• Неодамнешно
Alexzendra Бела бал Свадба Фустани со Долги Ракави Елегантен Свадба Фустани

Alexzendra Бела бал Свадба Фустани со Долги Ракави Елегантен Свадба Фустани

DEN 8165.00
DEN 9072.00
-10 %
Достапно

Количина на стоки


Сатенски Боја Шема
Chiffon Боја Шема
Tulle Боја Шема

Карактеристики на понудата

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
Тип На Објект:
Свадба Фустани
Назад Дизајн:
Ланче
Свадба Фустан Ткаенина:
Tulle/Пребивање
Воз:
Капелата Воз
Деколте:
О Деколте
Вграден Градник:
Yes
Декорација:
Beading,Appliques,Чипка,Кристали,Бисери
Бренд Име:
Alexzendra
Силуета:
Бал
Sleeve Стил:
Редовни
Моден Елемент:
Гроздобер
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Број На Модел На:
SAM010
Половината:
Природни
За Бремени Жени:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
is_customized:
Yes

Слични понуди

Моден Целосна Ракави Топката Наметки Венчаница Лажичка Вратот Возбудува Назад Vestido Де Novias Appliques Принцезата Свадба Фустани Нови
 • Неодамнешно

Моден Целосна Ракави Топката Наметки Венчаница Лажичка Вратот Возбудува Назад Vestido Де Novias Appliques Принцезата Свадба Фустани Нови

DEN 9289.00 11328.00

Ве молиме кажете ни вие ќе треба стандардна големина или прилагодено големина, така што можеме да го направиме fittable фустан за вас! Доколку тоа е стандардна големина ние ќе се направи фустан accordding до подолу големина на табелата, pls се обрне внимание на тоа!Исто така pls потврди бои, како црвена / виолетова и така натаму, затоа што имаме многу овие бои, бело / боја на слонова коска / црна ќе биде во ред, имаме само една! *^_^*Исто така, ќе се високо ценети дека можете да го напуштите вашиот measruement во цел порака(цел забелешка), така што можеме да го направиме и се облекуваат според големината ќе ни даде !!! можете да изберете слични НАС големина кога цел фустан, ние би сакале да знаете вашиот биста __ / / половината __ / / колковите __ / / природна висина __ / / пета __Моден Целосна Ракави Топката Наметки Венчаница Лажичка Вратот Возбудува Назад Vestido Де Novias Appliques Принцезата Свадба Фустани НовиВашето задоволство е наша долгорочна извршување и upmost загриженост...

Alexzendra Линија Краток Свадба Фустани Цвет Нивоа Кавга Плажа Невестата Фустани Плус Големина Vestido де noiva
 • Неодамнешно

Alexzendra Линија Краток Свадба Фустани Цвет Нивоа Кавга Плажа Невестата Фустани Плус Големина Vestido де noiva

DEN 6005.00 6672.00

1 Како чесен продавачот, ние гарантираме фустан ќе биде 90%95% исто како и оригиналната слика што е прикажано(ако имаме во прилог на вистинска слика, ние може да гарантира 100% на совпаѓање).Ако сакате 100% точно истите, ве молиме да го прости...

QQ Љубовник 2018 Нови Злато Чипка венчаница Луксузни Appliques Vestido Де Noiva Свадба Gown
 • Неодамнешно

QQ Љубовник 2018 Нови Злато Чипка венчаница Луксузни Appliques Vestido Де Noiva Свадба Gown

DEN 3835.00 4512.00

Изберете вашиот венчаница,мора да оставите порака и да се провери четири големини како што е прикажано подолу : Биста / Половината / Колковите / Висина од глава до подот со чевли;Ако ви треба прилагодена големина, ве молиме да ги големината водич покажува подолу...

Нови Пристигнување бал венчаница Издржам Воз Душо Исклучување на Рамо Корсет Bodice Beading Кристал Свадба Gown Прилагодите
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување бал венчаница Издржам Воз Душо Исклучување на Рамо Корсет Bodice Beading Кристал Свадба Gown Прилагодите

DEN 12480.00

Нови Пристигнување бал венчаница Издржам Воз Душо Исклучување на Рамо Корсет Bodice Beading Кристал Свадба Gown ПрилагодитеСе изразат Испорака компанија Време Проверите на интернет, DHL Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.dhl.com Fedex Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.fedex.com UPSот Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.ups.com EMS Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе 47 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 68 дена www.ems.com ТНТ Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.tnt.com answer : ___________________________ Note : за Време на посебен празник како Кинески Фестивал Одмор,Национален Празник,превозот време ќе го малку подолго.Answer : ___________________________ Note : Ние прифаќа само делумна или целосна наплата за објектот дека има проблем поради нашето невнимание 1 Точка мора да се врати во рок од 7 дена од денот на прифаќање на испорака...

Noiva Appliques Цвет Бал Венчаница 2018 Лажичка Вратот Капа Ракав Чипка Принцезата Свадба Плус Големина Булчински Gown
 • Неодамнешно

Noiva Appliques Цвет Бал Венчаница 2018 Лажичка Вратот Капа Ракав Чипка Принцезата Свадба Плус Големина Булчински Gown

DEN 5160.00 6000.00

Нарачки може да треба да се расчисти царината во вашата земја Ве молиме проверете ако вашата цел ќе сносите дополнителни увозни давачки, даноци, придонеси или други обичаи поврзани трошоци...

Чипка Vestido Де Noiva 2018 Свадба Фустани А-линија V деколте, Половина Ракави Boho Евтини Плус Големина Свадба Gown Свадба Фустани
 • Неодамнешно

Чипка Vestido Де Noiva 2018 Свадба Фустани А-линија V деколте, Половина Ракави Boho Евтини Плус Големина Свадба Gown Свадба Фустани

DEN 5242.00 5760.00

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Чипка Vestido Де Noiva 2018 Свадба Фустани Бал Душо Tulle Чипка Кристали Boho Евтини Свадба Gown Свадба Фустани
 • Неодамнешно

Чипка Vestido Де Noiva 2018 Свадба Фустани Бал Душо Tulle Чипка Кристали Boho Евтини Свадба Gown Свадба Фустани

DEN 5111.00 5616.00

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

BRITNRY 2018 Нов Модел Плажа Tulle венчаница Душо Чипка Beaded Свадба Gown
 • Неодамнешно

BRITNRY 2018 Нов Модел Плажа Tulle венчаница Душо Чипка Beaded Свадба Gown

DEN 8112.00

Добредојдовте на Нашата Продавница, ќе имаат Нов Шопинг Искуство !BRITNRY 2018 Нов Модел Плажа Tulle венчаница Душо Чипка Beaded Свадба GownВистинска Боја СвочЗа Сопствени Направени Measurments ( Во Инчи или CMS ) : 1...

Домот Бел Сатен Свадба Се Облекуваат Со Сини Чипка Душо Линија Висока Ниска Фустан
 • Неодамнешно

Домот Бел Сатен Свадба Се Облекуваат Со Сини Чипка Душо Линија Висока Ниска Фустан

DEN 9072.00

Добредојдовте на Нашата Продавница, ќе имаат Нов Шопинг Искуство !Домот Бел Сатен Свадба Се Облекуваат Со Сини Чипка Душо Линија Висока Ниска ФустанВистинска Боја СвочЗа Сопствени Направени Measurments ( Во Инчи или CMS ) : 1...

2017 Нови Пристигнување Принцеза Големиот бал Свадба Фустани Долг Длабоко V Деколте, Види Преку Назад Beaded 3D Флорални Tulle облека де mariage
 • Неодамнешно

2017 Нови Пристигнување Принцеза Големиот бал Свадба Фустани Долг Длабоко V Деколте, Види Преку Назад Beaded 3D Флорални Tulle облека де mariage

DEN 22807.00 26832.00

2017 Нови Пристигнување Принцеза Големиот бал Свадба Фустани Долг Длабоко V Деколте, Види Преку Назад Beaded 3 D Флорални Tulle облека де mariageГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМАКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

Гроздобер Beading Бисери Кристали Бал Свадба Фустан Со Чипка Исклучување На Рамо Strapless Суд Воз Свадба Наметки
 • Неодамнешно

Гроздобер Beading Бисери Кристали Бал Свадба Фустан Со Чипка Исклучување На Рамо Strapless Суд Воз Свадба Наметки

DEN 11034.00 14712.48

започнетекрајотСвадба Се Облекуваат Топло Совети : 1 Драг пријател,ние не стандардна големина или сопствени направени големина, цената е иста, ве молиме оставете ни го вашето measurments ако го изберат сопствени направени,Ве молиме видете подолу мерење на настава.1) Целосна Биста = (инчи или сантиметри)2) Половината =3) Колковите =4) Ширина од рамо до рамо =5) Должина рамо до подот = (од рамо до подот со обувки)6) Height= (од врвот на главата кон подот со обувки)7) Фустан во боја = бела или боја на слонова коска2...

BANVASAC 2018 Чипка Appliques О Вратот бал Свадба Фустани се Вистински Фотографии Долг Ракав Плус Големина Катедрала Воз Свадба Наметки
 • Неодамнешно

BANVASAC 2018 Чипка Appliques О Вратот бал Свадба Фустани се Вистински Фотографии Долг Ракав Плус Големина Катедрала Воз Свадба Наметки

DEN 11918.00 18336.00

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...

На високо-одделение Кристал Beading Чипка венчаница Обичај Невестата Принцезата Везови Сопствени Стилови 2018 Нов Дизајн Топката Свадба Наметки
 • Неодамнешно

На високо-одделение Кристал Beading Чипка венчаница Обичај Невестата Принцезата Везови Сопствени Стилови 2018 Нов Дизајн Топката Свадба Наметки

DEN 22008.00 43152.00

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Нови Пристигнување 2017 Секси Душо Бисери Beading Сирена Издржам Воз Патент Назад Формално Свадба Фустани Сопствени Направени
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување 2017 Секси Душо Бисери Beading Сирена Издржам Воз Патент Назад Формално Свадба Фустани Сопствени Направени

DEN 10080.00

Нови Пристигнување 2017 Секси Душо Бисери Beading Сирена Издржам Воз Патент Назад Формално Свадба Фустани Сопствени НаправениСе изразат Испорака компанија Време Проверите на интернет, DHL Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.dhl.com Fedex Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.fedex.com UPSот Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.ups.com EMS Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе 47 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 68 дена www.ems.com ТНТ Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.tnt.com answer : ___________________________ Note : за Време на посебен празник како Кинески Фестивал Одмор,Национален Празник,превозот време ќе го малку подолго.Answer : ___________________________ Note : Ние прифаќа само делумна или целосна наплата за објектот дека има проблем поради нашето невнимание 1 Точка мора да се врати во рок од 7 дена од денот на прифаќање на испорака...

Waulizane Гроздобер Душо Исклучување На Рамо Бал Свадба Фустани До Чипка Beading Кристали Tulle Кат-Должина Невестата Се Облекуваат
 • Неодамнешно

Waulizane Гроздобер Душо Исклучување На Рамо Бал Свадба Фустани До Чипка Beading Кристали Tulle Кат-Должина Невестата Се Облекуваат

DEN 10072.00 11990.40

започнетекрајотWaulizane Поставен Нивоа Здолниште Sweethrart Бал Свадба Се Облекуваат Топла Продажба Shininy Кристал Beaded Sequined 2017 Облека Де Mariage Булчински Gown Плус Големина1.M y пријател,нашата свадба фустани се рачно изработени, наместо да се масовно произведени,на ткаенина се користи е одлична,па ве молиме да не се споредуваат нашите производи со други ниски свадби се облекуваат во цена, ви благодариме!2.Цената е само за облека, не се вклучуваат било какви додатоци како што се ракавици,јакна,превез и petticoat.3...

Leeymon Вистински Фотографии 2018 Сопствени Направени Гроздобер Чипка венчаница Appliques Чипка Свадба Наметки AB002
 • Неодамнешно

Leeymon Вистински Фотографии 2018 Сопствени Направени Гроздобер Чипка венчаница Appliques Чипка Свадба Наметки AB002

DEN 11990.00 11990.40

Leeymon Вистински Фотографии 2018 Сопствени Направени Гроздобер Чипка венчаница Appliques Чипка Свадба Наметки AB002СИТЕ БОИ НА РАСПОЛАГАЊЕ !!!

vestidos де novia Најновите Романтична Свадба Фустани 2018 Луксузни Катедрала Воз Чипка Tulle Невеста, Свадба Gown
 • Неодамнешно

vestidos де novia Најновите Романтична Свадба Фустани 2018 Луксузни Катедрала Воз Чипка Tulle Невеста, Свадба Gown

DEN 24314.00 28272.00

Answer : ___________________________ Note : фустан што го гледате на нашиот сајт е 100% вистински фото фустан која е донесена од страна на нас и на нашиот сопствен бутик и сите може да бидат сопствени направениМодел ШоуНашите Боја КартичкаНашата Големина На ТабелатаЗа Сопствени Направени Фустан, ве молиме да ги пополните формата подолу и да понудат на нас кога ќе го поставите цел.и ќе мора да плаќаат 30 ДОЛАРИ повеќе.1...

Гроздобер Принцеза Црвена Свадба Фустани Формално Фустан Топката Наметки Bodice Душо Кат Должина Голем Лак Назад Backless Невестата Се Облекуваат
 • Неодамнешно

Гроздобер Принцеза Црвена Свадба Фустани Формално Фустан Топката Наметки Bodice Душо Кат Должина Голем Лак Назад Backless Невестата Се Облекуваат

DEN 4771.00 6816.00

добредојдовте на нашата продавницаАко сакате да ја смените големината ве остави, ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа по поставување на својата цел...