• Неодамнешно
2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи Реално

2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи Реално

DEN 6125.00
DEN 7205.76
-15 %
Достапно

Количина на стоки


Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .
Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.
Име На Производ 2018 Домот Оглавник Пром Фустани Долг Backles Chiffon Кат Должина Backless Формално Вечер Партија Облечи 100% Реално
Ткаенини
Chiffon
Разубавувањето Appliques
Вграден Градник
Yes
Боја
Сопствени бои
Големина
Custom-големина
MOQ
1 парче
Олово време
Оф-сезона : 15 дена за некоја цел; Зафатен-сезона : 20 дена за една цел.
Начин На Плаќање
Alipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т/T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,
Експрес
DHL, UPS-от, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.
Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн. Можете да ни испратите
слики, модели, дури и скици на вашиот дизајн на други стилови ви се допаѓа, и ние ќе го направи реплики од страна на вашиот
спецификации. Откако заврши ние ќе ги детални фотографии и e-mail нив да можете да ги провери advancely, тогаш
прати подготвени фустани за вас. Ако не сте задоволни, ние ќе го направи измени на фустани, додека не се
задоволен со нив
Совршено се вклопуваат мајмун не е премногу силно или премногу лабава, и сите
мерењата ќе биде удобно носење.
1. Почитувани пријатели,ве Молиме да ни каже по големина со цел да се прилагодите опремени фустан за вас,( 1inch = 2.54 см )
1).Биста : _cm
2).Половината : _cm
3).Колковите : _cm
4).Шупливи да полите на здолниште : _cm.
5).Боја : _(изберете од нашите боја шема или исто како слика боја)
2. Ако фустан со Јакна или ракави,ве молиме да ни кажете други големини :
1).

Карактеристики на понудата

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18, 18W, 20, 20W, 22, 22W, 24, 24W, 26, 26W, Custom Size
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Моден Елемент:
едноставна
Силуета:
Директно
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Деколте:
V Деколте
Воз:
Судот Воз
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Материјал:
Полиестер
Декорација:
Ruched,Appliques
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
100% вистински примерок
Фустани Должина:
Кат Должина
Ткаенина Тип:
Chiffon
Половината:
Природни

Слични понуди

LS23990 нови пристигнување вечер фустан жените 2018 сина tulle бал луксузни beaded appliqued формално вечер фустани фустани со кејп
 • Неодамнешно

LS23990 нови пристигнување вечер фустан жените 2018 сина tulle бал луксузни beaded appliqued формално вечер фустани фустани со кејп

DEN 12191.00 23903.04

23990 нови пристигнување вечер фустан жените 2016 година сина tulle бал луксузни beaded appliqued формално вечер фустани фустани со кејпПредмет Бр...

AnXin SH сина чипка beading вечер фустан краток сина бисери кристал чипка вечер фустан без ракави линија е малку сино чипка фустан
 • Неодамнешно

AnXin SH сина чипка beading вечер фустан краток сина бисери кристал чипка вечер фустан без ракави линија е малку сино чипка фустан

DEN 3786.00 3786.24

Ако ова производи може да избере да ги Прилагодите големина значи може да го прилагодите направени големина, аконе мора да значи не може да се направи Прилагодите големина...

Бесплатен Превозот Нов Дизајн Прекрасни Исклучување На Рамо А-Линија Суд Воз Вечер Фустан
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Нов Дизајн Прекрасни Исклучување На Рамо А-Линија Суд Воз Вечер Фустан

DEN 5940.00 7920.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longue
 • Неодамнешно

Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longue

DEN 5722.00 7152.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Нови Пристигнување Chiffon Долги вечерни фустани долг 2018 Strapless Формално фустан abendkleider vestido долго Вечер фустани облека longueВе Молиме Пополнете Го Овој Формулар : (Се Облекуваат Големина)(1)Биста : __(2)Половината : __(3)Хип : __(4)Од Шупливи До Подот преку биста со чевли : __(5)рамо до Рамо : __Ако се облекуваат имаат на рака или на ракавот,ние се уште треба други димензии : (ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас.)(6) Armseye : __(7) Bicep : __(8)Рамо Точка да Зглоб : __(8)Рамо до Биста : __1...

Liac Tulle Embroider арапски Вечерни Фустани V Деколте, А-линија Tulle Пром Фустани Гроздобер Евтини Формално Партија Фустани Матурска
 • Неодамнешно

Liac Tulle Embroider арапски Вечерни Фустани V Деколте, А-линија Tulle Пром Фустани Гроздобер Евтини Формално Партија Фустани Матурска

DEN 5779.00 6720.00

Liac Tulle Embroider арапски Вечерни Фустани V Деколте, Алинија Tulle Пром Фустани Гроздобер Евтини Формално Партија Фустани Матурска Деколте : V деколте Ракав Должина : Капа Ракави Фустан Должина / Воз : Подот Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Embroider Ткаенини : Tulle Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

Убавината Емили Топла продажба душо вечерни фустани краток пром фустани домот висока ниска organza враќањето дома фустан vestido де феста
 • Неодамнешно

Убавината Емили Топла продажба душо вечерни фустани краток пром фустани домот висока ниска organza враќањето дома фустан vestido де феста

DEN 2416.00 3356.16

рс tar TrСо производотМерење ПредупредуваАко сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!1...

Црна Вечерни Фустани 2018 Сирена Долги Ракави Chiffon Beaded Appliques Домот Долго Вечер Gown Пром Фустан Наметка Де Соаре
 • Неодамнешно

Црна Вечерни Фустани 2018 Сирена Долги Ракави Chiffon Beaded Appliques Домот Долго Вечер Gown Пром Фустан Наметка Де Соаре

DEN 3888.00 4272.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Бесплатен Превозот Нови Пристигнување Обвивка Секси Жолта Tulle Вечер Фустан
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Нови Пристигнување Обвивка Секси Жолта Tulle Вечер Фустан

DEN 8244.00 10992.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Vestidos Де Феста Долго Сребро Evennig Фустани Appliques Формално Вечер Фустани Линија Формално Gown Beaded Со Воз Облека Де Соаре
 • Неодамнешно

Vestidos Де Феста Долго Сребро Evennig Фустани Appliques Формално Вечер Фустани Линија Формално Gown Beaded Со Воз Облека Де Соаре

DEN 5820.00 6192.00

Купувачот Известување1.сите фустани ние се направени ќе бидат малку различни од оригиналната слика можете да го видите на веб страната , и големината ќе биде повеќе или помалку големи или мали помеѓу 1 до 3 см .2.Најниска вредност ќе се забележани на пакет, Но ние не може да го контролира данок...

Облека де соаре Прекрасен Вез Брод Вратот А-линија Формално Вечер Фустан Со Бисери Vestidos де феста Пром Фустани
 • Неодамнешно

Облека де соаре Прекрасен Вез Брод Вратот А-линија Формално Вечер Фустан Со Бисери Vestidos де феста Пром Фустани

DEN 5667.00 8212.80

Добредојдовте на нашиот сон се облекуваат продавницаКога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно се како што е подолу : 1...

Ели Сааб Пром Фустан Долг 2018 Vestido Formatura V Вратот Beaded Бал Сатен Вечер Партија Облечи Долго Фустани За Матура
 • Неодамнешно

Ели Сааб Пром Фустан Долг 2018 Vestido Formatura V Вратот Beaded Бал Сатен Вечер Партија Облечи Долго Фустани За Матура

DEN 5340.00

Ели Сааб Пром Фустан Долг 2018 Vestido Formatura V Вратот Beaded Бал Сатен Вечер Партија Облечи Долго Фустани За Матура* Фустан Материјал : Сатен+Sequins * Назад Дизајн : Backless , но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...

домот црвено vestido де феста долго кат должина нови 2018 формално вечерни фустани наметки жените о вратот фустан половина ракав H3920
 • Неодамнешно

домот црвено vestido де феста долго кат должина нови 2018 формално вечерни фустани наметки жените о вратот фустан половина ракав H3920

DEN 2347.00 2347.20

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

Бесплатен Превозот Прекрасни Еден Рамо Асиметрични Gown Цвеќиња Розова Вечер Фустан Дизајнер
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот Прекрасни Еден Рамо Асиметрични Gown Цвеќиња Розова Вечер Фустан Дизајнер

DEN 8604.00 11472.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Луксузна Зелена А-Линија Душо Beaded Вечерни Фустани 2017 со Кристал Формално Долго Партија Пром Фустани vestido долго де феста
 • Неодамнешно

Луксузна Зелена А-Линија Душо Beaded Вечерни Фустани 2017 со Кристал Формално Долго Партија Пром Фустани vestido долго де феста

DEN 8122.00 9024.00

Луксузна Зелена АЛинија Душо Beaded Вечерни Фустани 2017 со Кристал Формално Долго Партија Пром Фустани vestido долго де фестаБренд Име Скромни Велејќи Стил Број JMC146 Ткаенина Сатен,tulle Разубавувањето pleat,монистра,кристал Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)