• Неодамнешно
Бакар украси мандарина патка се промовира хармоничен брак на живот на маж и жена Ванг праска промовира семејни конфликти

Бакар украси мандарина патка се промовира хармоничен брак на живот на маж и жена Ванг праска промовира семејни конфликти

DEN 1804.00
DEN 2342.40
-23 %
Достапно

Количина на стоки


Материјал : Бакар
Должина од 11 cm ширина 16.5 cm висока 7 см
Тежина : 480 g
Боја : ве Молиме да видите на сликите.
Ве молиме имајте предвид дека различни монитори екранот бои различно.
Ветувања
Ние ја примите вашата исплата, ќе биде околу 3 дена да се испрати на проектот за вас, нашите проектот за 15 дена -40 дена за да стигне најбрзо да стигнат до 15 дена, ако ви треба брзо да стигнат до објектот, ве молиме да ми кажете , ние може да ви помогне да изберете повеќе брзиот транспорт услуги (PS : Ние ќе се консултира со вас и да ви даде повеќе разумни превозот)
* Ако имате било какви проблеми со плаќањето, ве Молиме да бидат слободни да контакт.

Карактеристики на понудата

Регионален Функција:
Кина
Бренд Име:
HUARONGKANGYOU
Тема:
Маскота
Материјал:
Дувачкиот Бакар Бронзена Статуа

Слични понуди

Кина shoushan камен стариот Рака врежан Печат Статуи kongzi Статуа
 • Неодамнешно

Кина shoushan камен стариот Рака врежан Печат Статуи kongzi Статуа

DEN 777.00 1439.52

Кина shoushan камен стариот Рака врежан Печат Статуи kongzi СтатуаГолемина на : висок 10cm* diameter4cmТежина : 180 g Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

OFFICE HOME семеен бизнис Здравје efficacious Заштита Talisman Будизмот Буда месинг 24 К gilding статуа-50 ЦМ ВИСИНА
 • Неодамнешно

OFFICE HOME семеен бизнис Здравје efficacious Заштита Talisman Будизмот Буда месинг 24 К gilding статуа-50 ЦМ ВИСИНА

DEN 82080.00 86400.00

тоа е ограничено издание , ако тоа го сакаат , да не го пропуштите материјал месинг + 24 К gilding (површина ) големина : 50 ЦМ висина, тежина : 9 KG во тежина на пакет : 12 кгИспорака метод : 1 : ние ќе ги провери и пакет внимателно и да ги испратите вашата нарачка за пост станица во текот на 2 дена по примање на уплатата .2 : ве Молиме да се разбере дека International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација.Воздухот mail пост : во Австралија , САД , велика БРИТАНИЈА : 1520 дена .друга земја треба повеќе од 30 дена .3 : ако сеуште не сте го добиле вашиот пакет по 30 дена...

Нордиските креативни и едноставен модерен смола движење на луѓето апстрактната уметност скулптура бар кафе декорација подарок дома додатоци
 • Неодамнешно

Нордиските креативни и едноставен модерен смола движење на луѓето апстрактната уметност скулптура бар кафе декорација подарок дома додатоци

DEN 1683.00 1771.20

1 Опис : Нордиските креативни и едноставен модерен смола движење на луѓето апстрактната уметност скулптура бар кафе декорација подарок почетен прибор 2...

Античкиот бронза уметност антички бронза уметност украси на чист бакар патина со мали teapot
 • Неодамнешно

Античкиот бронза уметност антички бронза уметност украси на чист бакар патина со мали teapot

DEN 1881.00 2351.52

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџир
 • Неодамнешно

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџир

DEN 1044.00 1391.52

Волкот заб pendant ѓердан верност куче заби двојно пакет сребро злото се заштити мирот мажите родени година подароци Буда главата синџирСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи...

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда GuanYin стар Бакар статуа M
 • Неодамнешно

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда GuanYin стар Бакар статуа M

DEN 662.00 959.52

Кина Стариот Тибет Тибетската Будизмот tara статуата на буда Guan Yin стар Бакар статуа M Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Производ Димензии : Тежина прибл : 120 грамаМаксимална : 8 cm( 3 инчи)Ширина : 5 см (1.96 инчи)За нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Садот стар стил Чај Купот на Производи од Стакло
 • Неодамнешно

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Садот стар стил Чај Купот на Производи од Стакло

DEN 959.52

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Садот стар стил Чај Купот на Производи од СтаклоПроизвод Димензии : Тежина прибл : 380 грамаМаксимална : 9 cm( 3.5 инчи)Ширина : 9.5 cm (3.5 инчи) Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

2 парчиња тибет Бели Порцелански Змеј Сликарство Убавина Стариот рачно производство TeaPot Чај Тенџере Градина Декорација Тибетската сребро МЕСИНГ
 • Неодамнешно

2 парчиња тибет Бели Порцелански Змеј Сликарство Убавина Стариот рачно производство TeaPot Чај Тенџере Градина Декорација Тибетската сребро МЕСИНГ

DEN 1302.00 1915.20

добредојдовте во мојата продавницаЗа НасПрочитајте повеќе за тоа кои сме и што ние се залагаме за Се чувствуваат сигурни во врска со купување од реномирана компанија со многу задоволни и лојални клиенти.Тука е кинески fengshui бронза богатство пари yuanbao Коњ се Повлече зелка среќа статуа , Тоа е во добра состојба, и беше создадена од страна на квалификувани занаетчии во традиционален стил со парична казна handcrafts...

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци
 • Неодамнешно

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци

DEN 927.00 1159.20

BUF Смола Занает Статуи За Декорација Партија Оркестарот Черепот Првенство Креативни Черепот Првенство Фигурини Скулптура Дома Декорација Додатоци1...

Соберат 6pcs Кинески Бронза Нож форма Монета Старата Династија Антички Валута Готово
 • Неодамнешно

Соберат 6pcs Кинески Бронза Нож форма Монета Старата Династија Антички Валута Готово

DEN 959.52

Слика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Соберат 6pcs Кинески Бронза Нож форма Монета Старата Династија Антички Валута Готово големина на : Висина 122169mmШирина 2128mmДлабочината на 23ммТежина 6pc=175 гЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Превозот ВРВЕН рачно производство СТАРИОТ ЗАЧУКУВАШЕ СРЕЌА СТАТУА ОРЕЛ COLLECTABLE ОРКЕСТАРОТ готвење алатки Декорација Месинг BRAAS
 • Неодамнешно

Превозот ВРВЕН рачно производство СТАРИОТ ЗАЧУКУВАШЕ СРЕЌА СТАТУА ОРЕЛ COLLECTABLE ОРКЕСТАРОТ готвење алатки Декорација Месинг BRAAS

DEN 1290.00 1536.00

Одлуки : Вистински рачно изработениМатеријал : бакарВозраст : Пост1940Објекти се наоѓаат : Кинадобредојдовте во мојата продавницаЗа НасПрочитајте повеќе за тоа кои сме и што ние се залагаме за...

50PCS/МНОГУ Свадба Кристал Часовник Кристално Срце Часовник Paperweight Свадба Подароци Услуги За Гостите
 • Неодамнешно

50PCS/МНОГУ Свадба Кристал Часовник Кристално Срце Часовник Paperweight Свадба Подароци Услуги За Гостите

DEN 14256.00 28512.00

тоа треба дополнителни трошоци ако стоките испратени до Блискиот Исток ,Африка,латинска Америка,Јужна Америка Предмет : Кристално Срце Часовник Материјал : Кристал Големина : 80 MM користење на Логото : Yes Употреба : Фестивал Подароци & Дома Декорација & Свадба Подароци & Крштевањето ПодароциБелешки : *pls ве молиме видете подолу вистински фото*ќе има 2mm толеранција постоеле за објекти, бидејќи тоа е рачно изработени кристал занает​ ​

Ретро Кристално Стакло База на Пиедестал Сребро LED светло База Showfor Коцка Екранот
 • Неодамнешно

Ретро Кристално Стакло База на Пиедестал Сребро LED светло База Showfor Коцка Екранот

DEN 286.00 300.48

Добредојдовте Ќе & Ен Продавница Објект Led Светло База Материјал Пластични Боја 3 Multicolors ( 3 светла во база) КОЛИЧИНА 1 Парче со Големина од 100*100*60 MM Функција 3muticolor светилки / бледнее бојата / / Огледало врвот / Rotate / Едно Парче на Музика Пакет Сеф Користење Домашна Декорација & Крштевањето Подароци & Fengshui Занает & Свадба Врати Подароци Белешки : * Led пиедестал Погоден за својот дијаметар на основата е 30ММ,40 MM,50 MM,60 MM кристал празно,pls види подолу phtos * Оваа основа може да се пее на едно парче на музикаНашата Предност : *сите производот е доведе слободни и животната срединапријателски *ние нудиме у најдобри стоки со конкурентна цена *ние ќе ги пакувам па така можете да го добиете во добра состојба *ако го оставите порака на aliexpress, ние обично ви одговори во рок од 12 часа,дури и во време на викендите,ние сме, исто така, работи * прилагодено кристал подароци е топло добредојде на Превозот : *ние ќе испрати стоката до вашата seleceted места ,па pls љубезно нудат целосна адреса,поштенски број,контакт лице и телефон Не и да се обезбеди адреса е сите точни * ние обично испрати стоката во рок од 37 дена ,и ќе го испрати до вас од страна на Кина Пост Воздухопловната или брза испорака превозот како DHL,UPSот,Fe DEX,SF *Со цел да се осигура дека ќе ја прими стоката со данок на бесплатно или многу помала вредност данок на увоз,ние ќе го пријават како ПРИМЕРОК или ПОДАРОК со помал данок,и ние не ќе сноси било данок или прилагодено обврска за Плаќање : * Ние го прифаќаме alipay тука...

Кинески стариот Тибетански сребро Змеј Лав Зелена jade Cloisonne teapot Мајмун Капак на големо фабрика Уметност места
 • Неодамнешно

Кинески стариот Тибетански сребро Змеј Лав Зелена jade Cloisonne teapot Мајмун Капак на големо фабрика Уметност места

DEN 864.00 1439.52

Димензии : 30cm x 30cm x 115cm (11.81 во x 11.81 во x 45.28 во)Добредојдовте во мојата продавницаТИБЕТСКАТА НАКИТТаквите предмети не се сите handcrafts, рачно изработени од страна на локалните Тибетански или Непал занатски користење на Тибет Сребро и природни камења, како што се Тиркизна, Корали, Ахат, кристално итн...

Висина:18 инчи / Исклучителна Кинески Dehua бели порцелански божица guanyin bodhisattva lotus статуа
 • Неодамнешно

Висина:18 инчи / Исклучителна Кинески Dehua бели порцелански божица guanyin bodhisattva lotus статуа

DEN 19651.00 22079.52

Големина : 45.7 cm * / 18 инчи 30.5 cm * / 12 инчи 15,3 см * / 6 инчи Тежина : 6.8 КГвклучени тежината на пакување, материјали, Една рунда ОбјектСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Чаши Чај куп Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Чаши Чај куп Бесплатен превозот

DEN 298.00 431.52

Исклучителна Кинески Стакло чаши Kungfu чај Чаши Чај куп Бесплатен превозотПроизвод Димензии : Тежина прибл : 90 грамаМаксимална : 4.5 cm( 1.77 инчи)Ширина : 8 cm (3 инчи) Слика Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

Собирање стари Кинг Династијата на коските abacus, бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Собирање стари Кинг Династијата на коските abacus, бесплатен превозот

DEN 3228.00 3936.00

Кинеската традиционална компјутерски алатки Еден од најважните пронајдоци на античка Кина , пред појавата на арапски numerals пресметката алатка широко се користи во светот...

роденденски подарок бесплатен превозот lifelike мачка дома декор полнети мачка кадифен играчки
 • Неодамнешно

роденденски подарок бесплатен превозот lifelike мачка дома декор полнети мачка кадифен играчки

DEN 1140.00 1296.00

1 Име : вештачки мачка(Кога ќе притиснете на прекинувачот , што ќе се слушне на мачка miaow глас)2 Материјал : пластични модел со синтетичко крзно3.совршен занаетите и изгледа вистински мачки4...

yaye Розева Роза Кварц Кварц Врежани Елемент Симбол Чакра Дланка Камен Кристал Реики Исцелување 4pcs/сет со Слободни Торбичка
 • Неодамнешно

yaye Розева Роза Кварц Кварц Врежани Елемент Симбол Чакра Дланка Камен Кристал Реики Исцелување 4pcs/сет со Слободни Торбичка

DEN 518.00 719.52

Материјал : Роза кварц Големина : прибл форма 1.4" x 1.3" x 0.3" (36mm X 32милиметри X 7mm ) Тежина : Околу 90g Количина : 4pcs / поставување На камен е приближно 1.4 инчи долг од горе до долу...

40CM ГОЛЕМИ Office home-efficacious Talisman Пари Цртање КРАВА Бизнис пазарот на акции БРОНЗА Полнење бул Маскота статуа
 • Неодамнешно

40CM ГОЛЕМИ Office home-efficacious Talisman Пари Цртање КРАВА Бизнис пазарот на акции БРОНЗА Полнење бул Маскота статуа

DEN 17784.00 18720.00

тоа е ограничено издание , ако тоа го сакаат , да не го пропуштите НАПОМЕНА : L големина : 40 CM долги , (5 КГ) материјал : бакар бакарнииспорака метод : 1 : ние ќе ги провери и пакет внимателно и да ги испратите вашата нарачка за пост станица во текот на 2 дена по примање на уплатата .2 : ве Молиме да се разбере дека International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација.Воздухот mail пост : во Австралија , САД , велика БРИТАНИЈА : 1520 дена .друга земја треба повеќе од 30 дена .3 : ако сеуште не сте го добиле вашиот пакет по 30 дена...

Ретки Карактеристична Стариот QingDynasty бакар ДВОЈНО КРАН Статуа/ Скулптура, Најдобро е колекција&украс,Бесплатен превозот
 • Неодамнешно

Ретки Карактеристична Стариот QingDynasty бакар ДВОЈНО КРАН Статуа/ Скулптура, Најдобро е колекција&украс,Бесплатен превозот

DEN 3013.00 3544.80

Драг пријател, ако имате поглед на оваа точка, јас сум сигурен дека ќе ви се допадне Ова е Многу ретка Кинг Династијата бакар статуа...