00 1137.12

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеЕквивалентно на EBC # FA140Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Cyleto Мотоцикл Задна Кочница Влошки за KTM MX 500 1995 SX 520 01-03 EXC 525 2003 LC4 620 Supermoto 2002 LC4 640 Авантура 01-06
 • Неодамнешно

Cyleto Мотоцикл Задна Кочница Влошки за KTM MX 500 1995 SX 520 01-03 EXC 525 2003 LC4 620 Supermoto 2002 LC4 640 Авантура 01-06

DEN 388.32

Cyleto Директни Продавница ДАДЕ БЕЗБЕДНО ПАТУВАЊЕ!!! Опис На ПроизводотКарактеристики : Се користи напредни материјали за да се намали бучавата и вибрациите за тоа му се даде на возачот удобно патување. Обезбеди исклучително запирање на моќ и со голема издржливост под сите јава состојба(нечистотии, прашина, вода и остатоци). Произведени од страна на водечките производителот, да обезбеди безбедно запирање и накладките наменета за диск сопирачки за да се намали носат.Компатибилност : KTM MX 500 1995KTM SX 520 20012003KTM EXC 520 20012003KTM EXC 525 2003KTM MXC 525 (Пустината Трки) 20032004KTM MXC 550 1996KTM Duke 620 LC4 19941998KTM ГШ / EGSE / ЗАКОН 620 Enduro 19961999 годинаKTM EGSE 620 Авантура / Rallye 1999KTM LC4 625 SC Supermoto 2000KTM LC4 620 SC Supercompetition 19962000KTM SX EGS / EXC 620 1995KTM SX 620 19961999 ГОДИНАKTM LC4 620 SC Supermoto / Supercompetition 2002KTM СКМ 625 20052006KTM SXC 625 20032004KTM Патка ќе 640 Црна Портокал 2002KTM LC4E 640 Enduro / Supermoto / Авантура Р 20002006KTM LC4 640 Авантура 20012006Внимание : Со цел да се избегнат одлуки проблеми за вас ,ве молиме да се осигурате ова делови погодни за вашиот мотор.искрени честитки до сите купувачот.Било какви прашања ве Молиме Кликнете Тука за даПроизвод СликаСлика како примерокКупувачот ЧитањеИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест(освен Бесплатен превозот)...

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА CBR650R (Не ABS Модел) 2014 Задните ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА CBR650R (Не ABS Модел) 2014 Задните ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 840.00 1151.04

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : ХОНДА KAWASAKI BUELL SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA140Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мотоцикл делови накладките Одговара SUZUKI GW 250 L4/L5 (Гол) 2014-2015 Задните ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл делови накладките Одговара SUZUKI GW 250 L4/L5 (Гол) 2014-2015 Задните ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 837.00 1145.76

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : ХОНДА KAWASAKI BUELL SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA140Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мото Додатоци накладките За KYMCO 300 Улица во Центарот на градот 2010-2011 Пред ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мото Додатоци накладките За KYMCO 300 Улица во Центарот на градот 2010-2011 Пред ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 839.00 1149.12

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : BMW CAGIVA ХОНДА ITALJET KAWASAKI KYMCO PEUGEOT SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA142Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мотор Напред & Задни Диск Сопирачки Роторот за Kawasaki Ninja 250R ABS 2008 2009 2010 2011 2012
 • Неодамнешно

Мотор Напред & Задни Диск Сопирачки Роторот за Kawasaki Ninja 250R ABS 2008 2009 2010 2011 2012

DEN 3450.00 3791.04

Ова ја Оваа прва & задните сопирачки дискови сет се направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик и се многу издржливи.Брановидна дизајниран надворешниот диск формата за да им помогне го задржи накладките чисти и веднаш исчезнува топлина, обезбедува извонредна сопирање перформанси и минимум подлога носат.Детали За Производот : Состојба : 100% Сосема НовКоличина : 1x на Предни Сопирачки Дискови & 1x Задни Диск СопирачкиМатеријал : Не ' Рѓосувачки Челик & Алуминиумска ЛегураВо Боја : Како На Сликата ПрикажаниИзработени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челикВисока Јачина и многу издржливиЛесно да се инсталира,нема инсталација наставаFitment : За Kawasaki 250cc Ninja 250 R, ABS 20082012

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА VFR 750 RJ/РК/РЛ 1988-1990 Пред ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА VFR 750 RJ/РК/РЛ 1988-1990 Пред ОЕМ Црвено Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 839.00 1149.12

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеЕквивалентно на EBC # FA187Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА NX 500 J/K/L/M Dominator 1988-1991 Задните OME НОВИ Црвени Керамички Композитни Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Мотоцикл делови накладките Одговара ХОНДА NX 500 J/K/L/M Dominator 1988-1991 Задните OME НОВИ Црвени Керамички Композитни Бесплатен превозот

DEN 832.00 1140.48

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ZPMOTO 'S ПРОДАВНИЦАВисоко Квалитетни Керамички НакладкитеКомпатибилност : ХОНДА KAWASAKI BUELL SUZUKI ТРИУМФ ЈАМАХАЕквивалентно на EBC # FA140Овој Оглас е за еден Пар на накладките за следните модели : F= Пред Р= Задните F & R= Пред & ЗаднитеЛесна Инсталација...