• Неодамнешно
ЕЕ поддршка 2 52mm Tacho Мерач Црна Маска Црвени LED Автомобил Универзална Дигитални Часовници ВРТЕЖИ во минута Tachometer + Pod Носителот XY01

ЕЕ поддршка 2 52mm Tacho Мерач Црна Маска Црвени LED Автомобил Универзална Дигитални Часовници ВРТЕЖИ во минута Tachometer + Pod Носителот XY01

DEN 857.00
DEN 911.52
-6 %
Достапно

Количина на стоки

комбо комбо комбо
Опис :
Големина : 2 инчен колосек или 52 мм дијаметар
Моќност : Професионални 12 V,IGN MAX 0.3 А
Макс : 9999 ВРТЕЖИ во минута
Предупредување (Црвено Светло) : го Надминува 5000 вртежи во минута
Црна Школка
Универзална одговара за : повеќето од автомобили или моторс
Како да инсталација :
1.Мерач Може да Се Монтира Во 2"/52mm Кол дупки Или Во Авто Мерач Обичај Монтирани Панели .Безбедна Мерач Со Монтажа Стеги Обезбедени.
2.Вежба 3/8" Кол .Дупки И Инсталирате Гума Grommets Каде Притисок Или Вакуум Линија Поминува Низ Ментална Состојба, Како Што Се Firewall.
3.Прикачите Најлон Притисок Линија За Монтирање На Задната страна На Измери Користејќи го Адаптерот ,Ferrule ,И Компресија на орев .Маршрута На Линија Преку Grommets На Моторот За Замрзнување .Поврзете Линија На Притисок порта На Моторот Со Користење на 1/8" Адаптер Ferrule И Компресија Орев За Турбо И Prossure се Измери Или 1/8" Адаптерот И Монтажа За Вакуум Колосек.
4.Започнете Со Мотор И Темелно Проверете Ја Инсталацијата За Пневматиците.
Пресврт Во Светлина Штекер Собранието И да се Поврзете Една Жица(Жолта) за Да Цртичка Осветлување Circut Или Други 12 V Извор на Енергија И Други Жица(Црна) За Добра Земјата.
52 MM Мерач Pod :
Универзална Pod направени со црна ABS Пластика
Pod може да се одржи на сите 52mm (2 инчи) мерачи
Под држачот може да се позицијата на вашиот цртичка, било малку рамна површина, да се користат како стартер калап за вашиот fiberglass
работа или монтирање на вашиот покрив за надземни изглед (ширина x 6cm 8cm длабочина)
Пакетот Вклучува :
* 1 X Дигитален LED Tacho Мерач
* 1 X 52mm Мерач Pod Носителот
Производот Се Покаже :
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.

Карактеристики на понудата

Осветленост Дел Број:
A
Објектот Висина:
8.0cm
Бренд Име:
ЕЕ поддршка
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот Ширина:
5.2cm
Производителот Дел Број:
CXC01724CGC01
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Специјални Функции:
Црвени LED Tachometer + Носителот
Објектот Должина:
5.2cm
Материјал Тип:
ПВЦ
Објектот Тежина:
0.213KG

Слични понуди

2/52mm 7 Боја ДОВЕДОА Автомобил Авто Tachometer Мерач Метар Покажувачот на Универзална Метар АД-GA52RPM
  • Неодамнешно

2/52mm 7 Боја ДОВЕДОА Автомобил Авто Tachometer Мерач Метар Покажувачот на Универзална Метар АД-GA52RPM

DEN 526.56

НИ 2.17 / парче НАС 9.36 / set НИ 7.97 / парче НАС 9.57 / парче НАС 2.97 / парче НАС 99.97 / set НИ 3.97 / парче НАС 3.97 / парче НАС 1.57 / парче НАС 39.97 / парче НАС 6.97 / парче НАС 12.97 / парче НАС 11.97 / парче НАС 1.57 / парче НАС 25.97 / парчеШто се купување на 100% Сосема Нов на : 2" / 52mm 7 Боја ДОВЕДОА Автомобил Авто Tachometer Мерач Метар Покажувачот на Универзална Метар АДGA52 RPMОпис На Производот : Точка име : TachometerДијаметар : 2" / 52mmАктуелни : IGN MAX 0.3 НА МПМ 0.3 АНапојување : DC(1015 V) 12 V ПрофесионалниФункција : 1.Дербито се погледне подобрување карактеристични за вашиот автомобил.2.Доаѓа со упатство за инсталација.3.Чадот багра леќа во текот на денот,Јасна и светла LED Дисплеј со 7 бои во текот на ноќта.4.Копчето на објективот, можете да го вклучите боја на светлина што сакате.Fitment : Универзален Автомобил 2" / 52mm дијаметар Tachometer (08x1000)(Компатибилност само за референца .Ве молиме бидете сигурни дека објектот одговара за вашиот автомобил пред да го купите.)Answer : ___________________________ Note : 1.На жица некое време ќе се diifferent боја како инсталација шоу,Тој може да се разбере!2.Ние нудиме јасни слики ,мерења на локации каде што е тоа можно.Ве молиме проверете колку што е можно за да бидете сигурни дека објектот на оној што ви треба.3.Вистински објект можеби има мала боја со различни листата слика поради различни компјутерски екрани ,ви благодариме за вашето разбирање.4.Големината на објектот е прирачник за мерење,ве молиме овозможи 2mm разлика.5.(ВАЖНО) Не Инструкции се Вклучени.Професионалната Инсталација Е Препорачливо!Како да инсталација : Пакет : 1 x ADDCO Tachometer (08x1000)1 x Монтирање на Комплет +Капакот на Држачот1 x Корисници Упатство На англиски јазикПостојат неколку на истата серија : 1 : Турбо Мерач(Бар)(1 BAR1.

1pc Дигитални Tachometers 52mm 0-9900 Револуција Метри Погоден за Авто Брод Земјоделски Машини Мотори Генерирање Единици
  • Неодамнешно

1pc Дигитални Tachometers 52mm 0-9900 Револуција Метри Погоден за Авто Брод Земјоделски Машини Мотори Генерирање Единици

DEN 1315.00 1752.96

Име на производ : tachometer Инсталација дијаметар : 52mm или 21 / 16"Предната маска материјал : s+antiмагла стаклоРаботни volt : 932 VВлезниот сигнал : Пулсот типМетод на конекција : ред вметнете типИндикација опсег : 09900Светлото : црвенаПакет метод : неутрален кутијаМесто на потекло : Кинаметод на конекција : црвена жица поврзете позитивен пол,сина жица поврзете негативен пол,црна сигнал жица поврзете сензор,портокал светлото жица поврзете позитивен пол316 L не ' рѓосувачки челик за долгорочна употреба дури и во киселинабаза,влажна срединаIP67 водоотпорен и dustproof одделениеStepper мотори се користи за широк спектар на повлекува мерачи,голема функција со своите помалку потрошувачка на енергија,долг живот,поголема прецизност,итн.Со криви стакло (со антимагла функција)Со ултраширок работен напон дизајн (longterm оперативен напон : 932v,максимум до : 36v)Светлото за стандард е црвено,но различни осветлувањето може да се прилагоди според клиенти барањаПрилагодено боја за нерѓосувачки челик е предвидено одБрз време на испорака,подобро за ослободување на вашата притисок на stockage и ликвидностПостои кадар заедно со подигнат конектор,за најдобри и цврсто поврзан,со цел величини може да работи дури и во силни viberation,производи може да се користи за мотори / генерирање на единици,бродови,градежни машини,земјоделски машини,автомобили измена,итн.