• Неодамнешно
TNUKK Дрвена резба областа одење девојка, убава девојка роденден присутни дома декорација десктоп украси .

TNUKK Дрвена резба областа одење девојка, убава девојка роденден присутни дома декорација десктоп украси .

DEN 5840.00
DEN 7487.52
-22 %
Достапно

Количина на стоки


добредојдовте во мојата продавница резби во Дрво занаети
мали стоки
Големина на Високо 20cm
Големина може да бидат пристрасни
Изработени од дрво, не може да биде дрво јазол или црни дамки


Карактеристики на понудата

Бренд Име:
Tnukk
Материјал:
Дрво
Тема:
Луѓе
Регионален Функција:
Кина

Слични понуди

Американската селски луксузни смола занаетите Голф господа оригинален дома мебел оркестарот шик украс за студии простор бар кафе,итн
 • Неодамнешно

Американската селски луксузни смола занаетите Голф господа оригинален дома мебел оркестарот шик украс за студии простор бар кафе,итн

DEN 7152.00

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТТочка Име : смола занаетите Голф господа оригинален дома мебел оркестаротОбјектот Материјал : смола natrualБоја : како на сликите покажуваатПроизвод процес : 100% рачно изработениКарактеристики : 1...

Висина:18 инчи / Исклучителна Кинески Dehua бели порцелански божица guanyin bodhisattva lotus статуа
 • Неодамнешно

Висина:18 инчи / Исклучителна Кинески Dehua бели порцелански божица guanyin bodhisattva lotus статуа

DEN 19651.00 22079.52

Големина : 45.7 cm * / 18 инчи 30.5 cm * / 12 инчи 15,3 см * / 6 инчи Тежина : 6.8 КГвклучени тежината на пакување, материјали, Една рунда ОбјектСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда GuanYin стар Бакар статуа M
 • Неодамнешно

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда GuanYin стар Бакар статуа M

DEN 662.00 959.52

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда Guan Yin стар Бакар статуа M Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Производ Димензии : Тежина прибл : 120 грамаМаксимална : 8 cm( 3 инчи)Ширина : 5 см (1.96 инчи)За нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Собирање стари Кинг Династијата на коските abacus, бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Собирање стари Кинг Династијата на коските abacus, бесплатен превозот

DEN 3228.00 3936.00

Кинеската традиционална компјутерски алатки Еден од најважните пронајдоци на античка Кина , пред појавата на арапски numerals пресметката алатка широко се користи во светот...

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Садот стар стил Чај Купот на Производи од Стакло
 • Неодамнешно

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Садот стар стил Чај Купот на Производи од Стакло

DEN 959.52

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Садот стар стил Чај Купот на Производи од СтаклоПроизвод Димензии : Тежина прибл : 380 грамаМаксимална : 9 cm( 3.5 инчи)Ширина : 9.5 cm (3.5 инчи) Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

50PCS/МНОГУ Свадба Кристал Часовник Кристално Срце Часовник Paperweight Свадба Подароци Услуги За Гостите
 • Неодамнешно

50PCS/МНОГУ Свадба Кристал Часовник Кристално Срце Часовник Paperweight Свадба Подароци Услуги За Гостите

DEN 14256.00 28512.00

тоа треба дополнителни трошоци ако стоките испратени до Блискиот Исток ,Африка,латинска Америка,Јужна Америка Предмет : Кристално Срце Часовник Материјал : Кристал Големина : 80 MM користење на Логото : Yes Употреба : Фестивал Подароци & Дома Декорација & Свадба Подароци & Крштевањето ПодароциБелешки : *pls ве молиме видете подолу вистински фото*ќе има 2mm толеранција постоеле за објекти, бидејќи тоа е рачно изработени кристал занает​ ​

Уметноста Колекција Скапоцени Boxwood Духовна Фу Лу Shou Статуа Кутија брза испорака занаети ноќта на вештерките Уметност Декорација Месинг
 • Неодамнешно

Уметноста Колекција Скапоцени Boxwood Духовна Фу Лу Shou Статуа Кутија брза испорака занаети ноќта на вештерките Уметност Декорација Месинг

DEN 1996.00 2592.00

Единица Тип : парче Пакет Тежина : 0.300 kg (0.66 lb.) Пакет Големина : 33cm x 26cm x 25cm (12.99 во x 10.24 во x 9.84 во) Добредојдовте во мојата продавница Бакар Производ Листа бронза Буда статуа на урбани скулптури слика скулптура на животните скулптура бакар Тибетската Будизмот украсен со златни статуи од бронза бел Tongding бакар censer bronzes бронза занаети ковано бакар бронзени скулптури Вести

Чиста Бронза Лотос Цвет И Лист Grus Japonensis Casket Скапоцен Камен Случај Накит Кутија
 • Неодамнешно

Чиста Бронза Лотос Цвет И Лист Grus Japonensis Casket Скапоцен Камен Случај Накит Кутија

DEN 6911.00 8639.04

Материјали : Чиста БронзаДимензии : Висина 1.6 инч .Долго 6.0 инч Широчината на 2,4 инчитежина : 0.4 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеСостојба : Добра состојбаПотекло : Кина Ако Бесплатна Испорака е понуден тоа ќе биде најевтиниот метод е можно, за книги кои ќе бидат Медиумите Mail...

Уметноста колекција Кинески дома Декорирани Месинг Врежан Guangong Скулптура /Метал Занаети статуа
 • Неодамнешно

Уметноста колекција Кинески дома Декорирани Месинг Врежан Guangong Скулптура /Метал Занаети статуа

DEN 4085.00 5520.00

за големинаМаксимална : 19 cmШирок : 14 смДраг пријател,Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш.1.откако ќе го добиете вашиот предмети,ве молиме оставете ме 4 ѕвезда и 5 ѕвезди добар фидбек, како е можно поскоро ако не сте задоволни.И тогаш ние го стори истото за вас.2.Ве молиме да ни даде шанса да го реши секој проблем...

Топла Продажба Рака-насликани Клеопатра Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома Decortion
 • Неодамнешно

Топла Продажба Рака-насликани Клеопатра Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома Decortion

DEN 911.52

Топла Продажба Раканасликани Клеопатра Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома DecortionМатеријал : Високо квалитетен смола занаетГолемина на : 7*7.5*16 см (прирачник за мерење, ве молиме овозможи 13 CM грешка)Answer : ___________________________ Note : рачно изработени, мала разлика во бојата на секоја серија...

Рака-насликани Италија Микеланџело Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома Decortion
 • Неодамнешно

Рака-насликани Италија Микеланџело Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома Decortion

DEN 911.52

Раканасликани Италија Микеланџело Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома DecortionМатеријал : Високо квалитетен смола занаетГолемина на : 7*7.5*16 см (прирачник за мерење, ве молиме овозможи 13 CM грешка)Answer : ___________________________ Note : рачно изработени, мала разлика во бојата на секоја серија...

Ретки Карактеристична Стариот Кинг Династијата(Kangxi:1661-1722)Бронзен Декорација---Свири Бел,Домот скулптура,Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Ретки Карактеристична Стариот Кинг Династијата(Kangxi:1661-1722)Бронзен Декорација---Свири Бел,Домот скулптура,Бесплатен превозот

DEN 3264.00 3840.00

Драги пријатели, ова е ретка Кинг Династијата(Kangxi : 16611722)Бронзен Свири Бел Тоа е многу ретка и нивните традиционални резба е многу уникатна...

30PCS/МНОГУ Убава Кристал Swan Стакло Swan Животни Свадба Маса Декорација Гости Сувенири
 • Неодамнешно

30PCS/МНОГУ Убава Кристал Swan Стакло Swan Животни Свадба Маса Декорација Гости Сувенири

DEN 2246.00 2364.48

Добредојдовте Ќе & Ен Продавница Објект Кристал Фигурини Материјал Кристал Боја Јасно КОЛИЧИНА 30 Pieces Големина 28*40*43 MM Пакет Сеф Користење Домашна Декорација & Крштевањето Подароци & Fengshui Занает & Свадба Врати ПодароциБелешки : *некои додаток на фигурини формата е различна од вебсајт фото дека е acceptble бидејќи тоа е рачно изработени занаетчиски*ќе има 2mm толеранција постоеле за објекти, бидејќи тоа е рачно изработени кристал занает Нашата Предност : *сите производот е доведе слободни и животната срединапријателски *ние нудиме у најдобри стоки со конкурентна цена *ние ќе ги пакувам па така можете да го добиете во добра состојба *ако го оставите порака на aliexpress, ние обично ви одговори во рок од 12 часа,дури и во време на викендите,ние сме, исто така, работи * прилагодено кристал подароци е топло добредојде на Превозот : *ние ќе испрати стоката до вашата seleceted места ,така pls љубезно нудат целосна адреса,поштенски број,контакт лице и телефон Не и да се обезбеди адреса е сите точни *ние обично испрати стоката во рок од 37 дена ,и ќе го испрати до вас од страна на Кина Пост Воздухопловната или брза испорака превозот како DHL,UPSот,Fe DEX,SF *Со цел да се осигура дека ќе ја прими стоката со данок на бесплатно или многу помала вредност данок на увоз,ние ќе го пријават како ПРИМЕРОК или ПОДАРОК со помал данок,и ние нема да има каква било данок или прилагодено обврска за Плаќање : * Ние го прифаќаме alipay тука...

роденденски подарок бесплатен превозот lifelike мачка дома декор полнети мачка кадифен играчки
 • Неодамнешно

роденденски подарок бесплатен превозот lifelike мачка дома декор полнети мачка кадифен играчки

DEN 1140.00 1296.00

1 Име : вештачки мачка(Кога ќе притиснете на прекинувачот , што ќе се слушне на мачка miaow глас)2 Материјал : пластични модел со синтетичко крзно3.совршен занаетите и изгледа вистински мачки4...

Превозот ВРВЕН рачно производство СТАРИОТ ЗАЧУКУВАШЕ СРЕЌА СТАТУА ОРЕЛ COLLECTABLE ОРКЕСТАРОТ готвење алатки Декорација Месинг BRAAS
 • Неодамнешно

Превозот ВРВЕН рачно производство СТАРИОТ ЗАЧУКУВАШЕ СРЕЌА СТАТУА ОРЕЛ COLLECTABLE ОРКЕСТАРОТ готвење алатки Декорација Месинг BRAAS

DEN 1290.00 1536.00

Одлуки : Вистински рачно изработениМатеријал : бакарВозраст : Пост1940Објекти се наоѓаат : Кинадобредојдовте во мојата продавницаЗа НасПрочитајте повеќе за тоа кои сме и што ние се залагаме за...

Кинескиот Будизам Бронза Kwan-јин Bodhisattva Божица Рака Статуата на Буда
 • Неодамнешно

Кинескиот Будизам Бронза Kwan-јин Bodhisattva Божица Рака Статуата на Буда

DEN 2318.00 3359.52

Кинескиот Будизам Бронза Kwanјин Bodhisattva Божица Рака Статуата на Буда Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.големина 17.7 cm * / 7 инчи 10.1 cm * / 4 инчиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...