• Неодамнешно
390-GT3-9 круг времето бел 390mm должина GT3 9mm ширина 5pcs бесплатен превозот

390-GT3-9 круг времето бел 390mm должина GT3 9mm ширина 5pcs бесплатен превозот

DEN 816.00
Достапно

Количина на стоки


Опис На Производот
390-GT3-9 круг времето појас 390mm должина GT3 9mm ширина 5pcs бесплатен превозот :
Вовед
390-GT3-9 круг времето појас 390mm должина GT3 9mm ширина 5pcs бесплатен превозот :
390-GT3-9 круг времето појас
Забот Тип : GT3
Теренот : 3мм
Должина : 390mm
Ширина : 9mm
Забот Број : 130
Материјал : гума со стаклени влакна
облик : тркалезна времето појас
Количина : 5pcs
Пакување :
Ние продаваме мерењето појас со многу
Еден многу вклучуваат :
:
5pcs 390-GT3-9 круг времето појас
Вкупно : 5pcs
Ние, исто така може да се продаде времето pulleys и други времето ленти, според вашите потреби.
се продава од пакет или парче.
Ако имате некој проблем , pls се чувствуваат слободни да контакт.
Контакт : Jone Ксу
Нашите trademanager број, cn1001854796 или JFX Машини Делови Продавница.
Мобилен, 86 13820809968
Начин на плаќање :
На Aliexpress
или Банкарски Трансфер до нас.
Нашите производи се со добар квалитет, ти посакуваме се задоволни со нашите производи и услуги!!!
20 MXL макара 12pcs поставите DIY Ultimaker клон US$ 34.95 /многу
12 парчиња / многу
40 MXL алуминиум макара поставите DIY Ultimaker клон US$ 25.75 /многу
5 парчиња / многу
MXL отвори времето појас 6mm ширина 10m должина US$ 29.03 /многу
10 метри / многу
GT2 времето макара 6mm со заби 20aluminum US$ 31.60 /многу
5 парчиња / многу
T5 времето макара 6mm ширина 10 заби со алуминиумска според цртеж од клиентите US$ 14.65 /многу
5 парчиња / многу
GT2 отвори времето појас 6mm ширина 10m должина US$ 40.60 /многу
10 метри / многу
T2.5 отворете времето појас 6mm ширина 10m должина US$ 19.80 /многу
10 метри / многу

Карактеристики на понудата

Материјал:
PU
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
gt3
Тип:
времето појас
Тип:
gt3
Ширина:
9mm
Должина:
390mm
Теренот:
3мм
Материјал:
гума со стаклени влакна
боја:
Црна
Обликот:
Круг
забот број:
130
Количина:
5pcs

Слични понуди

Бесплатен превозот! 3pcs/Многу 70XL /72XL /74XL /76XL /78XL Времето Појас Синхрони Појас 5.08 mm Теренот 10мм Ширина за XL Макара
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот! 3pcs/Многу 70XL /72XL /74XL /76XL /78XL Времето Појас Синхрони Појас 5.08 mm Теренот 10мм Ширина за XL Макара

DEN 456.00

3pcs / Многу! 70 XL / 72 XL / 74 XL / 76 XL / 78 XL Времето Појас Синхрони Појас 5.08 mm Теренот 10мм Ширина за XL Макараимаме 60 XL да 1020 XL времето појас за избор...

Бесплатен Превозот 515H100 заби 103 Ширина 25.4 mmmm=1 должина 1308.10 mm Теренот 12.7 мм 515 H 100 Т Индустриски времето појас 2 парчиња/многу
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 515H100 заби 103 Ширина 25.4 mmmm=1 должина 1308.10 mm Теренот 12.7 мм 515 H 100 Т Индустриски времето појас 2 парчиња/многу

DEN 2112.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 217L050 заби 58 Ширина 12.7 mm=0.5 должина 553.450 mm Теренот 9.525 mm 217 L 050 L T Индустриски времето појас 5pcs/многу
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 217L050 заби 58 Ширина 12.7 mm=0.5 должина 553.450 mm Теренот 9.525 mm 217 L 050 L T Индустриски времето појас 5pcs/многу

DEN 1344.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 500H100 заби 100 Ширина 25.4 mmmm=1 должина 1270.00 mm Теренот 12.7 мм 500 H 100 Т Индустриски времето појас 2 парчиња/многу
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 500H100 заби 100 Ширина 25.4 mmmm=1 должина 1270.00 mm Теренот 12.7 мм 500 H 100 Т Индустриски времето појас 2 парчиња/многу

DEN 2064.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

POWGE 10Meters MXL отвори Синхрони појас MXL-6 Ширина 6mm Теренот 2.032 mm MXL времето појас полиуретан со челик core СТП MXL Појас
 • Неодамнешно

POWGE 10Meters MXL отвори Синхрони појас MXL-6 Ширина 6mm Теренот 2.032 mm MXL времето појас полиуретан со челик core СТП MXL Појас

DEN 767.52

10 Meters Инчен Trapezoid СТП MXL Отвори Синхрони Времето Појас Теренот 2.032 mm Ширина 6mm Полиуретан Со Челик core MXL6mm Отвори Времето Појас за Светлина Оптоварување Пренос( Ако сте треба други ширина 6mm / 10мм / 15 мм ,ве молиме кликнете тука MXL отвори појас )( Ако сте треба други појас ширина,ве молиме контактирајте со нас,ние можеме да било ширина на појас )СТП MXL Отвори заврши Синхрони Појас Карактеристики : Карактеристики : Редовни вртежен момент MXL XL L H XH XXH се Инчен Т тип Синхрони појас .Општа цел на мерењето pulleys.погодна за пренос на вртежен момент и светлина оптоварување пренос.СТП MXL Отвори Синхрони Појас Цртање и Спецификации : Тип : MXL6mmТеренот : 2.032 mmПојас за Висина : 1.14 mm Заб Висина : 0.51 mmПојас Ширина : 6mmМатеријал : Полиуретан со челик јадротоОблик : Отворете го заврши Синхрони појас Боја : БелаКоличина : 10metersПакетот Листата ги Вклучува, како Следи : 10 Meters x MXL отвори синхрони појас ширина 6mm( Ако сте треба други ширина 6mm / 10мм / 15 мм ,ве молиме кликнете тука MXL отвори појас )( Ако сте треба други појас ширина,ве молиме контактирајте со нас,ние можеме да било ширина на појас )ако Ви Треба Други Големина MXL Синхрони појас во затворенијамка ,ве Молиме Контактирајте Со нас,Материјалот е neoprene со fiberglass јадро .ние може да се намали било должината на Времето појасВисок Квалитет на производите ...

LUPULLEY XL Времето Појас 450XL/460XL/470XL/480XL/490XL/498XL Тип 10мм Појас Ширина 5.08 mm Заби Теренот Црна Гума Макара Појас
 • Неодамнешно

LUPULLEY XL Времето Појас 450XL/460XL/470XL/480XL/490XL/498XL Тип 10мм Појас Ширина 5.08 mm Заби Теренот Црна Гума Макара Појас

DEN 326.00 374.40

LUPULLEY XL Времето Појас 450 XL / 460 XL / 470 XL / 480 XL / 490 XL / 498 XL Тип10мм Ширина 5.08 mm Теренот Црна Гума Макара Појас Модел Заби број на Теренот Должина Ширина Материјал Тежина Пакет 450 XL 225 T 1143.00 mm 10мм Гума 40g / pc 1pc / многу 460 XL 230 T 1168.40 mm 10мм Гума 40g / pc 1pc / многу 470 XL 235 T 1193.80 mm 10мм Гума 40g / pc 1pc / многу 480 XL 240 T 1219.20 mm 10мм Гума 40g / pc 1pc / многу 490 XL 245 T 1244.60 mm 10мм Гума 40g / pc 1pc / многу 498 XL 249 T 1264.92 mm 10мм Гума 40g / pc 1pc / многуЗа повеќе XL времето ремени,ве молиме кликнете на десното модел во подолу лист...

MXL отвори стп времето појас 6mm ширина 10m должина
 • Неодамнешно

MXL отвори стп времето појас 6mm ширина 10m должина

DEN 955.20

Слики од MXL отвори времето појас 6mm ширина 10m должина : Воведувањето на MXL отвори времето појас 6mm ширина 10m должинаВремето појасиЗабот Тип : MXLТеренот : 2.03 mm(0.080")Должина : 10mШирина : 6.35 mm (0.25")Материјал : СТП со челик јадротоОблик : отворена појасПакување : 1.Според нашите Холандија клиент Ние продаваме мерењето појас со pack .Еден пакет содржи : 1...

Бесплатен Превозот 590H100 заби 118 Ширина 25.4 mmmm=1 должина 1498.60 mm Теренот 12.7 мм 590 H 100 Т Индустриски времето појас 2 парчиња/многу
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 590H100 заби 118 Ширина 25.4 mmmm=1 должина 1498.60 mm Теренот 12.7 мм 590 H 100 Т Индустриски времето појас 2 парчиња/многу

DEN 2280.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

SUMRAY HTD 5M Времето Појас 5M-700/710/715/720/725/730/735/740/745mm Теренот Должина 15/20/25мм Појас Ширина на Гума Појас Круг 1PC
 • Неодамнешно

SUMRAY HTD 5M Времето Појас 5M-700/710/715/720/725/730/735/740/745mm Теренот Должина 15/20/25мм Појас Ширина на Гума Појас Круг 1PC

DEN 439.00 618.72

SUMRAY HTD 5 M Времето Појас 5 M700 / 710 / 715 / 720 / 725 / 730 / 735 / 740 / 745mm Теренот Должина 15 / 20 / 25мм Појас Ширина на Гума Појас Круг 1 PCМодел на Теренот Должина Заби број Појас ширина Пакет HTD 5 M700140 T 700 14015 / 20 / 25мм1pc / многуHTD 5 M710142 T 710 142 HTD 5 M715143 T 715 143 HTD 5 M720144 T 720 144 HTD 5 M725145 T 725 145 HTD 5 M730146 T 730 146 HTD 5 M735147 T 735 147 HTD 5 M740148 T 740 148 HTD 5 M745149 T 745 149За повеќе HTD 5 M времето ремени ,ве молиме кликнете подолу слика за вашиот избор! За повеќе 5 M16 / 21БОЛЕСТ времето pulleys, ве молиме кликнете подолу право модели! 5 M16БОЛЕСТ 16mm Појас Ширина 5 M21БОЛЕСТ 21mm Појас Ширина

Трговија на големо Ребрести Појас ПЛ 470PL 480PL 490PL 510PL 520PL 525PL 540PL 550PL Гума Пренос Појас Возило Индустриски Agricultur
 • Неодамнешно

Трговија на големо Ребрести Појас ПЛ 470PL 480PL 490PL 510PL 520PL 525PL 540PL 550PL Гума Пренос Појас Возило Индустриски Agricultur

DEN 1296.00

ние исто така снабдување други ребра , цената е исто така различни , ако треба други ребра , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Висок Квалитет на 10 Метри Гума HTD 3M Времето Појас ширина 10мм со fiberglass core HTD3M Отвори заврши одговара на времето макара CNC машина
 • Неодамнешно

Висок Квалитет на 10 Метри Гума HTD 3M Времето Појас ширина 10мм со fiberglass core HTD3M Отвори заврши одговара на времето макара CNC машина

DEN 1272.00

10 Метри HTD 3 M Отвори заврши Времето Појас ширина 10ммТеренот 3.00 mm Гума, Neoprene со Fiberglass coreОдговара за CNC машини,Ласер машина,Гравирање машина! Карактеристики : Висок Вртежен Момент.HTD 3 M времето Ленти, погоден за Висок Torqure Transmisson.Листата на мерењето појас спецификација Модел и големина( 3 M тип на Теренот=3.00 mm) : Тип : HTD 3 M9Теренот : 3.0 mmПојас за Висина : 2.4 mmЗабот Висина : 1.17 mmМатеријал : Neoprene Гума Со Fiberglass CoreКоличина : 10 метриШирина : 9mmОблик : Отворете го заврши Времето појасиЗабелешка : големината на времето појаси за вашиот референца само.Детални информации како што вашиот бараната големина.добредојдовте да се распрашува,или примерок обработка!Во зависност од вашите барања, ние обработка на нестандардни времето појас и макарата.ако сеуште имаш некој проблем,ве Молиме падна слободни да не контактирате, јас ќе одговори степрашања, како е можно поскоро.

Бесплатен Превозот 180L050 заби 48 Ширина 12.7 mm=0.5 должина 457.200 mm Теренот 9.525 mm, 180 L 050 L T Индустриски времето појас 5pcs/многу
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 180L050 заби 48 Ширина 12.7 mm=0.5 должина 457.200 mm Теренот 9.525 mm, 180 L 050 L T Индустриски времето појас 5pcs/многу

DEN 1224.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 130L050 заби 35 Ширина 12.7 mm=0.5 должина 333.375 mm Теренот 9.525 mm 130 L 050 L T Индустриски времето појас 5pcs/многу
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 130L050 заби 35 Ширина 12.7 mm=0.5 должина 333.375 mm Теренот 9.525 mm 130 L 050 L T Индустриски времето појас 5pcs/многу

DEN 1032.00

ние исто така снабдување други ширина , 10мм ,20mm,25мм 30мм,35mm,40mm,45mm цената е исто така различни , ако треба други ширина , ве молиме обратете се за мене на првсите појас се направи со врвен квалитет и конкурентна ценаразлични појас големина ,цитат не е исто ,пред купување , ве молиме потврдете го со нас треба големинаАко ви треба други големина на Мерењето Ремени, ве молиме контактирајте со нас!Ние можеме да произведуваат според вашите барања!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бесплатен Превозот 10meters пречник од 6mm зелена СТП круг појас Индустриски синхрони појас возење појас подвижна лента
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот 10meters пречник од 6mm зелена СТП круг појас Индустриски синхрони појас возење појас подвижна лента

DEN 912.00

закуп предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Состојба : новаТип : СТП круг појасДијаметар : 6mmДолжина : 10metersМатеријал : СТППакет содржина : 10 метри пречник од 6mm СТП круг појасПроизвод групи : Polycord кружни бендПроизвод група : Polycord кружни бендГлавни апликации : погоден за секоја индустрија во индустриска применаПојас за апликација : општи подвижна лента; појасПосебни карактеристики : еластична; Во сите правци на еластичност; Мономер заби појас; Едноставен и брз начинКористете / транспорт : надолнини; ниво на; Наклон; Detouring се тркалаат рана диск; нарушување на кратка оддалеченост од центарHabasit R 6Производот архитектура / дизајнТриење материјал : термопластични полиуретан (TPU)Триење површина архитектура : цврста структураТриење површина боја : зелена (Habasit зелена)Нанесува слој (материјал) : термопластични полиуретан (TPU)Habasit R 6Производ карактеристикиЦврстина : 90 На тврдоста xiaoСо antistatic својства : никојСудија : диск системСите податоци за груба вредност под стандардни услови : 23 ° C / 73 ° F и 50% релативна влажност (DIN 50005 / ISO 554), и врз основа на главната шема.Habasit R 6Технички податоци0.236 инчен дијаметар (d) : 6 mmКвалитетот на појас (појас) тежина : 0.034 kg / m 0.0228 фунти по инчТапан (минимум) : 60 мм 2.4 инч во дијаметарИздолжување 8% потребни тензии (статични) k8 % (Habasit стандард SOP3064) : 50 N 11 килограми ударНоминална circumferential сила : 34 N 8 килограми ударДозволена температурата на работа (континуиран) : минималната / најниската / најмалку 20Најголемиот 50 ° с.Најмалку 4 ° C мин / најниска / Да 122 ° f.° FПовршина грубост на триење коефициент на челик (CLA максимална 1.