• Неодамнешно
До 2015 ESPY Награда Трофеј, Метал сребро ESPY Трофеј, Реплика ESPY трофеј награди

До 2015 ESPY Награда Трофеј, Метал сребро ESPY Трофеј, Реплика ESPY трофеј награди

DEN 17232.00
Достапно

Количина на стоки


Најнови Вести!
Следната Уметничка Галерија започна на ESPY Награда Трофеј за нашите големи фанови и клиент!!!!
НА ESPY НАГРАДА
Големина : 17 инчи
Тежат : 8lbs
Материјал : Метал
Пакување : Убав подарок кутија добро спакувани.
Decription :
На ESPY Награда (краток за Извонредност во Спортската Изведба Годишна Награда ) е признание во моментов презентирани од страна на Американската емитува телевизиска мрежа ABC , и претходно ESPN , да го признае индивидуални и тимски спортски достигнувања и други спортови поврзани со перформанси во текот на календарска година што и претходи дадена годишна церемонија.

Карактеристики на понудата

Тема:
ТВ & Филм Карактер
Материјал:
Метал
Регионален Функција:
Европа
Материјал:
Метал

Слични понуди

Кина shoushan камен стариот Рака врежан печат Shoushan камен занаети Колекција
 • Неодамнешно

Кина shoushan камен стариот Рака врежан печат Shoushan камен занаети Колекција

DEN 927.00 1343.52

Кина shoushan камен стариот Рака врежан печат Shoushan камен занаети КолекцијаГолемина : долго 4cm висока 11cm дебели 4cmТежина : 280 gСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

10 Стариот Кинески Бронза Богатство Бог Мамон Борови Дрво Цвет Вазна Шише Вазни Пар
 • Неодамнешно

10 Стариот Кинески Бронза Богатство Бог Мамон Борови Дрво Цвет Вазна Шише Вазни Пар

DEN 9000.00 11999.04

Материјали : БронзениДимензии : Висина 10.0 инч .Долго 4.3 инчи Широчината 4.3 инчентежина : 1.6 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеСостојба : Добра состојбаПотекло : Кина Ако Бесплатна Испорака е понуден тоа ќе биде најевтиниот метод е можно, за книги кои ќе бидат Медиумите Mail...

QIFU Желка стил trinket кутија дома декор figurine
 • Неодамнешно

QIFU Желка стил trinket кутија дома декор figurine

DEN 720.00

Желка стил trinket кутија дома декорКарактеристики : Направен од најдобрите pewter легура со сребро или злато позлата Насликани од страна на прирачник за работа и монтирани со дијаманти Отворени и затворени со магнет во Различни бои и димензии се достапни Таписерии изработка и атрактивен дизајн...

Модерен минималистички керамички Буда главата скулптура порцелански статуата на Буда Југоисточна Азија украси Будистички фигурини Зен подарок
 • Неодамнешно

Модерен минималистички керамички Буда главата скулптура порцелански статуата на Буда Југоисточна Азија украси Будистички фигурини Зен подарок

DEN 1956.00 2059.20

Спецификации : Боја : како на сликата покажува Количеството : 1 PC Големина : како на сликата покажува Материјал : керамика Пакет се Вклучени : 1 PC на животните статуа ве Молиме Имајте во предвид : Бидејќи овој производ е рачно изработени, бојата ќе биде малку различен,големината ќе биде малку поинаква (within13cm),ве Молиме да се разбере што се Слика статуа фабрика! ние ќе бидат одговорни за Слика статуа квалитет ! Ве молиме верувам дека нашата искреност! Ако не сте задоволни со Слика статуа, ве молиме контактирајте со нас пред да ја напуштат повратни информации,ние ќе ви даде задоволителен одговор!

15 Кина Бронза Gilt Пари Богатство Богата Две Змеј Риба Ruyi Ru Yi Носителот Статуа
 • Неодамнешно

15 Кина Бронза Gilt Пари Богатство Богата Две Змеј Риба Ruyi Ru Yi Носителот Статуа

DEN 14524.00 16319.52

добредојдовте во мојата продавница Опис големина Димензии : Висина 8.0 инч .Долго 15.0 инч широчината 4.0 инчен Тежина : 3.6 КГвклучени тежината на пакување, материјали Драг пријател Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш...

Кинески природни jade рачно резбани Хармонија pendant,среќно 40mm
 • Неодамнешно

Кинески природни jade рачно резбани Хармонија pendant,среќно 40mm

DEN 463.00 671.52

Кинески природни jade рачно резбани Хармонија pendant,среќно 40mmдимензии : дијаметар 40mmТежина : 50gСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

65 CM ГОЛЕМ--КАНЦЕЛАРИЈАТА ДОМ на Здравствени efficacious Заштита фигура на Буда Будизмот Посветиш на Буда 24K gilding месинг статуа
 • Неодамнешно

65 CM ГОЛЕМ--КАНЦЕЛАРИЈАТА ДОМ на Здравствени efficacious Заштита фигура на Буда Будизмот Посветиш на Буда 24K gilding месинг статуа

DEN 223440.00 235200.00

тоа е ограничено издание , ако тоа го сакаат , да не го пропуштите материјал месинг + 24 К gilding (површина ) големина : 65 CM височина, тежина : 25 КГ тежина на пакет : 30 кгИспорака метод : 1 : ние ќе ги провери и пакет внимателно и да ги испратите вашата нарачка за пост станица во текот на 2 дена по примање на уплатата .2 : ве Молиме да се разбере дека International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација.Воздухот mail пост : во Австралија , САД , велика БРИТАНИЈА : 1520 дена .друга земја треба повеќе од 30 дена .3 : ако сеуште не сте го добиле вашиот пакет по 30 дена...

божиќ Стариот Тибет Будизмот Gilt Бронза 8 богатство се Моли молитвата Rattles се Моли Ѕвона Поставите ноќта на вештерките
 • Неодамнешно

божиќ Стариот Тибет Будизмот Gilt Бронза 8 богатство се Моли молитвата Rattles се Моли Ѕвона Поставите ноќта на вештерките

DEN 6324.00 7440.00

Продавница со занаети основа Вклучува : метал занаети Керамички занаети Скапоцен камен занаети . Опис на проектот : Кутија со Димензии : Висина : 2.8 инчи .Долго : 7 инчи...

Рака гравирање уметничките Дела На современите женски голи уметност креативни смола украси долга коса декорација скулптура мека облека Дома
 • Неодамнешно

Рака гравирање уметничките Дела На современите женски голи уметност креативни смола украси долга коса декорација скулптура мека облека Дома

DEN 2644.00 5184.00

Каде да се купат Weroni бутик серија целосна 100 елемент , подарите мистерија подарок (еден потрошувачка, Ограничен подарок.)Современите женски голи уметност креативни смола украси долга коса декорација скулптура мека облека Дома Мебел додатоциГолемина на : 13*5.5*9.5 (CM)

Кинески Природни Шема 2.1 инчи Ахат Snuff Шише
 • Неодамнешно

Кинески Природни Шема 2.1 инчи Ахат Snuff Шише

DEN 1192.00 1727.52

Кинески Природни Шема 2.1 инчи Ахат Snuff ШишеПроизвод Димензии : Тежина прибл : 350 грамаВисина : Околу 2.16 инченШирина : Прибл 1.92 инченДлабочина : Прибл 0.94 инченТежина : 70 грамаСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Божиќ подарок Изборот на животните глава вистински чиста Месинг статуи Кинески Месинг Врежан Среќа Орел Скулптура Стојат Птици
 • Неодамнешно

Божиќ подарок Изборот на животните глава вистински чиста Месинг статуи Кинески Месинг Врежан Среќа Орел Скулптура Стојат Птици

DEN 4361.00 5664.00

Големина на : Максимална : 22 СМШирок : 10 CMДолго : 14cmДраг пријател,Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш.1.откако ќе го добиете вашиот предмети,ве молиме оставете ме 4 ѕвезда и 5 ѕвезди добар фидбек, како е можно поскоро ако не сте задоволни.И тогаш ние го стори истото за вас.2.Ве молиме да ни даде шанса да го реши секој проблем...

Тибет Тибетската Buddhis Bhaisajyaguru бронза на задната страна на врежан змеј статуата на буда метал занаетите
 • Неодамнешно

Тибет Тибетската Buddhis Bhaisajyaguru бронза на задната страна на врежан змеј статуата на буда метал занаетите

DEN 3594.00 4607.52

ГолеминаВисина 8.3 инчи Долго 5.1 инчен широчината 3.2 инченВисина 21 СМ Долго 13 СМ, широка 8 СМТежина од 1,5 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали месингСостојба Добра состојбаПотекло Кина

Авганистан бела jade хривнија вистински чиста природна jade природни jade jade нараквици
 • Неодамнешно

Авганистан бела jade хривнија вистински чиста природна jade природни jade jade нараквици

DEN 993.00 1439.52

Авганистан бела jade хривнија вистински чиста природна jade природни jade jade нараквициГолемина на : внатрешен дијаметар 62mm Тежина : 60 грамаСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Кина Shoushan камен украси и други украсни камен Дома Мебел фенг шуи украси занаети
 • Неодамнешно

Кина Shoushan камен украси и други украсни камен Дома Мебел фенг шуи украси занаети

DEN 2848.00 4127.52

Кина Shoushan камен украси и други украсни камен Дома Мебел фенг шуи украси занаетиГолемина : долго 14cm висока 15cm дебели 6cmТежина : 680 gСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци
 • Неодамнешно

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци

DEN 927.00 1159.20

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци1...

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџир
 • Неодамнешно

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџир

DEN 1044.00 1391.52

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџирСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи...

Рака-насликани Американски Lumiled Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома Decortion
 • Неодамнешно

Рака-насликани Американски Lumiled Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома Decortion

DEN 911.52

Раканасликани Американски Lumiled Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароци Колекција Дома DecortionМатеријал : Високо квалитетен смола занаетГолемина на : 7*7.5*16 см (прирачник за мерење, ве молиме овозможи 13 CM грешка)Answer : ___________________________ Note : рачно изработени, мала разлика во бојата на секоја серија...

Смола неми gloway hound. Лабрадор куче давање статии. Мека облека пример соба кат додатоци
 • Неодамнешно

Смола неми gloway hound. Лабрадор куче давање статии. Мека облека пример соба кат додатоци

DEN 16762.00 18624.00

Бренд : независен портал изглед моделирање : животински материјал : смола точка бр : 56009 за простор : дневна соба стил : Американската држава функција : град дома мебел статии видови : земјата давање статии

Убава Кинески стариот jade рачно резбани jade статуа на коњ 2.5 инчен
 • Неодамнешно

Убава Кинески стариот jade рачно резбани jade статуа на коњ 2.5 инчен

DEN 662.00 959.52

Кинески прекрасни природни jade рачно резбани Среќа Jade pendant донесе мир 1 инчПроизвод Димензии : Тежина години : 150 грамаголемина : 6.4 cm*5.3 cm*2,2 смголемина : 2.5 инчен*2.1 инчен*0.9 инченСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...