• Неодамнешно
Чиста Бронза Лотос Цвет И Лист Grus Japonensis Casket Скапоцен Камен Случај Накит Кутија

Чиста Бронза Лотос Цвет И Лист Grus Japonensis Casket Скапоцен Камен Случај Накит Кутија

DEN 6911.00
DEN 8639.04
-20 %
Достапно

Количина на стоки


Материјали : Чиста Бронза
Димензии : Висина 1.6 инч .Долго 6.0 инч . Широчината на 2,4 инчи
тежина : 0.4 КГвклучени тежината на материјали за пакување
Состојба : Добра состојба
Потекло : Кина - Ако Бесплатна Испорака е понуден тоа ќе биде најевтиниот метод е можно, за книги кои ќе бидат Медиумите Mail. Ако Купувачот е на сите загрижени во врска со времето потребно за испорака, ве молиме да се разгледа опцијата на плаќаат екстра за Приоритет Пошта.
Позитивни Повратни информации е многу ценет и ќе добие за возврат. Ако Купувачот има намера да ја напушти негативни повратни информации од било каков вид, ве молиме контактирајте ме првиот, па јас може да се обиде да го реши проблемот.
Ве молиме прашајте го било какви прашања може да имате пред наддавање. Јас ќе бидам среќен да одговори на прашањата во врска со одредена содржина за најдобри од мојата способност.] Бронзени Занает вовед.
Бронза. Мулти-се однесува на древните Кинески bronzes, популарна во Неолитскиот доцна за да на Qin и Хан династии, да повеќето исклучителна Shang и Zhou артефакти,. Првично се појави мали алатки или додатоци. На почетокот на Xia Династија бронзени садови и оружје. Услуги средината на bronzes сорти имаат многу богата, и појавата на натписи и парична казна и сл. Услуги крајот кон почетокот на Западен Zhou bronzes најславни е разновидна, енергични, достоинствени, натписи постепено се издолжени неповолен Богатите шема. Потоа, bronzes на carcass почна чистење, декорација постепено поедноставен. Меѓу доцна Пролет и Есен и Завојуваните Држави, да го промовира користењето на железо, бакар алатки се помалку и помалку. Пуштена Хан период, со порцелан и лак во секојдневниот живот, намалена бакар сад сорти, едноставна декорација, пред се обични, потенок carcass.

Карактеристики на понудата

Бренд Име:
JINHONGBO
Регионален Функција:
Кина
Материјал:
бронза
Тема:
Маскота

Слични понуди

Висина:18 инчи / Исклучителна Кинески Dehua бели порцелански божица guanyin bodhisattva lotus статуа
 • Неодамнешно

Висина:18 инчи / Исклучителна Кинески Dehua бели порцелански божица guanyin bodhisattva lotus статуа

DEN 19651.00 22079.52

Големина : 45.7 cm * / 18 инчи 30.5 cm * / 12 инчи 15,3 см * / 6 инчи Тежина : 6.8 КГвклучени тежината на пакување, материјали, Една рунда ОбјектСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

2 парчиња тибет Бели Порцелански Змеј Сликарство Убавина Стариот рачно производство TeaPot Чај Тенџере Градина Декорација Тибетската сребро МЕСИНГ
 • Неодамнешно

2 парчиња тибет Бели Порцелански Змеј Сликарство Убавина Стариот рачно производство TeaPot Чај Тенџере Градина Декорација Тибетската сребро МЕСИНГ

DEN 1302.00 1915.20

добредојдовте во мојата продавницаЗа НасПрочитајте повеќе за тоа кои сме и што ние се залагаме за Се чувствуваат сигурни во врска со купување од реномирана компанија со многу задоволни и лојални клиенти.Тука е кинески fengshui бронза богатство пари yuanbao Коњ се Повлече зелка среќа статуа , Тоа е во добра состојба, и беше создадена од страна на квалификувани занаетчии во традиционален стил со парична казна handcrafts...

Бакар украси мандарина патка се промовира хармоничен брак на живот на маж и жена Ванг праска промовира семејни конфликти
 • Неодамнешно

Бакар украси мандарина патка се промовира хармоничен брак на живот на маж и жена Ванг праска промовира семејни конфликти

DEN 1804.00 2342.40

Материјал : БакарДолжина од 11 cm ширина 16.5 cm висока 7 смТежина : 480 gБоја : ве Молиме да видите на сликите.Ве молиме имајте предвид дека различни монитори екранот бои различно.ВетувањаНие ја примите вашата исплата, ќе биде околу 3 дена да се испрати на проектот за вас, нашите проектот за 15 дена 40 дена за да стигне најбрзо да стигнат до 15 дена, ако ви треба брзо да стигнат до објектот, ве молиме да ми кажете , ние може да ви помогне да изберете повеќе брзиот транспорт услуги (PS : Ние ќе се консултира со вас и да ви даде повеќе разумни превозот)* Ако имате било какви проблеми со плаќањето, ве Молиме да бидат слободни да контакт.

50PCS/МНОГУ Свадба Кристал Часовник Кристално Срце Часовник Paperweight Свадба Подароци Услуги За Гостите
 • Неодамнешно

50PCS/МНОГУ Свадба Кристал Часовник Кристално Срце Часовник Paperweight Свадба Подароци Услуги За Гостите

DEN 14256.00 28512.00

тоа треба дополнителни трошоци ако стоките испратени до Блискиот Исток ,Африка,латинска Америка,Јужна Америка Предмет : Кристално Срце Часовник Материјал : Кристал Големина : 80 MM користење на Логото : Yes Употреба : Фестивал Подароци & Дома Декорација & Свадба Подароци & Крштевањето ПодароциБелешки : *pls ве молиме видете подолу вистински фото*ќе има 2mm толеранција постоеле за објекти, бидејќи тоа е рачно изработени кристал занает​ ​

Американската селски луксузни смола занаетите Голф господа оригинален дома мебел оркестарот шик украс за студии простор бар кафе,итн
 • Неодамнешно

Американската селски луксузни смола занаетите Голф господа оригинален дома мебел оркестарот шик украс за студии простор бар кафе,итн

DEN 7152.00

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТТочка Име : смола занаетите Голф господа оригинален дома мебел оркестаротОбјектот Материјал : смола natrualБоја : како на сликите покажуваатПроизвод процес : 100% рачно изработениКарактеристики : 1...

Четири рака Guanyin Буда Тибет Tantric Непал рачно изработени бутик Буда фенг шуи украси 5 инчен ретро автомобили
 • Неодамнешно

Четири рака Guanyin Буда Тибет Tantric Непал рачно изработени бутик Буда фенг шуи украси 5 инчен ретро автомобили

DEN 6144.00

[име на производ] : четири рака guanyin(ве молиме да контактирате со услуга за пред самото место, резервации 3060 дена да пристигне)производ големина : 5 инчен (16.5 CM) најмногу е за 6.8 CM дебелина 3.8 CM широк(постојат грешки во прирачник за производи, специфична големина на објектот во вид)[производ тежина] : тежина за 550 грамапроизвод материјал : бакар алуминиумски + гипс[производ] извор : Непал Shakya занаетите[] процес на производство : Прирачник + + + да го направи стариот мозаик злато четка за лицето (face)[description] : оваа слика на Буда, како и другите антички занаети, по производство поради потребата да се направи старите мозаици,Е инсталирана во Непал и Тибет назад, не може да се двајца со изгореници._________________________________________________________Четири рака GuanyinЧетири рака Guanyin е светецзаштитник на Тибет, Tibetans од старите на младите секое семејство, на сите шест извикувајќи мантрата : "Om Mani Padme hum"...

Сребро Ретка Легенда На*laddin Магија Genie Светлина Светилка Тенџере 2 ПАРЧИЊА руски чај Тенџере Ал--синхронизација на датотечниот систем Пакистан светилка Декорација
 • Неодамнешно

Сребро Ретка Легенда На*laddin Магија Genie Светлина Светилка Тенџере 2 ПАРЧИЊА руски чај Тенџере Ал--синхронизација на датотечниот систем Пакистан светилка Декорација

DEN 1642.00 2736.00

добредојдовте во мојата продавницаЗа НасПрочитајте повеќе за тоа кои сме и што ние се залагаме за Се чувствуваат сигурни во врска со купување од реномирана компанија со многу задоволни и лојални клиенти.Тука е кинески fengshui бронза богатство пари yuanbao Коњ се Повлече зелка среќа статуа , Тоа е во добра состојба, и беше создадена од страна на квалификувани занаетчии во традиционален стил со парична казна handcrafts...

Превозот ВРВЕН рачно производство СТАРИОТ ЗАЧУКУВАШЕ СРЕЌА СТАТУА ОРЕЛ COLLECTABLE ОРКЕСТАРОТ готвење алатки Декорација Месинг BRAAS
 • Неодамнешно

Превозот ВРВЕН рачно производство СТАРИОТ ЗАЧУКУВАШЕ СРЕЌА СТАТУА ОРЕЛ COLLECTABLE ОРКЕСТАРОТ готвење алатки Декорација Месинг BRAAS

DEN 1290.00 1536.00

Одлуки : Вистински рачно изработениМатеријал : бакарВозраст : Пост1940Објекти се наоѓаат : Кинадобредојдовте во мојата продавницаЗа НасПрочитајте повеќе за тоа кои сме и што ние се залагаме за...

бесплатен превозот голема природни jade монета статуа Декорација
 • Неодамнешно

бесплатен превозот голема природни jade монета статуа Декорација

DEN 1292.00 1722.24

големина може да се избереДраг пријател,Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш.1.откако ќе го добиете вашиот предмети,ве молиме оставете ме 4 ѕвезда и 5 ѕвезди добар фидбек, како е можно поскоро ако не сте задоволни.И тогаш ние го стори истото за вас.2.Ве молиме да ни даде шанса да го реши секој проблем...

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда GuanYin стар Бакар статуа M
 • Неодамнешно

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда GuanYin стар Бакар статуа M

DEN 662.00 959.52

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда Guan Yin стар Бакар статуа M Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Производ Димензии : Тежина прибл : 120 грамаМаксимална : 8 cm( 3 инчи)Ширина : 5 см (1.96 инчи)За нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Чаши Чај куп Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Чаши Чај куп Бесплатен превозот

DEN 298.00 431.52

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Чаши Чај куп Бесплатен превозотПроизвод Димензии : Тежина прибл : 90 грамаМаксимална : 4.5 cm( 1.77 инчи)Ширина : 8 cm (3 инчи) Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

OFFICE HOME семеен бизнис Здравје efficacious Заштита Talisman Будизмот Буда месинг 24 К gilding статуа-50 ЦМ ВИСИНА
 • Неодамнешно

OFFICE HOME семеен бизнис Здравје efficacious Заштита Talisman Будизмот Буда месинг 24 К gilding статуа-50 ЦМ ВИСИНА

DEN 82080.00 86400.00

тоа е ограничено издание , ако тоа го сакаат , да не го пропуштите материјал месинг + 24 К gilding (површина ) големина : 50 ЦМ висина, тежина : 9 KG во тежина на пакет : 12 кгИспорака метод : 1 : ние ќе ги провери и пакет внимателно и да ги испратите вашата нарачка за пост станица во текот на 2 дена по примање на уплатата .2 : ве Молиме да се разбере дека International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација.Воздухот mail пост : во Австралија , САД , велика БРИТАНИЈА : 1520 дена .друга земја треба повеќе од 30 дена .3 : ако сеуште не сте го добиле вашиот пакет по 30 дена...

30PCS/МНОГУ Убава Кристал Swan Стакло Swan Животни Свадба Маса Декорација Гости Сувенири
 • Неодамнешно

30PCS/МНОГУ Убава Кристал Swan Стакло Swan Животни Свадба Маса Декорација Гости Сувенири

DEN 2246.00 2364.48

Добредојдовте Ќе & Ен Продавница Објект Кристал Фигурини Материјал Кристал Боја Јасно КОЛИЧИНА 30 Pieces Големина 28*40*43 MM Пакет Сеф Користење Домашна Декорација & Крштевањето Подароци & Fengshui Занает & Свадба Врати ПодароциБелешки : *некои додаток на фигурини формата е различна од вебсајт фото дека е acceptble бидејќи тоа е рачно изработени занаетчиски*ќе има 2mm толеранција постоеле за објекти, бидејќи тоа е рачно изработени кристал занает Нашата Предност : *сите производот е доведе слободни и животната срединапријателски *ние нудиме у најдобри стоки со конкурентна цена *ние ќе ги пакувам па така можете да го добиете во добра состојба *ако го оставите порака на aliexpress, ние обично ви одговори во рок од 12 часа,дури и во време на викендите,ние сме, исто така, работи * прилагодено кристал подароци е топло добредојде на Превозот : *ние ќе испрати стоката до вашата seleceted места ,така pls љубезно нудат целосна адреса,поштенски број,контакт лице и телефон Не и да се обезбеди адреса е сите точни *ние обично испрати стоката во рок од 37 дена ,и ќе го испрати до вас од страна на Кина Пост Воздухопловната или брза испорака превозот како DHL,UPSот,Fe DEX,SF *Со цел да се осигура дека ќе ја прими стоката со данок на бесплатно или многу помала вредност данок на увоз,ние ќе го пријават како ПРИМЕРОК или ПОДАРОК со помал данок,и ние нема да има каква било данок или прилагодено обврска за Плаќање : * Ние го прифаќаме alipay тука...

Собирање стари Кинг Династијата на коските abacus, бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Собирање стари Кинг Династијата на коските abacus, бесплатен превозот

DEN 3228.00 3936.00

Кинеската традиционална компјутерски алатки Еден од најважните пронајдоци на античка Кина , пред појавата на арапски numerals пресметката алатка широко се користи во светот...

Нордиските креативни и едноставен модерен смола движење на луѓето апстрактната уметност скулптура бар кафе декорација подарок дома додатоци
 • Неодамнешно

Нордиските креативни и едноставен модерен смола движење на луѓето апстрактната уметност скулптура бар кафе декорација подарок дома додатоци

DEN 1683.00 1771.20

1 Опис : Нордиските креативни и едноставен модерен смола движење на луѓето апстрактната уметност скулптура бар кафе декорација подарок почетен прибор 2...

Соберат 6pcs Кинески Бронза Нож форма Монета Старата Династија Антички Валута Готово
 • Неодамнешно

Соберат 6pcs Кинески Бронза Нож форма Монета Старата Династија Антички Валута Готово

DEN 959.52

Слика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Соберат 6pcs Кинески Бронза Нож форма Монета Старата Династија Антички Валута Готово големина на : Висина 122169mmШирина 2128mmДлабочината на 23ммТежина 6pc=175 гЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Кина shoushan камен стариот Рака врежан Печат Статуи kongzi Статуа
 • Неодамнешно

Кина shoushan камен стариот Рака врежан Печат Статуи kongzi Статуа

DEN 777.00 1439.52

Кина shoushan камен стариот Рака врежан Печат Статуи kongzi СтатуаГолемина на : висок 10cm* diameter4cmТежина : 180 g Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Кинески стариот Тибетански сребро Змеј Лав Зелена jade Cloisonne teapot Мајмун Капак на големо фабрика Уметност места
 • Неодамнешно

Кинески стариот Тибетански сребро Змеј Лав Зелена jade Cloisonne teapot Мајмун Капак на големо фабрика Уметност места

DEN 864.00 1439.52

Димензии : 30cm x 30cm x 115cm (11.81 во x 11.81 во x 45.28 во)Добредојдовте во мојата продавницаТИБЕТСКАТА НАКИТТаквите предмети не се сите handcrafts, рачно изработени од страна на локалните Тибетански или Непал занатски користење на Тибет Сребро и природни камења, како што се Тиркизна, Корали, Ахат, кристално итн...

До 2015 ESPY Награда Трофеј, Метал сребро ESPY Трофеј, Реплика ESPY трофеј награди
 • Неодамнешно

До 2015 ESPY Награда Трофеј, Метал сребро ESPY Трофеј, Реплика ESPY трофеј награди

DEN 17232.00

Најнови Вести!Следната Уметничка Галерија започна на ESPY Награда Трофеј за нашите големи фанови и клиент!!!!НА ESPY НАГРАДАГолемина : 17 инчиТежат : 8lbsМатеријал : МеталПакување : Убав подарок кутија добро спакувани.Decription : На ESPY Награда (краток за Извонредност во Спортската Изведба Годишна Награда ) е признание во моментов презентирани од страна на Американската емитува телевизиска мрежа ABC , и претходно ESPN , да го признае индивидуални и тимски спортски достигнувања и други спортови поврзани со перформанси во текот на календарска година што и претходи дадена годишна церемонија.