• Неодамнешно
Mahakala заштитници, мудрост, шест рака Maha Гала вечера, чист бакар статуа на Буда, може да се инсталира резервоар

Mahakala заштитници, мудрост, шест рака Maha Гала вечера, чист бакар статуа на Буда, може да се инсталира резервоар

DEN 6364.00
DEN 8159.52
-22 %
Достапно

Количина на стоки


Тибетската, шест рака, бронзена статуа на Буда, Maha Гала,
Максимална : за 23cm ширина : за 16cm

Карактеристики на понудата

Тема:
Будизмот
Бренд Име:
MOEHOMES
Материјал:
Бакар
Регионален Функција:
Кина

Слични понуди

Модерен минималистички керамички Буда главата скулптура порцелански статуата на Буда Југоисточна Азија украси Будистички фигурини Зен подарок
 • Неодамнешно

Модерен минималистички керамички Буда главата скулптура порцелански статуата на Буда Југоисточна Азија украси Будистички фигурини Зен подарок

DEN 1956.00 2059.20

Спецификации : Боја : како на сликата покажува Количеството : 1 PC Големина : како на сликата покажува Материјал : керамика Пакет се Вклучени : 1 PC на животните статуа ве Молиме Имајте во предвид : Бидејќи овој производ е рачно изработени, бојата ќе биде малку различен,големината ќе биде малку поинаква (within13cm),ве Молиме да се разбере што се Слика статуа фабрика! ние ќе бидат одговорни за Слика статуа квалитет ! Ве молиме верувам дека нашата искреност! Ако не сте задоволни со Слика статуа, ве молиме контактирајте со нас пред да ја напуштат повратни информации,ние ќе ви даде задоволителен одговор!

8 Се Одржа Во Кинеската Народна Бронза Богатство Пари YuanBao Монети Богатство Сад Статуа
 • Неодамнешно

8 Се Одржа Во Кинеската Народна Бронза Богатство Пари YuanBao Монети Богатство Сад Статуа

DEN 10367.00 12959.04

Материјал БронзаПотекло КинаСтил Исто како и фотографии покажуваГолемина Hight 8.0 Долго 8.0 Леб 5.0 (инчи)Тежина2.2 KG Ако Бесплатна Испорака е понуден тоа ќе биде најевтиниот метод е можно, за книги кои ќе бидат Медиумите Mail...

Кинески Природни Шема 2.1 инчи Ахат Snuff Шише
 • Неодамнешно

Кинески Природни Шема 2.1 инчи Ахат Snuff Шише

DEN 1192.00 1727.52

Кинески Природни Шема 2.1 инчи Ахат Snuff ШишеПроизвод Димензии : Тежина прибл : 350 грамаВисина : Околу 2.16 инченШирина : Прибл 1.92 инченДлабочина : Прибл 0.94 инченТежина : 70 грамаСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџир
 • Неодамнешно

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџир

DEN 1044.00 1391.52

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџирСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи...

Кина shoushan камен стариот Рака врежан печат Shoushan камен занаети Колекција
 • Неодамнешно

Кина shoushan камен стариот Рака врежан печат Shoushan камен занаети Колекција

DEN 927.00 1343.52

Кина shoushan камен стариот Рака врежан печат Shoushan камен занаети КолекцијаГолемина : долго 4cm висока 11cm дебели 4cmТежина : 280 gСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци
 • Неодамнешно

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци

DEN 927.00 1159.20

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци1...

Кина Shoushan камен украси и други украсни камен Дома Мебел фенг шуи украси занаети
 • Неодамнешно

Кина Shoushan камен украси и други украсни камен Дома Мебел фенг шуи украси занаети

DEN 2848.00 4127.52

Кина Shoushan камен украси и други украсни камен Дома Мебел фенг шуи украси занаетиГолемина : долго 14cm висока 15cm дебели 6cmТежина : 680 gСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

10 Стариот Кинески Бронза Богатство Бог Мамон Борови Дрво Цвет Вазна Шише Вазни Пар
 • Неодамнешно

10 Стариот Кинески Бронза Богатство Бог Мамон Борови Дрво Цвет Вазна Шише Вазни Пар

DEN 9000.00 11999.04

Материјали : БронзениДимензии : Висина 10.0 инч .Долго 4.3 инчи Широчината 4.3 инчентежина : 1.6 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеСостојба : Добра состојбаПотекло : Кина Ако Бесплатна Испорака е понуден тоа ќе биде најевтиниот метод е можно, за книги кои ќе бидат Медиумите Mail...

Авганистан бела jade хривнија вистински чиста природна jade природни jade jade нараквици
 • Неодамнешно

Авганистан бела jade хривнија вистински чиста природна jade природни jade jade нараквици

DEN 993.00 1439.52

Авганистан бела jade хривнија вистински чиста природна jade природни jade jade нараквициГолемина на : внатрешен дијаметар 62mm Тежина : 60 грамаСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Смола неми gloway hound. Лабрадор куче давање статии. Мека облека пример соба кат додатоци
 • Неодамнешно

Смола неми gloway hound. Лабрадор куче давање статии. Мека облека пример соба кат додатоци

DEN 16762.00 18624.00

Бренд : независен портал изглед моделирање : животински материјал : смола точка бр : 56009 за простор : дневна соба стил : Американската држава функција : град дома мебел статии видови : земјата давање статии

Кинески Jades Убава алка Внатрешен дијаметар 83mm Големи Нараквици алка Мода тешки жена е жена Хривнија
 • Неодамнешно

Кинески Jades Убава алка Внатрешен дијаметар 83mm Големи Нараквици алка Мода тешки жена е жена Хривнија

DEN 861.00 1247.52

Кинески Jades Убава алка Внатрешен дијаметар 83mm Големи Нараквици алка Мода тешки жена е жена ХривнијаПроизвод Димензии : дијаметар 83 MMДебели : 2.5 cm(3.5 инчи во дијаметар / Дебела 0.59 инчи широк)Тежина : 160gСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Тибет Тибетската Buddhis Bhaisajyaguru бронза на задната страна на врежан змеј статуата на буда метал занаетите
 • Неодамнешно

Тибет Тибетската Buddhis Bhaisajyaguru бронза на задната страна на врежан змеј статуата на буда метал занаетите

DEN 3594.00 4607.52

ГолеминаВисина 8.3 инчи Долго 5.1 инчен широчината 3.2 инченВисина 21 СМ Долго 13 СМ, широка 8 СМТежина од 1,5 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеМатеријали месингСостојба Добра состојбаПотекло Кина

1 сет 5mm МДФ Креативни Дома Ѕид Декорација Hangings Дрво Бул Животни Главата За Домот и Декорација на Подарок IW-WD014
 • Неодамнешно

1 сет 5mm МДФ Креативни Дома Ѕид Декорација Hangings Дрво Бул Животни Главата За Домот и Декорација на Подарок IW-WD014

DEN 2043.00 2270.40

Функција : Име : Дрвени Животни Главата Hangings За Ѕид Декорација Боја : 9 Бои како што се Покаже Материјал : МДФ(Средна Густина Влакна) Дебелина : 5mm Стил : Северна Европа